Właściwie nie ma obecnie użytkownika Internetu, który nie słyszałby o kryptowalutach. Najbardziej popularny bezwzględnie jest Bitcoin, który potrafi kosztować momentami tyle, co małe mieszkanie w dużym polskim mieście. Okazuje się, że internetowi przestępcy i w tym przypadku zwietrzyli szansę na dobry interes. Oszustwo na Bitcoina stało się już zjawiskiem powszechnie występującym.

Co zrobić kiedy padłeś ofiara oszustwa na Bitcoina? Jak odzyskać pieniądze zrabowane przez cyberprzestępców? Na co uważać? O tym w poniższym artykule.

UWAGA! W większości przypadków istnieje szansa na odzyskanie skradzionych pieniędzy z konta bankowego. Obowiązek zwrotu środków w takiej sytuacji przez bank wynika wprost z przepisów prawa. Dlatego nie należy się poddawać, ale zawsze walczyć do końca o zapłatę. O tym jak to zrobić napiszemy na końcu materiału.

Dlaczego oszustwo na Bitcoina stało się popularne?

Większość inwestorów lokujących swoje pieniądze na rynkach finansowych wie, że do osiągnięcia sukcesów zwykle potrzebny jest czas. Wyjątkiem tutaj zdecydowanie stały się ostatnimi czasy kryptowaluty z Bitcoinem na czele. Wzrosty (i spadki) rzędu kilkudziesięciu procent w ciągu jednego dnia sesji na rynku walut cyfrowych nie jest jakimś odosobnienie. Szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na kryptowaluty niszowe, które mają niską kapitalizację. Mówiąc krótko, którymi niewiele osób się interesuje i w nie inwestuje.

Kto z nam nie chciałby być bogaty i w szybki oraz pozbawiony ryzyka dorobić się łatwego życia. Na bazie takich marzeń działają oszuści na Bitcoina. Dobrze wiedzą czego oczekują ludzie i jedynie dobierają metody oszustwa w taki sposób, aby sprostać ludzkim oczekiwaniom. Najlepiej, gdy wmówi się potencjalnemu „inwestorowi”, że z jego kilku tysięcy złotych powstanie majątek warty kilka milionów. Takie są podstawy psychologiczne oszustwa na Bitcoina.

Jak wygląda oszustwo na Bitcoina?

Zwykle oszustwo na Bitcoina wygląda tak samo w każdym przypadku. Potencjalnej ofierze oszustów internetowych wyświetla się reklama obiecująca szybki i duży zysk na inwestycjach w kryptowaluty. Klikając w reklamę jesteśmy przenoszeni na stronę, na której zostawiamy swoje dane do kontaktu. W niedługim czasie dzwoni do nas „doradca” czy też „analityk” i proponuje, że umożliwi nam szybkie wzbogacenie się na „inwestycji w Bitcoina”. Bardzo podobne w założeniu jak oszustwo na Global Maxis.

Kiedy rzekomy doradca wzbudził w potencjalnej ofierze odpowiednim poziom zaufania to przechodził do dalszych czynności. Koniecznym stawało się założenie konta inwestycyjnego na giełdzie kryptowalut. Do tego oczywiście potrzebne były między innymi zdjęcie dokumentu tożsamości. Na podstawie tych danych cyberoszuści zakładali konto na giełdzie kryptowalut, np. Binance, a także na wirtualnych portfelach.

Koniecznym wymogiem było również ściągnięcie aplikacji AnyDesk na urządzenie, z którego inwestor miał obserwować wyniki inwestowania przez brokera. Problem polegał jednak na tym, że aplikacja AnyDesk służy do zdalnego przejmowania pulpitu, a przejmujący oszust ma możliwość podglądania tego co robi użytkownik (np. logowanie do konta bankowego) oraz używania kursora przejmowanego komputera. Ofiary oszustw oczywiście nie miały nigdy wiedzy technicznej jak działa taki program i jakie mogą powstać z tego tytułu problemy.

Oczywiście żadnych inwestycji nie było, a założone konto na giełdzie kryptowalut służyło tylko po to, aby zostały one anonimowo wypłacone przez cyberoszustów na ich prywatne portfele.

Padłeś ofiarą oszustwa? Skradziono z Twojego konta pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Oszustwo na kryptowaluty. Stracone pieniądze. Czy coś jeszcze może się stać?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty możemy mówić o dwóch rodzajach szkód, które ponosi ofiara takiego procederu.

Pierwsza kwestia to kradzież pieniędzy z konta bankowego. Co prawda użytkownik co do zasady wie, że środki zostają przelewane, ale nie godzi się na to co dalej się z nimi dzieje. Może nawet dochodzić do autoryzacji przelewów.

Druga rzecz to zawieranie przez cyberoszustów pożyczek i kredytów na dane osobowe swojej ofiary. Okazuje się, że cyberprzestępcy potrafią zawierać na dane osobowe swoich ofiar zobowiązania kredytowe w systemie bankowości internetowej. Kwoty zaciąganych kredytów i pożyczek sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle bywa tak, że zaciąganych zobowiązań jest kilka, a ich sumaryczna kwota jest wysoka.

Jak widać konsekwencje oszustwo na kryptowaluty niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Włącznie z możliwością stania się dłużnikiem bez swojej woli i wiedzy. Czy z takiej sytuacji można w ogóle wyjść obronną ręką? Okazuje się, że TAK i niewiele osób wie, że może skutecznie walczyć o swoje prawa! Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i w jaki sposób postępować.

Jak odzyskać pieniądze stracone na kryptowaluty? Czy można anulować zaciągnięty kredyt?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty (w tym Bitcoina) można co do zasady odzyskać stracone pieniądze. I nie jest tutaj potrzebne złapanie internetowego przestępcy. Pieniądze użytkownikowi rachunku powinien oddać bank prowadzący konto. Natomiast unieważnienie kredytu to w takim przypadku rzecz niemal pewna. Jednak nic samo się nie zrobi i uzyskanie sprawiedliwości wymaga trochę pracy. Co takiego powinien zrobić oszukany na Bitcoina?

Krok numer 1

Sprawę oszustwa na kryptowaluty zgłoś w najbliższej jednostce Policji albo Prokuratury. Najpewniej postepowanie karne zostanie umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy przestępstwa. To jednak nie szkodzi procedurze odzyskiwania pieniędzy, a stanowi obligatoryjny element całego postępowania.

Krok numer 2

Kolejna rzeczą jako musi zrobić osoba oszukana na kryptowaluty to złożenie reklamacji w banku prowadzącym rachunek. Nasze doświadczenie wskazuje, że na 99,99% przypadków osoby oszukane na Bitcoina otrzymują odpowiedź negatywną. Jednocześnie uświadamiane są w błędnym przekonaniu, że ponoszą wyłączną winę za to co się stało. Co oczywiście nie jest prawdą, a zadaniem prawnika jest to wykazać.

Krok numer 3

Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić to złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. W przypadku kradzieży pieniędzy z konta będzie to pozew o zapłatę. A jeśli chodzi o sprawy zaciągania kredytów i pożyczek na dane osobowe ofiary przestępstwa to wówczas składa się pozew o unieważnienie zaciągniętych zobowiązań.

Oszustwo na Bitcoina. Kto mi pomoże odzyskać pieniądze i załatwić wszystkie formalności?

Ogólna świadomość prawna osób pokrzywdzonych przestępstwami internetowymi dotycząca możliwości skutecznego działania nie jest wysoka. Wynika to głównie z tego, że osoby będące ofiarą cyberoszustów czują się winne zaistniałej sytuacji. Informacje otrzymywane z banków w wyniku reklamacji niejako utwierdzają ofiary przestępstw w błędnym przekonaniu o własnej winie.

Z powyższego powodu ważne jest, aby w sprawach dotyczących oszustw internetowych korzystać z pomocy prawnika. W przeciwnym wypadku szanse na uzyskanie pozytywnego załatwienia sprawy mogą być relatywnie niskie. Przypomnijmy, że sa to sprawy wymagające często bardzo specjalistycznej wiedzy prawniczej i odpowiedniego argumentowania.

W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się od dłuższego czasu pomocą ofiarom przestępstw internetowych. Nie są nam obce takie sprawy jak:

Ze względu na przyjęty przez nas model obsługi zdalnej Klientów jesteśmy w stanie zapewnić pomoc prawną potrzebującym bez względu na to w jakim miejscu w Polsce mieszkają. Skorzystanie z pomocy naszych prawników jest bardzo proste i do uzyskania wsparcia prawnego wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Co bardzo ważne, wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Nasz prawnik w ramach wskazanej wyżej analizy prawnej przeprowadza rozmowę z ofiara przestępstwa internetowego, a następnie wskazuje dostępne w świetle prawa sposoby rozwiązania.

Chcesz skorzystać z pomocy prawnika z Kancelarii EUROLEGE? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Skontaktuj się z nami:


4.4/5 - (75 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Eliza pisze:

Witam, pod koniec stycznia skontaktowała się ze mną Pani z firmy Aventis która poinformowała mnie, że muszę w pierwszych 2 tygodniach od otwarcia konta zrobić wpłatę 250e aby zacząć handel na giełdzie, inaczej zostanę obciążona kosztami za likwidację konta. Następnie przekierowała mnie do ala brokera który miał prowadzić moje inwestycje. Następna wpłata odbyła się na 4 tys euro w ramach zakupu bitcoin. Miała być stworzona umowa między mną a firma, umowy nigdy nie zobaczyłam. Namówił mnie na podwojenie zysku i wpłatę 6 tys euro które miałam od razu wypłacić. Kierował mnie co mam robić za pomocą krypto portfela i szukał że mną bankomatów do wypłaty po czym otrzymalam maila z blockchain, że moje pieniądze zostały zamrożone w celu weryfikacji prania brudnych pieniędzy. Mój ala broker który mnie prowadził stwierdził, że muszę umieścić wpłatę na 7 tys euro w ramach weryfikacji. Nie miałam już dostępnych takich pieniedzy, zmusił mnie do brania pożyczek u znajomych a następnie podał mi linka który otwierał zdalny pulpit, nie było instalacji oprogramowania. I zaciągnął na mnie kredyt. Pan Damian Jankowiak cały czas naciskał, że muszę mieć wszystkie przelewy od znajomych, natychmiastowe na poniedziałek rano a firma dołoży mi 2100 dolarów abym mogła odzyskać moje pieniądze. Gdybym to zrobiła zostałabym z 0 na koncie z masą długów. Dzięki kontaktowi z binance, którzy uświadomili mnie, że nie ma u nich żadnego zlecenia wypłaty i po przedstawieniu wszystkich dowodow. Okazało się, że jestem ofiarą oszusta. Sprawa jest na policji oraz jestem w kontakcie z moim bankiem. Natomiast boję się czy ten oszust nie zaciągnął na mnie żadnych innych kredytów czy nie narobił mi długów. Nie wiem gdzie mogę to zweryfikować. Wierzę, że odzyskam moje pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elizo. Sprawa jak widać jest wielowątkowa i można ja rozpatrywać na co najmniej dwóch płaszczyznach prawnych. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Mam na trustwallet ponad 50000$ ale nie mogę nic z nimi robić. Wygrałam je w konkursie na Facebooku. Firma to FOREX ASTRO FX. Żądali odemnie wpłaty 300 zł za wygenerowanie kodu KYC. Nie wpłaciłam tej kwoty. Kontakt na telegramie to Agnieszka Lukasz ale od wtorku konto jest usunięte. W portfelu wyświetla mi się kwota i komunikat za „portfel tylko do wyświetlenia”. Czy jest szansa żeby odblokować moje środki i je wypłacić? To mój pierwszy kontakt z krypto walutą więc potrzebuje pomocy bo kompletnie się na tym nie znam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. To niemal na pewno jest FAKE :)

Artur pisze:

Witam zainwestowałem najpierw 700$na platformę Vanguard logując się na platformę widzę jakieś saldo ale jak chce wypłacić to przy wypłacie jest żółty trójkącik można coś z tym zrobic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arturze. Wiele wskazuje, że mógł Pan paść ofiara oszustwa, na tzw. „inwestycje”.

Dorota pisze:

Dodam informacje odnośnie platformy na którą wplacalam i wypłacałam (249 USD)pieniądze, Jest to you Trade ECSA, jeszcze pytanie gdzie mam szukac w internecie kontaktu lub strony do SUPPORTU.Probowslam znalezc sama ,ale nue potrafie.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Doroto, prosimy o przesłanie nam pełnego opisu sprawy na maila kontakt@eurolege.pl

Dorota pisze:

Witam ja wplacilam 249 USD na konto handlowe i tego samego dnia zrezygnowałam i wypłaciłam te 249 USD na swoje konto prowadzone w Santander Bank Polska S.A.Zdarzylo się to 30.01.2024 i na chwilę obecną te środki nie wrocily na moje konto bankowe,a juz msmy 06.02
W historii tego konta handlowego widnieje status żółty trojkat z wykrzyknikiem.Nie wiem co to oznacza.Nie mam pojęcia co robić dalej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Nie wiemy na jaką platformę wpłacała Pani środki i z jakiej chce Pani je wypłacić. Warto na pewno skorzystać z supporta, chyba, że jest to oszustwo. Nie można tego wykluczyć.

