Oszuści grasujący w Internecie wykorzystują w sposób bezwzględny niewiedzę lub naiwność swoich ofiar. Stosują różnego rodzaju sztuczki i metody, dzięki którym potencjalna ofiara orientuje się, że padła ofiarą oszustwa dopiero w momencie kiedy ono następuje. Jak się okazuje kradzież z karty kredytowej przez Internet to zjawisko niezwykle często spotykane. Przeciętny użytkownik kart płatniczych i kredytowych nawet nie zdaje sobie sprawy jak wiele czeka na niego zagrożeń związanych z działaniem cyberprzestępców.
W artykule opisujemy na czym polega kradzież z karty kredytowej oraz co zrobić kiedy doszło już do oszustwa. Opiszemy jak odzyskać pieniądze skradzione z karty kredytowej oraz gdzie szukać pomocy w załatwianiu takich spraw.
W jaki sposób działają cyberoszuści?
Oszustwo w Internecie to bardzo pojemne pojęcie. Może ono oznaczać klasyczne oszustwo polegające na tym, że np. sprzedający mimo zapłaty przez kupującego nie wysyła mu zamówionego towaru. Nie możemy tego jednak zakwalifikować do ścisłego rozumienia cyberprzestępczości. W ocenie ekspertów największym zagrożeniem obecnych czasów jest zdalne działanie oszustów internetowych w domenie cyfrowej polegające na kradzieży pieniędzy z konta bankowego albo doprowadzania swoich ofiar do wykonywania czynności przelewów w celach np. inwestycyjnych.
Kradzież pieniędzy z konta bankowego zwykle ma miejsce w przypadku takich oszustw jak:
Padłeś ofiarą oszustwa bankowego?
Możesz odzyskać wszystkie środki i anulować wyłudzony kredyt
Przeanalizujemy Twoją sytuację bez żadnych początkowych kosztów i powiemy jak możemy Ci pomóc.
- oszustwo na OLX,
- oszustwo na Vinted,
- oszustwo na Booking,
- oszustwo na paczkę,
- oszustwo na Allegro,
- oszustwo na ING i wiele innych.
Przestępcy w tego rodzaju oszustwach używają zwykle linków kierujących do fałszywych stron internetowych, które rozsyłane są w wiadomościach SMS, WhatsApp czy Messenger albo wiadomościach e-mail. Tam osoby oszukiwane zostawiają istotne dane, w tym np. dane kart płatniczych i kart kredytowych. Zdarza się również niekiedy, że samo kliknięcie w link powoduje zainstalowanie oprogramowania wykradającego dane z urządzenia ofiary.
Oszuści potrafią się również łączyć na bezpośrednią rozmowę z ofiarą. Przekonując ją do nieistniejącego zagrożenia albo namawiając na „zyskowne” inwestycje. Przykłady tego rodzaju przestępstw to:
- oszustwo na kryptowaluty, np. na Bitcoina,
- oszustwo na pracownika banku.
Kradzież z karty kredytowej przez Internet. Jak to się dzieje?
Powyżej wskazaliśmy przykłady oszustw w Internecie oraz metody działania przestępców. Teraz skupimy się na tym w jaki sposób może dojść do kradzieży z karty kredytowej albo płatniczej powiązanej z kontem?
Zazwyczaj kradzież z karty kredytowej następuje w wyniku wejścia przez potencjalną ofiarę na fałszywa stronę internetowa stworzoną przez oszusta. Poniżej opisaliśmy, że w przypadku takich oszustw jak np. na paczkę, OLX czy Vinted osoby pokrzywdzone otrzymują linki. Treść otrzymywanych wiadomości w zależności od konkretnego modelu oszustwa może być różna. Przykłady:
- w oszustwie na paczkę zwykle trzeba dopłacić jakąś niewielką kwotę albo dokonać przekierowania paczki na inny adres za niewielką dopłatą,
- w oszustwie na portalach sprzedażowych oszuści wysyłają link przekierowujący do odbioru kwoty za sprzedany towar.
Wspólnym mianownikiem będzie tutaj przede wszystkim podanie danych karty kredytowej albo płatniczej w wymaganym polu umiejscowionym na fałszywej stronie internetowej. Później oszust może już dowolnie ściągać środki z konta ofiary.
Gorzej sprawa wygląda, gdy oszust internetowy namówi swoją ofiarę na zainstalowanie aplikacji AnyDesk. Oszustwo na AnyDesk to bardzo poważna sprawa. W ten sposób można stracić nie tylko pieniądze z konta, ale również zostać dłużnikiem nie biorąc kredytu. Dzięki wskazanej aplikacji oszust internetowy ma pogląd do tego co dzieje się na pulpicie Twojego sprzętu. Widzi wszystkie Twoje ruchy i to co piszesz. Dokładnie widzi jak się logujesz na konto. Mało tego, może przejąć sterowanie i np. dokonać wypłat z Twojego konta, na które sam wszedłeś. W takiej sytuacji kradzież pieniędzy z karty kredytowej przez Internet również ma miejsce.
Jak odzyskać pieniądze skradzione przez oszustów z mojej karty kredytowej?
Kiedy już dojdzie do oszustwa internetowego i pieniądze zniknął z Twojego konta to musisz zacząć działać. Rozpocznij od trzech (3) prostych czynności, które musisz wykonać, aby wdrożyć procedurę odzyskiwania pieniędzy.
Krok 1 – zawiadomienie policji
Udaj się do najbliższej jednostki policji albo prokuratury i złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Z naszego doświadczenia wynika, że ustalenie sprawcy w większości przypadków okazuje się niemożliwe. Wskutek tego postępowanie prowadzone przez organy ściągania ulega umorzeniu. To jednak nie przeszkadza w dalszych działaniach, a złożenie zawiadomienia jest warunkiem dalszego procedowania i kierowania roszczeń o zapłatę do banku.

Krok 2 -reklamacja w banku
Kolejna sprawa to reklamacja w banku w przypadku oszustwa. Trzeba ją koniecznie złożyć w banku, w którym masz założone konto, z którego zniknęły pieniądze albo w którym masz kartę kredytową. Zwykle reklamacje takie rozpatrywane są negatywnie. Taka polityka banków. Jednak to nie przeszkadza w późniejszym dochodzeniu swoich roszczeń od banku, który odpowiedzialny może być za niedopilnowanie twojego depozytu.
Krok 3 – raport BIK
Z ostrożności złóż wniosek o raport BIK. Dowiesz się w ten sposób czy cyberprzestępcy nie zaciągnęli na Ciebie żadnych zobowiązań finansowych. Oczywiście chodzi tutaj o kredyty i pożyczki w banku albo pozabankowe.
Kradzież z karty kredytowej w Internecie. Gdzie szukać pomocy?
Na rynku usług prawniczych niewiele jest firm, które zajmują się fachowo odzyskiwaniem pieniędzy skradzionych przez cyberoszustów. Warto w tego typu usługach korzystać z pomocy doświadczonych prawników, ponieważ brak rozeznania co do ewentualnych ryzyk związanych z dochodzeniem roszczeń może przynieść więcej szkód niż korzyści. Należyte rozeznanie w sprawie to podstawa.
W Kancelarii EUROLEGE już od dłuższego czasu zajmujemy się załatwianiem spraw dotyczących oszustw w sieci. Znamy już bardzo dobrze modele działań oszustów i mamy już za sobą sukcesy w sprawach sądowych.

Źródło: eurolege.pl
Jako ofiara przestępstwa musisz wiedzieć, że znalezienie sprawcy oszustwa nie jest konieczne. Odpowiedzialność za wszystko leży po stronie banku. Oczywiście trzeba zbadać w konkretnym przypadku czy na pewno tak będzie. Mało osób wie, że odpowiedzialność banku w tego rodzaju zdarzeniach sięga bardzo głęboko. Wystarczy, że wykażesz, iż bank nie zabezpieczył należycie Twoich pieniędzy znajdujących na koncie. Nasi prawnicy zajmują się właśnie tym, aby wskazać na braki w procedurach banku i nieodpowiednie zabezpieczenie depozytów.
Co trzeba zrobić? Koniecznym stanie się złożenie pozwu do sądu o zapłatę przeciwko bankowi. Maksymalny koszt opłaty sądowej w tego rodzaju sprawie to 1000 zł. Bez względu na wysokość straconych środków. Dlatego ryzyko w relacji do potencjalnych korzyści wydaje się tutaj zwykle uzasadnione. Tym bardziej, że w Kancelarii EUROLEGE wstępną analizę sprawy otrzymasz całkowicie za darmo.
