Właściwie nie ma obecnie użytkownika Internetu, który nie słyszałby o kryptowalutach. Najbardziej popularny bezwzględnie jest Bitcoin, który potrafi kosztować momentami tyle, co małe mieszkanie w dużym polskim mieście. Okazuje się, że internetowi przestępcy i w tym przypadku zwietrzyli szansę na dobry interes. Oszustwo na Bitcoina stało się już zjawiskiem powszechnie występującym.

Co zrobić kiedy padłeś ofiara oszustwa na Bitcoina? Jak odzyskać pieniądze zrabowane przez cyberprzestępców? Na co uważać? O tym w poniższym artykule.

UWAGA! W większości przypadków istnieje szansa na odzyskanie skradzionych pieniędzy z konta bankowego. Obowiązek zwrotu środków w takiej sytuacji przez bank wynika wprost z przepisów prawa. Dlatego nie należy się poddawać, ale zawsze walczyć do końca o zapłatę. O tym jak to zrobić napiszemy na końcu materiału.

Dlaczego oszustwo na Bitcoina stało się popularne?

Większość inwestorów lokujących swoje pieniądze na rynkach finansowych wie, że do osiągnięcia sukcesów zwykle potrzebny jest czas. Wyjątkiem tutaj zdecydowanie stały się ostatnimi czasy kryptowaluty z Bitcoinem na czele. Wzrosty (i spadki) rzędu kilkudziesięciu procent w ciągu jednego dnia sesji na rynku walut cyfrowych nie jest jakimś odosobnienie. Szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na kryptowaluty niszowe, które mają niską kapitalizację. Mówiąc krótko, którymi niewiele osób się interesuje i w nie inwestuje.

Kto z nam nie chciałby być bogaty i w szybki oraz pozbawiony ryzyka dorobić się łatwego życia. Na bazie takich marzeń działają oszuści na Bitcoina. Dobrze wiedzą czego oczekują ludzie i jedynie dobierają metody oszustwa w taki sposób, aby sprostać ludzkim oczekiwaniom. Najlepiej, gdy wmówi się potencjalnemu „inwestorowi”, że z jego kilku tysięcy złotych powstanie majątek warty kilka milionów. Takie są podstawy psychologiczne oszustwa na Bitcoina.

Jak wygląda oszustwo na Bitcoina?

Zwykle oszustwo na Bitcoina wygląda tak samo w każdym przypadku. Potencjalnej ofierze oszustów internetowych wyświetla się reklama obiecująca szybki i duży zysk na inwestycjach w kryptowaluty. Klikając w reklamę jesteśmy przenoszeni na stronę, na której zostawiamy swoje dane do kontaktu. W niedługim czasie dzwoni do nas „doradca” czy też „analityk” i proponuje, że umożliwi nam szybkie wzbogacenie się na „inwestycji w Bitcoina”. Bardzo podobne w założeniu jak oszustwo na Global Maxis.

Kiedy rzekomy doradca wzbudził w potencjalnej ofierze odpowiednim poziom zaufania to przechodził do dalszych czynności. Koniecznym stawało się założenie konta inwestycyjnego na giełdzie kryptowalut. Do tego oczywiście potrzebne były między innymi zdjęcie dokumentu tożsamości. Na podstawie tych danych cyberoszuści zakładali konto na giełdzie kryptowalut, np. Binance, a także na wirtualnych portfelach.

Koniecznym wymogiem było również ściągnięcie aplikacji AnyDesk na urządzenie, z którego inwestor miał obserwować wyniki inwestowania przez brokera. Problem polegał jednak na tym, że aplikacja AnyDesk służy do zdalnego przejmowania pulpitu, a przejmujący oszust ma możliwość podglądania tego co robi użytkownik (np. logowanie do konta bankowego) oraz używania kursora przejmowanego komputera. Ofiary oszustw oczywiście nie miały nigdy wiedzy technicznej jak działa taki program i jakie mogą powstać z tego tytułu problemy.

Oczywiście żadnych inwestycji nie było, a założone konto na giełdzie kryptowalut służyło tylko po to, aby zostały one anonimowo wypłacone przez cyberoszustów na ich prywatne portfele.

Padłeś ofiarą oszustwa? Skradziono z Twojego konta pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Oszustwo na kryptowaluty. Stracone pieniądze. Czy coś jeszcze może się stać?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty możemy mówić o dwóch rodzajach szkód, które ponosi ofiara takiego procederu.

Pierwsza kwestia to kradzież pieniędzy z konta bankowego. Co prawda użytkownik co do zasady wie, że środki zostają przelewane, ale nie godzi się na to co dalej się z nimi dzieje. Może nawet dochodzić do autoryzacji przelewów.

Druga rzecz to zawieranie przez cyberoszustów pożyczek i kredytów na dane osobowe swojej ofiary. Okazuje się, że cyberprzestępcy potrafią zawierać na dane osobowe swoich ofiar zobowiązania kredytowe w systemie bankowości internetowej. Kwoty zaciąganych kredytów i pożyczek sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle bywa tak, że zaciąganych zobowiązań jest kilka, a ich sumaryczna kwota jest wysoka.

Jak widać konsekwencje oszustwo na kryptowaluty niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Włącznie z możliwością stania się dłużnikiem bez swojej woli i wiedzy. Czy z takiej sytuacji można w ogóle wyjść obronną ręką? Okazuje się, że TAK i niewiele osób wie, że może skutecznie walczyć o swoje prawa! Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i w jaki sposób postępować.

Jak odzyskać pieniądze stracone na kryptowaluty? Czy można anulować zaciągnięty kredyt?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty (w tym Bitcoina) można co do zasady odzyskać stracone pieniądze. I nie jest tutaj potrzebne złapanie internetowego przestępcy. Pieniądze użytkownikowi rachunku powinien oddać bank prowadzący konto. Natomiast unieważnienie kredytu to w takim przypadku rzecz niemal pewna. Jednak nic samo się nie zrobi i uzyskanie sprawiedliwości wymaga trochę pracy. Co takiego powinien zrobić oszukany na Bitcoina?

Krok numer 1

Sprawę oszustwa na kryptowaluty zgłoś w najbliższej jednostce Policji albo Prokuratury. Najpewniej postepowanie karne zostanie umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy przestępstwa. To jednak nie szkodzi procedurze odzyskiwania pieniędzy, a stanowi obligatoryjny element całego postępowania.

Krok numer 2

Kolejna rzeczą jako musi zrobić osoba oszukana na kryptowaluty to złożenie reklamacji w banku prowadzącym rachunek. Nasze doświadczenie wskazuje, że na 99,99% przypadków osoby oszukane na Bitcoina otrzymują odpowiedź negatywną. Jednocześnie uświadamiane są w błędnym przekonaniu, że ponoszą wyłączną winę za to co się stało. Co oczywiście nie jest prawdą, a zadaniem prawnika jest to wykazać.

Krok numer 3

Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić to złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. W przypadku kradzieży pieniędzy z konta będzie to pozew o zapłatę. A jeśli chodzi o sprawy zaciągania kredytów i pożyczek na dane osobowe ofiary przestępstwa to wówczas składa się pozew o unieważnienie zaciągniętych zobowiązań.

Oszustwo na Bitcoina. Kto mi pomoże odzyskać pieniądze i załatwić wszystkie formalności?

Ogólna świadomość prawna osób pokrzywdzonych przestępstwami internetowymi dotycząca możliwości skutecznego działania nie jest wysoka. Wynika to głównie z tego, że osoby będące ofiarą cyberoszustów czują się winne zaistniałej sytuacji. Informacje otrzymywane z banków w wyniku reklamacji niejako utwierdzają ofiary przestępstw w błędnym przekonaniu o własnej winie.

