Wiele osób zadłużonych zadaje sobie niejednokrotnie pytanie: „czy ulga od długu jest możliwa?” Okazuje się, że jak najbardziej. Trzeba tylko wiedzieć co zrobić, aby ulga od długu stała się faktem. Oddłużenie osoby mającej wiele zobowiązań kredytowych i pożyczkowych jest możliwe. Jest to proces niełatwym, często żmudny i wymagający wysiłku. Jednak dla osoby znającej się na rzeczy jest to zadanie jak najbardziej wykonalne. Nie zawsze udaje się oddłużyć osobę windykowaną w całości. Jednak celem i działaniem antywindykacji jest zawsze anulowanie całego długu albo chociaż jego znaczące obniżenie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak wygląda droga do osiągnięcia ulgi od długu? Dobrze trafiłeś! W Kancelarii EUROLEGE od kilku lat zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym. Pomagamy przed wszystkimi sądami i komornikami w Polsce. Wiemy czym jest i na czym polega oddłużanie, którego finałem jest ulga od długu.

Ulga od długu poprzez oddłużanie? Spróbuj profesjonalnej antywindykacji!

We wstępnej fazie artykuły powinniśmy się na pewno skupić na tym, aby wytłumaczyć czym w ogóle jest oddłużanie? A zatem oddłużanie jest szeregiem działań prawnych i faktycznych, którego skutkiem jest anulowanie całości zadłużenia albo znaczące jego zmniejszenie. Jak więc wyraźnie widać, ulga od długu jest efektem finalnym procesu oddłużania.

Opinie o oddłużaniu są różne. Jednak wszystko rzecz jasna uzależnione jest od tego kto i w jaki sposób proces ten prowadzi. Ważne jest również i to, na jakim etapie znajduje się sprawa osoby zadłużonej. Wyróżniamy zasadniczo 3 etapy, a są nimi:

  • postępowanie przedsądowe (windykacja polubowna),
  • postępowanie sądowe,
  • egzekucja komornicza.

Każdy z tych etapów różni się od siebie. Najmniej poważna jest windykacja przedsądowa. W postępowaniu przedsądowym windykator nie posiada żadnych uprawnień władczych względem osoby zadłużonej. Może jedynie prosić o zapłatę. Jeśli potencjalny dłużnik odmówi zapłaty bank, firma pożyczkowa albo windykacyjna może jedynie złożyć pozew do sądu. Jakiekolwiek działania mające na celu wydobycie roszczenia pod przymusem mogą nosić znamiona przestępstwa kwalifikowanego jako uporczywe nękanie z windykacji.

Kolejnym, bardzo ważnym etapem jest postępowanie sądowe. W tym momencie tak naprawdę ważą się losy tego, czy osoba potencjalnie będzie musiała zapłacić potencjalnemu wierzycielowi. Zazwyczaj złożenie pozwu przez bank, windykatora albo chwilówkę powoduje, że sąd wydaje nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym. W takiej sytuacji osoba pozwana musi w ciągu 2 tygodni złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Jeśli tego nie zrobi spisuje się na całkowitą przegraną, bez walki. A walczyć warto. Dzięki naszej pomocy jako Kancelarii EUROLEGE wiele osób pozwanych uzyskało pełne oddłużenie. Równie znaczna część uzyskała znaczące obniżenie kwot do spłaty. Nie bój się. Dzięki profesjonalnej pomocy prawników możliwe jest uzyskanie pozytywnego zakończenia Twojej sprawy. Najgorsze co możesz zrobić, to nie robić nic…

Bywają również sprawy, w których pojawia się komornik. Jeśli wkracza on w życie osoby zadłużonej bez jej wiedzy o jakimkolwiek postępowaniu sądowym to dobra wiadomość. Można wówczas stwierdzić, że oddłużenie i ulga od długu są możliwe. Jeśli jednak pozwany dłużnik nie robił sobie nic z przychodzących pism sądowych to wówczas ratunek jest niemal niemożliwy. Dlatego tak ważne jest, aby przesyłki sądowe odbierać i szukać pomocy. W naszej Kancelarii EUROLEGE postawiliśmy na powszechność i łatwość dostępu do profesjonalnych usług oddłużania. Jak uzyskać ulgę od długu i cieszyć się wolnością finansową? O tym poniżej.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Kto mi zapewni ulgę od długu?

