Właściwie nie ma obecnie użytkownika Internetu, który nie słyszałby o kryptowalutach. Najbardziej popularny bezwzględnie jest Bitcoin, który potrafi kosztować momentami tyle, co małe mieszkanie w dużym polskim mieście. Okazuje się, że internetowi przestępcy i w tym przypadku zwietrzyli szansę na dobry interes. Oszustwo na Bitcoina stało się już zjawiskiem powszechnie występującym.

Co zrobić kiedy padłeś ofiara oszustwa na Bitcoina? Jak odzyskać pieniądze zrabowane przez cyberprzestępców? Na co uważać? O tym w poniższym artykule.

UWAGA! W większości przypadków istnieje szansa na odzyskanie skradzionych pieniędzy z konta bankowego. Obowiązek zwrotu środków w takiej sytuacji przez bank wynika wprost z przepisów prawa. Dlatego nie należy się poddawać, ale zawsze walczyć do końca o zapłatę. O tym jak to zrobić napiszemy na końcu materiału.

Dlaczego oszustwo na Bitcoina stało się popularne?

Większość inwestorów lokujących swoje pieniądze na rynkach finansowych wie, że do osiągnięcia sukcesów zwykle potrzebny jest czas. Wyjątkiem tutaj zdecydowanie stały się ostatnimi czasy kryptowaluty z Bitcoinem na czele. Wzrosty (i spadki) rzędu kilkudziesięciu procent w ciągu jednego dnia sesji na rynku walut cyfrowych nie jest jakimś odosobnienie. Szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na kryptowaluty niszowe, które mają niską kapitalizację. Mówiąc krótko, którymi niewiele osób się interesuje i w nie inwestuje.

Kto z nam nie chciałby być bogaty i w szybki oraz pozbawiony ryzyka dorobić się łatwego życia. Na bazie takich marzeń działają oszuści na Bitcoina. Dobrze wiedzą czego oczekują ludzie i jedynie dobierają metody oszustwa w taki sposób, aby sprostać ludzkim oczekiwaniom. Najlepiej, gdy wmówi się potencjalnemu „inwestorowi”, że z jego kilku tysięcy złotych powstanie majątek warty kilka milionów. Takie są podstawy psychologiczne oszustwa na Bitcoina.

Jak wygląda oszustwo na Bitcoina?

Zwykle oszustwo na Bitcoina wygląda tak samo w każdym przypadku. Potencjalnej ofierze oszustów internetowych wyświetla się reklama obiecująca szybki i duży zysk na inwestycjach w kryptowaluty. Klikając w reklamę jesteśmy przenoszeni na stronę, na której zostawiamy swoje dane do kontaktu. W niedługim czasie dzwoni do nas „doradca” czy też „analityk” i proponuje, że umożliwi nam szybkie wzbogacenie się na „inwestycji w Bitcoina”. Bardzo podobne w założeniu jak oszustwo na Global Maxis.

Kiedy rzekomy doradca wzbudził w potencjalnej ofierze odpowiednim poziom zaufania to przechodził do dalszych czynności. Koniecznym stawało się założenie konta inwestycyjnego na giełdzie kryptowalut. Do tego oczywiście potrzebne były między innymi zdjęcie dokumentu tożsamości. Na podstawie tych danych cyberoszuści zakładali konto na giełdzie kryptowalut, np. Binance, a także na wirtualnych portfelach.

Koniecznym wymogiem było również ściągnięcie aplikacji AnyDesk na urządzenie, z którego inwestor miał obserwować wyniki inwestowania przez brokera. Problem polegał jednak na tym, że aplikacja AnyDesk służy do zdalnego przejmowania pulpitu, a przejmujący oszust ma możliwość podglądania tego co robi użytkownik (np. logowanie do konta bankowego) oraz używania kursora przejmowanego komputera. Ofiary oszustw oczywiście nie miały nigdy wiedzy technicznej jak działa taki program i jakie mogą powstać z tego tytułu problemy.

Oczywiście żadnych inwestycji nie było, a założone konto na giełdzie kryptowalut służyło tylko po to, aby zostały one anonimowo wypłacone przez cyberoszustów na ich prywatne portfele.

Padłeś ofiarą oszustwa? Skradziono z Twojego konta pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Oszustwo na kryptowaluty. Stracone pieniądze. Czy coś jeszcze może się stać?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty możemy mówić o dwóch rodzajach szkód, które ponosi ofiara takiego procederu.

Pierwsza kwestia to kradzież pieniędzy z konta bankowego. Co prawda użytkownik co do zasady wie, że środki zostają przelewane, ale nie godzi się na to co dalej się z nimi dzieje. Może nawet dochodzić do autoryzacji przelewów.

Druga rzecz to zawieranie przez cyberoszustów pożyczek i kredytów na dane osobowe swojej ofiary. Okazuje się, że cyberprzestępcy potrafią zawierać na dane osobowe swoich ofiar zobowiązania kredytowe w systemie bankowości internetowej. Kwoty zaciąganych kredytów i pożyczek sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle bywa tak, że zaciąganych zobowiązań jest kilka, a ich sumaryczna kwota jest wysoka.

Jak widać konsekwencje oszustwo na kryptowaluty niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Włącznie z możliwością stania się dłużnikiem bez swojej woli i wiedzy. Czy z takiej sytuacji można w ogóle wyjść obronną ręką? Okazuje się, że TAK i niewiele osób wie, że może skutecznie walczyć o swoje prawa! Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i w jaki sposób postępować.

Jak odzyskać pieniądze stracone na kryptowaluty? Czy można anulować zaciągnięty kredyt?

W przypadku oszustwa na kryptowaluty (w tym Bitcoina) można co do zasady odzyskać stracone pieniądze. I nie jest tutaj potrzebne złapanie internetowego przestępcy. Pieniądze użytkownikowi rachunku powinien oddać bank prowadzący konto. Natomiast unieważnienie kredytu to w takim przypadku rzecz niemal pewna. Jednak nic samo się nie zrobi i uzyskanie sprawiedliwości wymaga trochę pracy. Co takiego powinien zrobić oszukany na Bitcoina?

Krok numer 1

Sprawę oszustwa na kryptowaluty zgłoś w najbliższej jednostce Policji albo Prokuratury. Najpewniej postepowanie karne zostanie umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy przestępstwa. To jednak nie szkodzi procedurze odzyskiwania pieniędzy, a stanowi obligatoryjny element całego postępowania.

Krok numer 2

Kolejna rzeczą jako musi zrobić osoba oszukana na kryptowaluty to złożenie reklamacji w banku prowadzącym rachunek. Nasze doświadczenie wskazuje, że na 99,99% przypadków osoby oszukane na Bitcoina otrzymują odpowiedź negatywną. Jednocześnie uświadamiane są w błędnym przekonaniu, że ponoszą wyłączną winę za to co się stało. Co oczywiście nie jest prawdą, a zadaniem prawnika jest to wykazać.

Krok numer 3

Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić to złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. W przypadku kradzieży pieniędzy z konta będzie to pozew o zapłatę. A jeśli chodzi o sprawy zaciągania kredytów i pożyczek na dane osobowe ofiary przestępstwa to wówczas składa się pozew o unieważnienie zaciągniętych zobowiązań.

Oszustwo na Bitcoina. Kto mi pomoże odzyskać pieniądze i załatwić wszystkie formalności?

Ogólna świadomość prawna osób pokrzywdzonych przestępstwami internetowymi dotycząca możliwości skutecznego działania nie jest wysoka. Wynika to głównie z tego, że osoby będące ofiarą cyberoszustów czują się winne zaistniałej sytuacji. Informacje otrzymywane z banków w wyniku reklamacji niejako utwierdzają ofiary przestępstw w błędnym przekonaniu o własnej winie.

Z powyższego powodu ważne jest, aby w sprawach dotyczących oszustw internetowych korzystać z pomocy prawnika. W przeciwnym wypadku szanse na uzyskanie pozytywnego załatwienia sprawy mogą być relatywnie niskie. Przypomnijmy, że sa to sprawy wymagające często bardzo specjalistycznej wiedzy prawniczej i odpowiedniego argumentowania.

