Wiele osób zadłużonych zadaje sobie niejednokrotnie pytanie: „czy ulga od długu jest możliwa?” Okazuje się, że jak najbardziej. Trzeba tylko wiedzieć co zrobić, aby ulga od długu stała się faktem. Oddłużenie osoby mającej wiele zobowiązań kredytowych i pożyczkowych jest możliwe. Jest to proces niełatwym, często żmudny i wymagający wysiłku. Jednak dla osoby znającej się na rzeczy jest to zadanie jak najbardziej wykonalne. Nie zawsze udaje się oddłużyć osobę windykowaną w całości. Jednak celem i działaniem antywindykacji jest zawsze anulowanie całego długu albo chociaż jego znaczące obniżenie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak wygląda droga do osiągnięcia ulgi od długu? Dobrze trafiłeś! W Kancelarii EUROLEGE od kilku lat zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym. Pomagamy przed wszystkimi sądami i komornikami w Polsce. Wiemy czym jest i na czym polega oddłużanie, którego finałem jest ulga od długu.

Ulga od długu poprzez oddłużanie? Spróbuj profesjonalnej antywindykacji!

We wstępnej fazie artykuły powinniśmy się na pewno skupić na tym, aby wytłumaczyć czym w ogóle jest oddłużanie? A zatem oddłużanie jest szeregiem działań prawnych i faktycznych, którego skutkiem jest anulowanie całości zadłużenia albo znaczące jego zmniejszenie. Jak więc wyraźnie widać, ulga od długu jest efektem finalnym procesu oddłużania.

Opinie o oddłużaniu są różne. Jednak wszystko rzecz jasna uzależnione jest od tego kto i w jaki sposób proces ten prowadzi. Ważne jest również i to, na jakim etapie znajduje się sprawa osoby zadłużonej. Wyróżniamy zasadniczo 3 etapy, a są nimi:

  • postępowanie przedsądowe (windykacja polubowna),
  • postępowanie sądowe,
  • egzekucja komornicza.

Każdy z tych etapów różni się od siebie. Najmniej poważna jest windykacja przedsądowa. W postępowaniu przedsądowym windykator nie posiada żadnych uprawnień władczych względem osoby zadłużonej. Może jedynie prosić o zapłatę. Jeśli potencjalny dłużnik odmówi zapłaty bank, firma pożyczkowa albo windykacyjna może jedynie złożyć pozew do sądu. Jakiekolwiek działania mające na celu wydobycie roszczenia pod przymusem mogą nosić znamiona przestępstwa kwalifikowanego jako uporczywe nękanie z windykacji.

Kolejnym, bardzo ważnym etapem jest postępowanie sądowe. W tym momencie tak naprawdę ważą się losy tego, czy osoba potencjalnie będzie musiała zapłacić potencjalnemu wierzycielowi. Zazwyczaj złożenie pozwu przez bank, windykatora albo chwilówkę powoduje, że sąd wydaje nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym. W takiej sytuacji osoba pozwana musi w ciągu 2 tygodni złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Jeśli tego nie zrobi spisuje się na całkowitą przegraną, bez walki. A walczyć warto. Dzięki naszej pomocy jako Kancelarii EUROLEGE wiele osób pozwanych uzyskało pełne oddłużenie. Równie znaczna część uzyskała znaczące obniżenie kwot do spłaty. Nie bój się. Dzięki profesjonalnej pomocy prawników możliwe jest uzyskanie pozytywnego zakończenia Twojej sprawy. Najgorsze co możesz zrobić, to nie robić nic…

Bywają również sprawy, w których pojawia się komornik. Jeśli wkracza on w życie osoby zadłużonej bez jej wiedzy o jakimkolwiek postępowaniu sądowym to dobra wiadomość. Można wówczas stwierdzić, że oddłużenie i ulga od długu są możliwe. Jeśli jednak pozwany dłużnik nie robił sobie nic z przychodzących pism sądowych to wówczas ratunek jest niemal niemożliwy. Dlatego tak ważne jest, aby przesyłki sądowe odbierać i szukać pomocy. W naszej Kancelarii EUROLEGE postawiliśmy na powszechność i łatwość dostępu do profesjonalnych usług oddłużania. Jak uzyskać ulgę od długu i cieszyć się wolnością finansową? O tym poniżej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Kto mi zapewni ulgę od długu?

Kiedy wpadamy w kłopoty kredytowo – pożyczkowe nie jest na pewno łatwo. Dlatego samodzielne próby wychodzenia z długów bardzo często kończą się niestety jeszcze większymi kłopotami. Co tak nierozsądnego potrafią robić osoby, które wpadły w wir chwilówek i kredytów bankowych? Przede wszystkim to, że pogłębiają swój stan zadłużenia. Pierwsze na co osoba zadłużona wpada, uznając to za rozwiązanie, to konsolidacja dla zadłużonych. Nic jednak bardziej mylnego. Jeden kredyt, z jedną ratą to zazwyczaj proszenie się o jeszcze większe problemy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że robiąc konsolidację kredytu nasze ogólne zadłużenie wzrasta. W takiej sytuacji ulga od długu pozostaje jedynie marzeniem.

Z tego też powodu najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowej. Dzięki szybkiej pomocy i niekiedy radykalnym metodom możliwe jest stanięcie na nogi. Dalsze wtłaczanie się w lejek pożyczkowy ostatecznie skończy się pełną niewypłacalnością i kapitulacją przed wierzycielami. Nie warto czekać, a działania w zakresie oddłużania podejmować możliwie najszybciej.

Jak wskazaliśmy wyżej, w naszej Kancelarii EUROLEHE już tysiące osób znalazły schronienie przed windykacją sądową i komorniczą. Wierzymy w nas sukces i sukces naszych Klientów. Czerpiemy radość z pomagania innym.

Upadłość konsumencka a ulga od długu. Czy to możliwe?

W Kancelarii EUROLEGE nie zalecamy nigdy upadłości konsumenckiej. Zawsze traktujemy je jako ostateczne rozwiązanie. Upadłość konsumencka w naszych rozumieniu oddłużania może być wyjściem tylko wtedy, kiedy inne, wcześniejsze i mniej inwazyjne formy pomocy w wyjściu z długów zawiodą albo okazują się niemożliwe do zastosowania. Zawsze można złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Jednak późniejsze wycofanie się z tego kroku może okazać się niemożliwe.

Z tego też względu analizujemy sytuacje naszych Klientów. I upadłość konsumencką proponujemy tylko wtedy, kiedy nic innego nie pozostaje. Skoro można anulować zadłużenie w sądzie, to bezsensownym jest ogłaszanie upadłości. Być może nie wiesz czytelniku, ale po zmianach przepisów o upadłości konsumenckiej łatwo jest się o nią starać, ale później ciężko ją zakończyć z pełnym oddłużeniem. Zazwyczaj okazuje się, że trzeba spłacać długi, a postępowanie może trwać wiele długich lat. A na koniec dopiero okaże się, czy chociaż część zadłużenia może zostać umorzona. Tego nie mówią firmy zajmujące się wyłącznie oferowaniem usług upadłości konsumenckiej. Wąskie patrzenie na sprawy może być powodem do uznania nawet przedawnionych, a być może też i przedawnionych roszczeń. Dlatego ulga od długu w upadłości konsumenckiej nie jest najlepszym wyjściem. Ciężko osiągnąć satysfakcjonujący wynik. W szczególności, że w życie osoby zadłużonej wchodzi syndyk, a życie cywilne niemal zamiera. Każdy większy wydatek wiąże się z koniecznością informowania o nim syndyka. Nasze wynagrodzenie i majątek przechodzą w ręce osoby trzeciej, od woli której jesteśmy niemal uzależnieni.

Gdzie szukać pomocy w oddłużaniu?

Chcesz poznać nasze zdanie na temat Twojej sytuacji? Wstępna analiza sprawy jest całkowicie za darmo i do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Wszystko załatwisz zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Szybko i dyskretnie.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:
Zadzwoń: 530 333 130
Napisz: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: https://www.eurolege.pl/zgloszenie/

Kategorie: Porady dla dłużników Tagi: Brak tagów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Wioletta pisze:

Pożyczka w BOCIANIE dwa razy dobierane i kwota 10000tys. Do spłaty czy to jest normalne. Pierwsza pożyczka kwota 1000zl.

Pani Wioletto, napisaliśmy do Pani maila w powyższej sprawie. Zapraszamy tez do kontaktu bezpośrednio z nasza Kancelarią, nr 530 333 130.


O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.