Kiedy wpadamy w kłopoty kredytowo – pożyczkowe nie jest na pewno łatwo. Dlatego samodzielne próby wychodzenia z długów bardzo często kończą się niestety jeszcze większymi kłopotami. Co tak nierozsądnego potrafią robić osoby, które wpadły w wir chwilówek i kredytów bankowych? Przede wszystkim to, że pogłębiają swój stan zadłużenia. Pierwsze na co osoba zadłużona wpada, uznając to za rozwiązanie, to konsolidacja dla zadłużonych. Nic jednak bardziej mylnego. Jeden kredyt, z jedną ratą to zazwyczaj proszenie się o jeszcze większe problemy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że robiąc konsolidację kredytu nasze ogólne zadłużenie wzrasta. W takiej sytuacji ulga od długu pozostaje jedynie marzeniem.

Z tego też powodu najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowej. Dzięki szybkiej pomocy i niekiedy radykalnym metodom możliwe jest stanięcie na nogi. Dalsze wtłaczanie się w lejek pożyczkowy ostatecznie skończy się pełną niewypłacalnością i kapitulacją przed wierzycielami. Nie warto czekać, a działania w zakresie oddłużania podejmować możliwie najszybciej.

Jak wskazaliśmy wyżej, w naszej Kancelarii EUROLEHE już tysiące osób znalazły schronienie przed windykacją sądową i komorniczą. Wierzymy w nas sukces i sukces naszych Klientów. Czerpiemy radość z pomagania innym.

Upadłość konsumencka a ulga od długu. Czy to możliwe?

W Kancelarii EUROLEGE nie zalecamy nigdy upadłości konsumenckiej. Zawsze traktujemy je jako ostateczne rozwiązanie. Upadłość konsumencka w naszych rozumieniu oddłużania może być wyjściem tylko wtedy, kiedy inne, wcześniejsze i mniej inwazyjne formy pomocy w wyjściu z długów zawiodą albo okazują się niemożliwe do zastosowania. Zawsze można złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Jednak późniejsze wycofanie się z tego kroku może okazać się niemożliwe.

Z tego też względu analizujemy sytuacje naszych Klientów. I upadłość konsumencką proponujemy tylko wtedy, kiedy nic innego nie pozostaje. Skoro można anulować zadłużenie w sądzie, to bezsensownym jest ogłaszanie upadłości. Być może nie wiesz czytelniku, ale po zmianach przepisów o upadłości konsumenckiej łatwo jest się o nią starać, ale później ciężko ją zakończyć z pełnym oddłużeniem. Zazwyczaj okazuje się, że trzeba spłacać długi, a postępowanie może trwać wiele długich lat. A na koniec dopiero okaże się, czy chociaż część zadłużenia może zostać umorzona. Tego nie mówią firmy zajmujące się wyłącznie oferowaniem usług upadłości konsumenckiej. Wąskie patrzenie na sprawy może być powodem do uznania nawet przedawnionych, a być może też i przedawnionych roszczeń. Dlatego ulga od długu w upadłości konsumenckiej nie jest najlepszym wyjściem. Ciężko osiągnąć satysfakcjonujący wynik. W szczególności, że w życie osoby zadłużonej wchodzi syndyk, a życie cywilne niemal zamiera. Każdy większy wydatek wiąże się z koniecznością informowania o nim syndyka. Nasze wynagrodzenie i majątek przechodzą w ręce osoby trzeciej, od woli której jesteśmy niemal uzależnieni.

Gdzie szukać pomocy w oddłużaniu?

Chcesz poznać nasze zdanie na temat Twojej sytuacji? Wstępna analiza sprawy jest całkowicie za darmo i do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Wszystko załatwisz zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Szybko i dyskretnie.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:
Zadzwoń: 530 333 130
Napisz: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: https://www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.8/5 - (39 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Danuta pisze:

Dzien dobry ,z tej strony Danuta Marianska zwracam sie do panstwa z prosba o pomoc.Posiadam kilka pozyczek bankowych i pozabankowych na kwote okolo 70tys lacznie z odsetkami.W petle dlugow popadlam z powodu rosnacej inflacji ,gdzie raty obiegaly z miesiaca na miesiac coraz wyzsze , jak rowniez utrymanie siebie i oplaceniu bierzacych rachunkow spowodowaly w tej chwili ,ze juz calkowicie nie radzr sobie ze splata dlugow. Telefony od windykacji nie przestaja dzeonic. W zeszlym roku zadzwonila do mnie pani z pewnej kancelarii i zaproponowala mi wlasnie program Ulga od Dlugu ,ale jak sie okazalo byla to kancelaria Certo ,ktorej przelalam 1.500zl ,a czego juz nie odzyskam. Na dzisiejszy dzien nie mam jeszcze spraw w Sadzie z nakazem zaplaty ,tylko wezwanie na 27 wrzesnia 2023r. na policje w charakterze swiadka ,przypuszczam ze chodzi tu o jeden z zaciagnietych kredytow. Dlatego bardzo prosze o pomoc ,bo juz nie wiem co mam dalej robic.Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Magdalena pisze:

Witam,potrzebuję pomocy,mam dług w providencie na kwotę 8,000 tys.złotych gdzie tą sprawę przejął KRUK!Otrzymałam wiadomość w tej sprawie,rozmawiałam z panią która tak naprawdę nie pomogła mi w ustaleniu ewentualnych rat,można się ponoć dogadać,wyszło tak ze muszę do końca miesiąca zapłacić 2000 tys.złotych resztę 50000 gdzie ja takiej kwoty nie posiadam i nie mam,mam inne zoobowiązania.Boję się ze sprawa pójdzie do komornika gdzie już mam.Proszę o odpowiedz jak najszybciej i proszę o pomoc chociażby wstrzymać płatność.Makowska Magdalena.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Witam wpadłem w spirale chwilowek z której już chyba nie ma wyjścia ale jeśli to możliwe to proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tomaszu. Zajmujemy się oddłużaniem chwilówek i kredytów. Zajmujemy się tym zawodowo i od wielu lat. Musielibyśmy poznać Pana sprawy trochę bliżej, aby ocenić szanse powodzenia i dobrać metodę oddłużania. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Mam pozyczki zadluzone mieszkanie mamy problem komornik sciaga ale niewiadomo ile jeszcze bedzie sciaga czy moze my pozbyc sie dlugow upadlosc konsumencka

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Upadłość konsumencka Pani Anno to ostateczność. Pisaliśmy o tym w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/dlaczego-nie-upadlosc-konsumencka/
Pani sytuacja musi zostać przeanalizowana przez prawnika od spraw zadłużeń. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawom i zobaczymy co można zrobić. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

AGNIESZKA pisze:

Witam,
Mim kilkanaście chwilówek. Życie spowodowało że nie miałam wyjścia. Myślałam że uda mi się wyrwać ze spirali długów, jednak poległam. Nigdy nie miałam problemów z komornikiem. Jeszcze nie mam opóźnień w spłatach, ale na tą chwilę nie stać mnie już na refinansowanie żadnej z chwilówek a jutro mija termin wplaty jednej z nich. Jestem zrozpaczona i bezsilna. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Agnieszko, w takiej sytuacji pozostaje wdrożenie planu oddłużania. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pod tym linkiem: https://www.eurolege.pl/oddluzanie-pomoc-zadluzonym/
Oczywiście może Pani też do nas napisać albo zadzwonić. Możliwe, że będziemy Pani pomóc już na obecnym etapie Pani sprawy. Dane kontaktowe znajdzie Pani tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Marta pisze:

Mam kilka chwilówek i kredyty. Mam mały problem ze spłatą chwilowek. Czy jesteście w stanie mi pomóc?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od tego jak wyglądają Pani sprawy i na jakim etapie się znajdują. Nasi prawnicy musieliby dokonać ich przejrzenia i wydania opinii w tym zakresie. U nas wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Jakub pisze:

Wpadłem w spirale zadłużenia , mam kilka chwilówek , których nie jestem wstanie już spłacić , proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jakubie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o informacje i opis spraw. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Alicja pisze:

Witam,mam kilka chwilowek i pożyczki w parabankach, wpadłam w spiralę zadłużenia nie mogę sobie poradzić, proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie informacji oraz szerszy opis spraw. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Katarzyna pisze:

Mam problem z wierzycielami i komornikami. Mam ich trzech na głowie, oraz trzech wierzycieli, a inni też zaczynają pukać do drzwi. Już nie wiem co mam dalej z tym zrobić. Potrzebuje pomocy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Oczywiście możemy przyjrzeć się sprawom i wdrożyć postępowanie pomocowe jeśli będą ku temu możliwości. Potrzebujemy jednak więcej informacji na temat prowadzonych spraw. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi napisze do Pani maila z prośbą o podanie informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Katarzyna pisze:

Proszę o pomoc w sprawie chwilówek. Jestem wdową mam 55 lat

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Katarzyno, postaramy się Pani pomóc. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi wyśle do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Dzień dobry. Potrzebuję pomocy w rozłożeniu chwilówek na raty, które już wielokrotnie były refinansowane.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Moniko, być może będziemy w stanie Pani pomóc. Wiele wskazuje na to, że kwoty z refinansowań będzie można częściowo odzyskać. Musimy tylko dokładnie zapoznać się ze sprawą oraz dokumentacją. W dniu dzisiejszym otrzyma Pani na maila wiadomość z naszego biura obsługi. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Mateusz pisze:

Witam mam pytanie na czym polega ta ulga od długo jakieś informacje bliże na ten temat ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli chciałby Pan pozbyć się długów to zapraszamy do kontaktu. Nasze biuro obsługi ustali problem i postaramy się wspólnie go rozwiązać.

Patryk pisze:

Witam

Mam chwilówki na kwotę 35tys, nie są one spłacane na czas ponieważ miałem problemy z pracą. Jestem na etapie windykacyjnym. Jestem już osoba pracująca , chciałbym się dowiedzieć czy byli by państwo w stanie mi pomóc zlozyc całość na raty :(.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Patryku. Jeśli żadna ze spraw nie znajduje się na etapie komorniczym to niczym nie musi się Pan na tą chwilę przejmować. Żaden windykator nie ma możliwości windykować długu przymusowo, tj. przez komornika. Musiałby w pierwszej kolejności skierować pozew do sądu i wygrać sprawę prawomocnie. A to nie jest takie proste jeśli miałby Pan fachową pomoc. Oczywiście możemy przeanalizować Pana sprawy już na tym etapie. Zobaczymy co da się w sprawie zrobić :) Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Łukasz pisze:

Proszę o info czy są w stanie Państwo mi pomóc w wyjściu ze spłat chwilówek.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

To zależy Panie Łukaszu od okoliczności sprawy oraz etapu na jakim się znajdują. Możemy się im przyjrzeć i dokonać bezpłatnej analizy na Pana rzecz. Wówczas powiemy coś więcej. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Patrycja pisze:

Wpisana w bazę dłużników , zaleganie spłaty chwilowek . Czy w takiej sytuacji można uzyskać pomoc ?

Tak oczywiście. :)
Zapraszamy do kontaktu, najlepiej przez email: kontakt@eurolege.pl

Bożena pisze:

Jestem bezrobotna z prawem do zasiłku, mam dług w chwilówkach na kwotę 11 000 zł, otrzymuję alimenty i 500 plus na dziecko, utrzymujemy się z pracy dorywczej. Czy jest możlwość rozłożenia mojego zadłużenia na dogodne raty. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Bożeno, musielibyśmy bardziej wnikliwie przeanalizować Pani sytuację. Być może istnieje możliwość umorzenia zobowiązania w części, a nawet w całości. Koniecznym jest jednak dokonanie wszechstronnej analizy prawnej umowy przez naszych prawników. Zapraszamy do kontaktu i wówczas zobaczymy co da się w sprawie zrobić: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Anna pisze:

Wpisana w bazę dłużników , zaleganie spłaty chwilowek . Czy w takiej sytuacji można uzyskać pomoc po mimo ze jest się skreslonym wszędzie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

O jakiej pomocy Pani myśli? W naszej Kancelarii moglibyśmy sprawdzić dostępne formy oddłużania, dopasowane do Pani potrzeb. Zapraszamy do kontaktu. Zobaczymy co da się zrobić w Pani sprawie :)

Wioletta pisze:

Pożyczka w BOCIANIE dwa razy dobierane i kwota 10000tys. Do spłaty czy to jest normalne. Pierwsza pożyczka kwota 1000zl.

Pani Wioletto, napisaliśmy do Pani maila w powyższej sprawie. Zapraszamy tez do kontaktu bezpośrednio z nasza Kancelarią, nr 530 333 130.