Jarosław pisze:

Uczestniczyłem w taki oszustwie na zdalny pulpit. Ale gdzieś jakoś straciłem czujność i dopiero przy weryfikacji z dowodu olsnili mnie że coś jest nie tak. Dowód osobisty zablokowałem jakieś 3h po sprawie . Udało mi się dalszy przebieg sprawy przełożyć na drugi dzień. Z udanego kłamstwa że nie pamiętam hasła do strony banku.. Liczę że nie zdążyli zaciągnąć kredytu. A z tym problemem muszę jak tu doczytałem ixs na policję. Czy jest możliwość sprawdzenia czy już nie jestem dłużnikiem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarosławie. W takiej sytuacji najlepiej pobrać raport BIK. Tam będą wszystkie informacje dotyczące zadłużeń. Jeśli coś będzie Pana niepokoiło to oczywiście zapraszamy do kontaktu :)

Kinga pisze:

Wpłaciłam 400zł do paybis zostałam oszukana

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Czy to jedyne środki jakie Pani wpłacała?

Sławek pisze:

Tak.Wpłacalem samodzielnie będąc kierowanym przez osobę z whatsapp

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

To w takiej sytuacji nie będziemy w stanie skutecznie pomóc. Bardzo nam przykro.

Sławek pisze:

Dzień dobry ze mną skontaktowała się osoba przez whatsapp.Która obiecywała ze minpokoże inwestować w usdt.Przelalem najpierw 500dolarów,był jakiś progres finansowy więc przelałem 2 tyś dolarów.Jedna część pieniędzy jest na platformie OKX a druga na FIRO.Wiedzę środki ale nie mogę nic z nimi żrobić?Co teraz?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sławku. Czy wpłacał Pan środki samodzielnie?

Karol pisze:

Zostalem oszukany na 25 tysięcy dolarów. Przez brokera i Kancelarie prawne w Warszawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Oszustwo na tzw. „inwestycje” to powszechny proceder w cyberoszustwach. Niestety nie w każdej sprawie udaje się podjąć skuteczne działania. Na pewno potrzebujemy więcej informacji, aby ocenić Pana sprawie pod kątem prawnym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry
W sierpniu zarejestrowałam się na IB Platform po wpłaceniu 200$
Zarobiłam 1000$ i Pan mi zapewniał że jak wpłacę więcej to więcej zarobię
Więc wpłaciłam 1500$
I Pan skierował mnie do kupna Akcji
Itd
Później znowu i urosło do 29000$
Pan kazał mi zainstalować MetaMaks a potem
Moon Pay
Potem pieniądze znikły
Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Oszustwo na tzw. „inwestycje” to powszechny proceder w cyberoszustwach. Niestety nie w każdej sprawie udaje się podjąć skuteczne działania. Na pewno potrzebujemy więcej informacji, aby ocenić Pani sprawie pod kątem prawnym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Dzień dobry. Dostałam informację, że posiadam środki na koncie. Firma binance. Com przeprowadziła weryfikację przez ZEN. Następnie kazana wpłacić środki na uzyskanie licencji w wysokości 50 tys.zl. i kolejne 50 tys na odsetki. Pani która mnie prowadziła zapewniła i wysłaniu przelewu. Który miał iść 3 dni. Na drugi dzień misja wyslac potwierdzenie przelewu. Na what’s app skontaktował się ze mną księgowy i twierdził, że muszę wpłacic jeszcze 15 tys. Dług wzrósł do 120 tys w banku. Mam dane osoby na której przelslam preautiryzacje i pieniądze na licencję, podobno jest to konto techniczne. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy ???

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Elżbieto. Nie znamy szczegółów sprawy, chociaż informacja o tym, że Pani samodzielnie wpłacała środki własne na jakieś konta osób trzecich nie jest na pewno dobra informacją, ale nie możemy niczego przesądzać. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Dzień dobry, w ubiegłym roku w lipcu zarejestrowałam się na stronie Trustedagrp. Mimo to, nie wpłaciłam żadnych pieniędzy. Wysyłałam już kilka maili z prośbą a później z żądaniem likwidacji mojego konta, mimo to cały cały czas do mnie wydzwaniają i pytają się o powód mojej rezygnacji, a gdy mówię, że warunki są niezgodne z tym co przeczytałam mówią mi, że to nie jest powód. Już jestem bezsilna. Zaczynam już nagrywać te rozmowy, o czym zawsze uprzedzam na początku rozmowy, zapisuję numery telefonów (od września tego roku mam już 10 + 4 nie odebrane ale wielce prawdopodobne, że to oni), za każdym razem mówię, że żądam usunięcia moich danych i nic. Ciągle dzwonią….. blokowanie numeru nic nie da, bo ciągle dzwonią z innego numeru, jeszcze ani razu nie użyli tego samego numeru dwa razy. Ostatnio już o RODO im mówię. Następnym razem powiem, że zgłoszę sprawę do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ale i z tego pewnie nic sobie nie zrobią. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Jeśli czuje się Pani nękana może Pani złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa uporczywego nękania. Nie znamy szczegółów sprawy, ale oceną czy w danej sprawie spełnione zostały przesłanki istnienia przestępstwa zajmą się organy ścigania (policja, prokuratura).

Aneta pisze:

Witam zostałam oszukana na bitcoin , niestety osobą usunęła konto i nie odpisuje mi . Mam numer konta bankowego osoby tej osoby. Czy da sie odzyskać te pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Mamy zbyt mało informacji, aby cokolwiek Pani napisać. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na bitcoin człowiek który z tego co widzę już usunął swoje konto zapewniał mnie ze to jedna wpłata a później się okazało że jeszcze jedna i kolejna oczywiście fakt że tak późno ale po drugie wpłacie nic nie wpłacałam. Bank negatywnie rozpatrzył moja reklamację czy istnieje szansa na odzyskanie straconej kwoty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam
Zostalam oszukana przez scamerow.Szybki zarobek poprzez Binance,i tak stracilam prawie 5tys.Ciagle do mnie pisano na telegramie”zaplac i otrzymasz swoj zysk”.Nic juz nie wyslalam.Zlozylam reklamacje w banku,dodalam screeny.Czy mozna odzyskac pieniadze jesli „napelnialam konto”oszustowi?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Dziękuję za odpowiedź.
Nie instalowałam oprogramowania AnyDesk. Na platformie tradebetainvestment.com złożyłam polecenie wypłaty zysku, ale pieniądze do tej pory nie wpłynęły na moje konto. Mam tylko na platformie tradebetainvestment informację ” w oczekiwaniu na wycofanie” ( pending withdrawal). Co to znaczy? Czy te pieniądze będą przelane czy rzeczywiście trzeba wybrać odpowiedni plan i opłacić?
Będę wdzięczna za pomoc.

Iwona pisze:

Witam, ja również mimo,że tyle się pisze o oszustwach , skusiłam się na łatwy zarobek. Nie mam pracy, a zobowiązań wiele. Na portalu społecznościowym , na jednej z grup typu ” praca online” znalazłam ofertę, gdzie po założeniu konta na tradebetainvestment.com i wpłaceniu tylko 300 złotych można było zacząć z krypto. Osoba wprowadzająca prowadziła mnie na telegramie , a potem kolejna osoba na whatsupie, wysyłając mi instrukcje co muszę wpisać i gdzie dalej kliknąć. Wysyłałam zrzuty ekranu, dokumentując wykonane kroki. Tak doszłam do momentu gdzie można było zlecić wypłatę, co też zrobiłam. Jednak musiałam wpłacić 1000 zł, żeby uzyskać kod. Wpłaciłam. Ale niestety, aby wypłata została dokonana trzeba wybrać dalszy plan ( brązowy, diamentowy itd) , wpłacic kolejne pieniądze (min. 2000 zł) Nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Nigdzie na stronie nie ma info jak zamknąć konto i wypłacic pieniądze. Nadmienię, że musiałam założyć też konto na moonpay. Wszystko trwało niecałą dobę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Opisywana przez Panią sytuacja wskazuje, iż zapewne stałą się Pani ofiarą oszustwa na tzw. „inwestycje”. Jeśli wpłacała Pani pieniądze samodzielnie, bez działania i ingerencji bezpośredniej oszustów (np. po zainstalowaniu oprogramowania AnyDesk) to wówczas szansa na odzyskanie środków jest raczej niewielka.

Tomasz pisze:

Dzień dobry! Proszę o pomoc czy jest możliwość odzyskania zwrotu pieniędzy oraz usunięcie mojego konta (podałem zdjęcie dowodu z danymi w celu wymogu) z platformy handlowej Ethereum iFex AI, z której zostałem przekierowany na stronę wellstrader. com? Zorientowałem się na kolejny dzień, że to jest prawdopodobnie platforma z nielegalną licencją, ignorująca moje uwagi i prośbę o zwrot wpłaty 249 euro. Nie przeprowadziłem żadnej transakcji, ale cały czas widnieje w moim w depozycie 266 dolarów, choć kliknąłem wypłatę to czekam już 5 dni. W opisie mają na to 24 godziny. Nikt nie odpowiada na numery, które wcześniej do mnie dzwoniły.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Wiele wskazuje, że mógł Pan paść ofiarą oszustwa. Czy zgłaszał już Pan sprawę organom ścigania?

Wojtek pisze:

Witam mam taki sam przypadek jak Pani Sylwia i Agnieszka ! Zostałem oszukany na 12 tysięcy złotych na platformie macrometa która cały czas funkcjonuje. Czy można coś z tym zrobić ? Sprawę zgłosiłem na policję lecz oni są bezradni w takich sprawach oszuści cały czas są krok przed organami ściągania. Jak to możliwe ze bezkarnie okradają ludzi i nic z tym nie można zrobić !!!!

Wojtek pisze:

Witam ! Ja mam taki sam przypadek jak Pani Agnieszka i Sylwia. Zostałem oszukany na platformie macrometa. Na moim koncie tej platformy widnieje kwota -6193 USDT wpłaciłem na ta platformę około 12 tys złotych ludzie którzy obsługują ta platformę wmawiają mi ze jedynym sposobem wypłacenia środków jest uzupełnienie kwoty minusowej co w przeliczeniu daje kwotę około 27 tys złotych. Sprawę zgodziłem na policję lecz oni są w takim przypadkach bezradni oszuści są ciagle krok przed nimi. Platforma funkcjonuje w dalszym ciągu okradają ludzi. Czy da się to jakoś zatrzymać przecież to nie może tak być że bezkarnie okradają ludzi i nikt z tym nic nie może zrobić proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojtku. Niestety, ale jeśli samodzielnie wpłacał Pan środki na zagraniczne platformy tworzone przez oszustów, to szansa na odzyskanie wpłacanych środków jest niewielka.

Monika pisze:

Witam

Zostałam oszukana i straciłam pieniądze bo pewien gość na telegramie oferuje zarobek na kryptowalutach , niestety nie ujawnia że aby otrzymać przelew zwrotny trzeba najpierw przelać 620 zł, a potem dodatkowo 550 bo to z konta amerykańskiego:( przez to straciłam pieniądze na życie i muszę od rodziny pożyczyć by przetrwać do kolejnego miesiąca. Reklamacja w banku złożona ale pewnie jej nie uwzględnią , nie wiem czy jest sens iść na policję zgłaszać oszustwo – boje się że umoza sprawę. Kupienie kryptowalut było poprzez platformę moonpay.com

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Tak właśnie wygląda standardowe oszustwo na tzw. „inwestycje”. Jeśli wpłacała Pani pieniądze samodzielnie, to szansa na ich odzyskanie w trybie procedury zobowiązującej bank do zwrotu jest obarczona wysokim stopniem niepowodzenia.

Monika pisze:

Przelew wychodził z konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. W takiej sytuacji, gdzie przelewy dokonywała Pani samodzielnie nie będziemy w stanie skutecznie pomóc. Czy organy ścigania zostały już przez Panią zawiadomione o tym zdarzeniu?

Monika pisze:

Pomocy, na telegramie Pan Ireneusz Pawłowski obiecuje duże wygrane przy kupnie i sprzedaży kryptowaluty, ale już nie mówi że by wyplacic trzeba wpłacić 620 zł a potem dodatkowo 550 . Właśnie straciłam pieniądze, by odzyskać każe wyslac 590 . Wszystkie transakcje robione na moonpay.com
Czy składać reklamacje w banku? To były pieniądze by przetrwać do następnego miesiąca. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Czy płatności dokonywała Pani samodzielnie?

Marcin pisze:

Dzień dobry,

Padłem ofiarą oszustwa na kryptowaluty. Napisała do mnie tweeta dziewczyna z Azji, która napisała że pomoże mi dobrze zainwestować moje pieniądze na rynku pierwotnym IEO kryptowalut. Warunkiem było wpłacenie 1000 USDT aby otworzyć tam konto. Wplaciłem i na dodatek przerzuciłem tam moje wszystkie kryptowaluty z Binance, łacznie 1900 USDT. Saldo rosło niestety kiedy nadszedł moment wypłaty otrzymałem maila ze dopóki nie wpłacę 3000USDT za rzekomy kod instytucji finansowej nie będę mógł wypłacić moich pieniędzy. Przelewu nie wpłaciłem. Strona cały czas istnieje… Następnie zwróciłem się do osób w internecie które oferują pomoc programistyczna w odzyskaniu pieniedzy. Niestety osoby te również co chwila wołają o pieniądze na oprogramowanie. Nie wiem czy cokolwiek da się jeszcze w tej sprawie zdziałać? Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Czy środki wpłacał Pan samodzielnie? Czy instalował Pan na swoim urządzeniu jakieś oprogramowanie za namową oszustów, np. AnyDesk?