Z powyższego powodu ważne jest, aby w sprawach dotyczących oszustw internetowych korzystać z pomocy prawnika. W przeciwnym wypadku szanse na uzyskanie pozytywnego załatwienia sprawy mogą być relatywnie niskie. Przypomnijmy, że sa to sprawy wymagające często bardzo specjalistycznej wiedzy prawniczej i odpowiedniego argumentowania.

W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się od dłuższego czasu pomocą ofiarom przestępstw internetowych. Nie są nam obce takie sprawy jak:

Ze względu na przyjęty przez nas model obsługi zdalnej Klientów jesteśmy w stanie zapewnić pomoc prawną potrzebującym bez względu na to w jakim miejscu w Polsce mieszkają. Skorzystanie z pomocy naszych prawników jest bardzo proste i do uzyskania wsparcia prawnego wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Co bardzo ważne, wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Nasz prawnik w ramach wskazanej wyżej analizy prawnej przeprowadza rozmowę z ofiara przestępstwa internetowego, a następnie wskazuje dostępne w świetle prawa sposoby rozwiązania.

Chcesz skorzystać z pomocy prawnika z Kancelarii EUROLEGE? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Skontaktuj się z nami:


4.6/5 - (52 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Adam pisze:

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować, że Twoje transakcje 17.08.2021 zostały odrzucone przez nasz dział bezpieczeństwa z powodu podejrzanej aktywności na Twoim koncie Binance. Zwrot (KWOTA: 7500 USD) wpłynie na Twoje konto bankowe ING Banku Śląskiego w ciągu 21 dni roboczych od dnia podejrzanej aktywności 17.08.2021.

Przelew zostanie odebrany na Twoje konto bankowe dopiero po uzyskaniu licencji. Ponadto będziesz mógł otrzymać swój zysk (0,34 BTC) z automatycznego handlu przez sztuczną inteligencję tylko po udzieleniu przez Ciebie licencji na platformie kryptowalut Binance.

Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. Skontaktuj się ze swoim brokerem z BitElitGroup, aby otrzymać licencję za pośrednictwem naszej platformy kryptowalut Binance.
Tak to wyglądało u mnie naciągli mnie na 250000zł było to w 2021r między 17.08 a 20.09. było zgłoszenie na policji i nic i zakończenie przez prokuraturę tej sprawy .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Oszustwa „inwestycyjne” to jedne z najtrudniejszych oszustw internetowych. Szanse powodzenia w sprawie zwykle nie są duże, ale do oceny potrzebnych jest więcej informacji. Zajmujemy się takimi sprawami, jednak dopiero po przeprowadzeniu gruntownej analizy prawnej oraz rozważeniu ryzyka i szans powodzenia. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Daria pisze:

Pomoc bictiony.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dario. W czym możemy Pani pomóc?

Lilia pisze:

Profitrop.com Zostalam oszukana na 32tys euro. Na policja sie nie zglaszalam. Zaczelo sie od 250 euro. Wszystko robili przez Anydesk. Pozniej wplacilam 7tys. aby rospoczac. Wkrotce zrozumilam ze mam wycofac sie, ze cos nie gra ale za kazdym razem mowili mi wplacic aby odzyskac pieniadze..
Wszystko rozumiem, winie tylko siebie, ze tak dalam sie w to wplacac..
Czy jest mozliwosc odzyskania.. czy to jest niemozliwe?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Przy czym sprawy dotyczące oszustw na tzw. „inwestycje” są zwykle mocno skomplikowane i wielowątkowe. Dlatego potrzebuje znacznie większej ilości informacji, aby móc cokolwiek powiedzieć i dokonać rzetelnej analizy prawnej Pani sprawy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał pisze:

Zostałem oszukany przez brokera z The CoinTrust wpłaciłem pewną ilość pieniędzy czekałem 3 miesiące aż się rozmnoży po czym wysyłali mi mailowo podatki, które muszę opłacić aby dostać pieniądze, niestety do dziś nie otrzymałem swoich pieniędzy a strona na której się logowalem już nie istnieje. Dałem się zmanipulować.
Zgłosiłem sławę na policję ale policja nic nie zrobiła w tej sprawie a mam wszystkie rozmowy nagrane mam ich telefony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Sprawy tego rodzaju nie są łatwe z wielu powodów. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

A Ja się zastanawiam czy ktoś został oszukany przez aplikację telegram ?
Pań wszystko ładnie opowiadał kazal założyć konto na moonpay prez jego jakiś kod kupić BNB jak to zrobiłam napisał że trzeba zapłacić prowizję od uzyskanych pieniędzy 400 zapytałam czy będzie trzeba coś jeszcze zapłacić odpisał wpac by otrzymać kasę coś mi już nie pasowało ale zrobiłam to , to.dostalam kolejna wiadomosc o kolejne prowi,je tym razem 460 poprosiłam o zwrot kasy to napisał że jak nie spalce prowizji to wszystko tracę jest mo,liwosc odzyskania tych pieniędzy może i 700 zł.to nie dużo ale co dla niektórych bardzo dużo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Czy zgłaszała Pani już sprawę organom ścigania (policja, prokuratura)?

Regina pisze:

Dzień dobry,
Padłam ofiarą oszustwa z firmą Profitrop. Wyłudzili odemnie 250$ zakładając konto. Kazali zainstalować AnyDesk. Namawiali mnie na pożyczkę 50.000 zł.
Trzeźwo myśląc odmówiłam. Zmieniłam swoje dane. Odinstalowałam wszystkie ich programy.
Mimo informacji o rezygnacji z ich konta są natarczywi, obrażając przy rozmowie telefonicznej.
Głównie ukraińcy krzyczący do słuchawki. Bez mojej wiedzy otwierają nowe zlecenia na ich platformie.
Czy można samemu usunąć konto w Profitrop, by to zakończyć? Już się pogodziłam ze stratą pieniędzy. Proszę o info.
Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Regino. Czy sprawa została już przez Panią zgłoszona na Policję?

Slawomira Mianowska pisze:

Proszę o kontakt. DZIEKUJE

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sławomirze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Witam padłem ofiarą oszustwa na kryptowalute ktoś wysłała do mnie paczkę za którą zapłaciłem 18000$ mam tej osoby adres IP i inne dane czy są mi wstanie Państwo pomóc odzyskać pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. oszustwa na tzw. inwestycje należą do najtrudniejszych jeśli chodzi o szanse powodzenia w odzyskaniu środków. Zajmujemy się takimi sprawami i znamy metody działania oszustów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Firma cloudmarket-fx .com oszukali

Eliza pisze:

Witam zostałam oszukana chodźi o bictoin może ktoś mi pomoc ? Proszę o konsultacje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elizo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. W przypadku oszustw na tzw. „inwestycje” sprawy zwykle są wielowątkowe i nie zawsze udaje się wdrożyć procedurę odzyskiwania środków. Dlatego potrzebujemy więcej informacji. Z tego powodu napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Proszę o konsultację w sprawie oszustwa przez kancelarię prawną
LAWCOUNSEL , która miała mi pomóc odzyskać pieniądze, które straciłam w drodze innego oszustwa internetowego w 2021 roku.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Czy warunkiem odblokowania aktywów na giełdzie może być wpłata depozytu marginalnego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zalecamy ostrożność w tego rodzaju sprawach Pani Ewo. Obecnie wiele oszustw internetowych to tzw. „oszustwa inwestycyjne”.