W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się od dłuższego czasu pomocą ofiarom przestępstw internetowych. Nie są nam obce takie sprawy jak:

Ze względu na przyjęty przez nas model obsługi zdalnej Klientów jesteśmy w stanie zapewnić pomoc prawną potrzebującym bez względu na to w jakim miejscu w Polsce mieszkają. Skorzystanie z pomocy naszych prawników jest bardzo proste i do uzyskania wsparcia prawnego wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Co bardzo ważne, wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Nasz prawnik w ramach wskazanej wyżej analizy prawnej przeprowadza rozmowę z ofiara przestępstwa internetowego, a następnie wskazuje dostępne w świetle prawa sposoby rozwiązania.

Chcesz skorzystać z pomocy prawnika z Kancelarii EUROLEGE? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Skontaktuj się z nami:


4.8/5 - (39 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Magdalena pisze:

Zostałam oszukana na bitcoinie przelałam pieniądze za paczkę

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale musimy poznać Pani sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janna pisze:

Proszę o kontakt .dom maklerski w Londynie rzekomo wyłudził od nas pieniądze i urwał kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Zapewne był to rzekomy dom maklerski. Takie chwyty często stosowane są w oszustwach finansowych przez cyberoszustów. Postaramy się Państwu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje dotyczące Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam, przy logowaniu do aplikacji ICryptoinwest podałem wszystkie dane. Przez tego kto mnie logował została uruchomiona pożyczka ekspresowa na łączną kwotę 74844,85 zł w banku Pekao24 której nie wnioskowałem i nie autoryzowałem. Konto w tym czasie było blokowane tak bym nie widział operacji.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się takimi sprawami. Stwierdzenie nieistnienia umowy wiązać się będzie z koniecznością wniesienia sprawy do sądu. Pomagamy w całym procesie i zapewniamy pomoc profesjonalnego prawnika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz Kolata pisze:

W sprawie oszustwa i zaciągnięcia pożyczki na kryptowaluty

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak Pana sprawę poznać znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam wpłaciłam przelew bankowy jako depozyt na platformę synergy capital i nie mogę ich odzyskać.W jaki sposób mogę odzyskać przelew?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli samodzielnie dokonywał Pan przelewu i nie został Pan uprzednio w żaden sposób wprowadzony w błąd ani nie zainstalował Pan żadnego dodatkowego oprogramowania (np. AnyDesk) to wówczas odzyskanie środków nie będzie możliwe.

Yauheni Ivin pisze:

Witam, po realizacji tranzakcji w Binance kupujacy cryptowalute zglosil sie do banku po zwrot wykonanego przelewu. Przez to Bank zablokowal konto i skierowal sprawe do prokuratury. Mam potwierdzenie wykonania tranzakcji na Binance. I to juz nie pierwszy taki wypadek.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z opisu Pana sprawy niewiele jesteśmy w stanie wyczytać. Dlatego konieczna jest analiza sprawy przez prawnika. U ans odbywa się ona bezpłatnie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomaz pisze:

Zostałem oszukany na 40 tys na binance

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale musimy poznać Pana sprawę bliżej, aby powiedzieć coś więcej i ustalić możliwość pomocy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. Zostałam oszukana prawdopodobnie przez firmę Fincloud chociaż przedstawiciele zarzekali się że nie mają nic wspólnego.
Pani Moniko, wszystko jest przygotowane, posluchalem rozmowe z Panem Tomasem tez.

„Pisze teraz wszystko dokladnie, 26 000 EUR (25975,71 USD) – inwestycja Pani. Bilans Pani – 53,440.63 USD. Zyski: 53,440.63 – 25 975,71 = 27 464,92 USD. Od zyskow jest prowizja 19.5% (ona jest zwrotna), u Pani taka prowizja wynosi 5 355,65 USD, Pani wyslala tylko od kwoty wyplaty 2300 EUR (2 296,63 USD).