Agnieszka pisze:

Witam. Tak jak pani Sylwia zostałam oszukana i straciłam wszystkie moje pieniądze na życie ponad 6 tysięcy złotych. Teraz chcą bym wpłaciła ponad 18 tysięcy złotych by ukończyć ostatnie zadanie. Przecież to jest oszustwo w biały dzień. Mi powiedzieli że jeżeli nie ukończę to moje pieniądze zostaną zamrożone dopiero po ukończeniu zadania będę mogła je wypłacić. I jest to firma Macrometa. Trzeba coś z tym zrobić bo oszukują ludzi na lewo i prawo. Podchodzą do ludzi emocjonalnie. Nie dali żadnych regulaminów. Wiem że to po części nasza wina wypłacając pieniądze ale skoro są rzekomo na naszym koncie i mam wszystkie wpłaty na ręku więc powinny zostać nam zwrócone. Pani Sylwio jeżeli pani to czyta proszę o kontakt. Razem możemy więcej a może jest nas więcej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Jeśli czuje się Pani oszukana przez w/w platformę to zalecamy złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Niestety, ale tego rodzaju oszustwa to obecnie spotykane zjawisko.

Sylwia pisze:

Dzień dobry, dostałam smsa ze można zarobic trochę pieniędzy podobno legalnie. Firma to hr optima hr, powiedzieli ze dostanę bonus za założenie konta i będę mogła pracować z innymi firmami żeby pomagać im z ich aplikacjami. Okazało sie ze żeby zacząć zarabiać trzeba wpłacić 101 dolarów, kilka razy wykonałam zadanie, zarobiłam, powiedzieli ze po 5 dniach zarobię 800 dolarów. Wczoraj był 5 dzień, na drugim zadaniu wpłacili mi na konto 800 dolarów po czym każda aplikacja była coraz droższa, wpłaciłam ujemne sumy dwa razy, teraz mam na minusie -1250 dolarów
Nie chcą anulować zadania i wypłacić mi środków, twierdzą ze to ostatnie zadanie kombo i środki zostaną zwrócone nie wierze w to, straciłam 6 tys prawie i nie wiem co mam teraz zrobić, mam zrobione 18/40 zadań i wypisują do mnie ze jak nie dokończę tych zadań to firma która dała mi zlecenie dostanie karę i co dzień będzie mi zabierać 10% co mam zrobić w takiej sytuacji? Chce odzyskać swoje pieniądze które wsadzilam

Łukasz pisze:

Witam. Zostałem oszukany za pomocą reklamy w mediach społecznościowych. Reklama zachęcała do założenia konta na stronie marxbit.com oraz udostępniała kod rabatowy, dzięki któremu możliwe było uzyskanie darmowej kryptowaluty. Po założeniu konta i wpisaniu kodu rabatowego, otrzymałem kryptowalutę natomiast nie było możliwości jej wypłacenia bądź przesłania na inne konto. Do tej czynności konieczne była weryfikacja konta polegająca na wpłacie środków. Na konto wpłacone zostało 3000 zł (740$) (transakcja blockchain). Niestety po udanej weryfikacji środków nadal nie można wypłacić, ponieważ ukazuje się komunikat o konieczności założenia konta premium za 825$. Po sprawdzeniu transakcji oraz adresu konta, na które środki zostały przesłane odkryłem, że moje środki zniknęły, a na stronie widnieją jedynie fałszywe informacje mówiące, że środki nadal są w moim posiadaniu. Czy w tej sytuacji istnieje możliwość odzyskania pieniędzy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Czy wpłacał Pan środki samodzielnie, bez żadnego przymusu ze strony oszustów? Czy korzystał Pan z jakiegoś oprogramowania, który oszuści kazali zainstalować na Pana urządzeniu, np. AnyDesk?

Łukasz pisze:

Dzień dobry,
Kilka dni temu padłem ofiarą oszustwa związanego z kryptowalutami. Sytuacja zaczęła się od reklamy przedstawiającej możliwość uzyskania kuponu rabatowego dzięki któremu możliwe było uzyskanie kryptowaluty. Założyłem konto na wskazanej stronie marxbit.com. Po wpisaniu kodu rabatowego uzyskałem środki w postaci kryptowaluty natomiast nie mogłem ich spieniężyć, ponieważ konto wymagało weryfikacji w postaci wpłaty środków. Na konto łącznie wpłacone zostały 3000 zł (740$) za pośrednictwem strony Binance (transakcja blockchain). Pieniędzy nadal nie można wypłacić ponieważ strona oczekuje założenia konta premium za 825$. Czy w tym przypadku istnieje możliwość odzyskania wpłaconych pieniędzy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Opisywana przez Pana historia idealnie pasuje do oszustwa na tzw. „inwestycje”. Środki, które Pan wpłacił zapewne zostały już przez oszustów przywłaszczone. Załatwianie tej sprawy powinien Pan rozpocząć od zgłoszenia organom ścigania zaistniałego faktu.

Agnieszka pisze:

Witam. Zostałam oszukana przez Trustedagrp. Kazali założyć konto na revolut, na binance. Kazali zaciągnąć Anydysk i tak oczywiście robili praktycznie wszytko za mnie. Przelewałam ze swojego konta na revoluta i z konta revoluta dopiero na bitkoiny czy jak to się nazywa Przelew
szedł niby na moje konto handlowe. Oczywiście zdjęcia dowodu nie wysyłałam tylko prawo jazdy… Obiecywali że szybko się wypłaci pieniądze. A tu jak chce zrobić wypłatę to niemożliwe bo dokumenty są w ciągłym sprawdzeniu.dzonia nadal i każą otwierać handel ale ja już nie robię tego. Hasła wszędzie pozmieniałam w porę chyba mam nadziej. Wczoraj z dzwonili pytał się Pan że już 2 tygodnie nic się nie dzieje na koncie handlowym. A ja ze chce zakończyć i się pożegnać to powiedział że sprawe skieruje bo finansów i się ktoś ze mną skontaktuje a jak zapytałam. Ze niemoge wyplacic bo dokumenty nie weryfikowane to powiedział że już napewno są i że muszę sprawdzić. I dzis juz cisza. A dokumenty nadal nie zatwierdzone. Co Można Zrobić w Tej Sprawie.?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Z obszernego opisu Pani sprawy wynika, że szanse na odzyskanie środków są niezwykle niskie. Bardzo nam przykro.

Anna pisze:

Witam. Skontaktowali się ze mną przez facebooka, początkowo obiecywano mega zyski a później straszono mnie że wszystko stracę& wyłudzono ode mnie 35000 zaciągałam zobowiązania ale zgłosiłam w banku wyłudzenia- bank się wypiał, zgłosiłam sprawę na policję, dostarczyłam screeny rozmów na telegram i dowody płatności, zgłosiłam również fakt do Moonpay przez którą dokonywalam płatności, na portfelu moonpay miałam dostępne 35000 ale gdy chciałam wypłacić pieniądze to konto zostało zablokowane- ręce umywaja przecież z oszustów przede wszystkim mają pieniądze. Na moonoay miałam również adresy portfeli ma które wpłacałam pieniądze- te portfele działają i widzę mają duże transakcje, ale blokuje portfele tylko przez 2 portfele z których korzystałam na Moonpay mam większość transakcji a dziwnym trafem zablokowali mi dostęp. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

andrzej pisze:

zostałem wrobiony w baltik pipezaczęło się od licensji maklerskiej i podatu w Angli niby za zaobione pienidze na giełdzie. Następnie podnieśli kapitał o tą wpłatę rządajc następnej aby udwodnić moją wypłacalność i tak 7 razy zakażdym razem zapewniali o wypłacie posiadanych środków w dolarach uzbierało się tego 44000 dolarów . Dokonałem ostatniej wpłaty i zarządałem wypłaty wtedy dostałem emaila od AML Regulation że mamw płacić jeszce raz 5900 dol Przerwałem bo nie mniałem środków . W sumie straciłem 135 tyś osczędności mojego życia kredytów bankowych i lichwiarskich pożyczek. Jestem bankrut manipulacje te są zsługą Piotra K. Alicji S i Anny B.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Z opisu Pana sprawy wynika, że sprawa jest wielowymiarowa. Utracił Pan nie tylko środki, ale również zaciągał Pan dodatkowe zobowiązania celem dokonywania wpłat oszustom. Potrzebujemy więcej informacji, aby ustalić czy, a jeśli tak to w jaki sposób będziemy w stanie Panu pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy i podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Dzień dobry chciałem się dowiedzieć czy mój pesel mógł by być zastrzeżony ponieważ przez bitcoina .com wallet podałem dane swoje wrażliwe dane i się boję czy na mnie ktoś kredytu nie weźmie proszę o pomoc co mogę zrobić lub jak możecie pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zalecamy co najmniej założenie usługi Alert BIK, gdzie w czasie rzeczywistym dowie się Pan o tym, że ktoś chce wziąć na Pana dane osobowe kredyt lub pożyczkę.

Samanta pisze:

Zostałam prawdopodobnie oszukana przez binance Bitcoin. Zadzwoniła do mnie kobieta że mam ma kryptowalutach kasę do odebrania bo jak nie odbiorę to urząd skarbowy się dowie i będę płacić podatek. Od środy wyczyściła konto z moich oszczędności do tego mam kredyt gotówkowy na kwotę 66tys. Bo musiałam zrobić jakiś certyfikat osoby zaufanej czy coś takiego. Jeśli niby to zrobiłam to miałam dzisiaj dostać zwrot swoich oszczędności ale okazało sie że jestem niewypłacalna bo muszę mieć na zapłacenie podatku z tej kwoty. Po czym tak sobie pomyślałam że jak się wygrywa kasę to przecież jest o podatek już wypłacane mniej. W banku miałam już konto zablokowane. Odblokowali i dzisiaj mi znowu zablokowali. Mam już dość tego wszystkiego jestem od środy tj 16.08 na tabletach uspakajających bo jestem bez moich ciężko zarobionych oszczędności. Chciałabym mieć je spowrotem i bez kredytów których nie będę mogła spłacić. Potrzebuje porady i może pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Samanto. Pomagamy w podobnego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Witam, szukam pomocy ponad rok temu stałem się ofiarą manipulacji na bitcoin na kwotę 60 tysięcy złotych, wszystkie pożyczki z banku były brane przez osobę trzecia za pomocą programu anydesk i przez manipulacje wszystko było akceptowane z mojej ręki, sprawa była zgłaszana na policję lecz ułożyli sprawę i zostałem sam jak palec z dużym kredytem, jeśli jest jakaś nadzieja proszę o pomoc

Panie Kamilu, zrobimy co w naszej mocy, aby Panu pomóc. Nasz konsultant napisze na adres email podany w komentarzu. Ustalimy czy będziemy w stanie coś zrobić. :)

Bartosz pisze:

Dzień dobry.
Zostałem oszukany poprzez kobiety o imieniu Krystyna Jan, Julia Antoni gdzie podwpływem przelewu na aplikacje Bitcoin.com uzyskam zarobek, przelałem im około 6500 dolarów, chciałbym jest odzyskać, czy jest w ogóle szansa. Bardzo proszę.

Pozdrawiam.
Bartosz Matuszczak.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartoszu. Czy środki przelewał Pan samodzielnie? Czy pochodziły one z pożyczek albo kredytów? Czy instalował Pan jakieś oprogramowanie za namową oszustów, np. AnyDesk?

Agata pisze:

Pomocy zostałam oszukana jak w opisie
Straciłam ponad 2000 z mojego konta plus pożyczka na 1000.
Pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystian pisze:

Witam, jestem osób niesłyszący.
Zostałem oszukany przez broker, proszę kontakt email

Robert pisze:

Dzień dobry. Zostałem okradziony z portfela smart wallet (USDT) przez grupę, która nadal działa podając się za pracowników Binance. Oferują zarobki na smartkontrakcie, przy połączeniu na ich stronę, środki zostały ściągnięte z mojego portfela. Czy idzie coś z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Nie zajmujemy się odzyskiwaniem USDT. Bardzo nam przykro.

Piotr pisze:

Witam mam problem padłem w dług z kryptowalutami.znalazlem firmę z.wroclawia windykacyjna która obiecała mi pomóc w odzyskania długu niestety nadciągnęli mnie na kolejne dług 60000 tys.teraz chciałem zwrot swoich kosztów bo tak obiecali że w każdej chwili mogę tego zadać niestety od dwóch tyg.firma nie odbiera tell.i nie odpowiada czy da się coś z tym zrobić czy zgłaszać to na policję niestety wpadłem w okropne długi a zaczęło się bo chcieli więcej a ja niestety nie mam już nic poza blokadami w banku jak i na karcie debet.tak mnie zbałamucił.pozdrawiam obecnie mieszkam w niemczech mogę kontaktować się przez email

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zajmujemy się osobom poszkodowanym działaniami cyberprzestępców. Nie mamy jednak wystarczającej ilości danych, aby ustalić, czy nasze działania w sprawie przyniosłyby oczekiwane skutki. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zofia pisze:

Zostałam oszukana na kredyt czy mogę liczyć na waszą pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zofio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Dzień dobry, mam duży problem z Markets of hunt, nie dość że nie mogę wejść na konto gdzie mam 22700 dolarów to mam działalność gospodarczą założona co pomagali mi z tej firmy to i problem z ZUS nie wysyłają papierów z księgowości. Jeszcze dodatkowy problem to policja była u mnie i ktoś zgłosił oszustwo finansowe który przelew był robiony od pracownika Marketsofhunt ja przyjmowałem i przekazywałem dalej na wskazany rachunek. Proszę o Pomoc bo do tego wszystkiego mam kredyty które też zaciągnąłem bo mi kazali a z spłatą teraz mam kłopoty.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Dzień dobry. Zostałem oszukany w serwisie blockchain z portfela defiwallet zniknęły moje środki które tam miałem umieszczone, co moge zrobić z tym ? Pozdrawian

Teresa pisze:

Zostałam oszukana przez broker Binance .Zaciągnęłam porzeczki na prawie 100 000tyś. Jestem emerytką z emeryturą 1700zł . Rata porzeczki 1500zł.dali pracuje żeby spłacać długi. Bardzo proszę o pomoc bo życie straciło sens.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystyna pisze:

Dzień dobry,
zostałam oszukana przez Invest Edge na tzw. kryptowalutach. Na prośbę pseudo analityka Nie jakiego Jakuba Godlewskiego (tak się przedstawiał) zainstalowałam na komputerze AnyDysk. Sęk w tym, że sama wpłacałam pieniądze. Było to ok. 100 000 zł. Fakt ten zgłosiłam na Policję w maju b.r.
Obawiam się jednak, że sprawa zostanie umorzona. Czy Państwo możecie mi pomóc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krystyno. Samodzielne wpłacanie środków co do zasady bardzo utrudnia podejmowanie jakichkolwiek działań w celu odzyskania środków. Deską ratunku może być tutaj fakt zainstalowania przez Panią programy AnyDesk. Przy czym należałoby ustalić czy oszuści nie przelewali samodzielnie, bez Pani zgody jakichkolwiek sum pieniędzy. Dlatego jeszcze dzisiaj napoiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam. Właśnie w maju zostałam okradziona. Bank dwa razy odrzucił reklamację. Czy sprawę do sądu można zakładać teraz czy czekać na zakończenie sprawy na policji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zgłoszenie sprawy organom ścigania w tego rodzaju sprawach to konieczność. Bez tego nie powinno się składać pozwu przeciwko bankowi o zapłatę. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dzień dobry
Zostałam oszukana na ogromną kwotę. Po zainstalowaniu platformy cfd.capital-invest i wpłaceniu 250$, skontaktował się ze mną analityk, który pozniej wypłacił z mojego konta pieniadze na Binance i Zena a nastepnie przelał na swoje konta. Wziął rowniez ,,w moim imieniu ,, kredyt… Czy jest szansa aby w jakiś sposób odzyskac te pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej, aby ocenić możliwości. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Milena pisze:

Dzień dobry.
Ja również zostałam oszukana przez niejakiego Feliksa Piaseckiego z telegram grupa Na szczycie sukcesu.
Zaczęło się od małej inwestycji po czym za każdym razem chciał więcej bo już pieniedze niby miały iść do mnie……
Straciłam bardzo dużo pieniędzy, pożyczonych i swoich.
Sprawa zgłoszona na policję.
Bank póki co sļabo działa.
Nie wiem co dalej w tej sytuacji robić. Czuje się z tym bardzo źle bo zaufałam i.mam……

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mileno. Zapewne padła Pani ofiara oszustwa inwestycyjnego. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani historię znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

Dzień dobry przez telegram poznałam inwestycje w przyszłość przez Bitcoin wpłacałam pieniądze oni pomnażali. Gdy chciałam wypłacić zawsze wychodziła dodatkową opłatą i to coraz wyższa. A zeko pieniądze już były w drodze. Miałam zarobić a straciłam pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Jeśli samodzielnie wpłacała Pani środki to szansa na odzyskanie ich jest nikła. Czy brała Pani jakiekolwiek pożyczki/kredyty na finansowanie wpłat? Czy sprawę zgłaszała już Pani organom ścigania (policja, prokuratura)?

Edyta pisze:

Dzień dobry
Zostałam oszukana na kryptowalucie i do tego z zaciagietymi kredytami dałam się zmanipulować oszustowi ,robiłam przelewy przez aplikację revolut !oczywiście przelewy zgłosiłam na revolucie jako oszustwo!czy da się w ogole odzyskać stracone pieniądze ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale potrzebujemy więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Cezary pisze:

Witam.

W bodajże listopadzie 2021 dałem się namówić na bitcoiny. Temat był rzucony na Facebooku. Zadzwoniłem sekretarka połączyła mnie z niejakim Jakubem Woźnym. Namówił mnie na zainwestowanie 250 $. Przesłałem pieniądze. Wcześniej zainstalowałem za jego poleceniem aplikacje Anydysk. Oczywiście założył mi jakieś konto, a ja podałem mu swojego dane osobowe, skan dowodu osobistego. Później namówił mnie na inwestycje 10 tys. $. w bitcoiny. W ostatniej chwili rozmyślałem się i nie przesłałem mu pieniędzy. Zorientowałem się że to oszust, ze wschodnim akcentem. Nie mogłem go zweryfikować. Zmienił nazwisko na Woźniak. Sprawę zgłosiłem na policję, ale policja nie przyjęła zgłoszenia. Konto na Revolucie zamknąłem. Nie wiem czy oszuści nie przechwycili hasła karty platniczej na Revolucie. Wymieniłem dowód osobisty i pozmieniałem wszystkie karty płatnicze. Przy okazji dowiedziałem się że 250$ (równowartość) nie trafiła do nich bo podali błędne dane i pieniądze wróciły do mnie. Po półtora roku dzwoni do mnie facet który podaje że jest z komisji nadzoru finansów i informuje mnie że zgłaszałem próbę oszustwa na 250$ i że nie mam zamkniętego konta i jest kara ponad 2 tys $. Rozmowę przerwałem go gość miał wschodni akcent. Numer z którego dzwonił to 22 1036296

Proszę o radę, bo nie wiem co robić.

Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zapewne jest to kolejna próba oszustwa. Powinien Pan tego rodzaju oszustwa zgłaszać organom ścigania. Jeśli odmawiają przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie, to należy złożyć pisemne zawiadomienie i przesłać je pocztą tradycyjną.

Filip pisze:

Witam . zadzwoniono do mnie i powiedziano ze posiadam duza kwote do wyplatuy z bitcoin . zalozono ze mna konto . przelalem 500 zl. zero odzewu. podlanczyli sie zmoim komputetem . widzieli co robie.moga miec moje hasla ? co mam zrobic ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Filipie. W takich sytuacjach zdecydowanie najlepiej będzie zmienić dane i hasło do logowania do bankowości internetowej, poinformować o zaistniałym zdarzeniu bank oraz organy ścigania (policja, prokuratura). Dodatkowo należy rozważyć przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, aby wykluczyć istnienie na Pana urządzeniu złośliwego oprogramowania.

Ewelina pisze:

Dzień dobry przez telegram poznałam inwestycje w przyszłość przez Bitcoin wpłacałam pieniądze oni pomnażali. Gdy chciałam wypłacić zawsze wychodziła dodatkową opłatą i to coraz wyższa. A zeko pieniądze już były w drodze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry pani Ewelino. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Damian pisze:

Zainwestowałem w koparkę krypto bnb 1500euro . Po zainwestowaniu strona znikneła z przeglądarki jest szansa na odzyskanie pieniędzy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Czy zaciągał Pan jakiekolwiek pożyczki lub kredyty na sfinansowanie w/w „inwestycji”?

Tomasz Kmieć pisze:

Dzień dobry zgłosiłem się na stronę PGNIG żeby zainwestować 250 dolarów myśląc o zarobieniu parę złotych na obecną chwilę jestem stratny 220 000 bez możliwości wypłaty okolo70tys USD

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Mamy zbyt mało informacji, abyśmy mogli coś napisać. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe szczegóły sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Witam sprawa wygląda w ten sposób posiadam portfel na trust wollet na jednej ze stron na tym portfelu zacząłem kopać eth po dostawałem zwrot z inwestycji po jakimś czasie niby zostałem wylosowany do skorzystania z akcji kopania eth gdzie miałem wpłacić 12000usdt i dostać za to 10eth po zakończeniu całego procesu na dzień dzisiejszy jestem oszukany na jakieś 23000tys usdt czy można coś z tym zrobić i odzyskać swoje pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Sprawa wygląda inaczej niż standardowe oszustwa na inwestycje w kryptowaluty. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Norbert pisze:

Witam mam problem bo zostałem raczej oszukany na kryptowaluty i czy mogę kontakt czy da się jakoś odzyskać pieniądze
Jestem dostępny na e mail A telefonicznie dopiero w piątek

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Norbercie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, zostałam ostatnio oszukana przez podszywającego się analityna na około 2600zl czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elzbieta pisze:

18 kwietnia zostalam oszukana na Bitcoina poprzez anydesk! Sciagneli mi z konta 30 tys zl! Jaka jest szansa ich odzyskania? Czesc srodkow przelewali na jakies konto w Revoult na Litwie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Z opisu Pani sprawy wynika, że padła Pani ofiarą tzw. „oszustwa na inwestycje”. Szanse powodzenia w tego rodzaju sprawach zależne są od okoliczności. Dlatego dla należytej oceny prawnej Pani sprawy potrzebujemy więcej informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje, Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Gdy w 2019r zadzwonił do mnie broker oszust i namówił na zainwestowanie 2500 dolarów nie spodziewałem się, że zakonczy się to oskarżeniem mnie o oszustwo.Chcial więcej pieniędzy niby na opłacenie podatku od zysków.Nie zgodziłem się.Wiec poprosił mnie abym otworzył rachunek bankowy na który wpływać będą środki z zysków i tym samym będę miał na podatek.Po kilku dniach zaczęło się.Zaczely przychodzić przelewy od różnych ludzi.Oszust uspokajał mnie ,że wszystko jest ok bo tak to wygląda poczas handlu na rynku Forex.Nastepnie z mojego konta przelewał środki na wirtualny portfel Binance.Bank zablokował środki i zgłosił sprawę prokuraturze.Zostalem skazany za pomocnictwo a to jeszcze nie koniec.Przez ludzi ,którzy wpłacali środki na moje konto bez mojej wiedzy i pozwolenia zniszczone zostało moje życie i rodzina.Dla sądu i prokuratury nie zależy na złapaniu sprawców oszustwa a jedynie na skazaniu tzw.słupa.W moim przypadku lepiej odejść z tego świata bo przez chciwość polskich,,inwestorów,, zostałem przestępcą.

ADRIAN pisze:

Witam sądzę że zostałem oszukany na bitcoinie, przez MarketsofHunt i Binance, widzę swoje saldo na koncie Binance bo przelałem z środki z giełdy MarketsofHunt na Binance lecz zostały zamrożone by odmrozic wysłałem 5 tys USD dostałem meila że zostaną odmrożone w ciągu 24h i obawiam się że to jednak może być oszustwo i ktoś inny może to wypłacić bo mialem zainstalowane any deska na telefonie, teamviewer na laptopie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adrianie. Niestety, w przypadku oszustw na tzw. „inwestycje” podejmowanie działań pomocowych nie zawsze jest możliwe. Wynika to z wielu czynników. Czy w Pana sprawie da się coś zrobić? Do tego potrzebna jest analiza prawna, która akurat jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Diana pisze:

Zalozylam konto krypowaluty. Dostalam link przez gmail a nastepnie przez WhatsApp i polecil zainstalowac mi any desk. Wiedzialam ze podlaczone jest wieksze urzadzenie do smatfona. Po przeczytaniu ostrzezen usunelam any desk zostalo konto na WhatsApp. Usunelam aplikacje banku bo mogl widziec pin aplikacji. Mam aplikacje na innym urzadzeniu. Zmienilam haslo gmaila ale raczej nie widzial go. Ma sie skontaktować za tydzień. Na chwile obecna na koncie mam wieksza sume poniewaz dal mi kretyd 300 zl oprocz mego depozytu.Czy jesli to oszustwo bede mogla wycofac depozyt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Diano. Kluczowe pytanie, znajdujące się na końcu komentarza, powinna Pani skierować nie do nas, ale do banku, który obsługuje Pani konto bankowe.

Kewin pisze:

Pomocy, zostałem oszukany na sposób anydesk zaczęło się od 3 tys , zabrali 32 tyś jak odzyskać chciałem przerwać to wszystko ale nie dało rady

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Potrzebujemy jednak więcej informacji dotyczących sprawy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis Pana przypadku. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam

Niestety zostałam oszukana na ponad £2500 przez jedna osobę z instagrama. Niby miałam założone konto na Wfgmininggroup.live i zainwestowane pieniądze . Po kilku dniach moje konto zniknęło i nalegali na kolejne wpłaty , abym uzyskała dostęp do konta i mojego zysku . Nigdy z powrotem nie otrzymałam dostępu do konta, ani zysku , jedynie naciągali mnie dalej. W końcu zorientowałam się, ze coś tu nie gra i podziękowałam im, zaczęłam rządach zwrotu . Wiadomo, cisza albo uspokajanie mnie i próżny o kolejne wpłaty. Przelewy robiłam z Coinbase – mam adresy gdzie pieniądze poszły i jakie sumy .Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy , ma ktoś pojęcie na ten temat, doświadczenie bądź zna kogoś kto by mi pomógł ? Mam wiadomości z daną osobą, potwierdzenie przelewów , adresy gdzie pieniądze szły i jakie sumy. Na Coinbase mogę pomarzyć o zwrocie środków , jasno jest napisane iż nie biorą za to odpowiedzialności . Proszę o pomoc . Zostałam z samymi długami i brak mi już sił do tego , dałam się zmanipulować. Wiem, że takie sytuacje mają miejsce, ale głupia ja – wierzyłam ,że się uda i mam za swoje , jednak nie ja pierwsza i ostatnia – masa ludzi w podobnej sytuacji i ruszyły firmy , które pomagają odzyskać stracone pieniądze . Jeśli ktoś zna kogoś kto pomoże, bądź kto był w podobnej sytuacji i udało sie to jakoś rozwiązać – proszę o informacje .

