Efficenter Sp. z o.o. - pozew, windykacja, komornik. Sprawdź jak podjąć skuteczną obronę! - Antywindykacja EuroLege

Efficenter Sp. z o.o. – pozew, windykacja, komornik. Sprawdź jak podjąć skuteczną obronę!

Pozew i sądowy nakaz zapłaty w sprawie z EFFICENTER Sp. z o.o. jak się bronić przed windykacją

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę w sprawie z powództwa firmy o nazwie Efficenter Sp. z o.o. z/s w Warszawie? W naszym dzisiejszym poradniku podpowiadamy jak skutecznie poradzić sobie w procesie sądowym z windykatorem i wyjść z niego obronną ręką. Zachęcamy do lektury.

Czym jest EFFICENTER Sp. z o.o.?

Efficenter Sp. z o.o. to jedna z wielu legalnie działających firm windykacyjnych na terytorium naszego kraju. Zastanawiasz się dlaczego akurat ta firm pisze do Ciebie wezwania do zapłaty albo pozywa Cię do sądu? Otóż jak każda firma windykacyjna, tak i Efficenter Sp. z o.o. dokonuje zakupu wierzytelności, czyli mówiąc potocznie długów. Zazwyczaj zakupy firmy Efficenter Sp. z o.o. dotyczą zadłużeń z tzw. „chwilówek” jak chociażby pożyczka o nawie „Zaliczka”. W takiej sytuacji Efficenter Sp. z o.o. staje się potencjalnie Twoim wierzycielem. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? To zależy od konkretnej sytuacji.

Przede wszystkim otrzymując pismo o zapłatę od windykatora nie możesz wierzyć na słowo, ale musisz sprawdzić czy faktycznie jesteś dłużnikiem, czy kwota wpisana w piśmie jest prawidłowa oraz czy roszczenie nie jest przedawnione. Dlatego jeśli nie jesteś pewien na 100%, to nie powinieneś dokonywać jakichkolwiek płatności bez weryfikacji. W przeciwnym razie narażasz się na dotkliwą przegraną w procesie. Zalecamy, aby już na tym etapie sprawy korzystać z pomocy doświadczonych prawników (w naszej Kancelarii EUROLEGE zapewniamy pomoc jeszcze na etapie przedsądowym).

Pozew i sądowy nakaz zapłaty w sprawie z EFFICENTER Sp. z o.o.

Jeżeli nie jesteś pewien zasadności roszczeń windykatora z Efficenter Sp z o.o. to możesz szykować się na postępowanie sądowe. Dotyczy to z resztą również tych osób, które z różnych przyczyn (np. zmiana adresu) nie podejmują korespondencji z windykatorem wysyłanych na etapie przedsądowych wezwań do zapłaty. Postępowanie sądowe inicjowane jest poprzez złożenie pozwu. Może to być np. pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym, czyli procedurze potocznie zwanej EPU.

W konsekwencji złożonego pozwu sąd może zrobić kilka różnych działań. Najczęściej sąd wydaje w takiej sprawie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Może również wyznaczyć termin rozprawy i zobowiązać Ciebie jako pozwanego do złożenia odpowiedzi na pozew w sprawie z powództwa np. Efficenter Sp z o o

Jak się zachować kiedy otrzymasz nakaz zapłaty z sądu w sprawie Efficenter? Przede wszystkim zachowaj zimną krew i zapisz na kopercie lub nakazie datę odbioru przesyłki z sądu. To bardzo istotne. Ponieważ na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz zaledwie 2 tygodnie, licząc od dnia doręczenia pisma sądowego. Jeśli tego nie zrobisz, to musisz szykować się na niemiłą wizytę komornika sądowego. Jego działania mogą doprowadzić do zajęcia konta bankowego, wynagrodzenia za pracę czy renty oraz emerytury. Nie składając sprzeciwu od nakazu zapłaty skazujesz siebie na przegraną bez żadnej walki. A odwoływać się w sprawach m.in. z powództwa Efficenter jest warto. Nasza statystyka pokazuje, że ogromnej większości spraw z powództwa firm windykacyjnych wygrywamy procesy doprowadzając do całkowitego oddłużenia! Tutaj znajdzie listę naszych wygranych spraw: https://eurolege.pl/wygrane-sprawy/