Czyli na dzis trzeba zalatwic 5 355,65 – 2 296,63 = 3 059,02 (USD). Wszystko jest przygotowane, moze Pani wyplacic potem w kazdy moment calosc zyskow na dzis, nie bedzie zadnych dodatowych oplat. Ale 19.5% musimy od kwoty zyskow zrobic, nie od kwoty wyplaty.

Czy moze to zrobic dzis do 16:00? To wtedy bedzie juz dzis przelew do Pani w trybie natychmiastowym.”
To jedna z ostatnich wiadomości. Wszystkie przelewy szły przez binance. Czy jest możliwość odzyskania środków?
Kontaktowali się ze mną Robert Malinowski +44 7828 337201, Michał Woźniak +48 727 879 265 oraz Adam Borowski adam.borowski.108@gmail.com.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila i sprawdzimy czy da się w sprawie coś zrobić. Prosimy o monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Złodzieje ukradli mi kryptowaluty za pomocą fiszingu . Wymienili na inna kryptowalutę. Ustaliłem że wpłynęło na giełdę binance . Wraz policją zostały zablokowane konta na 7 dni. Problem że sprawcy pochodzą z Brazylii . Polskie organa nie mają mają podpisanej umowy. Problem jest nautury prawnej jak to ugryść dalej.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mieczysław pisze:

Wysłałem z Banku PKO bp 810euro 1-go grudnia 2021r te pieniądze nie doszły do adresata.Skladalem reklamację i do tej pory ich nie dostałem.Mam jeszcze kilka innych spraw ale to rozmowa na telefon 600293833

Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mieczysławie, w takiej sytuacji zalecamy, aby skontaktował się Pan z Rzecznikiem Finansowym. Jest to organ państwowy.

Marcin pisze:

Witam

Zostalem oszukany na ” no win – no fees recovery ” stracilem duze pieniadze. Pomagacie ludziom z UK ? Zrobilem 2 przelewy z angielskiego banku, oraz 3 tranzakcje kryptowalutami.

Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety w przypadku kradzieży środków z innego banku niż polski nie będziemy w stanie udzielić skutecznej pomocy Panie Marcinie. Bardzo nam przykro.

Angelika pisze:

Dzień dobry, obawiam się że zostałam wczoraj oszukana przez mężczyznę który oferował mi spore pieniądze poprzez wiadomości na telegramie, stwierdził że przelał mi je na PayPala jednak najpierw musiałam dokonać wpłaty przez moonPay, mówił coś o jakiejś prowizji itp jednak okazało się że wpłaciłam za mało i namawia mnie do wpłaty jeszcze większej kwoty aby mógł ,,sfinalizować,, przelew ja jednak wydałam ostatnie pieniądze i teraz boję się że mogę mieć przez to problemy tzn że może wykorzystać moje dane w jakiś sposób.

Kancelaria EuroLege pisze:

Czy cokolwiek się stało jeszcze?

Jakub pisze:

Dzień dobry, mam na imię Jakub Postawa. We wrześniu zeszłego roku zacząłem współpracę z firmą zajmującą się giełdą i kryptowalutami o nazwie Impressive Area. Jest to firma niestety zagraniczna. Po założeniu konta od razu skontaktowano się ze mną w celu weryfikacji i wpłacenia pierwszych, wtedy jeszcze stosunkowo niewielkich, środków na konto. Z biegiem czadu przedstawiano mi „projekty”, w których warto wziąć udział ale z braku funduszy zaproponowano mi wzięcie kredytu zapewniając mnie, że środki te się zwrócą. Nie utrzymywałem kontaku z nimi przez jakiś czas w przeświadczeniu, że moje srodki są bezpieczne. Jednak w pewnym momencie chciałem sprawdzić co się dzieje ale moje konto zostało zablokowane. Jakiś czas wcześniej dostałem maila od doradcy finansowego, że prosi o kontakt w celu braku komunikacji i wypłaty moich środków (o co prosiłem wcześniej). Konto zostało odblokowane jednak aby odblokować pieniądze na giełdzie musiałem wpłacić kolejną kwotę, podobno podatek 19% od zysków. Nie miałem takich środków więc zaproponowano mi rozwiązanie w postacie rozłożenia kapitału na świecie części i zapłaty podatku jednej części, przelania funduszy na mój portfel kryptowalut oraz z tego przesłanie reszty tego podatku w celu odblokowania drugiej części kapitału. Po wpłaceniu pierwszej części i rzekomego odblokowania tej pierwszej części przyszedł moment przesłania tej części na mój portfel kryptowalut. Na drugi dzień się dowiedziałem, że podobno był atak hakerów na giełdę, transfer został cofnięty aby zabezpieczyć pieniądze a konta klientów zablokowanie w celu odbycia audytu. Zapewniono mnie, że pieniądze są bezpiecznie i że jak tylko skończą audyt (do 3 dni) skontaktują się ze mną aby dokończyć wypłatę środków. Następnie dostałem informację, że można to przyspieszyć ale muszę wpłacić dodatkowe 4 700 euro… Nie poszedłem na to i powiedziałem, że nie chce VIP i możemy to rozwiązać tak jak było wcześniej planowane, to dostałem informację, że to również nie będzie możliwe i mam czekać na informacje od nich… Chciałbym chociaż odzyskać część swoich środków abym mógł przynajmniej spłacić kredyty… Utracona kwota to około 70 000 zł własnych oszczędność oraz około 70 000 zł kredytu.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jakubie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale nie są to sprawy łatwe musimy od razu zaznaczyć. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kazimierz pisze:

Ja rozmawiałem z z kimś, kto podawał się za dziewczynę z Chin. Po kilku dniach rozmowy na WhatsApp. , zaproponowała mi inwestycję na moxcoins. Widnieje tam około 28000 dolarów do wypłaty za wpłatę 1500. Czy to może też być oszustwo?

Tego rodzaju propozycje zazwyczaj okazują się oszustwem. :)

Marcin Fabia pisze:

Witam zostałem oszukany na 10 tys zł dzwonił do mnie gość który mówił że mam do wypłaty pieniądze w bitcoinie oczywiście jak w większości przypadków program anydesk i platforma binance ściągnąłem kredyt aby wpłacić pieniądze na platformę i gość przelał sobie już przewalutowane na bitcoinia na swoje konto proszę o pomoc .

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Oszukany przez aplikacje binanse. Wyludzony kredyt na kryptowaluty.

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam również zostem oszukany na telegram mam zysk na portwelu ale niemoge otrzymać przelewu bo trzeba zaacic za opłatę aktywacyjna potem szybki przelew I tak codziennie cos czy da ślę odzyskac cos z tego

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Niemal na pewno padł Pan ofiarą oszustwa i kolejne wpłaty tylko pogłębią i tak już powstały problem. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Przy czym nie w każdej będziemy w stanie pomóc. Musimy dokonać wszechstronnej analizy prawnej Pana sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry.
Również zostałam oszukana. Pan przez Telegram obiecywał fajne pieniądze. Stwierdziłam że fajnie byłoby spłacić pożyczkę. Przez Moonpay wysłałam pieniążki. Dwa razy Pan pisał że tu jakaś prowizja tu jakaś druga prowizja a „mojego zarobku” dalej nie było widać. Proszę o pomoc. Czy da się odzyskać pieniądze? :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam zostałam oszukana przez capital protrande i jeszcze dodatkowo wzięli z konta pieniądze na pomoc dla ukrainy nie wiem jak odzyskać swoje pieniądze proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Witam

Mój tata został oszukany na binance. Wpłacił jakiś depozyt 30 tys zł przelewami ekspresowymi i co chwila do niego wydzwaniali z różnych nr tel. Zainstalował sobie ta aplikacje any desk i podał swoje dane z dowodu. Skoro sam dokonał przelewów to czy można je w takim przypadku cofnąć? To jest kwestia 2 ostatnich dni. W banku na infolinii wszystko od wczoraj poblokowane, dziś idziemy na policję bo wczoraj byliśmy o 19tej i poprosili aby dziś przyjść. Co możemy zrobić?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Zajmujemy się takimi sprawami, ale są one jednymi z najcięższych jeśli chodzi o cyberoszustwa. Musimy sprawę poznać bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Prosimy pamiętać, że nieodnalezienie sprawcy oszustwa przez policję nie ma żadnego wpływu na proces odzyskiwania środków. Odzyskiwanie pieniędzy realizowane jest od banku.