Z góry dziękuje .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Czy dokonywała Pani wpłat samodzielnie i dobrowolnie? Czy za namową oszusta instalowała Pani jakiekolwiek oprogramowanie na swoich urządzeniach, np. AnyDesk?

Adam pisze:

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować, że Twoje transakcje 17.08.2021 zostały odrzucone przez nasz dział bezpieczeństwa z powodu podejrzanej aktywności na Twoim koncie Binance. Zwrot (KWOTA: 7500 USD) wpłynie na Twoje konto bankowe ING Banku Śląskiego w ciągu 21 dni roboczych od dnia podejrzanej aktywności 17.08.2021.

Przelew zostanie odebrany na Twoje konto bankowe dopiero po uzyskaniu licencji. Ponadto będziesz mógł otrzymać swój zysk (0,34 BTC) z automatycznego handlu przez sztuczną inteligencję tylko po udzieleniu przez Ciebie licencji na platformie kryptowalut Binance.

Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. Skontaktuj się ze swoim brokerem z BitElitGroup, aby otrzymać licencję za pośrednictwem naszej platformy kryptowalut Binance.
Tak to wyglądało u mnie naciągli mnie na 250000zł było to w 2021r między 17.08 a 20.09. było zgłoszenie na policji i nic i zakończenie przez prokuraturę tej sprawy .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Oszustwa „inwestycyjne” to jedne z najtrudniejszych oszustw internetowych. Szanse powodzenia w sprawie zwykle nie są duże, ale do oceny potrzebnych jest więcej informacji. Zajmujemy się takimi sprawami, jednak dopiero po przeprowadzeniu gruntownej analizy prawnej oraz rozważeniu ryzyka i szans powodzenia. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Daria pisze:

Pomoc bictiony.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dario. W czym możemy Pani pomóc?

Lilia pisze:

Profitrop.com Zostalam oszukana na 32tys euro. Na policja sie nie zglaszalam. Zaczelo sie od 250 euro. Wszystko robili przez Anydesk. Pozniej wplacilam 7tys. aby rospoczac. Wkrotce zrozumilam ze mam wycofac sie, ze cos nie gra ale za kazdym razem mowili mi wplacic aby odzyskac pieniadze..
Wszystko rozumiem, winie tylko siebie, ze tak dalam sie w to wplacac..
Czy jest mozliwosc odzyskania.. czy to jest niemozliwe?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Przy czym sprawy dotyczące oszustw na tzw. „inwestycje” są zwykle mocno skomplikowane i wielowątkowe. Dlatego potrzebuje znacznie większej ilości informacji, aby móc cokolwiek powiedzieć i dokonać rzetelnej analizy prawnej Pani sprawy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał pisze:

Zostałem oszukany przez brokera z The CoinTrust wpłaciłem pewną ilość pieniędzy czekałem 3 miesiące aż się rozmnoży po czym wysyłali mi mailowo podatki, które muszę opłacić aby dostać pieniądze, niestety do dziś nie otrzymałem swoich pieniędzy a strona na której się logowalem już nie istnieje. Dałem się zmanipulować.
Zgłosiłem sławę na policję ale policja nic nie zrobiła w tej sprawie a mam wszystkie rozmowy nagrane mam ich telefony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Sprawy tego rodzaju nie są łatwe z wielu powodów. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

A Ja się zastanawiam czy ktoś został oszukany przez aplikację telegram ?
Pań wszystko ładnie opowiadał kazal założyć konto na moonpay prez jego jakiś kod kupić BNB jak to zrobiłam napisał że trzeba zapłacić prowizję od uzyskanych pieniędzy 400 zapytałam czy będzie trzeba coś jeszcze zapłacić odpisał wpac by otrzymać kasę coś mi już nie pasowało ale zrobiłam to , to.dostalam kolejna wiadomosc o kolejne prowi,je tym razem 460 poprosiłam o zwrot kasy to napisał że jak nie spalce prowizji to wszystko tracę jest mo,liwosc odzyskania tych pieniędzy może i 700 zł.to nie dużo ale co dla niektórych bardzo dużo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Czy zgłaszała Pani już sprawę organom ścigania (policja, prokuratura)?

Regina pisze:

Dzień dobry,
Padłam ofiarą oszustwa z firmą Profitrop. Wyłudzili odemnie 250$ zakładając konto. Kazali zainstalować AnyDesk. Namawiali mnie na pożyczkę 50.000 zł.
Trzeźwo myśląc odmówiłam. Zmieniłam swoje dane. Odinstalowałam wszystkie ich programy.
Mimo informacji o rezygnacji z ich konta są natarczywi, obrażając przy rozmowie telefonicznej.
Głównie ukraińcy krzyczący do słuchawki. Bez mojej wiedzy otwierają nowe zlecenia na ich platformie.
Czy można samemu usunąć konto w Profitrop, by to zakończyć? Już się pogodziłam ze stratą pieniędzy. Proszę o info.
Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Regino. Czy sprawa została już przez Panią zgłoszona na Policję?

Slawomira Mianowska pisze:

Proszę o kontakt. DZIEKUJE

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sławomirze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Witam padłem ofiarą oszustwa na kryptowalute ktoś wysłała do mnie paczkę za którą zapłaciłem 18000$ mam tej osoby adres IP i inne dane czy są mi wstanie Państwo pomóc odzyskać pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. oszustwa na tzw. inwestycje należą do najtrudniejszych jeśli chodzi o szanse powodzenia w odzyskaniu środków. Zajmujemy się takimi sprawami i znamy metody działania oszustów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Firma cloudmarket-fx .com oszukali

Eliza pisze:

Witam zostałam oszukana chodźi o bictoin może ktoś mi pomoc ? Proszę o konsultacje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elizo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. W przypadku oszustw na tzw. „inwestycje” sprawy zwykle są wielowątkowe i nie zawsze udaje się wdrożyć procedurę odzyskiwania środków. Dlatego potrzebujemy więcej informacji. Z tego powodu napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Proszę o konsultację w sprawie oszustwa przez kancelarię prawną
LAWCOUNSEL , która miała mi pomóc odzyskać pieniądze, które straciłam w drodze innego oszustwa internetowego w 2021 roku.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Czy warunkiem odblokowania aktywów na giełdzie może być wpłata depozytu marginalnego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zalecamy ostrożność w tego rodzaju sprawach Pani Ewo. Obecnie wiele oszustw internetowych to tzw. „oszustwa inwestycyjne”.

Ewa pisze:

Czy jest panu znana Kadena i czy za odblokowanie aktyw powinni oni żądać ode mnie wpłaty depozytu marginalnego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Nie znamy takiej firmy, ale prosimy o dużą czujność. Obecnie występuje bardzo dużo oszustw na tzw. inwestycje.

adam pisze:

Zarejstrowałem się na platformie Profitrop,wpłaciłem 1100 zł i z tego odzyskałem 500 zł ale dzwonią do mnie żebym wziąl pożyczke 50000 tys zł ze trzeba zainwestowac w złoto.Podejrzewam że to jest oszustwo.Mają moje dane z paszportu Any Desk wgląd do komp.i na konto.Zmieniłem hasło do bankowosci internetowej,zastrzegłem karte i co jeszcze moge zrobic żeby się zabezpieczyc,prosze o rade

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Należałoby jeszcze zgłosić sprawę organom ścigania, jeśli faktycznie został Pan oszukany.

Marek pisze:

Dzień dobry.
Czy jest Państwu znana platforma kryptowalut BITCOIN TRADER i czy to też oszusci?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Nie znamy tej platformy, ale zalecamy daleko posuniętą ostrożność. Prosimy pamiętać, że nie musi Pan korzystać z pomocy żadnych pośredników. Możliwe jest otworzenie konta np. na działających i dużych platformach, jak np. Binance.

Mateusz pisze:

Dobry wieczór. Moja sprawa opiera się o nie istniejącą stronę kopania kryptowalut bytebus .com . Straciłem poprzez ich stronę 2000 USD . Niedawno znalazłem support na Facebook . Pisali do mnie że za opłatą VAT tj. 7% odzyskam stracone pieniądze plus rekompensata za sytuację 1000 USD. Mam rozmowe oraz przelewy z giełdy binance . Zgłosiłem również to do binance . Zablokowali konto na krótki czas . Mam jeszcze druga stronę na która rzekomo pieniądze z Bytebus.com są emigrowane na stronę coremine.biz . Na tej stronie zapalcielem 3 razy opłatę VAT za depozyt i wraz nie mogę odzyskać zainwestowanej kwoty .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Nie znamy Pana sprawy w szczegółach, ale z opisu wynika, że zapewne padł Pan ofiara oszustwa na tzw. inwestycje. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie zawsze jest to możliwe. Musielibyśmy poznać Pana sprawę bliżej i ocenić ją pod kątem dostępnych prawnie rozwiązań na odzyskanie środków. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam. Podejrzewam ze i ja zostałam oszukana lecz dopiero od wczoraj zaczęłam swoja przygode z capital trust. Wplacilam pieniadze na platforme w kwocie 1000 zł ale nie podałam jeszcze rzadnych danych prywatnych typu dowod osobisty itd .. Mam zainwestować kolejne 45 tys bo prawdopodobnie jest okazja ale cos mi tu zaczęło nie pasować więc mysle ze to oszustwo. Proszę o wskazówki jak odzyskac 1000 zł i się od nich uwolnic na chwile obecną.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Odzyskanie środków )o ile w ogóle jest to możliwe) nie będzie na pewno łatwe. Oczywiście zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie przeanalizują Pani sprawę i podpowiedzą co można zrobić.

Małgorzata pisze:

Witam mój przyoadek jest podobny do Pana Kacpra co do państwa pisał 7 lutego ,chodzi o nie jakiego Edwarda Gródecki zostałam oszukana na 800 zł ten niby facet pisał bym mogła dostać pieniądze muszę jeszcze zapłacić 490 zł ,to jest oszustwo w biały dzień ja rozumiem że człowiek dobrowolnie to robił ale to podlega o wyłudzenie pieniędzy …

Kacper pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany przez jakiego Edwarda gródecki na sumę 1500zl wyświetlił mi się jakis filmik na FB wsZedlem w niego przekierowano mnie do telegrama i zacząłem z tym panem pisać jak to wygląda itp itd i rzekomo wpłacasz mu 459zl przez aplikację moon pey i wpłaciłem pan mi napisał ze za godzinę się odezwał napisał że udało się że zdobyłem 105tys i że zaraz je wysła tylko oczywiście pojawiła się pierwsza przeszkodzą gdzie kazał wpłacic przez tą samą strone 400zl i późnej znów że niby jakieś takie transakcje poprostu jest opłata i za 4 razy też chciał 400zl bo system losowo wybiera 1/10 użytkownika który musi zapłacić tyle i nwm co mam teraz zrobić czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy jakoś

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kacprze. Jeśli samodzielnie wpłacał Pan środki oszustom to szansa na ich odzyskanie zwykle nie jest duża, chociaż okoliczności sprawy mogą przemawiać niekiedy za podjęciem działań w celu odzyskania pieniędzy. U nas uzyska Pan bezpłatną analizę sprawy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Dorota pisze:

Dzień dobry,
16.01.2023r zarejestrowałam się na koncie Maximizer pochodzącym chyba z reklamy
kliknęłam rejestrację dwukrotnie po czym wpłaciłam do dwóch firm brokerskich pieniądze,
1.Profitrop – 1090zł
2.Topeu – 733zł
z Profitrop rozpoczęłam grę na giełdzie kryptowalutowej na której koncie widnieją zyski rzędu 700$ ale nie zostały one przelane do dnia dzisiejszego na moje konto. Broker skłonił mnie do założenia kantoru wymiany walut Binance dzięki któremu rzekomo będę mogła przelać pieniądze na swoje konto.
Z Topeu nie odbieram telefonów ponieważ broker był dość napastliwy, zgłosiłam jedynie że proszę o zwrot wpłaconych środków ale broker powiedział że muszę założyć najpierw kantor wymiany walut żeby odzyskać pieniądze, więc uznałam je za utracone.
Obawy moje budzi głównie fakt wycieku moich danych tj. dowodu osobistego którego scan przesłałam do Profitrop celem weryfikacji, oraz wyciągu z konta bankowego-chodziło im o potwierdzenie moich danych osobowych i opłacane rachunki a ponieważ wszystkie rachunki figurują na męża wysłałam wyciąg z konta.
Nie liczę zbytnio na odzyskanie wpłaconych pieniędzy, dlatego pytanie moje dotyczy głównie dowodu osobistego, czy powinnam jak najszybciej zgłosić zagubienie i wyrobić sobie nowy dowód osobisty i czy to zabezpieczy mnie przed ewentualnymi działaniami chyba oszustów jak wynika z relacji internautów typu kredyty na moje dane osobowe itp.rzeczy.
Mam pytanie czy porada prawna jest odpłatna ?
z poważaniem
Dorota Klomfas

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna Pani Doroto. Zapraszamy do kontaktu. Nasze pełne dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Anna pisze:

Wcześniej z niby firmy tigersfm wydzwaniał do mnie mężczyzna i oferował kryptowaluty. Odrzucałam oferty. Od wczoraj dzwoni do mnie ten sam bodajże mężczyzna (poznaje po głosie) i mówi że kiedyś rejestrowałem się na blockchain i że na moim koncie narosły bitcoiny i są do wypłaty. Tak to prawda, rejestrowałem się na platformie kryptowalut ale nie pamiętam jaka to była bo na maila nie dostałam żadnego „powitalnej” wiadomości. Zapytałam jak to jest możliwe skoro nie wpłacałam żadnej sumy która by mogła „pracować” na co on do mnie mówi, że na powitanie dostałam 75$ i konto przeszlo w stan automatyczny i one sobie tam pracowały. Nawet mi maila przysłał z fakturą pdf, jakiś tam nr widnieje, gdzie po wpisaniu go na blockchain faktycznie pokazuje że są to jakieś marne bitcoiny ale po przeliczeniu na PLN to ładna suma wychodzi ok 5tys.
W tym momencie do mnie dzwoni, żebym zarejestrowała się na walutobox w celu aktywowania portfela. Jak to pisze to sama widze że to jakaś ściema. Mam rację?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Radzimy mocno uważać i być ostrożnym w tego rodzaju kontaktach. Znamy przypadki, w których Klienci tracili wszystkie posiadane oszczędności.