Ewa pisze:

Czy jest panu znana Kadena i czy za odblokowanie aktyw powinni oni żądać ode mnie wpłaty depozytu marginalnego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Nie znamy takiej firmy, ale prosimy o dużą czujność. Obecnie występuje bardzo dużo oszustw na tzw. inwestycje.

adam pisze:

Zarejstrowałem się na platformie Profitrop,wpłaciłem 1100 zł i z tego odzyskałem 500 zł ale dzwonią do mnie żebym wziąl pożyczke 50000 tys zł ze trzeba zainwestowac w złoto.Podejrzewam że to jest oszustwo.Mają moje dane z paszportu Any Desk wgląd do komp.i na konto.Zmieniłem hasło do bankowosci internetowej,zastrzegłem karte i co jeszcze moge zrobic żeby się zabezpieczyc,prosze o rade

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Należałoby jeszcze zgłosić sprawę organom ścigania, jeśli faktycznie został Pan oszukany.

Marek pisze:

Dzień dobry.
Czy jest Państwu znana platforma kryptowalut BITCOIN TRADER i czy to też oszusci?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Nie znamy tej platformy, ale zalecamy daleko posuniętą ostrożność. Prosimy pamiętać, że nie musi Pan korzystać z pomocy żadnych pośredników. Możliwe jest otworzenie konta np. na działających i dużych platformach, jak np. Binance.

Mateusz pisze:

Dobry wieczór. Moja sprawa opiera się o nie istniejącą stronę kopania kryptowalut bytebus .com . Straciłem poprzez ich stronę 2000 USD . Niedawno znalazłem support na Facebook . Pisali do mnie że za opłatą VAT tj. 7% odzyskam stracone pieniądze plus rekompensata za sytuację 1000 USD. Mam rozmowe oraz przelewy z giełdy binance . Zgłosiłem również to do binance . Zablokowali konto na krótki czas . Mam jeszcze druga stronę na która rzekomo pieniądze z Bytebus.com są emigrowane na stronę coremine.biz . Na tej stronie zapalcielem 3 razy opłatę VAT za depozyt i wraz nie mogę odzyskać zainwestowanej kwoty .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Nie znamy Pana sprawy w szczegółach, ale z opisu wynika, że zapewne padł Pan ofiara oszustwa na tzw. inwestycje. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie zawsze jest to możliwe. Musielibyśmy poznać Pana sprawę bliżej i ocenić ją pod kątem dostępnych prawnie rozwiązań na odzyskanie środków. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam. Podejrzewam ze i ja zostałam oszukana lecz dopiero od wczoraj zaczęłam swoja przygode z capital trust. Wplacilam pieniadze na platforme w kwocie 1000 zł ale nie podałam jeszcze rzadnych danych prywatnych typu dowod osobisty itd .. Mam zainwestować kolejne 45 tys bo prawdopodobnie jest okazja ale cos mi tu zaczęło nie pasować więc mysle ze to oszustwo. Proszę o wskazówki jak odzyskac 1000 zł i się od nich uwolnic na chwile obecną.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Odzyskanie środków )o ile w ogóle jest to możliwe) nie będzie na pewno łatwe. Oczywiście zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie przeanalizują Pani sprawę i podpowiedzą co można zrobić.

Małgorzata pisze:

Witam mój przyoadek jest podobny do Pana Kacpra co do państwa pisał 7 lutego ,chodzi o nie jakiego Edwarda Gródecki zostałam oszukana na 800 zł ten niby facet pisał bym mogła dostać pieniądze muszę jeszcze zapłacić 490 zł ,to jest oszustwo w biały dzień ja rozumiem że człowiek dobrowolnie to robił ale to podlega o wyłudzenie pieniędzy …

Kacper pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany przez jakiego Edwarda gródecki na sumę 1500zl wyświetlił mi się jakis filmik na FB wsZedlem w niego przekierowano mnie do telegrama i zacząłem z tym panem pisać jak to wygląda itp itd i rzekomo wpłacasz mu 459zl przez aplikację moon pey i wpłaciłem pan mi napisał ze za godzinę się odezwał napisał że udało się że zdobyłem 105tys i że zaraz je wysła tylko oczywiście pojawiła się pierwsza przeszkodzą gdzie kazał wpłacic przez tą samą strone 400zl i późnej znów że niby jakieś takie transakcje poprostu jest opłata i za 4 razy też chciał 400zl bo system losowo wybiera 1/10 użytkownika który musi zapłacić tyle i nwm co mam teraz zrobić czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy jakoś

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kacprze. Jeśli samodzielnie wpłacał Pan środki oszustom to szansa na ich odzyskanie zwykle nie jest duża, chociaż okoliczności sprawy mogą przemawiać niekiedy za podjęciem działań w celu odzyskania pieniędzy. U nas uzyska Pan bezpłatną analizę sprawy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Dorota pisze:

Dzień dobry,
16.01.2023r zarejestrowałam się na koncie Maximizer pochodzącym chyba z reklamy
kliknęłam rejestrację dwukrotnie po czym wpłaciłam do dwóch firm brokerskich pieniądze,
1.Profitrop – 1090zł
2.Topeu – 733zł
z Profitrop rozpoczęłam grę na giełdzie kryptowalutowej na której koncie widnieją zyski rzędu 700$ ale nie zostały one przelane do dnia dzisiejszego na moje konto. Broker skłonił mnie do założenia kantoru wymiany walut Binance dzięki któremu rzekomo będę mogła przelać pieniądze na swoje konto.
Z Topeu nie odbieram telefonów ponieważ broker był dość napastliwy, zgłosiłam jedynie że proszę o zwrot wpłaconych środków ale broker powiedział że muszę założyć najpierw kantor wymiany walut żeby odzyskać pieniądze, więc uznałam je za utracone.
Obawy moje budzi głównie fakt wycieku moich danych tj. dowodu osobistego którego scan przesłałam do Profitrop celem weryfikacji, oraz wyciągu z konta bankowego-chodziło im o potwierdzenie moich danych osobowych i opłacane rachunki a ponieważ wszystkie rachunki figurują na męża wysłałam wyciąg z konta.
Nie liczę zbytnio na odzyskanie wpłaconych pieniędzy, dlatego pytanie moje dotyczy głównie dowodu osobistego, czy powinnam jak najszybciej zgłosić zagubienie i wyrobić sobie nowy dowód osobisty i czy to zabezpieczy mnie przed ewentualnymi działaniami chyba oszustów jak wynika z relacji internautów typu kredyty na moje dane osobowe itp.rzeczy.
Mam pytanie czy porada prawna jest odpłatna ?
z poważaniem
Dorota Klomfas

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna Pani Doroto. Zapraszamy do kontaktu. Nasze pełne dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Anna pisze:

Wcześniej z niby firmy tigersfm wydzwaniał do mnie mężczyzna i oferował kryptowaluty. Odrzucałam oferty. Od wczoraj dzwoni do mnie ten sam bodajże mężczyzna (poznaje po głosie) i mówi że kiedyś rejestrowałem się na blockchain i że na moim koncie narosły bitcoiny i są do wypłaty. Tak to prawda, rejestrowałem się na platformie kryptowalut ale nie pamiętam jaka to była bo na maila nie dostałam żadnego „powitalnej” wiadomości. Zapytałam jak to jest możliwe skoro nie wpłacałam żadnej sumy która by mogła „pracować” na co on do mnie mówi, że na powitanie dostałam 75$ i konto przeszlo w stan automatyczny i one sobie tam pracowały. Nawet mi maila przysłał z fakturą pdf, jakiś tam nr widnieje, gdzie po wpisaniu go na blockchain faktycznie pokazuje że są to jakieś marne bitcoiny ale po przeliczeniu na PLN to ładna suma wychodzi ok 5tys.
W tym momencie do mnie dzwoni, żebym zarejestrowała się na walutobox w celu aktywowania portfela. Jak to pisze to sama widze że to jakaś ściema. Mam rację?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Radzimy mocno uważać i być ostrożnym w tego rodzaju kontaktach. Znamy przypadki, w których Klienci tracili wszystkie posiadane oszczędności.