Kiedy jako pozwany odbierzesz wezwanie na rozprawę w sprawie Efficenter wraz z pozwem to obowiązkowo składaj odpowiedź na pozew! Na taką czynność również masz zazwyczaj nie więcej niż 2 tygodnie. Złożenie pisma po tym terminie może oznaczać, że sąd je pominie, a Ty przegrasz sprawę pomimo tego, że mogłeś mieć rację.

Wiele osób zastanawia się jak napisać i prawidłowo wnieść odwołanie od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew. Oczywiście można robić to samodzielnie, ale ryzyko przegranej w procesie zwiększa się wielokrotnie. Jako pozwany nieprofesjonalista masz szansę na popełnienie wielu błędów, których fachowy pełnomocnik by nie popełnił. Jakie to błędy? Przede wszystkim nieprawidłowe skonstruowanie pisma w sprawie, czy brak należytej opłaty. Tak proste błędy mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić skuteczną obronę w procesie.

Mając na uwadze powyższe zalecamy, aby w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych zawsze korzystać z pomocy fachowego pełnomocnika.

Pamiętaj, że dopóki możesz działać w swojej sprawie to nie składaj broni. Zawsze podejmuj działania, które mogą doprowadzić do całkowitego oddłużenia. A jeśli się nie uda oddłużyć w całości? Jest wiele spraw, w których można zdecydowanie zmniejszyć długi, nawet o kilkadziesiąt proces. Ważny jest również czas trwania procesu, często idący w długie miesiące, a nawet lata. Ten okres można w razie czego wykorzystać również na akumulację kapitału w razie ewentualnej przegranej. To również plus, bowiem nie doprowadzisz do tego, że w Twoim życiu pojawi się komornik, który uniemożliwi Ci normalne funkcjonowanie.

Sprawa sądowa albo komornik z Efficenter Sp. z o.o.? Zgłoś się już teraz i daj sobie szansę na oddłużenie!

W naszej Kancelarii EUROLEGE prowadzimy aktualnie kilkadziesiąt spraw przeciwko Efficenter Sp. z o.o. z/s w Warszawie. W każdej z tych spraw zapewniliśmy osobie potrzebującej pomoc fachowego prawnika w osobie radcy prawnego albo adwokata. Dzięki tak rzeczowej i profesjonalnej usłudze nasi Klienci mogą czuć się bezpiecznie. Wiedzą, że nad ich sprawą czuwa doświadczony profesjonalista, który ma za sobą kilkadziesiąt, a nawet kilkaset spraw sądowych podobnego rodzaju!

Jeśli chcesz znać opinie na nasz temat zachęcamy do odwiedzenia zakładki opinie klientów albo odwiedzenia naszego facebooka: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum dla zadłużonych. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

A jeśli w Twojej sprawie pojawił się komornik sądowy to też nie wszystko stracone. W naszej Kancelarii EUROLEGE powołaliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Jeśli nie otrzymałeś przed pojawieniem się komornika żadnego pisma z sądu w sprawie Efficenter Sp. z o.o., a w międzyczasie:

  1. zmieniałeś/aś adres zamieszkania, np. wyjazd za granicę, przeprowadzka;
  2. zmieniałeś/aś nazwisko, np. związek małżeński.

to masz duże szanse na umorzenie egzekucji i ODZYSKANIE PIENIĘDZY!

Jak możesz zgłosić do nas swoją sprawę? Wszystko zrobisz bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. A oto kilka dogodnych sposobów kontaktu:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA