Wygrana z Alior Bank na ponad 200.000 zł! Komornik z Alior Bank? Sprawdź jak sobie poradzić! - Antywindykacja EuroLege

Wygrana z Alior Bank na ponad 200.000 zł! Komornik z Alior Bank? Sprawdź jak sobie poradzić!

jak wygrać z alior bank sprawę sądową o zapłatę długu

Oceń artykuł: 

Uważasz, że z bankiem nie można wygrać w sądzie? Nic bardziej mylnego! Przeczytaj historię Pani Mirosławy* z okolic Krakowa, która wygrała sprawę sądowa o zapłatę z powództwa Alior Bank S.A., której sprawę prowadziliśmy. Dzięki naszym działaniom dług w kwocie 203.488,41 zł został zredukowany do 0 zł! Dokładnie tak, dług został w całości anulowany, a nasza klientka może rozpocząć nowe życie. Takich wygranych mamy więcej na swoim koncie, o czym piszemy w tekście poniżej.

Alior Bank pozywa, a sąd nakazuje zapłatę długu.

Niestety mimo uchylenia BTE podmioty bankowe nadal stanowią grupę uprzywilejowaną jeśli chodzi o proces cywilny. Tak jak w tysiącach innych spraw, bohaterka tego artykułu. Pani Mirosława, otrzymała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Na nieszczęście dla Pani Mirosławy, nakaz zapłaty wydany przez sąd okręgowy na rzecz Alior Bank S.A. opiewał na kwotę ponad 200.000 zł! Opłata od zarzutów od nakazu zapłaty miała wynieść ponad 7.500 zł. Zaznaczamy, że to nie jest wynagrodzenie dla naszej kancelarii, tylko opłata sądowa (urzędowa) za to, aby sąd w ogóle zechciał rozpoznać stanowisko pozwanej. Pani Mirosława jednak tych pieniędzy nie miała…

Wygrywaliśmy już wcześniej między innymi bankami, w tym np. z PKO BP S.A.. Postanowiliśmy więc, że i w tej sprawie powalczymy o najwyższą stawkę. Zapewniliśmy Pani Mirosławie pełnomocnika, który dogłębnie przeanalizował sprawę i napisał zarzuty od nakazu zapłaty.

Zwolnienie od kosztów opłaty sądowej w sprawie Alior Bank S.A.

Dlatego też zdecydowaliśmy, że musimy zrobić wszystko, aby zwolnić Panią Mirosławę od kosztów opłaty sądowej w postaci zarzutów od nakazu zapłaty. Nasz prawnik sporządził niezbędny w takim przypadku wniosek o zwolnienie od opłat sądowych. Sąd po analizie wniosku postanowił zwolnić Panią Mirosławę od kosztów sądowych opłaty w całości! Sprawa w końcu została skierowana na posiedzenie, a Alior Bank S.A. otrzymał nasze zarzuty od nakazu zapłaty.

Rozprawa sądowa z Alior Bank S.A. Bank nie przedłożył dowodów zawarcia umowy kredytu!

Zgodnie z przepisami Alior Bank S.A. do pozwu przeciwko Pani Mirosławie przedłożył jedynie wyciąg z ksiąg rachunkowych banku. Dokument, który wydrukowany został wygenerowany z wewnętrznego systemu banku i podpisany przez pracownika Alior Bank S.A. Na tej podstawie sąd wydał nakaz zapłaty. My jednak zażądaliśmy, aby Alior Bank S.A. przedłożył umowę kredytu. Mimo wyraźnego zobowiązania sądu Alior Bank S.A. powtarzał swoje stanowisko, że wystarczający jest wyciąg z ksiąg rachunkowych. O umowie Alior Bank nie chciał słyszeć i konsekwentnie unikał przedstawienia dokumentów źródłowych, mających stanowić podstawę istnienia długu!

Nie dość, że bank odmawiał przedstawienia dowodu na istnienie długu, to nasz prawnik zakwestionował też wartość dochodzonego świadczenia. W żaden sposób wyliczenia banku nie pasowały do wartości rzekomego długu. Co Alior Bank S.A. na ten zarzut? Oczywiście, że wszystko wynika z wyciągu z ksiąg rachunkowych banku. Argumentacja nie pozostawia złudzeń, Alior Bank S.A. najzwyczajniej nie posiadał oryginału umowy, na podstawie której żądał ponad 200.000 zł!