Piotr pisze:

Witam do mnie wydzwaniają z bitcoin mówią że posiadam 0,25 Bitcoina i każą wpłacić pieniądze…. Zainstalowałem aplikacje anydesk , nie przelałem kwoty pieniężnej lecz posiadają nr. Karty bankowej i moje dane osobowe.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zalecamy jak najszybciej odinstalować oprogramowanie AnyDesk oraz zastrzec karty, a także zmienić co najmniej hasło do logowania w bankowości elektronicznej. Więcej na temat oszustwa na AnyDesk oraz zagrożeń z tym związanych znajdzie Pan tutaj: https://www.eurolege.pl/anydesk-oszustwo-na-czym-polega/

Łukasz pisze:

Witam,
Zostałem oszukany przez aplikacje telegram, gdzie rzekomo był gościu z którym można zainwestować pewna kwotę, aby uzyskać kilkanaście krotnie wiekszą. Zostałem oszukany na prawie 6000 zł. Istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. W tego rodzaju sprawach potrzebna jest bardzo wnikliwa analiza dotycząca całego zdarzenia. W szczególności czy np. instalował Pan za namowa oszustów jakieś oprogramowanie na swoim sprzęcie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Dzień dobry. W październiku zostałam oszukana na 1080 złotych na Bitcoin na stronie moonpay. Byłam na policji sprawa narazie została zamknięta. Nie wiem co dalej robić chociaż bym chciała bardzo odzyskać moje pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Niestety, sprawy tego rodzaju nie należą do najłatwiejszych. Możemy ocenić pani sprawę w ramach bezpłatnej analizy i wskazać możliwe kierunki działania. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ela pisze:

Witam zostałam oszukana na 420 zł na Bitcoin. Nie wiem co muszę zrobić. Osobie podałam numer konta bankowego czy coś się stanie gdzie mam zgłosić i co muszę zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy poza 420 zł wpłacała Pani jeszcze jakieś środki albo ktoś bez Pani woli i wiedzy wypłacał takie środki z Pani konta bankowego? Czy instalowała Pani jakiekolwiek oprogramowanie na swoim urządzeniu, np. AnyDesk?

Iwona pisze:

Witam zostałam oszukana na 68 tyś zł,na capitoltrast, nigdzie nie zglaszalam. zainstalowany Anydesk , a na początku grudnia odezwal się Marcin Szwed tak się przedstawił że odzyska moje pieniądze zainstalowalam program Alpemix, conto otworzone na coinbase , tam miały wpłynąć moje odzyskane pieniądze, a oni mi wyczyscili moje osobiste konto na 300 tś zł ,sami wszystko robili nawt już mieli złożony wniosek o kredyt , wszystko mam zablokowane, zgłoszone na policję jestem załamana co robić dalej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Pomagamy w podobnego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej. Oszustwa na tzw. „inwestycje” to bardzo złożony temat i wymaga pogłębionej analizy prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Zostałam oszukana przez bitkona wziol kredyt 270000

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Oczywiście zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać więcej szczegółów, aby dokonać profesjonalnej oceny. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

A czy jak nie podawałam danych z dowodu osobistego. Jedynie adres zamieszkania i nr kąta( z którego nie korzystam) to czy tez można wziąść na mnie jakieś kredyt.? Oczywiście założę sobie tego bika dla swojego spokój. A co gdy ten naciągacz piszę i liczy że będę inwestować kolejne sumy właśnie próbując wzbudzić niepokój tym że urząd skarbowy sue dopytuje..mogę odpisać że jest zgłoszona taka osoba na Policję. Czy nie ryzykować?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli nie podawała Pani swoich danych osobowych oraz numeru PESEL, a także danych do logowania do bankowości internetowej to nie powinno być problemu. Nie znamy jednak szczegółów Pani historii i nie jesteśmy w stanie udzielić wiążącej informacji.

Agata pisze:

Witam też padłam ofiarą inwesttycji kryptowalut Bitcoin. Oszust teraz piszę czy mam pieniądze na kontynuację . Bo urząd skarbowy do niego dzwoni. Co robić? Proszę o poradę. Nie wiem co robić. Nigdzie nie zgłaszałam mojej głupoty boję się że zostaną mi nałożone jakieś kary lub co gorsze oszust weźmi na mój rachunek pożyczkę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Może zaczniemy od końca. W celu zapobiegnięcia wyłudzenia na Pani dane osobowe pożyczki zachęcamy do skorzystania z usługi alert BIK. Dzięki temu będzie Pani informowana w czasie rzeczywistym czy ktoś nie próbuje na Pani dane wziąć pożyczki. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/
Co do kar to raczej byśmy się tym problemem nie przejmowali zbytnio. Jeśli faktycznie jest Pani oszukiwana przez cyberprzestępcę. Natomiast zalecamy, aby sprawę zgłosić policji. Wskazany wyżej opis sprawy wpisuje się w ramy klasycznego scenariusza oszustwa na tzw. „inwestycje”.

Tomasz pisze:

Witam. zostałem oszukany i pozbawiony dużej ilości pieniędzy przez brokera oszusta firmy inwestycyjnej Invest Kingdom ( Kingdom Investing). Sprawa jest zawiła i zbyt trudna dla mnie. Zgłosiłem sprawę na Policję i proszę o ewentualna pomoc Was, ponieważ macie bardzo dobre opinie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Chłopak wraz z dziadkiem zostali oszukani na binance ludzie prowadzący od początku kazali wpłacać pieniądze to na proatoryzacje to mówili że księgowa musi zatwierdzić że to jest przetwarzane później zadzwonili że za mało pieniędzy jest by odblokować kwotę którą mieli otrzymać i jak to wpłacą to dostaną łącznie wraz z tymi które wpłacili resztę później się okazało że zaczęli grozić mojemu chłopakowi więzieniem i w przeciągu 24 h kazali wpłacić 39tysięcy ponieważ dostał jakieś pismo od binance że jeśli tego nie wpłaci to może iść siedzieć później nagle dali mu na to pieniądze twierdząc że od innego klienta wzięli i że musi im to oddać to chłopak sprzedał auto by ich spłacić kasy poszło bardzo dużo nie wiedzą co mają zrobić pożyczkę dziadek wziął na 120 tys sprzedali garaż Sprzedali auto czy jest wgl możliwość odzyskania chociaż tych pieniędzy które wpłacili ? Dodam że autoryzacje bankowe gdy ktoś dzwonił na wszystko się chłopak godził boi się iść na policje bo boi się że pociągnie dziadka i siebie do odpowiedzialności w sprawach zgód bankowych Proszę o informacje nie wiemy co mamy zrobić :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Pani bliscy najpewniej padli ofiarą oszustwa tzw. „inwestycyjnego”. Jest ono bardzo groźne, ponieważ zwykle ciężko jest wydobyć utracone środki. Jest to możliwe, ale tylko pod pewnymi warunkami, jak np. to, że środki przelewali oszuści po uprzednim zainstalowaniu przez ofiarę oprogramowania AnyDesk na własnym urządzeniu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

sebastian pisze:

Dzien dobry mam następujący problem z firmy binance kryptowaluty zadzwonil domnie czlowiek ze mam do odbioru 30000 zl ale musze zalozyc konto i kupic krypto waluty co kupilem i ale caly muj zakup zniknol a pieniedzy niechca oddac a natomiast prubowali mnie naklonic do wziecia kredytu co odmuwilem co mozna zrobic i jaki byl by koszt pomocy panstwa odzyskania mojego wkladu zainwestowalem 10000 zl tranzakcje dokonalem 09 12 2022

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Czy samodzielnie wpłacał Pan pieniądze na rachunek oszustów? Czy instalował Pan na swoich urządzeniach jakieś programy, np. AnyDesk? To bardzo ważne informacje.

