Pisaliśmy już na naszym blogu jak rozmawiać z windykatorem przez telefon oraz co może, a czego nie może windykator w kontakcie z dłużnikiem. Dzisiaj jednak idziemy o krok dalej i radzimy, jak uwolnić się od firmy windykacyjnej Ultimo, Prokura (Kruk), Hoist, Best, GetPro (Get Back) Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (NSFIZ) – w sądzie!

Otrzymałeś z sądu rejonowego albo sądu okręgowego nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo elektronicznym postępowaniu upominawczym? Wbrew Twojemu początkowemu przerażeniu nerwy musisz opanować i jak najszybciej przystąpić do działania. Wszak czas działa na Twoją niekorzyść, a na korzyść windykatora. Możesz raz na zawsze pozbyć się firmy windykacyjnej Ultimo i każdej innej.

Co przede wszystkim musisz wiedzieć? Cóż, nakaz zapłaty wydany przez sąd nie jest ostatecznym wyrokiem i wystarczy, że się od niego odwołasz, tzn. złożysz sprzeciw od nakazu zapłaty w terminie 14 dni od dnia odebrania przesyłki sądowej. Jakie warunki formalne powinien spełniać sprzeciw znajdziesz w naszym poradniku dostępnym tutaj: wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Na co zwrócić uwagę podczas składania sprzeciwu od nakazu zapłaty przeciwko firmie windykacyjnej? Oto kilka rad jak wygrać z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Umowa pożyczki lub kredytu

Zwróć uwagę, czy windykator dołączył do pozwu umowę, którą miałeś kiedyś zawierać z bankiem albo firmą pożyczkową, od której ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) odkupiło Twój dług. Jeśli takiej umowy nie ma, to musisz postawić zarzut procesowy, który spowoduje, że firma windykacyjna będzie musiała załączyć dokumenty źródłowe, na których opiera swoje powództwo. Jeśli umowa została do pozwu załączona w kserokopii albo została poświadczona za zgodność z oryginałem przez radcę prawnego lub adwokata, to żądaj przedłożenia jej oryginału.

Cesja wierzytelności na firmę windykacyjną ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST, Get Back i Get Pro

Przyjrzyj się dokładnie umowie cesji, którą firma windykacyjna ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) dołączyła do pozwu. Sprawdź, czy faktycznie na podstawie tej umowy został nabyty dług, którego firma ta dochodzi od Ciebie w sądzie. Do każdej umowy cesji wierzytelności załączana jest lista wierzytelności (np. załącznik nr 1, 2). W tym dokumencie, zazwyczaj w formie tabelki, wpisane są dane zarówno dłużnika, jak również zobowiązania (umowy). Przeanalizuj, czy wszystkie dane są zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Czy zgadzają się Twoje dane osobowe oraz czy numer umowy wpisany w załączniku zgadza się z numerem umowy kredytu/pożyczki, na podstawie którego windykator żąda zapłaty.

Wysokość zobowiązania

Z pewnością to jeden z elementów pozwu, który najbardziej interesuje pozwanego. Jest to również ten element, z którym firma windykacyjna, w tym ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny ma duże problemy. Musisz wiedzieć, że do sądu każdy może pozwać każdy każdego i na dowolną sumę. Jednak przed sądem trzeba wszystko udowodnić. Firma windykacyjna może mieć z tym spory problem, ponieważ kupując zadłużenie bardzo często nie wie co dokładnie składa się na jego wysokość. Standardem jest, że otrzymujemy jakieś wyliczenia sumy roszczenia dochodzonego pozwem, ale w zderzeniu z rzeczywistością i dociekliwym pozwanym, firma windykacyjna popada w duże tarapaty. Nie potrafi zazwyczaj w sposób nie budzący żadnych wątpliwości wytłumaczyć, skąd dokładnie wzięła się kwota dochodzonego roszczenia. Kiedy zakwestionujesz wysokość dochodzonej kwoty będzie musiał windykator z ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK) dokładnie rozpisać zadłużenie co do 1 złotówki i 1 grosza!

Przedawnienie długu ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST, Get Back i Get Pro

Ostatnia kwestia jaką należy poruszyć wchodząc w spór z firmą windykacyjną ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST I GETPRO (GET BACK) jest przedawnienie. Wiele osób o tym mówi, ale tak naprawdę wyliczenie przedawnienia nie jest rzeczą banalną i może stanowić kłopot dla piszącego sprzeciw. Wymaga często specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności obracania się wśród ton dokumentacji składanej przez firmę windykacyjną ULTIMO, PROKURA (KRUK), HOIST, BEST CZY GETPRO (GET BACK).

Co bardzo ciekawe, pracownicy firm windykacyjnych nauczyli się już na przestrzeni lat w jaki sposób dostarczać dokumenty i pisać pozwy, aby z ich treści nie można było dokładnie ustalić daty wymagalności roszczenia, niezbędnej do należytego obliczenia terminu przedawnienia.

Jeśli chcesz zgłosić zarzut przedawnienia w sprzeciwie od nakazu zapłaty, to pamiętaj, aby taki zarzut w odpowiedni sposób uzasadnić. Samo podniesienie zarzutu przedawnienia może okazać się niewystarczające. Pozwany powinien jeszcze napisać z czego wywodzi, że dług jest przedawniony oraz kiedy w jego ocenie nastąpiło przedawnienie. Jeśli tego nie zrobi, a sędzia rozpatrujący sprawę będzie formalistą, to sprawę można przegrać mimo posiadania racji.

Jeśli nie wiesz jak odliczyć, czy dług jest przedawniony, to skorzystaj z naszego poradnika o tym, jak obliczyć termin przedawnienia.

Jak uwolnić się od firmy windykacyjnej – ULTIMO, PROKURA, HOIST, BEST i Get Back?

Niestety każdego dnia spotykamy się z sytuacjami, w których pozwani samodzielnie starają się składać sprzeciwy od nakazów zapłaty i otrzymują ich odrzucenia! Pamiętaj, że napisanie samodzielnie pisma procesowego wiąże się z ryzykiem popełnienia kardynalnych błędów. A te mogą definitywnie doprowadzić do przegranej nawet w pozornie łatwym, i dającym się wygrać procesie!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.4/5 - (62 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.