Jako duży plus naszej działalności można wskazać i to, że działamy zdalnie na terenie całego kraju. Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami w całej Polsce. Dzięki tej metodzie zdalnej obsługi możemy udzielać wsparcia prawego każdemu, bez względu na to, gdzie aktualnie mieszka albo przebywa. Co ważne, kontakt z prawnikiem nawiążesz bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wszystko szybko, bezpiecznie i wygodnie.
Potrzebujesz pomocy w odzyskaniu pieniędzy skradzionych z twojej karty kredytowej albo z konta bankowego? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas formularz zgłoszeniowy z prośbą o kontakt. Zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego i ustalimy jak możemy Ci pomóc.
Skorzystaj z bezpłatnej analizy sprawy!
Skontaktuj się z nami:
Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacje do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.

Kancelaria Eurolege
Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.
Kategorie:
Wszystkie kategorie:
- Bez kategorii (7)
- Case study (28)
- Kredyty frankowe (62)
- Kredyty hipoteczne (48)
- Nieutoryzowane transakcje (59)
- Porady dla dłużników (453)
- Wiadomości (58)
- Wyroki sądowe (74)
- Wzory i przydatne pisma (105)
Oszustwo na olx 35000 PLN prosze o kontakt i ocenę czy uda sie odzyskać pieniądze.
Panie Damianie, napisaliśmy do Pana na adres email podany w komentarzu. Aby ustalić czy możemy pomóc potrzebne będą dodatkowe informacje. O szczegółach przeczyta Pan w emailu. Pozdrawiamy i jesteśmy w kontakcie. 🙂
Dzień dobry.Czy mogę odzyskać pieniądze skradzione przez oszusta na Facebooku przez płatność kartą bankomatową?
Dzień dobry Panie Dariuszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Dzisiaj odkryłam, że zniknęło mi z karty kredytowej blisko 700,00zł. Wygląda to jak tranzakcja zakupu przez eBay na którym nie mam konta i nic nie kupowałam. Zablokowałam kartę kredytową ale aktualnie Bank również ma awarię i nie wiem co mam zrobić.
Dzień dobry Pani Martyno. Zajmujemy się pomocą prawną dla osób pokrzywdzonych cyberoszustwami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Wyłudzenie kradzież z konta 2300 zł 3 transakcję przekrwanie na Hiszpanie wyłudzenie przez e maila podszywanie się pod Netflixa rodzice wprowadzili dane karty z powodu groźby wygaśnięcia subskrypcji przejrzałem dziś tą wiadomość nadawca jako niby Netflix ale gdy zacząłem grzebać dalej znalazłem w maila nadawcy kontakt@kosmagrabowski.pl
Dzień dobry Panie Kacprze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Witam, wczoraj zniknęło mi z karty kredytowej około 4300 zł, było to kilka transakcji. W banku zgłosiłam kradzież.
Dzień dobry Pani Żaneto. Mamy zbyt mało informacji, aby udzielić Pani wiążącej odpowiedzi. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Witam . Zniknęło mi z konta ponad 4000,00 pln. Kradzieży dokonano kartą. Bank został powiadomiony o tym , że są to operacje oszukańcze w przeciągu około 30 min. od pierwszej transakcji. Kradzieży dokonano w okolicach Madrytu.
Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się pomocą w podobnych sprawach. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
dzień dobry, w dniu dzisiejszym zniknęło z mojego konta ok. 2500 zł , były realizowane transakcje , kilkanaście razy , bank kartę zablokował przy 6-7 próbie jak już nie było pieniędzy na koncie.
Dzień dobry Panie Macieju. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Dzień dobry. Zapłacono moja karta w internecie. Zastrzegłam kartę w tym samym dniu. Kwota blisko 200 Euro zniknęła z konta. Bank odrzucił moja reklamację. Tyle lat jestem klientem banku i zero pomocy.
Dzień dobry Pani Doroto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Dzień dobry, dzisiaj z karty kredytowej “zniknęło” prawie 6500zł.
Dzień dobry Pani Małgorzato. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Potrzebujemy jednak poznać więcej szczegółów Pani sprawy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Dałem się oszukać na dużą kase.
Dzień dobry Panie Mariuszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.