Karolina pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana na kryptowaluty. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. W tego rodzaju sprawach sytuacja zwykle nie jest jednoznaczna i wymaga pogłębionej analizy prawnej wykonywanej przez prawnika. U nas taka wstępna analiza prawna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zbigniew Szelągowskie pisze:

Na moim koncie w banku PKO
został zaciągnięty przez konto internetowe kredyt na kwotę 34500zł bec mojej wiedzy i zgody .Za kwotę kredytu zakupione zostały dolary i z mojego konta dolarowego przesłane na konto zagraniczne.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbigniewie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Musimy jednak poznać Pana historię znacznie bliżej, aby powiedzieć co więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anita pisze:

Zostałam oszukana przez aplikacja telegramowa i moonpay proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anito. Pomagamy co do zasady w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani historię znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Witam zostałem oszukany na kryptowaluty w Binance, zgłosiłem reklamację w banku co mam dalej robić nie stać mnie na prawników bo pracuję na najniższej krajowej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Co do zasady zajmujemy się pomocą w sprawach oszustw inwestycyjnych, ale każda sprawa jest inna i nie zawsze pomoc jest możliwa. Musimy poznać bliżej Pana historię i dokonać oceny prawnej. Wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Konrad pisze:

Witam, zostałem oszukany przez aplikacje telegram na giełdzie Moonpay proszę pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Konradzie. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby ocenić szanse powodzenia w tego rodzaju sprawie. Wstępna analiza prawna jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą od dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam ,zostałam oszukana przez brokera ,jestem bez pieniędzy z kredytem do spłaty,proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Prawdopodobnie padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na fałszywego brokera/giełdę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry.wplaxilam około 35 tys zł w dwa miesiące kilku mężczyzną i kobietą.dane podawała mi prowadząca mnie od dwóch miesięcy. z Dablina pewna kobieta.teraz milczy.cY mogę odzyskać czesc pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Prawdopodobnie padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na fałszywego brokera/giełdę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Zostałem oszukany,podałem wszystkie dane zdjęcie dowodu i nr karty.Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Mamy za mało informacji, aby cokolwiek powiedzieć w Pana sprawie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Też jestem oszukana na bitcoin poczebuje pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcelina pisze:

Ja również jak już w kilku przypadkach poddałam się oszustwu na telegramie i aplikacji moonpay na zakup kryptowalut….

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marcelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcelina pisze:

Dzień dobry, proszę o wiadomość zostałam oszukana na Bitcoin.
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marcelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Proszę o pilny kontakt. Beata Wojciechowska 503317XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pani dzwonili. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Justyna pisze:

Oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam. Również proszę o kontakt z Państwa strony . Potrzebuję porady w sprawie wyludzenia pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Chętnie poznamy Pani historię bliżej i ustalimy jak możemy Pani pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Zostałam oszukana przez fikcyjną platwormę inwestycyjną, proszę o informację jakie są koszty Państwa usług. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się podobnymi sprawami, ale w przypadku oszustw na „inwestycje” różnie wygląda kwestia odzyskiwania środków. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować sprawę. U nas taka analiza jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam ja również zostałam oszukana przez aplikację telegram i giełde MoonPay. Zgłosiłam sprawę na policję z wszystkimi rozmowami i historia przelewów i wplat ,ale powiedziano mi, żebym się nie łudziła ze te pieniądze wraca do mnie . Czy mozna jednak coś z tym zrobić? W banku powiedziano mi ,że przelewu nie można cofnąć.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. W tego rodzaju sprawach nie zawsze jest możliwość pomocy. Konieczne jest rzetelne przeanalizowanie sprawy. Wówczas będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karols pisze:

Witam zostałem oszukany przez Moshen.tech czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy ? Umówiłem z Wami rozmowę proszę o odpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Musielibyśmy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby ocenić szanse powodzenia w odzyskaniu środków. Co do zasady zajmujemy się podobnymi sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Witam ja również zostałam oszukana przez telegram i giełdę MoonPay.co mogę zrobić żeby odzyskać pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Nie znamy Pani sprawy i żeby odpowiedzieć na to czy można coś zrobić w celu odzyskania środków musielibyśmy poznać ją znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, ja również zostałam oszukana przez aplikacje telegram. Zakup na giełdzie moonpay. Oczywiście bank dwa razy odrzucił reklamacje wmawiając mi, że skoro dokonałam autoryzacji to nie ma podstaw do uznania reklamacji. Sprawa zgłoszona na policję, dostarczone wizerunki sprawców więc na dobrą sprawę dałam wszystko na tacy.
Ciekawa jestem czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy i czy jest więcej osób poszkodowanych przez tą samą grupę oszustów. Może jakiś pozew zbiorowy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Musielibyśmy sprawie przyjrzeć się znacznie bliżej, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. W oszustwach na tzw. „inwestycje” szansa powodzenia zależy zwykle od wielu czynników, które musi ocenić prawnik zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam. Zostałam oszukana, oszust podał się za osobę pracująca na infolini która zajmuje się wypłata pieniędzy z binance, ale aby wypłacić mi pieniądze musiałam wysłać pieniądze do proautoryzacji, obiecywał zwrot całości kwoty jak tylko proautoryzacja dobiegnie końca, wyciągnął mi z kont 40000 zł oczywiście przez program anydysk, potem powiedział ze to za mało aby się odblokowało, i naciągnął mnie na pożyczki które ogólnie wynoszą 17000 wszystkie pożyczki przeszły przez moje konto i zostały wysłane na inne konto, ponoć „księgowego” który miał się zajmować cała sprawa.
Na ta chwile saldo portfela na tym binance pokazuje za jest 0 środków, a wcześniej była jakaś kwota pokazana ale była zablokowana, a teraz nie ma nic. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy już stwierdzić, że została Pani oszukana i należy podjąć kroki zmierzające do odzyskania środków. Czy da się to zrobić w Pani sprawie? Tego nie wiemy i należałoby to w pierwszej kolejności ocenić. W naszej Kancelarii otrzyma Pani wstępną i w całości bezpłatną analizę swojej sprawy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Celina pisze:

Ja zostałam oszukana przez capital trust. Cały proces przebiegał tak jak w większości opisywanych tu już przypadków. Najpierw zachęcająca reklama, pozostawienie danych do kontaktu, kontakt z przedstawicielem firmy, przekierowanie do brookera, niewielka wpłata, ściągnięcie aplikacji capital-trust na smartfona, następnie założenie konta na binanse, kolejna wpłata już większa i obserwowanie zysków. Wszystko pięknie, dopóki nie chciałam wypłacić 2 tys euro. Zaczęły się schody, nieprzyjemne rozmowy itp. Po jakimś czasie okazało się ,że rzekomo mój zysk jest bardzo duży, z wpłaconych 1200 euro mam ponad 11 tys, nic tylko się cieszyć, ale z czego się cieszyć skoro nie mogę wypłacić. Teraz nękają mnie telefonami twierdząc, że chcą wypłacić mi cały kapitał i że wszystko jest pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego ale po to aby „komisja” mogła mnie zweryfikować muszę wpłacić prawie 7 tys euro na binance. Powołują się na ustawę o przeciwdziałaniu brudnych pieniędzy i koniecznością przeprowadzenia weryfikacji. Przejrzałam ustawę i nigdzie nie znalazłam zapisu,że do wypłaty środków muszę wykazać posiadanie porównywalnej kwoty ( a tak mi to tłumaczyli). Nie pozwoliłam im już więcej na połączenie z moim komputerem o co usilnie ciągle proszą. Zastrzegłam też dowód osobisty. Mam nadzieję, że więcej niż już tam wpłaciłam nie stracę.

Angelika pisze:

Witam zostałam oszukana przez telegram, przelałam im około 9000 tysiecy złotych polskich bo obiecano mi że dostanę 23 tysiecy zysku. Nie wiem co teraz robić, dali mi dostęp do portfela trustwallet, ale nic tam nie mogę robić jedynie tylko widzieć tą kwotę . Gdy napisałam że już nie dostaną więcej ani grosza. Zablokowali mnie na grupie oraz z niej wyrzucili. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Najpewniej padła Pani ofiarą oszustwa na tzw. „inwestycje”. Szanse na odzyskanie środków zależne są od przyjętego modelu działania sprawców oraz od tego jak Pani zachowywała się ofiara w trakcie oszustwa. każdą sprawę tego typu należy oceniać indywidualnie. U nas może Pani uzyskać wstępną, darmową analizę swojej sytuacji. Jeśli będziemy w stanie Pani pomóc to oczywiście to zrobimy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, jestem chyba ofiarą bitcoina. Wpłaciłam w sumie 15000 i przepuściłam przez moje konta duże pieniądze i niestety banki zablokowały dostęp do kont. Nadal pan analityk się ze mną kontaktuje i namawia na inwestycje przy próbie wypłaty z konta handlowego mam zrobić 8% opłaty od zysku. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Wskazujemy, że zapewne padła Pani ofiara oszustwa na kryptowaluty. Nie znamy metody działania oszustów, ale możliwość odzyskania środków jest różna, w zależności od stosowanej metody.

Tomasz pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany na kwotę 9375 złoty kiedyś korzystałem z aplikacji i wpłaciłem 250 $a teraz dzwonili że mam do wypłaty 7000 tylko muszę płacić 9375 na przeliczenie na Dolar żeby odebrać bo jak tego nie zrobię to sprawa pójdzie do sodu w Londynie bo przekazali potwierdzenie do komisji nadzoru finansowego jak nie zrobię wpłaty i zrobiłem wpłatę na binance i teraz cisza nie odbierają tel ani niema kasy czy mogę coś zrobic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Najpewniej padł Pan ofiarą oszustwa. Musimy jednak poznać Pana sprawę bliżej. W tego rodzaju sprawach nie zawsze jest możliwość pomocy. Nasz prawnik zajmujący się cyberbezpieczeństwem musi poznać Pana sprawę znacznie bliżej i wówczas to oceni. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Witam, chyba jestem ofiarą bitcoina. Wpłaciłam już 350000 tys., jutro chcą abym wpłaciła 50 dla zabezpieczenia, bo inaczej nie odzyskam. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Musielibyśmy przyjrzeć się sprawie bliżej, aby ocenić szansę na odzyskanie środków. W szczególności zasadnicze pytanie dotyczy sposobu, w jaki oszuści weszli w posiadanie Pani pieniędzy. Czy np. instalowała Pani na komputerze program AnyDesk? Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bogdan pisze:

Wpłaciłem na za pośrednictwem Komunikatora Telegram przelewami kwoty 2260 Euro , 5550
Euro ,4050 Euro na zakup kryptowalut i dokonanie ich wpłaty na portfel. Wpłaty na portfel dokonano tylko kwoty 2260 EURO / na mój wniosek / , pozostałe kwoty obiecano zwrócic w ciągu 2 tygodni . Niestety do chwili obecnej nic mi nie zwrócono zasłaniają się jakąs blokadą oraz to ze jestem oszustem.
Przelewu dokonałem na konto jakiegoś Banku litewskiego podane przez przedstawiciela komunikatora.
Czu jest szansa na odzyskanie pieniedzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bogdanie. Co do zasady możliwość odzyskania środków z opisanej przez Pana sprawy wydaje się dosyć wątpliwa. Jednak sprawie musi przyjrzeć się prawnik od spraw cyberbezpieczeństwa. W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się tego rodzaju sprawami, a wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Zostałem oszukany przez fikcyjną giełdę kryptowalut ( tak podejrzewam). Oszukała mnie osoba z komunikatora telegram. Proszę o pomoc o ile to możliwe.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Co do zasady zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale musimy uzyskać więcej informacji. W szczególności co do przebiegu oszustwa. Nie w każdej sprawie niestety udaje się podjąć działania pomocowe. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janusz pisze:

Zostałem oszukany na kryptowalucie,zaciągnięto kredyt na 40000

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Zostałam oszukana na bitcoinie przelałam pieniądze za paczkę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale musimy poznać Pani sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janna pisze:

Proszę o kontakt .dom maklerski w Londynie rzekomo wyłudził od nas pieniądze i urwał kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Zapewne był to rzekomy dom maklerski. Takie chwyty często stosowane są w oszustwach finansowych przez cyberoszustów. Postaramy się Państwu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje dotyczące Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam, przy logowaniu do aplikacji ICryptoinwest podałem wszystkie dane. Przez tego kto mnie logował została uruchomiona pożyczka ekspresowa na łączną kwotę 74844,85 zł w banku Pekao24 której nie wnioskowałem i nie autoryzowałem. Konto w tym czasie było blokowane tak bym nie widział operacji.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się takimi sprawami. Stwierdzenie nieistnienia umowy wiązać się będzie z koniecznością wniesienia sprawy do sądu. Pomagamy w całym procesie i zapewniamy pomoc profesjonalnego prawnika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz Kolata pisze:

W sprawie oszustwa i zaciągnięcia pożyczki na kryptowaluty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak Pana sprawę poznać znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam wpłaciłam przelew bankowy jako depozyt na platformę synergy capital i nie mogę ich odzyskać.W jaki sposób mogę odzyskać przelew?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli samodzielnie dokonywał Pan przelewu i nie został Pan uprzednio w żaden sposób wprowadzony w błąd ani nie zainstalował Pan żadnego dodatkowego oprogramowania (np. AnyDesk) to wówczas odzyskanie środków nie będzie możliwe.

Yauheni Ivin pisze:

Witam, po realizacji tranzakcji w Binance kupujacy cryptowalute zglosil sie do banku po zwrot wykonanego przelewu. Przez to Bank zablokowal konto i skierowal sprawe do prokuratury. Mam potwierdzenie wykonania tranzakcji na Binance. I to juz nie pierwszy taki wypadek.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z opisu Pana sprawy niewiele jesteśmy w stanie wyczytać. Dlatego konieczna jest analiza sprawy przez prawnika. U ans odbywa się ona bezpłatnie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomaz pisze:

Zostałem oszukany na 40 tys na binance

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale musimy poznać Pana sprawę bliżej, aby powiedzieć coś więcej i ustalić możliwość pomocy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. Zostałam oszukana prawdopodobnie przez firmę Fincloud chociaż przedstawiciele zarzekali się że nie mają nic wspólnego.
Pani Moniko, wszystko jest przygotowane, posluchalem rozmowe z Panem Tomasem tez.

„Pisze teraz wszystko dokladnie, 26 000 EUR (25975,71 USD) – inwestycja Pani. Bilans Pani – 53,440.63 USD. Zyski: 53,440.63 – 25 975,71 = 27 464,92 USD. Od zyskow jest prowizja 19.5% (ona jest zwrotna), u Pani taka prowizja wynosi 5 355,65 USD, Pani wyslala tylko od kwoty wyplaty 2300 EUR (2 296,63 USD).

Czyli na dzis trzeba zalatwic 5 355,65 – 2 296,63 = 3 059,02 (USD). Wszystko jest przygotowane, moze Pani wyplacic potem w kazdy moment calosc zyskow na dzis, nie bedzie zadnych dodatowych oplat. Ale 19.5% musimy od kwoty zyskow zrobic, nie od kwoty wyplaty.

Czy moze to zrobic dzis do 16:00? To wtedy bedzie juz dzis przelew do Pani w trybie natychmiastowym.”
To jedna z ostatnich wiadomości. Wszystkie przelewy szły przez binance. Czy jest możliwość odzyskania środków?
Kontaktowali się ze mną Robert Malinowski +44 7828 337201, Michał Woźniak +48 727 879 265 oraz Adam Borowski adam.borowski.108@gmail.com.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila i sprawdzimy czy da się w sprawie coś zrobić. Prosimy o monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Złodzieje ukradli mi kryptowaluty za pomocą fiszingu . Wymienili na inna kryptowalutę. Ustaliłem że wpłynęło na giełdę binance . Wraz policją zostały zablokowane konta na 7 dni. Problem że sprawcy pochodzą z Brazylii . Polskie organa nie mają mają podpisanej umowy. Problem jest nautury prawnej jak to ugryść dalej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mieczysław pisze:

Wysłałem z Banku PKO bp 810euro 1-go grudnia 2021r te pieniądze nie doszły do adresata.Skladalem reklamację i do tej pory ich nie dostałem.Mam jeszcze kilka innych spraw ale to rozmowa na telefon 600293833

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mieczysławie, w takiej sytuacji zalecamy, aby skontaktował się Pan z Rzecznikiem Finansowym. Jest to organ państwowy.

Marcin pisze:

Witam

Zostalem oszukany na ” no win – no fees recovery ” stracilem duze pieniadze. Pomagacie ludziom z UK ? Zrobilem 2 przelewy z angielskiego banku, oraz 3 tranzakcje kryptowalutami.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety w przypadku kradzieży środków z innego banku niż polski nie będziemy w stanie udzielić skutecznej pomocy Panie Marcinie. Bardzo nam przykro.

Angelika pisze:

Dzień dobry, obawiam się że zostałam wczoraj oszukana przez mężczyznę który oferował mi spore pieniądze poprzez wiadomości na telegramie, stwierdził że przelał mi je na PayPala jednak najpierw musiałam dokonać wpłaty przez moonPay, mówił coś o jakiejś prowizji itp jednak okazało się że wpłaciłam za mało i namawia mnie do wpłaty jeszcze większej kwoty aby mógł ,,sfinalizować,, przelew ja jednak wydałam ostatnie pieniądze i teraz boję się że mogę mieć przez to problemy tzn że może wykorzystać moje dane w jakiś sposób.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy cokolwiek się stało jeszcze?

Jakub pisze:

Dzień dobry, mam na imię Jakub Postawa. We wrześniu zeszłego roku zacząłem współpracę z firmą zajmującą się giełdą i kryptowalutami o nazwie Impressive Area. Jest to firma niestety zagraniczna. Po założeniu konta od razu skontaktowano się ze mną w celu weryfikacji i wpłacenia pierwszych, wtedy jeszcze stosunkowo niewielkich, środków na konto. Z biegiem czadu przedstawiano mi „projekty”, w których warto wziąć udział ale z braku funduszy zaproponowano mi wzięcie kredytu zapewniając mnie, że środki te się zwrócą. Nie utrzymywałem kontaku z nimi przez jakiś czas w przeświadczeniu, że moje srodki są bezpieczne. Jednak w pewnym momencie chciałem sprawdzić co się dzieje ale moje konto zostało zablokowane. Jakiś czas wcześniej dostałem maila od doradcy finansowego, że prosi o kontakt w celu braku komunikacji i wypłaty moich środków (o co prosiłem wcześniej). Konto zostało odblokowane jednak aby odblokować pieniądze na giełdzie musiałem wpłacić kolejną kwotę, podobno podatek 19% od zysków. Nie miałem takich środków więc zaproponowano mi rozwiązanie w postacie rozłożenia kapitału na świecie części i zapłaty podatku jednej części, przelania funduszy na mój portfel kryptowalut oraz z tego przesłanie reszty tego podatku w celu odblokowania drugiej części kapitału. Po wpłaceniu pierwszej części i rzekomego odblokowania tej pierwszej części przyszedł moment przesłania tej części na mój portfel kryptowalut. Na drugi dzień się dowiedziałem, że podobno był atak hakerów na giełdę, transfer został cofnięty aby zabezpieczyć pieniądze a konta klientów zablokowanie w celu odbycia audytu. Zapewniono mnie, że pieniądze są bezpiecznie i że jak tylko skończą audyt (do 3 dni) skontaktują się ze mną aby dokończyć wypłatę środków. Następnie dostałem informację, że można to przyspieszyć ale muszę wpłacić dodatkowe 4 700 euro… Nie poszedłem na to i powiedziałem, że nie chce VIP i możemy to rozwiązać tak jak było wcześniej planowane, to dostałem informację, że to również nie będzie możliwe i mam czekać na informacje od nich… Chciałbym chociaż odzyskać część swoich środków abym mógł przynajmniej spłacić kredyty… Utracona kwota to około 70 000 zł własnych oszczędność oraz około 70 000 zł kredytu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jakubie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie są to sprawy łatwe musimy od razu zaznaczyć. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kazimierz pisze:

Ja rozmawiałem z z kimś, kto podawał się za dziewczynę z Chin. Po kilku dniach rozmowy na WhatsApp. , zaproponowała mi inwestycję na moxcoins. Widnieje tam około 28000 dolarów do wypłaty za wpłatę 1500. Czy to może też być oszustwo?

Tego rodzaju propozycje zazwyczaj okazują się oszustwem. :)

Marcin Fabia pisze:

Witam zostałem oszukany na 10 tys zł dzwonił do mnie gość który mówił że mam do wypłaty pieniądze w bitcoinie oczywiście jak w większości przypadków program anydesk i platforma binance ściągnąłem kredyt aby wpłacić pieniądze na platformę i gość przelał sobie już przewalutowane na bitcoinia na swoje konto proszę o pomoc .

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Oszukany przez aplikacje binanse. Wyludzony kredyt na kryptowaluty.

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam również zostem oszukany na telegram mam zysk na portwelu ale niemoge otrzymać przelewu bo trzeba zaacic za opłatę aktywacyjna potem szybki przelew I tak codziennie cos czy da ślę odzyskac cos z tego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Niemal na pewno padł Pan ofiarą oszustwa i kolejne wpłaty tylko pogłębią i tak już powstały problem. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Przy czym nie w każdej będziemy w stanie pomóc. Musimy dokonać wszechstronnej analizy prawnej Pana sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry.
Również zostałam oszukana. Pan przez Telegram obiecywał fajne pieniądze. Stwierdziłam że fajnie byłoby spłacić pożyczkę. Przez Moonpay wysłałam pieniążki. Dwa razy Pan pisał że tu jakaś prowizja tu jakaś druga prowizja a „mojego zarobku” dalej nie było widać. Proszę o pomoc. Czy da się odzyskać pieniądze? :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam zostałam oszukana przez capital protrande i jeszcze dodatkowo wzięli z konta pieniądze na pomoc dla ukrainy nie wiem jak odzyskać swoje pieniądze proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Witam

Mój tata został oszukany na binance. Wpłacił jakiś depozyt 30 tys zł przelewami ekspresowymi i co chwila do niego wydzwaniali z różnych nr tel. Zainstalował sobie ta aplikacje any desk i podał swoje dane z dowodu. Skoro sam dokonał przelewów to czy można je w takim przypadku cofnąć? To jest kwestia 2 ostatnich dni. W banku na infolinii wszystko od wczoraj poblokowane, dziś idziemy na policję bo wczoraj byliśmy o 19tej i poprosili aby dziś przyjść. Co możemy zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Zajmujemy się takimi sprawami, ale są one jednymi z najcięższych jeśli chodzi o cyberoszustwa. Musimy sprawę poznać bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Prosimy pamiętać, że nieodnalezienie sprawcy oszustwa przez policję nie ma żadnego wpływu na proces odzyskiwania środków. Odzyskiwanie pieniędzy realizowane jest od banku.

Ewa pisze:

Witam. Zostałam oszukana na na blisko 300tys. Na Binance, nie mogę odzyskać swoich pieniędzy. Co chwile musiałam wpłacać pieniądze żeby regulator widział, a zanim ten regulator zobaczył pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie. Błagam o pomoc, jak mogę odzyskać moje pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i poszukamy dostępnych prawnie rozwiązań, aby Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Zostałem oszukany przez Pana który przedstawił mnie ofertę że zarobiłem się na bitcoin, prawie uwierzyłem sie, poprosiłem mnie o przelewanie 20 tyś czyli 4125 euro do binance. Potwierdziłem przelewem przez Bank, Korzystał Pan przez AnyDesk ja nic nie wiedziałem co dalej zrobić. Pan zrobił to sam Wpłaty i Wypłaty ale Wypłaty nie poszły na moje konto gdzieś zostały zablokowane. Mam dane transakcji wpłaty i wypłaty oraz adres Bitcoina gdzie znajdują moje pieniądze. Zglosilem reklamacje do mojego banku. Bank nie uznał mojej reklamacji. :( Nie wiem co zrobić ja odzyskać moje pieniądze :(

Druga sprawa mojej mamie też. Moja mama została oszukana przez Pana korzystał AnyDesk. Mama przelewała 20 tyś do Revoluta a Pan przez anydesk przelał do jakiejś innej obcy. Straciła pieniądze. Nie wiem czy da się odzyskać z powrotem pieniądze.
Nie wiem czy mam sie zgłosić na Policję albo sam już nie wiem. Potrzebuję tych pieniędzy i mojej mamie też :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Państwa sprawy bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam zostałem oszukany na 631,6$. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram użytkownik @janmarek1 a zapłaty wymaga przez trust wallet. Posiadam wszystkie adresy przelewów jak i ID portfeli oszusta i agencji które zostawiają cały czas ślad można go śledzić na https://www.blockchain.com/

Proszę o pomoc, nie podaruje mu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Zajmujemy się podobnymi sprawami, chociaż Pana przypadek wygląda niestandardowo. Jednak postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Waldemar pisze:

Witam. Oszukano mnie na BTC na kwote 2,860 EUR.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Waldemarze. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Damian pisze:

Witam zostałem oszukany na prawie 10 tys zl. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram a zapłaty wymaga przez trust wellet

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioletta pisze:

Prawie rok temu zostałam oszukana .Pan twierdząc że będzie synchronizacja konta wziął na mnie pożyczkę 39 tys spłacam z odsetkami 45 tyś prokuratura umozyla śledztwo a bank odrzucił reklamację ponieważ zatwierdzilam .Teraz dzwonią do mnie że te środki są i mogę je wypłacić czy to może kolejne oszustwo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Wioletto, zaciągniętą pożyczkę należałoby unieważnić. Nie znamy szczegółów sprawy i po analizie prawnej mogłoby się okazać, że istnieją realne szanse na złożenie pozwu przeciwko pożyczkodawcy o stwierdzenie nieważności (nieistnienia) umowy. U nas wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Zostalam oszukana na BNB przez telegram prosze o pomoc okolo 40 tys

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ELŻBIETA pisze:

DZIEŃ DOBRY.PADŁAM OFIARĄ OSZUSTA MATRYMONIALNEGO I WPŁACIŁAM 3 TYS gotówkaZŁ NA PORFEL BTC .TRANSAKCJE MIAŁY MIEJSCE 13.07.2022 I 14.07.2022.Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy.Nadmieniam, że zaciągnęłam pożyczkę w banku na ten cel.Czy ta osoba jak ma mój numer telefonu, adres email, adres zamieszkania może mi coś jeszcze zrobić. MAM POTWIERDZENIA WPŁAT.Proszę mi powiedzieć też czy jak pisałam z nim przez laptop czy telefon to nie powinnam chyba logować się do banku przez te urządzenia.Jaki też jest koszt takiej sptawy, bo nie wiem czy mnie stać.Elżbieta Mościcka

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji Pani Elżbieto trzeba niestety polegać wyłączenie na organach ścigania, jeśli przelewy dokonywała Pani w całości dobrowolnie. Co do kwestii technicznych nie chcemy się wypowiadać, ponieważ nie znamy okoliczności sprawy. Na pewno, jeśli instalowała Pani jakiekolwiek aplikacje na urządzeniu albo klikała Pani w nieznanego pochodzenia linki to z pewnością trzeba będzie co najmniej przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Ewelina pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać sprawę trochę bliżej, aby udzielić większej ilości informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lesław pisze:

namówiono mnie na bitcoiny,straciłem 16 tysięcy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Również zostałam oszukana. Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko, Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna81 pisze:

Witam również zostalalam oszukana na binance proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami i pomagamy w ich załatwianiu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzisiaj zostałam oszukana na bitcoiny na platformie Binance i Revolut . Jest zaciągnięty kredyt na 29 tys.
Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina na platformie Binance.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzieliśmy Panu na komentarz w poprzednim wpisie.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina i straciłem 17 tys.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Oczywiście przyjrzymy się sprawie i ustalimy czy, a jeśli jak będziemy mogli Panu pomóc. Wiele zależy od okoliczności i przebiegu oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Zostałem oszukany na kopanie Trona i pieniądze są zablokowane chcą wpłaty 30% depozytu na odblokowanie pieniędzy. Zabrali pieniądze z portfela safepal. To ta strona https://www.imoretron.info/?token=JPTL32&from=bitkeep&lang=en
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mariuszu, zapewne padł Pan ofiarą oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o większą ilość informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna Puzio pisze:

Zostałam oszukana przez gravity trade na 63 tys zł . został kredyt do spłacenia który dostałam przez telefon a pieniądze istnieją na koncie inwestycyjnym.blagam o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Najpewniej środki na koncie inwestycyjnym już nie istnieją Pani Anno. Jest to znana sztuczka cyberoszustów. Natomiast co do kredytu to musimy sprawdzić okoliczności jego zawarcia i wówczas będziemy w stanie ocenić czy istnieją szanse na uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia w Pani sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Patrycja pisze:

Dzień dobry,

Zostałam oszukana na metodą za pomocą pushingu mam wszystkie skrypty rozmów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzień dobry,
zostałam oszukana na bitcoina w sposób przedstawiony w artykule, proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Izabela pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam
Zostałam oszukana na platformie Haitao
Wszystko wyglądało na prawdziwe w dodatku osoba która mi to poleciła zapewniała że to firma zarejestrowana w Polsce
Moje zainwestowane pieniądze są zamrożone na tym koncie i nie mogę w ogóle się zalogować
Konto jest wyłączone jak mogę odzyskać pieniądze
Proszę o pomoc lub przynajmniej informacjie czy mogę cokolwiek odzyskać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Piotr pisze:

Witam zstalem oszukany prosze o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pana na adres email podany w komentarzu. :) Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego – 530 333 130.

Mateusz pisze:

Witam. Zostałem ofiarą nieuczciwego brokera. Zainwestowałem prawię 30 tyś zł. Zanim zainwestowałem sprawdzałem czy platforma to nie scam. Niestety dopiero po kilku dniach w internecie pojawiły się informacje że jest to scam. Moje pieniądze są teraz na platformie XPDD . Z tego co tam widać dobrze procentują ale są zamrożone do 20 maja i nie mogę ich wycofać. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.