Ewa pisze:

Witam. Zostałam oszukana na na blisko 300tys. Na Binance, nie mogę odzyskać swoich pieniędzy. Co chwile musiałam wpłacać pieniądze żeby regulator widział, a zanim ten regulator zobaczył pieniądze zostały zaksięgowane na moim koncie. Błagam o pomoc, jak mogę odzyskać moje pieniądze

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i poszukamy dostępnych prawnie rozwiązań, aby Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Zostałem oszukany przez Pana który przedstawił mnie ofertę że zarobiłem się na bitcoin, prawie uwierzyłem sie, poprosiłem mnie o przelewanie 20 tyś czyli 4125 euro do binance. Potwierdziłem przelewem przez Bank, Korzystał Pan przez AnyDesk ja nic nie wiedziałem co dalej zrobić. Pan zrobił to sam Wpłaty i Wypłaty ale Wypłaty nie poszły na moje konto gdzieś zostały zablokowane. Mam dane transakcji wpłaty i wypłaty oraz adres Bitcoina gdzie znajdują moje pieniądze. Zglosilem reklamacje do mojego banku. Bank nie uznał mojej reklamacji. :( Nie wiem co zrobić ja odzyskać moje pieniądze :(

Druga sprawa mojej mamie też. Moja mama została oszukana przez Pana korzystał AnyDesk. Mama przelewała 20 tyś do Revoluta a Pan przez anydesk przelał do jakiejś innej obcy. Straciła pieniądze. Nie wiem czy da się odzyskać z powrotem pieniądze.
Nie wiem czy mam sie zgłosić na Policję albo sam już nie wiem. Potrzebuję tych pieniędzy i mojej mamie też :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Państwa sprawy bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Witam zostałem oszukany na 631,6$. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram użytkownik @janmarek1 a zapłaty wymaga przez trust wallet. Posiadam wszystkie adresy przelewów jak i ID portfeli oszusta i agencji które zostawiają cały czas ślad można go śledzić na https://www.blockchain.com/

Proszę o pomoc, nie podaruje mu

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Zajmujemy się podobnymi sprawami, chociaż Pana przypadek wygląda niestandardowo. Jednak postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Waldemar pisze:

Witam. Oszukano mnie na BTC na kwote 2,860 EUR.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Waldemarze. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Damian pisze:

Witam zostałem oszukany na prawie 10 tys zl. Ogólnie oszust działa przez aplikacje telegram a zapłaty wymaga przez trust wellet

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioletta pisze:

Prawie rok temu zostałam oszukana .Pan twierdząc że będzie synchronizacja konta wziął na mnie pożyczkę 39 tys spłacam z odsetkami 45 tyś prokuratura umozyla śledztwo a bank odrzucił reklamację ponieważ zatwierdzilam .Teraz dzwonią do mnie że te środki są i mogę je wypłacić czy to może kolejne oszustwo

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Wioletto, zaciągniętą pożyczkę należałoby unieważnić. Nie znamy szczegółów sprawy i po analizie prawnej mogłoby się okazać, że istnieją realne szanse na złożenie pozwu przeciwko pożyczkodawcy o stwierdzenie nieważności (nieistnienia) umowy. U nas wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Zostalam oszukana na BNB przez telegram prosze o pomoc okolo 40 tys

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ELŻBIETA pisze:

DZIEŃ DOBRY.PADŁAM OFIARĄ OSZUSTA MATRYMONIALNEGO I WPŁACIŁAM 3 TYS gotówkaZŁ NA PORFEL BTC .TRANSAKCJE MIAŁY MIEJSCE 13.07.2022 I 14.07.2022.Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy.Nadmieniam, że zaciągnęłam pożyczkę w banku na ten cel.Czy ta osoba jak ma mój numer telefonu, adres email, adres zamieszkania może mi coś jeszcze zrobić. MAM POTWIERDZENIA WPŁAT.Proszę mi powiedzieć też czy jak pisałam z nim przez laptop czy telefon to nie powinnam chyba logować się do banku przez te urządzenia.Jaki też jest koszt takiej sptawy, bo nie wiem czy mnie stać.Elżbieta Mościcka

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji Pani Elżbieto trzeba niestety polegać wyłączenie na organach ścigania, jeśli przelewy dokonywała Pani w całości dobrowolnie. Co do kwestii technicznych nie chcemy się wypowiadać, ponieważ nie znamy okoliczności sprawy. Na pewno, jeśli instalowała Pani jakiekolwiek aplikacje na urządzeniu albo klikała Pani w nieznanego pochodzenia linki to z pewnością trzeba będzie co najmniej przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Ewelina pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać sprawę trochę bliżej, aby udzielić większej ilości informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lesław pisze:

namówiono mnie na bitcoiny,straciłem 16 tysięcy

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Również zostałam oszukana. Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko, Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna81 pisze:

Witam również zostalalam oszukana na binance proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami i pomagamy w ich załatwianiu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzisiaj zostałam oszukana na bitcoiny na platformie Binance i Revolut . Jest zaciągnięty kredyt na 29 tys.
Proszę o kontakt.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina na platformie Binance.

Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzieliśmy Panu na komentarz w poprzednim wpisie.

Jacek pisze:

Zostałem oszukany na bitcoina i straciłem 17 tys.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Oczywiście przyjrzymy się sprawie i ustalimy czy, a jeśli jak będziemy mogli Panu pomóc. Wiele zależy od okoliczności i przebiegu oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Zostałem oszukany na kopanie Trona i pieniądze są zablokowane chcą wpłaty 30% depozytu na odblokowanie pieniędzy. Zabrali pieniądze z portfela safepal. To ta strona https://www.imoretron.info/?token=JPTL32&from=bitkeep&lang=en
Proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mariuszu, zapewne padł Pan ofiarą oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o większą ilość informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna Puzio pisze:

Zostałam oszukana przez gravity trade na 63 tys zł . został kredyt do spłacenia który dostałam przez telefon a pieniądze istnieją na koncie inwestycyjnym.blagam o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Najpewniej środki na koncie inwestycyjnym już nie istnieją Pani Anno. Jest to znana sztuczka cyberoszustów. Natomiast co do kredytu to musimy sprawdzić okoliczności jego zawarcia i wówczas będziemy w stanie ocenić czy istnieją szanse na uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia w Pani sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Patrycja pisze:

Dzień dobry,

Zostałam oszukana na metodą za pomocą pushingu mam wszystkie skrypty rozmów

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzień dobry,
zostałam oszukana na bitcoina w sposób przedstawiony w artykule, proszę o kontakt.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Izabela pisze:

Zostałam oszukana na bitcoina

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam
Zostałam oszukana na platformie Haitao
Wszystko wyglądało na prawdziwe w dodatku osoba która mi to poleciła zapewniała że to firma zarejestrowana w Polsce
Moje zainwestowane pieniądze są zamrożone na tym koncie i nie mogę w ogóle się zalogować
Konto jest wyłączone jak mogę odzyskać pieniądze
Proszę o pomoc lub przynajmniej informacjie czy mogę cokolwiek odzyskać

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Piotr pisze:

Witam zstalem oszukany prosze o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pana na adres email podany w komentarzu. :) Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego – 530 333 130.

Mateusz pisze:

Witam. Zostałem ofiarą nieuczciwego brokera. Zainwestowałem prawię 30 tyś zł. Zanim zainwestowałem sprawdzałem czy platforma to nie scam. Niestety dopiero po kilku dniach w internecie pojawiły się informacje że jest to scam. Moje pieniądze są teraz na platformie XPDD . Z tego co tam widać dobrze procentują ale są zamrożone do 20 maja i nie mogę ich wycofać. Co robić?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.