Piotr pisze:

Witam do mnie wydzwaniają z bitcoin mówią że posiadam 0,25 Bitcoina i każą wpłacić pieniądze…. Zainstalowałem aplikacje anydesk , nie przelałem kwoty pieniężnej lecz posiadają nr. Karty bankowej i moje dane osobowe.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zalecamy jak najszybciej odinstalować oprogramowanie AnyDesk oraz zastrzec karty, a także zmienić co najmniej hasło do logowania w bankowości elektronicznej. Więcej na temat oszustwa na AnyDesk oraz zagrożeń z tym związanych znajdzie Pan tutaj: https://www.eurolege.pl/anydesk-oszustwo-na-czym-polega/

Łukasz pisze:

Witam,
Zostałem oszukany przez aplikacje telegram, gdzie rzekomo był gościu z którym można zainwestować pewna kwotę, aby uzyskać kilkanaście krotnie wiekszą. Zostałem oszukany na prawie 6000 zł. Istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. W tego rodzaju sprawach potrzebna jest bardzo wnikliwa analiza dotycząca całego zdarzenia. W szczególności czy np. instalował Pan za namowa oszustów jakieś oprogramowanie na swoim sprzęcie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Dzień dobry. W październiku zostałam oszukana na 1080 złotych na Bitcoin na stronie moonpay. Byłam na policji sprawa narazie została zamknięta. Nie wiem co dalej robić chociaż bym chciała bardzo odzyskać moje pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Niestety, sprawy tego rodzaju nie należą do najłatwiejszych. Możemy ocenić pani sprawę w ramach bezpłatnej analizy i wskazać możliwe kierunki działania. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ela pisze:

Witam zostałam oszukana na 420 zł na Bitcoin. Nie wiem co muszę zrobić. Osobie podałam numer konta bankowego czy coś się stanie gdzie mam zgłosić i co muszę zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy poza 420 zł wpłacała Pani jeszcze jakieś środki albo ktoś bez Pani woli i wiedzy wypłacał takie środki z Pani konta bankowego? Czy instalowała Pani jakiekolwiek oprogramowanie na swoim urządzeniu, np. AnyDesk?

Iwona pisze:

Witam zostałam oszukana na 68 tyś zł,na capitoltrast, nigdzie nie zglaszalam. zainstalowany Anydesk , a na początku grudnia odezwal się Marcin Szwed tak się przedstawił że odzyska moje pieniądze zainstalowalam program Alpemix, conto otworzone na coinbase , tam miały wpłynąć moje odzyskane pieniądze, a oni mi wyczyscili moje osobiste konto na 300 tś zł ,sami wszystko robili nawt już mieli złożony wniosek o kredyt , wszystko mam zablokowane, zgłoszone na policję jestem załamana co robić dalej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Pomagamy w podobnego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej. Oszustwa na tzw. „inwestycje” to bardzo złożony temat i wymaga pogłębionej analizy prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Zostałam oszukana przez bitkona wziol kredyt 270000

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Oczywiście zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać więcej szczegółów, aby dokonać profesjonalnej oceny. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

A czy jak nie podawałam danych z dowodu osobistego. Jedynie adres zamieszkania i nr kąta( z którego nie korzystam) to czy tez można wziąść na mnie jakieś kredyt.? Oczywiście założę sobie tego bika dla swojego spokój. A co gdy ten naciągacz piszę i liczy że będę inwestować kolejne sumy właśnie próbując wzbudzić niepokój tym że urząd skarbowy sue dopytuje..mogę odpisać że jest zgłoszona taka osoba na Policję. Czy nie ryzykować?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli nie podawała Pani swoich danych osobowych oraz numeru PESEL, a także danych do logowania do bankowości internetowej to nie powinno być problemu. Nie znamy jednak szczegółów Pani historii i nie jesteśmy w stanie udzielić wiążącej informacji.

Agata pisze:

Witam też padłam ofiarą inwesttycji kryptowalut Bitcoin. Oszust teraz piszę czy mam pieniądze na kontynuację . Bo urząd skarbowy do niego dzwoni. Co robić? Proszę o poradę. Nie wiem co robić. Nigdzie nie zgłaszałam mojej głupoty boję się że zostaną mi nałożone jakieś kary lub co gorsze oszust weźmi na mój rachunek pożyczkę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Może zaczniemy od końca. W celu zapobiegnięcia wyłudzenia na Pani dane osobowe pożyczki zachęcamy do skorzystania z usługi alert BIK. Dzięki temu będzie Pani informowana w czasie rzeczywistym czy ktoś nie próbuje na Pani dane wziąć pożyczki. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/
Co do kar to raczej byśmy się tym problemem nie przejmowali zbytnio. Jeśli faktycznie jest Pani oszukiwana przez cyberprzestępcę. Natomiast zalecamy, aby sprawę zgłosić policji. Wskazany wyżej opis sprawy wpisuje się w ramy klasycznego scenariusza oszustwa na tzw. „inwestycje”.

Tomasz pisze:

Witam. zostałem oszukany i pozbawiony dużej ilości pieniędzy przez brokera oszusta firmy inwestycyjnej Invest Kingdom ( Kingdom Investing). Sprawa jest zawiła i zbyt trudna dla mnie. Zgłosiłem sprawę na Policję i proszę o ewentualna pomoc Was, ponieważ macie bardzo dobre opinie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Chłopak wraz z dziadkiem zostali oszukani na binance ludzie prowadzący od początku kazali wpłacać pieniądze to na proatoryzacje to mówili że księgowa musi zatwierdzić że to jest przetwarzane później zadzwonili że za mało pieniędzy jest by odblokować kwotę którą mieli otrzymać i jak to wpłacą to dostaną łącznie wraz z tymi które wpłacili resztę później się okazało że zaczęli grozić mojemu chłopakowi więzieniem i w przeciągu 24 h kazali wpłacić 39tysięcy ponieważ dostał jakieś pismo od binance że jeśli tego nie wpłaci to może iść siedzieć później nagle dali mu na to pieniądze twierdząc że od innego klienta wzięli i że musi im to oddać to chłopak sprzedał auto by ich spłacić kasy poszło bardzo dużo nie wiedzą co mają zrobić pożyczkę dziadek wziął na 120 tys sprzedali garaż Sprzedali auto czy jest wgl możliwość odzyskania chociaż tych pieniędzy które wpłacili ? Dodam że autoryzacje bankowe gdy ktoś dzwonił na wszystko się chłopak godził boi się iść na policje bo boi się że pociągnie dziadka i siebie do odpowiedzialności w sprawach zgód bankowych Proszę o informacje nie wiemy co mamy zrobić :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Pani bliscy najpewniej padli ofiarą oszustwa tzw. „inwestycyjnego”. Jest ono bardzo groźne, ponieważ zwykle ciężko jest wydobyć utracone środki. Jest to możliwe, ale tylko pod pewnymi warunkami, jak np. to, że środki przelewali oszuści po uprzednim zainstalowaniu przez ofiarę oprogramowania AnyDesk na własnym urządzeniu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

sebastian pisze:

Dzien dobry mam następujący problem z firmy binance kryptowaluty zadzwonil domnie czlowiek ze mam do odbioru 30000 zl ale musze zalozyc konto i kupic krypto waluty co kupilem i ale caly muj zakup zniknol a pieniedzy niechca oddac a natomiast prubowali mnie naklonic do wziecia kredytu co odmuwilem co mozna zrobic i jaki byl by koszt pomocy panstwa odzyskania mojego wkladu zainwestowalem 10000 zl tranzakcje dokonalem 09 12 2022

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Czy samodzielnie wpłacał Pan pieniądze na rachunek oszustów? Czy instalował Pan na swoich urządzeniach jakieś programy, np. AnyDesk? To bardzo ważne informacje.

Karolina pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana na kryptowaluty. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. W tego rodzaju sprawach sytuacja zwykle nie jest jednoznaczna i wymaga pogłębionej analizy prawnej wykonywanej przez prawnika. U nas taka wstępna analiza prawna jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zbigniew Szelągowskie pisze:

Na moim koncie w banku PKO
został zaciągnięty przez konto internetowe kredyt na kwotę 34500zł bec mojej wiedzy i zgody .Za kwotę kredytu zakupione zostały dolary i z mojego konta dolarowego przesłane na konto zagraniczne.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbigniewie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Musimy jednak poznać Pana historię znacznie bliżej, aby powiedzieć co więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anita pisze:

Zostałam oszukana przez aplikacja telegramowa i moonpay proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anito. Pomagamy co do zasady w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani historię znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Witam zostałem oszukany na kryptowaluty w Binance, zgłosiłem reklamację w banku co mam dalej robić nie stać mnie na prawników bo pracuję na najniższej krajowej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Co do zasady zajmujemy się pomocą w sprawach oszustw inwestycyjnych, ale każda sprawa jest inna i nie zawsze pomoc jest możliwa. Musimy poznać bliżej Pana historię i dokonać oceny prawnej. Wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Konrad pisze:

Witam, zostałem oszukany przez aplikacje telegram na giełdzie Moonpay proszę pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Konradzie. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby ocenić szanse powodzenia w tego rodzaju sprawie. Wstępna analiza prawna jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą od dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam ,zostałam oszukana przez brokera ,jestem bez pieniędzy z kredytem do spłaty,proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Prawdopodobnie padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na fałszywego brokera/giełdę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry.wplaxilam około 35 tys zł w dwa miesiące kilku mężczyzną i kobietą.dane podawała mi prowadząca mnie od dwóch miesięcy. z Dablina pewna kobieta.teraz milczy.cY mogę odzyskać czesc pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Prawdopodobnie padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na fałszywego brokera/giełdę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Zostałem oszukany,podałem wszystkie dane zdjęcie dowodu i nr karty.Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Mamy za mało informacji, aby cokolwiek powiedzieć w Pana sprawie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Też jestem oszukana na bitcoin poczebuje pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcelina pisze:

Ja również jak już w kilku przypadkach poddałam się oszustwu na telegramie i aplikacji moonpay na zakup kryptowalut….

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marcelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcelina pisze:

Dzień dobry, proszę o wiadomość zostałam oszukana na Bitcoin.
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marcelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Proszę o pilny kontakt. Beata Wojciechowska 503317XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pani dzwonili. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Justyna pisze:

Oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w oszustwach tzw. „inwestycyjnych” sprawy nie są do siebie podobne i zwykle wymagają pogłębionej analizy. U nas taką analizę otrzyma Pani za darmo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam. Również proszę o kontakt z Państwa strony . Potrzebuję porady w sprawie wyludzenia pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Chętnie poznamy Pani historię bliżej i ustalimy jak możemy Pani pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Zostałam oszukana przez fikcyjną platwormę inwestycyjną, proszę o informację jakie są koszty Państwa usług. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się podobnymi sprawami, ale w przypadku oszustw na „inwestycje” różnie wygląda kwestia odzyskiwania środków. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować sprawę. U nas taka analiza jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam ja również zostałam oszukana przez aplikację telegram i giełde MoonPay. Zgłosiłam sprawę na policję z wszystkimi rozmowami i historia przelewów i wplat ,ale powiedziano mi, żebym się nie łudziła ze te pieniądze wraca do mnie . Czy mozna jednak coś z tym zrobić? W banku powiedziano mi ,że przelewu nie można cofnąć.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. W tego rodzaju sprawach nie zawsze jest możliwość pomocy. Konieczne jest rzetelne przeanalizowanie sprawy. Wówczas będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karols pisze:

Witam zostałem oszukany przez Moshen.tech czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy ? Umówiłem z Wami rozmowę proszę o odpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Musielibyśmy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby ocenić szanse powodzenia w odzyskaniu środków. Co do zasady zajmujemy się podobnymi sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Witam ja również zostałam oszukana przez telegram i giełdę MoonPay.co mogę zrobić żeby odzyskać pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Nie znamy Pani sprawy i żeby odpowiedzieć na to czy można coś zrobić w celu odzyskania środków musielibyśmy poznać ją znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, ja również zostałam oszukana przez aplikacje telegram. Zakup na giełdzie moonpay. Oczywiście bank dwa razy odrzucił reklamacje wmawiając mi, że skoro dokonałam autoryzacji to nie ma podstaw do uznania reklamacji. Sprawa zgłoszona na policję, dostarczone wizerunki sprawców więc na dobrą sprawę dałam wszystko na tacy.
Ciekawa jestem czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy i czy jest więcej osób poszkodowanych przez tą samą grupę oszustów. Może jakiś pozew zbiorowy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Musielibyśmy sprawie przyjrzeć się znacznie bliżej, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. W oszustwach na tzw. „inwestycje” szansa powodzenia zależy zwykle od wielu czynników, które musi ocenić prawnik zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam. Zostałam oszukana, oszust podał się za osobę pracująca na infolini która zajmuje się wypłata pieniędzy z binance, ale aby wypłacić mi pieniądze musiałam wysłać pieniądze do proautoryzacji, obiecywał zwrot całości kwoty jak tylko proautoryzacja dobiegnie końca, wyciągnął mi z kont 40000 zł oczywiście przez program anydysk, potem powiedział ze to za mało aby się odblokowało, i naciągnął mnie na pożyczki które ogólnie wynoszą 17000 wszystkie pożyczki przeszły przez moje konto i zostały wysłane na inne konto, ponoć „księgowego” który miał się zajmować cała sprawa.
Na ta chwile saldo portfela na tym binance pokazuje za jest 0 środków, a wcześniej była jakaś kwota pokazana ale była zablokowana, a teraz nie ma nic. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy już stwierdzić, że została Pani oszukana i należy podjąć kroki zmierzające do odzyskania środków. Czy da się to zrobić w Pani sprawie? Tego nie wiemy i należałoby to w pierwszej kolejności ocenić. W naszej Kancelarii otrzyma Pani wstępną i w całości bezpłatną analizę swojej sprawy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Celina pisze:

Ja zostałam oszukana przez capital trust. Cały proces przebiegał tak jak w większości opisywanych tu już przypadków. Najpierw zachęcająca reklama, pozostawienie danych do kontaktu, kontakt z przedstawicielem firmy, przekierowanie do brookera, niewielka wpłata, ściągnięcie aplikacji capital-trust na smartfona, następnie założenie konta na binanse, kolejna wpłata już większa i obserwowanie zysków. Wszystko pięknie, dopóki nie chciałam wypłacić 2 tys euro. Zaczęły się schody, nieprzyjemne rozmowy itp. Po jakimś czasie okazało się ,że rzekomo mój zysk jest bardzo duży, z wpłaconych 1200 euro mam ponad 11 tys, nic tylko się cieszyć, ale z czego się cieszyć skoro nie mogę wypłacić. Teraz nękają mnie telefonami twierdząc, że chcą wypłacić mi cały kapitał i że wszystko jest pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego ale po to aby „komisja” mogła mnie zweryfikować muszę wpłacić prawie 7 tys euro na binance. Powołują się na ustawę o przeciwdziałaniu brudnych pieniędzy i koniecznością przeprowadzenia weryfikacji. Przejrzałam ustawę i nigdzie nie znalazłam zapisu,że do wypłaty środków muszę wykazać posiadanie porównywalnej kwoty ( a tak mi to tłumaczyli). Nie pozwoliłam im już więcej na połączenie z moim komputerem o co usilnie ciągle proszą. Zastrzegłam też dowód osobisty. Mam nadzieję, że więcej niż już tam wpłaciłam nie stracę.

Angelika pisze:

Witam zostałam oszukana przez telegram, przelałam im około 9000 tysiecy złotych polskich bo obiecano mi że dostanę 23 tysiecy zysku. Nie wiem co teraz robić, dali mi dostęp do portfela trustwallet, ale nic tam nie mogę robić jedynie tylko widzieć tą kwotę . Gdy napisałam że już nie dostaną więcej ani grosza. Zablokowali mnie na grupie oraz z niej wyrzucili. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Najpewniej padła Pani ofiarą oszustwa na tzw. „inwestycje”. Szanse na odzyskanie środków zależne są od przyjętego modelu działania sprawców oraz od tego jak Pani zachowywała się ofiara w trakcie oszustwa. każdą sprawę tego typu należy oceniać indywidualnie. U nas może Pani uzyskać wstępną, darmową analizę swojej sytuacji. Jeśli będziemy w stanie Pani pomóc to oczywiście to zrobimy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, jestem chyba ofiarą bitcoina. Wpłaciłam w sumie 15000 i przepuściłam przez moje konta duże pieniądze i niestety banki zablokowały dostęp do kont. Nadal pan analityk się ze mną kontaktuje i namawia na inwestycje przy próbie wypłaty z konta handlowego mam zrobić 8% opłaty od zysku. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Wskazujemy, że zapewne padła Pani ofiara oszustwa na kryptowaluty. Nie znamy metody działania oszustów, ale możliwość odzyskania środków jest różna, w zależności od stosowanej metody.

Tomasz pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany na kwotę 9375 złoty kiedyś korzystałem z aplikacji i wpłaciłem 250 $a teraz dzwonili że mam do wypłaty 7000 tylko muszę płacić 9375 na przeliczenie na Dolar żeby odebrać bo jak tego nie zrobię to sprawa pójdzie do sodu w Londynie bo przekazali potwierdzenie do komisji nadzoru finansowego jak nie zrobię wpłaty i zrobiłem wpłatę na binance i teraz cisza nie odbierają tel ani niema kasy czy mogę coś zrobic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Najpewniej padł Pan ofiarą oszustwa. Musimy jednak poznać Pana sprawę bliżej. W tego rodzaju sprawach nie zawsze jest możliwość pomocy. Nasz prawnik zajmujący się cyberbezpieczeństwem musi poznać Pana sprawę znacznie bliżej i wówczas to oceni. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Witam, chyba jestem ofiarą bitcoina. Wpłaciłam już 350000 tys., jutro chcą abym wpłaciła 50 dla zabezpieczenia, bo inaczej nie odzyskam. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Musielibyśmy przyjrzeć się sprawie bliżej, aby ocenić szansę na odzyskanie środków. W szczególności zasadnicze pytanie dotyczy sposobu, w jaki oszuści weszli w posiadanie Pani pieniędzy. Czy np. instalowała Pani na komputerze program AnyDesk? Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bogdan pisze:

Wpłaciłem na za pośrednictwem Komunikatora Telegram przelewami kwoty 2260 Euro , 5550
Euro ,4050 Euro na zakup kryptowalut i dokonanie ich wpłaty na portfel. Wpłaty na portfel dokonano tylko kwoty 2260 EURO / na mój wniosek / , pozostałe kwoty obiecano zwrócic w ciągu 2 tygodni . Niestety do chwili obecnej nic mi nie zwrócono zasłaniają się jakąs blokadą oraz to ze jestem oszustem.
Przelewu dokonałem na konto jakiegoś Banku litewskiego podane przez przedstawiciela komunikatora.
Czu jest szansa na odzyskanie pieniedzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bogdanie. Co do zasady możliwość odzyskania środków z opisanej przez Pana sprawy wydaje się dosyć wątpliwa. Jednak sprawie musi przyjrzeć się prawnik od spraw cyberbezpieczeństwa. W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się tego rodzaju sprawami, a wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Zostałem oszukany przez fikcyjną giełdę kryptowalut ( tak podejrzewam). Oszukała mnie osoba z komunikatora telegram. Proszę o pomoc o ile to możliwe.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Co do zasady zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale musimy uzyskać więcej informacji. W szczególności co do przebiegu oszustwa. Nie w każdej sprawie niestety udaje się podjąć działania pomocowe. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janusz pisze:

Zostałem oszukany na kryptowalucie,zaciągnięto kredyt na 40000

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Zostałam oszukana na bitcoinie przelałam pieniądze za paczkę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale musimy poznać Pani sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janna pisze:

Proszę o kontakt .dom maklerski w Londynie rzekomo wyłudził od nas pieniądze i urwał kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Zapewne był to rzekomy dom maklerski. Takie chwyty często stosowane są w oszustwach finansowych przez cyberoszustów. Postaramy się Państwu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje dotyczące Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam, przy logowaniu do aplikacji ICryptoinwest podałem wszystkie dane. Przez tego kto mnie logował została uruchomiona pożyczka ekspresowa na łączną kwotę 74844,85 zł w banku Pekao24 której nie wnioskowałem i nie autoryzowałem. Konto w tym czasie było blokowane tak bym nie widział operacji.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się takimi sprawami. Stwierdzenie nieistnienia umowy wiązać się będzie z koniecznością wniesienia sprawy do sądu. Pomagamy w całym procesie i zapewniamy pomoc profesjonalnego prawnika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz Kolata pisze:

W sprawie oszustwa i zaciągnięcia pożyczki na kryptowaluty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak Pana sprawę poznać znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam wpłaciłam przelew bankowy jako depozyt na platformę synergy capital i nie mogę ich odzyskać.W jaki sposób mogę odzyskać przelew?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli samodzielnie dokonywał Pan przelewu i nie został Pan uprzednio w żaden sposób wprowadzony w błąd ani nie zainstalował Pan żadnego dodatkowego oprogramowania (np. AnyDesk) to wówczas odzyskanie środków nie będzie możliwe.

Yauheni Ivin pisze:

Witam, po realizacji tranzakcji w Binance kupujacy cryptowalute zglosil sie do banku po zwrot wykonanego przelewu. Przez to Bank zablokowal konto i skierowal sprawe do prokuratury. Mam potwierdzenie wykonania tranzakcji na Binance. I to juz nie pierwszy taki wypadek.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z opisu Pana sprawy niewiele jesteśmy w stanie wyczytać. Dlatego konieczna jest analiza sprawy przez prawnika. U ans odbywa się ona bezpłatnie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomaz pisze:

Zostałem oszukany na 40 tys na binance

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale musimy poznać Pana sprawę bliżej, aby powiedzieć coś więcej i ustalić możliwość pomocy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. Zostałam oszukana prawdopodobnie przez firmę Fincloud chociaż przedstawiciele zarzekali się że nie mają nic wspólnego.
Pani Moniko, wszystko jest przygotowane, posluchalem rozmowe z Panem Tomasem tez.

„Pisze teraz wszystko dokladnie, 26 000 EUR (25975,71 USD) – inwestycja Pani. Bilans Pani – 53,440.63 USD. Zyski: 53,440.63 – 25 975,71 = 27 464,92 USD. Od zyskow jest prowizja 19.5% (ona jest zwrotna), u Pani taka prowizja wynosi 5 355,65 USD, Pani wyslala tylko od kwoty wyplaty 2300 EUR (2 296,63 USD).

Czyli na dzis trzeba zalatwic 5 355,65 – 2 296,63 = 3 059,02 (USD). Wszystko jest przygotowane, moze Pani wyplacic potem w kazdy moment calosc zyskow na dzis, nie bedzie zadnych dodatowych oplat. Ale 19.5% musimy od kwoty zyskow zrobic, nie od kwoty wyplaty.

Czy moze to zrobic dzis do 16:00? To wtedy bedzie juz dzis przelew do Pani w trybie natychmiastowym.”
To jedna z ostatnich wiadomości. Wszystkie przelewy szły przez binance. Czy jest możliwość odzyskania środków?
Kontaktowali się ze mną Robert Malinowski +44 7828 337201, Michał Woźniak +48 727 879 265 oraz Adam Borowski adam.borowski.108@gmail.com.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila i sprawdzimy czy da się w sprawie coś zrobić. Prosimy o monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Złodzieje ukradli mi kryptowaluty za pomocą fiszingu . Wymienili na inna kryptowalutę. Ustaliłem że wpłynęło na giełdę binance . Wraz policją zostały zablokowane konta na 7 dni. Problem że sprawcy pochodzą z Brazylii . Polskie organa nie mają mają podpisanej umowy. Problem jest nautury prawnej jak to ugryść dalej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mieczysław pisze:

Wysłałem z Banku PKO bp 810euro 1-go grudnia 2021r te pieniądze nie doszły do adresata.Skladalem reklamację i do tej pory ich nie dostałem.Mam jeszcze kilka innych spraw ale to rozmowa na telefon 600293833

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mieczysławie, w takiej sytuacji zalecamy, aby skontaktował się Pan z Rzecznikiem Finansowym. Jest to organ państwowy.

Marcin pisze:

Witam

Zostalem oszukany na ” no win – no fees recovery ” stracilem duze pieniadze. Pomagacie ludziom z UK ? Zrobilem 2 przelewy z angielskiego banku, oraz 3 tranzakcje kryptowalutami.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety w przypadku kradzieży środków z innego banku niż polski nie będziemy w stanie udzielić skutecznej pomocy Panie Marcinie. Bardzo nam przykro.

Angelika pisze:

Dzień dobry, obawiam się że zostałam wczoraj oszukana przez mężczyznę który oferował mi spore pieniądze poprzez wiadomości na telegramie, stwierdził że przelał mi je na PayPala jednak najpierw musiałam dokonać wpłaty przez moonPay, mówił coś o jakiejś prowizji itp jednak okazało się że wpłaciłam za mało i namawia mnie do wpłaty jeszcze większej kwoty aby mógł ,,sfinalizować,, przelew ja jednak wydałam ostatnie pieniądze i teraz boję się że mogę mieć przez to problemy tzn że może wykorzystać moje dane w jakiś sposób.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy cokolwiek się stało jeszcze?

Jakub pisze:

Dzień dobry, mam na imię Jakub Postawa. We wrześniu zeszłego roku zacząłem współpracę z firmą zajmującą się giełdą i kryptowalutami o nazwie Impressive Area. Jest to firma niestety zagraniczna. Po założeniu konta od razu skontaktowano się ze mną w celu weryfikacji i wpłacenia pierwszych, wtedy jeszcze stosunkowo niewielkich, środków na konto. Z biegiem czadu przedstawiano mi „projekty”, w których warto wziąć udział ale z braku funduszy zaproponowano mi wzięcie kredytu zapewniając mnie, że środki te się zwrócą. Nie utrzymywałem kontaku z nimi przez jakiś czas w przeświadczeniu, że moje srodki są bezpieczne. Jednak w pewnym momencie chciałem sprawdzić co się dzieje ale moje konto zostało zablokowane. Jakiś czas wcześniej dostałem maila od doradcy finansowego, że prosi o kontakt w celu braku komunikacji i wypłaty moich środków (o co prosiłem wcześniej). Konto zostało odblokowane jednak aby odblokować pieniądze na giełdzie musiałem wpłacić kolejną kwotę, podobno podatek 19% od zysków. Nie miałem takich środków więc zaproponowano mi rozwiązanie w postacie rozłożenia kapitału na świecie części i zapłaty podatku jednej części, przelania funduszy na mój portfel kryptowalut oraz z tego przesłanie reszty tego podatku w celu odblokowania drugiej części kapitału. Po wpłaceniu pierwszej części i rzekomego odblokowania tej pierwszej części przyszedł moment przesłania tej części na mój portfel kryptowalut. Na drugi dzień się dowiedziałem, że podobno był atak hakerów na giełdę, transfer został cofnięty aby zabezpieczyć pieniądze a konta klientów zablokowanie w celu odbycia audytu. Zapewniono mnie, że pieniądze są bezpiecznie i że jak tylko skończą audyt (do 3 dni) skontaktują się ze mną aby dokończyć wypłatę środków. Następnie dostałem informację, że można to przyspieszyć ale muszę wpłacić dodatkowe 4 700 euro… Nie poszedłem na to i powiedziałem, że nie chce VIP i możemy to rozwiązać tak jak było wcześniej planowane, to dostałem informację, że to również nie będzie możliwe i mam czekać na informacje od nich… Chciałbym chociaż odzyskać część swoich środków abym mógł przynajmniej spłacić kredyty… Utracona kwota to około 70 000 zł własnych oszczędność oraz około 70 000 zł kredytu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jakubie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie są to sprawy łatwe musimy od razu zaznaczyć. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kazimierz pisze:

Ja rozmawiałem z z kimś, kto podawał się za dziewczynę z Chin. Po kilku dniach rozmowy na WhatsApp. , zaproponowała mi inwestycję na moxcoins. Widnieje tam około 28000 dolarów do wypłaty za wpłatę 1500. Czy to może też być oszustwo?

Tego rodzaju propozycje zazwyczaj okazują się oszustwem. :)

Marcin Fabia pisze:

Witam zostałem oszukany na 10 tys zł dzwonił do mnie gość który mówił że mam do wypłaty pieniądze w bitcoinie oczywiście jak w większości przypadków program anydesk i platforma binance ściągnąłem kredyt aby wpłacić pieniądze na platformę i gość przelał sobie już przewalutowane na bitcoinia na swoje konto proszę o pomoc .

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Oszukany przez aplikacje binanse. Wyludzony kredyt na kryptowaluty.

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam również zostem oszukany na telegram mam zysk na portwelu ale niemoge otrzymać przelewu bo trzeba zaacic za opłatę aktywacyjna potem szybki przelew I tak codziennie cos czy da ślę odzyskac cos z tego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Niemal na pewno padł Pan ofiarą oszustwa i kolejne wpłaty tylko pogłębią i tak już powstały problem. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Przy czym nie w każdej będziemy w stanie pomóc. Musimy dokonać wszechstronnej analizy prawnej Pana sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry.
Również zostałam oszukana. Pan przez Telegram obiecywał fajne pieniądze. Stwierdziłam że fajnie byłoby spłacić pożyczkę. Przez Moonpay wysłałam pieniążki. Dwa razy Pan pisał że tu jakaś prowizja tu jakaś druga prowizja a „mojego zarobku” dalej nie było widać. Proszę o pomoc. Czy da się odzyskać pieniądze? :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam zostałam oszukana przez capital protrande i jeszcze dodatkowo wzięli z konta pieniądze na pomoc dla ukrainy nie wiem jak odzyskać swoje pieniądze proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Witam

Mój tata został oszukany na binance. Wpłacił jakiś depozyt 30 tys zł przelewami ekspresowymi i co chwila do niego wydzwaniali z różnych nr tel. Zainstalował sobie ta aplikacje any desk i podał swoje dane z dowodu. Skoro sam dokonał przelewów to czy można je w takim przypadku cofnąć? To jest kwestia 2 ostatnich dni. W banku na infolinii wszystko od wczoraj poblokowane, dziś idziemy na policję bo wczoraj byliśmy o 19tej i poprosili aby dziś przyjść. Co możemy zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Zajmujemy się takimi sprawami, ale są one jednymi z najcięższych jeśli chodzi o cyberoszustwa. Musimy sprawę poznać bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Prosimy pamiętać, że nieodnalezienie sprawcy oszustwa przez policję nie ma żadnego wpływu na proces odzyskiwania środków. Odzyskiwanie pieniędzy realizowane jest od banku.

Ewa pisze:

Witam. Zostałam oszukana na na blisko 300tys. Na Binance, nie mogę odzyskać swoich pieniędzy. Co chwile musiałam wpłacać pieniądze żeby regulator widział, a zanim ten regulator zobaczył pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie. Błagam o pomoc, jak mogę odzyskać moje pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i poszukamy dostępnych prawnie rozwiązań, aby Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Zostałem oszukany przez Pana który przedstawił mnie ofertę że zarobiłem się na bitcoin, prawie uwierzyłem sie, poprosiłem mnie o przelewanie 20 tyś czyli 4125 euro do binance. Potwierdziłem przelewem przez Bank, Korzystał Pan przez AnyDesk ja nic nie wiedziałem co dalej zrobić. Pan zrobił to sam Wpłaty i Wypłaty ale Wypłaty nie poszły na moje konto gdzieś zostały zablokowane. Mam dane transakcji wpłaty i wypłaty oraz adres Bitcoina gdzie znajdują moje pieniądze. Zglosilem reklamacje do mojego banku. Bank nie uznał mojej reklamacji. :( Nie wiem co zrobić ja odzyskać moje pieniądze :(

Druga sprawa mojej mamie też. Moja mama została oszukana przez Pana korzystał AnyDesk. Mama przelewała 20 tyś do Revoluta a Pan przez anydesk przelał do jakiejś innej obcy. Straciła pieniądze. Nie wiem czy da się odzyskać z powrotem pieniądze.
Nie wiem czy mam sie zgłosić na Policję albo sam już nie wiem. Potrzebuję tych pieniędzy i mojej mamie też :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Państwa sprawy bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam zostałem oszukany na 631,6$. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram użytkownik @janmarek1 a zapłaty wymaga przez trust wallet. Posiadam wszystkie adresy przelewów jak i ID portfeli oszusta i agencji które zostawiają cały czas ślad można go śledzić na https://www.blockchain.com/

Proszę o pomoc, nie podaruje mu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Zajmujemy się podobnymi sprawami, chociaż Pana przypadek wygląda niestandardowo. Jednak postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Waldemar pisze:

Witam. Oszukano mnie na BTC na kwote 2,860 EUR.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Waldemarze. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Damian pisze:

Witam zostałem oszukany na prawie 10 tys zl. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram a zapłaty wymaga przez trust wellet

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioletta pisze:

Prawie rok temu zostałam oszukana .Pan twierdząc że będzie synchronizacja konta wziął na mnie pożyczkę 39 tys spłacam z odsetkami 45 tyś prokuratura umozyla śledztwo a bank odrzucił reklamację ponieważ zatwierdzilam .Teraz dzwonią do mnie że te środki są i mogę je wypłacić czy to może kolejne oszustwo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Wioletto, zaciągniętą pożyczkę należałoby unieważnić. Nie znamy szczegółów sprawy i po analizie prawnej mogłoby się okazać, że istnieją realne szanse na złożenie pozwu przeciwko pożyczkodawcy o stwierdzenie nieważności (nieistnienia) umowy. U nas wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Zostalam oszukana na BNB przez telegram prosze o pomoc okolo 40 tys

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ELŻBIETA pisze:

DZIEŃ DOBRY.PADŁAM OFIARĄ OSZUSTA MATRYMONIALNEGO I WPŁACIŁAM 3 TYS gotówkaZŁ NA PORFEL BTC .TRANSAKCJE MIAŁY MIEJSCE 13.07.2022 I 14.07.2022.Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy.Nadmieniam, że zaciągnęłam pożyczkę w banku na ten cel.Czy ta osoba jak ma mój numer telefonu, adres email, adres zamieszkania może mi coś jeszcze zrobić. MAM POTWIERDZENIA WPŁAT.Proszę mi powiedzieć też czy jak pisałam z nim przez laptop czy telefon to nie powinnam chyba logować się do banku przez te urządzenia.Jaki też jest koszt takiej sptawy, bo nie wiem czy mnie stać.Elżbieta Mościcka

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji Pani Elżbieto trzeba niestety polegać wyłączenie na organach ścigania, jeśli przelewy dokonywała Pani w całości dobrowolnie. Co do kwestii technicznych nie chcemy się wypowiadać, ponieważ nie znamy okoliczności sprawy. Na pewno, jeśli instalowała Pani jakiekolwiek aplikacje na urządzeniu albo klikała Pani w nieznanego pochodzenia linki to z pewnością trzeba będzie co najmniej przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Ewelina pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać sprawę trochę bliżej, aby udzielić większej ilości informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lesław pisze:

namówiono mnie na bitcoiny,straciłem 16 tysięcy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Również zostałam oszukana. Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko, Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna81 pisze:

Witam również zostalalam oszukana na binance proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami i pomagamy w ich załatwianiu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzisiaj zostałam oszukana na bitcoiny na platformie Binance i Revolut . Jest zaciągnięty kredyt na 29 tys.
Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina na platformie Binance.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzieliśmy Panu na komentarz w poprzednim wpisie.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina i straciłem 17 tys.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Oczywiście przyjrzymy się sprawie i ustalimy czy, a jeśli jak będziemy mogli Panu pomóc. Wiele zależy od okoliczności i przebiegu oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Zostałem oszukany na kopanie Trona i pieniądze są zablokowane chcą wpłaty 30% depozytu na odblokowanie pieniędzy. Zabrali pieniądze z portfela safepal. To ta strona https://www.imoretron.info/?token=JPTL32&from=bitkeep&lang=en
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mariuszu, zapewne padł Pan ofiarą oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o większą ilość informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna Puzio pisze:

Zostałam oszukana przez gravity trade na 63 tys zł . został kredyt do spłacenia który dostałam przez telefon a pieniądze istnieją na koncie inwestycyjnym.blagam o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Najpewniej środki na koncie inwestycyjnym już nie istnieją Pani Anno. Jest to znana sztuczka cyberoszustów. Natomiast co do kredytu to musimy sprawdzić okoliczności jego zawarcia i wówczas będziemy w stanie ocenić czy istnieją szanse na uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia w Pani sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Patrycja pisze:

Dzień dobry,

Zostałam oszukana na metodą za pomocą pushingu mam wszystkie skrypty rozmów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzień dobry,
zostałam oszukana na bitcoina w sposób przedstawiony w artykule, proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Izabela pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam
Zostałam oszukana na platformie Haitao
Wszystko wyglądało na prawdziwe w dodatku osoba która mi to poleciła zapewniała że to firma zarejestrowana w Polsce
Moje zainwestowane pieniądze są zamrożone na tym koncie i nie mogę w ogóle się zalogować
Konto jest wyłączone jak mogę odzyskać pieniądze
Proszę o pomoc lub przynajmniej informacjie czy mogę cokolwiek odzyskać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Piotr pisze:

Witam zstalem oszukany prosze o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pana na adres email podany w komentarzu. :) Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego – 530 333 130.

Mateusz pisze:

Witam. Zostałem ofiarą nieuczciwego brokera. Zainwestowałem prawię 30 tyś zł. Zanim zainwestowałem sprawdzałem czy platforma to nie scam. Niestety dopiero po kilku dniach w internecie pojawiły się informacje że jest to scam. Moje pieniądze są teraz na platformie XPDD . Z tego co tam widać dobrze procentują ale są zamrożone do 20 maja i nie mogę ich wycofać. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.