Wygrana z Alior Bank S.A. Wyrok sądu zgodnie z oczekiwaniami.

Ostatecznie wyrok sądu i jego uzasadnienie nie pozostawiało wątpliwości: Alior Bank S.A. nie przedłożył dowodów, że Pani Mirosława kiedykolwiek z Alior Bank S.A. zawierała umowę kredytu. Nawet nie tą, na którą powoływał się Alior Bank w pozwie, ale w ogóle jakąkolwiek umowę kredytu!

Miesiące wytężonej pracy naszych prawników, przepychanek procesowych z Alior Bank oraz nerwowego oczekiwania naszego klienta przyniosły swój pozytywny finał. Sąd Okręgowy uchylił nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym i powództwo w całości oddalił. Pani Mirosława od momentu wydania wyroku może spać spokojnie, a nasza statystyka wygranych spraw pozostała na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie.

jak wygrać sprawę w sądzie z alior bank o zapłatę długu

Komornik z Alior Bank S.A.? Sprawdź czy możesz uniknąć płacenia!

W Twojej sprawie z Alior Bank S.A. jest już komornik? Być może jeszcze nic straconego. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że wiele nakazów zapłaty i wyroków zaocznych zawiera istotne wady formalne. Co to daje dłużnikowi, któremu komornik ściąga pieniądze z konta lub pensji na rzecz długu z Alior Banku? W takiej sytuacji jest szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy! Jednak po kolei.

Co takiego musi się stać, aby w Twojej sprawie można było zablokować komornika z wniosku Alior Bank? Wszystko zależy od tego, czy zanim pojawił się komornik otrzymywałeś/aś jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie. Jeśli odpowiedź brzmi: NIE, to jesteśmy w domu. :)

Najpewniej na skutek zmiany adresu (np. wyjazd za granicę, przeprowadzka), wysyłki na adres błędny (literówka) albo zmiany nazwiska (np. wstąpienie w związek małżeński) doręczenie Ci przesyłki z nakazem zapłaty czy wyrokiem zaocznym było niemożliwe. Ty jednak o żadnej sprawie nie wiedziałeś/aś. Takie zdarzenie daje solidne podstawy do umorzenia egzekucji! Nawet taka sytuacja, że osoba pozwana nazwa się Anna Kowalska-Nowak, a list był wysyłany do Anny Kowalskiej jest argumentem do wznowienia postępowania!

Setki wygranych spraw z Alior Bank!

W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat toczymy spory prawne z instytucjami finansowymi. Wygraliśmy już tysiące postępowań z powództwa banków, firm pożyczkowych, firm windykacyjnych, telekomunikacyjnych itp. Mamy na swoim koncie wygrane z każdym bankiem w Polsce! Tylko z samym Alior Bankiem mamy wygranych grubo ponad 100 spraw sądowych, a kolejnych 300 aktualnie prowadzimy.

Poniżej przedstawiamy wybrane wyroki z ostatnich lat, gdzie w całości anulowaliśmy długi w sprawach z Alior Bankiem.

Gdzie i jak znaleźć pomoc prawną?

Mamy świadomość, że 99% z naszych Klientów nie zajmuje się prawem. Dlatego w Kancelarii EUROLEGE pomagamy od początku do końca. Nie spoczywamy do czasu, aż sprawa nie zostanie doprowadzona do finału, dlatego czuwamy nad każdym etapem procesu sądowego.

W Kancelarii EUROLEGE analizę swojej sprawy otrzymasz całkowicie za darmo. A wszystkie formalności i kontakt załatwisz bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Chciałbyś się z nami skontaktować w sprawie pomocy? Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Oto sposoby szybkiego kontaktu:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/eurolege/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

 

* Z uwagi na ochronę prywatności wszelkie dane identyfikacyjne Klienta zostały zmienione.
Zdjęcie: People photo created by wayhomestudio – www.freepik.com

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA