Wiele osób ma problem z niespłacaniem pożyczek zaciąganych w firmach pożyczkowych. Bez wątpienia jednym z liderów branży „chwilówek” jest firma Provident. Od wielu lat udziela ona bowiem dużej ilości pożyczek gotówkowych. Wobec stale rosnących cen towarów i usług oraz rat kredytów wiele gospodarstw domowych wpada w kłopoty finansowe. Od nich już krok do spirali zadłużenia. W trudnych czasach ludzie poszukują łatwych rozwiązań. Zwykle szybka pożyczka dla zadłużonych wydaje się dobrym rozwiązaniem. Później jednak wielkim utrapieniem. Jak wygląda ta sprawa w firmie Provident? Czy niespłacanie pożyczki w Provident ma jakieś daleko idące konsekwencje? Co grozi za brak spłaty pożyczki? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym materiale.

Czym jest i jak działa Provident? Kiedy pojawiają się problemy ze spłatą chwilówek?

Provident jest jedną z największych firm pożyczkowych w Polsce. Działalność tej firmy jest w pełni legalna i cieszy się dużym zainteresowaniem w społeczeństwie. Firma Provident udziela krótko i średnioterminowych pożyczek konsumenckich na różne kwoty.

Rywalami Providenta na polskim rynku szybkich pożyczek bez wątpienia są:

Zawarcie pożyczki w firmie Provident to jedno. Najważniejsze to kwestia terminowego wypełniania zobowiązania. A jak wiemy z tym bywają największe problemy. Pojawiające się problemy z płatnościami mogą wynikać z różnych przyczyn. Najczęściej to występujące nagle problemy przekładające się na zdolności zarobkowe. Najczęściej będą to utrata stałej pracy oraz choroba. W ten sposób wpadamy w problemy, które potrafią przerodzić się w pętlę chwilówek. Ważne jednak, aby wiedzieć kiedy próbować z niej wychodzić. Robić to najlepiej na samym początku, kiedy zobowiązań finansowych i ogólnych kwot do zapłaty jest jeszcze relatywnie niewiele.

Niespłacanie pożyczki w Provident. Jakie mogą być konsekwencje?

Kiedy jako osoba mająca pożyczkę w Provident nie regulujesz na bieżąco to na pewno możesz spotkać się z monitami. Jest to standardowe działanie każdego wierzyciela. Jego celem jest przypominanie osobie zadłużonej, aby dokonywała płatności w sposób terminowy. Niespłacanie pożyczki – w tym w Provident – powoduje zawsze działania wierzyciela.

Inną rzeczą jest już oficjalne wezwanie do zapłaty z firmy Provident. Pismo takie zwykle wskazuje aktualną kwotę zadłużenia i zobowiązanie do pilnej spłaty. Zazwyczaj pismo takie zawiera także informację, że brak uregulowania zadłużenia w wyznaczonym terminie skutkować może wypowiedzeniem umowy pożyczki.

Własnie kolejnym krokiem firmy pożyczkowej Provident będzie wskazywane wyżej wypowiedzenie umowy pożyczki. Jest to bardzo ważna czynność. Oznacza dwie kwestie:

  • rozwiązanie istniejącego stosunku prawnego pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem,
  • postawienie całości zobowiązania w stan natychmiastowej wymagalności.

Zwykle po wypowiedzeniu umowy pożyczki możemy spodziewać się jeszcze działań windykacyjnych. Nie wykluczając rozmowy telefonicznej czy ponownego wezwania do zapłaty.

PAMIĘTAJ! Otrzymując jakiekolwiek pismo od firmy pożyczkowej musisz wzmóc czujność. Nie odpowiadaj na pismo ani nie składaj żadnych deklaracji telefonicznie do czasu konsultacji z prawnikiem od długów. W przeciwnym razie narażasz się na dotkliwe konsekwencje prawne jakie mogą wystąpić w przyszłości. Chodzi szczególnie o dorozumiane uznanie długu.

Co grozi za niespłacanie Providenta?

Kiedy wstępne działania windykacyjne nie działają to wówczas chwilówki nie mają innego wyjścia. Muszą zacząć działać, aby dług się nie przedawnił. Przedawnienie długu powoduje bowiem, że firma pożyczkowa nie może już skierować sprawy do sądu przeciwko konsumentowi. W praktyce oznacza to, że dług nie zostanie już zapewne nigdy ściągnięty. Tego szanujący się przedsiębiorca stara się unikać jak ognia. Jednak co grozi za niespłacanie pożyczki w Providencie? Wyjścia właściwie wierzyciel ma dwa (2), a są nimi:

  • sprzedaż wierzytelności do firmy windykacyjnej,
  • dochodzenie wierzytelności w sądzie.

Aktualnie firma pożyczkowa Provident obiera drugi scenariusz. Samodzielnie, przy pośrednictwie pełnomocników kierowane są pozwy o zapłatę. Pamiętać należy, że sam sądowy pozew o zapłatę długu jeszcze niczego nie oznacza. Musi on bowiem przejść wstępną, formalną kontrolę sądu rozpatrującego sprawę.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Provident pozywa do sądu. Co robić?

Kiedy firma pożyczkowa składa pozew o zapłatę do sądu to w jego wyniku zwykle otrzymuje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Może to być również nakaz zapłaty wydany w procedurze EPU przez e-sąd w Lublinie.

Takie orzeczenie wysyłane jest do osoby pozwanej. Ma ona wówczas dokładnie 2 tygodnie na złożenie odwołania do sądu w postaci sprzeciwu od nakazu zapłaty. Przekroczenie tego czasu wiązać się będzie z poważnymi komplikacjami. W szczególności firma pożyczkowa nada na uzyskany nakaz sądowy klauzulę wykonalności i skieruje sprawę do komornika. To poważna sprawa, która może wywrócić Twoje życie do góry nogami. W szczególności komornik może zajmować konto bankowe, wynagrodzenie za pracę, rentę emeryturę, a nawet ruchomości i nieruchomości! Nie wolno w żadnej mierze bagatelizować pism pochodzących z sądu. Wskazany wyżej sprzeciw od nakazu zapłaty powinien odpowiadać sztuce pisania pism procesowych. W szczególności musi zawierać odpowiednie twierdzenia, dowody i zarzuty. Te ostatnie są szczególnie istotne, ponieważ ich przeoczenie może spowodować przegraną w procesie nawet możliwym do wygrania!

Pozwany konsument przez firmę Provident nie musi otrzymać wyłącznie nakazu zapłaty. Może dostać również pozew z obowiązkiem złożenia pisma, tj. odpowiedź na pozew. Na złożenie takiego pisma pozwany ma zwykle 2 tygodnie. Terminy dłuższe są raczej wyjątkiem.

UWAGA! Każde pismo sądowe wymaga zachowania wszystkich wymogów formalnych. Złożenie pisma nieodpowiadającego wymogom kpc może doprowadzić np. do jego zwrotu albo odrzucenia.

W związku z powyższym zachęcamy do korzystania z pomocy prawników doświadczonych procesowo w antywindykacji. W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się tego typu sprawami i reprezentujemy konsumentów przed każdym sądem i komornikiem w Polsce.

Provident – kiedy komornik?

Jak wskazaliśmy wyżej z samego zadłużenia w Providencie nie musi wynikać fakt pojawienia się w przyszłości komornika. Jeśli osoba zadłużona jest świadomym konsumentem i korzysta z pomocy doświadczonych procesowo pełnomocników to szanse na skuteczne oddłużanie są całkiem znaczące. Mówimy o pełnym albo częściowym oddłużeniu, czyli redukcji długu w pewnej części, np. w połowie.

Komornik może pojawić się tylko wówczas, gdy Provident kieruje sprawę do sądu i wygrywa ją prawomocnie. Postępowanie egzekucyjne nie pojawia się z pominięciem postępowania sądowego. Jest to w sprawach z firmami pożyczkowymi niemożliwe.

Bywają jednak takie sytuacje, że komornik pojawia się nagle. Bez żadnego ostrzeżenia i wiedzy dłużnika o sprawie sądowej. Takie sytuacje się zdarzają, ale można z nich wybrnąć. Wszystkiemu winne są procedury sądowe i błędy popełniane przez sądy w całej Polsce. Chodzi mianowicie o wysyłanie przesyłek sądowych do osób pozwanych na ich stare adresy albo nieaktualne nazwiska. Wówczas osoba zadłużona musi zacząć działać. W naszej Kancelarii EUROLEGE zgłoszeń z takimi sprawami otrzymujemy od kilku do nawet kilkudziesięciu dziennie! Możemy wówczas zaproponować usługę umorzenia egzekucji i odzyskania wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy.

Jak zgłosić się do Kancelarii EUROLEGE?

Jako Kancelaria EUROLEGE od wielu lat świadczymy pomoc osobom zadłużonym. Pomagamy przed każdym sądem i komornikiem w kraju. Niesiemy również pomoc dłużnikom, którzy wyjechali za granicę pozostawiając w Polsce swoje problemy finansowe.

Działamy zasadniczo zdalnie. Co oznacza, że nie musisz wychodzić z domu czy pracy, aby skorzystać z pomocy współpracujących z nami prawników. Oczywiście istnieje również możliwość wizyty osobistej w naszym biurze terenowym.

Skontaktuj się z nami już dziś. Zadzwoń, napisz lub wyślij zgłoszenie. Nasz konsultant oddzwoni do ciebie:

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.8/5 - (49 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Damian pisze:

Witam, spłaciłem dług w providencie ale ten długo juz był w windykacji. Kiedy znów będę mógł wnioskować o pożyczkę?

Kancelaria EuroLege pisze:

Nie znamy warunków udzielania pożyczek przez firmę Provident. Musi się Pan zapytać bezpośrednio firmy pożyczkowej. Jeśli ma Pan natomiast problemy finansowe ze spłatą innych długów i w związku z tym chce Pan zaciągnąć pożyczkę w firmie Provident na ich spłatę to zapraszamy do kontaktu. Pomagamy w oddłużaniu. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Angelika pisze:

Mam dług w Provident nie spłaciłam drugiej raty proszę mi ch p czas do 2.09 bo dali mi czas do 31 .08 bo inaczej policja błagam ich i nic rozchorowałam się iblagam o pomoc . STOJCZYk Angelika kolata2 blagam

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jagoda pisze:

Witam. Nie spłaciłam pożyczki, którą zaciągnęłam. Jak wynika z raportu BIK rok temu dostałam ostatnie wezwanie do zapłaty, korespondencja trafiła do mieszkania, w którym nikt nie mieszka. Byłam za granicą. Chciałabym spłacić tą pożyczkę, natomiast nie wiem na jakim etapie jest postępowanie, ani u kogo należy uregulować sytuację.

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Jagodo, możliwe, że samo wypowiedzenie umowy mogło być nieprawidłowo dokonane przez potencjalnego wierzyciela. Trzeba byłoby to sprawdzić.

Ilona pisze:

Dzień dobry. Od dawna wywiązuje się ze spłat rat pożyczek w Provident jednakże teraz moje sytuacja finansowa uległa pogorszeniu i zalegam już 600 zł . Nie mogę się z nikim dogadać w tym przypadku . Co mogę zrobić ?rata tygodniowa to 200 zł

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ilono. Musielibyśmy dokładnie zapoznać się z Pani sprawą i sytuacją. Być może znajdziemy wspólnie jakieś rozwiązanie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jarosław pisze:

Sam mam zamiar wsiąść niewielki kredyt w Providencie, 5000 na 2 lata, czy jeśli będę spłacał raty regularnie, wszystko będzie w porządku? I czy to ich RRSO , na dzień dzisiejszy prawie 20 % to wszystko, czy jeszcze mają jakieś ukryte koszty? Dziękuje za odpowiedz.

Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli będzie Pan spłacał regularnie zaciągnięte zobowiązanie to zakładamy, że wszystko będzie w porządku. Firma Provident to wiodąca w Polsce firma pożyczkowa i Klienci nie zgłaszają co do zasady trudności jeśli zobowiązania są spłacane terminowo.

Adam pisze:

Dostałem NAKAZ zapłaty w postępowaniu upominawczym. Nigdy nie korzystałem z Providenta, nie jest możliwe to żeby na umowie pożyczki był mój podpis ( . Bywały sytuacje że ginęły mi dokumenty i pieniądze. Zawsze starałem się zglosić zaginięcie dokumentów w urzędzie, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie mam potwierdzenia takiego zgłoszenia.
Czy w takiej sytuacji można liczyć na pomoc w sprawie złożenia sprzeciwu?

Panie Adamie, wiele wskazuje, że w Pana sprawie doszło do wyłudzenia pożyczki na Pana dane osobowe. Zagubione/skradzione dokumenty zawsze trzeba zgłaszać nie tylko w urzędzie, ale także w banku. Nasz prawnik może bezpłatnie przeanalizować Pana sprawę i ustalić, czy będziemy w stanie pomóc. Na adres wskazany przez Pana w komentarzu wyślemy wiadomość z instrukcją dalszych działań, jakie dokumenty i informacje będą potrzebne do analizy itd. Dołożymy wszelkich starań, aby doprowadzić do unieważnienia pożyczki i oddłużenia. :)

Karolina pisze:

Nie spaliłam ani jednej raty pożyczki providant . Od listopada 2021 przychodziły wezwania, ale nic nie było opłacone. Dzisiaj była u mnie policja. Co mam teraz zrobic?

Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli faktycznie nie spłaciła Pani ani jednej raty to istnieje podejrzenie, że zaciągała Pani zobowiązanie z zamiarem niespłacania. W takiej sytuacji może to zostać potraktowane jako przestępstwo oszustwa. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/wiezienie-za-dlugi-ukrywanie-majatku/

Katarzyna pisze:

Syn miał pożyczkę w Prowidencie. PISMO było z 2018 roku. Ta pożyczka była Spłacania, przyjeżdżała Pani fo domu.Zostało nam niewiele fo spłaty.Potem przyjeżdżał szef firmy pod dom był agresywny i i niegrzeczny.Wrecz zastraszał mnie i syna.Przestałam z nimi współpracować.od tamtej pory.Pozyczka była nieduża chyba 1000 zł.Mimo spłacanych rat urosło dwukrotnie.Mój błąd że mimo pisma nie wniosłam sprzeciwu do sądu.Na chwile obecna komornik wszedł na rentę syna i będzie zabierał pieniądze
Kwota fo oddania jest prawie 2 tys
.Z tego co czytam dług po pewnym czasie się przedawnia.Czy.mamy s,anse na to by oddalić zajęcie renty syna.Moj syn jest odoba niepełnosprawna i ja estem jego opiekunem-czyli matka.Nie mam wcześniejszych pism z providenta

Kancelaria EuroLege pisze:

W trakcie egzekucji komorniczej nie ma mowy o przedawnieniu długu Pani Katarzyno. Faktycznie błędem było to, że nie broniła się Pani w sprawie sądowej. Jedyna szansą jest to, aby ewentualnie próbować podważać ważność zawartej umowy syna z firmą Provident. Trzeba to jednak dokładnie przeanalizować pod kątem prawnym. Może Pani do nas napisać maila ze szczegółowym opisem sprawy na kontakt@eurolege.pl

JANINA pisze:

WITAM kak sygnature akt komornik przeslal do kruka .mam dwie sprawy ale polubownie to 4ooozl miesiecznie po dwa na kazda a ja po odtraceniu komornika man na reke 980zl .a zaplata ma byc do 25.04.2022r

Kancelaria EuroLege pisze:

Prosimy o dokładny i zrozumiały opis sprawy na naszego maila kontakt@eurolege.pl

JANINA pisze:

witam mam lomornika ktory zajal nieruchomosc czy da sie cos z tym ztobic

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Janino, wszystko zależy od okoliczności danej sprawy. Musielibyśmy ocenić jak przebiegała sprawa – nawet jeszcze na etapie postępowania sądowego. Możemy wykonać na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy i ewentualnie pomóc w jej załatwieniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

mateusz pisze:

witam mam podobny problem Mam wiele zobowiązań do zapłaty, ale nie wiem gdzie i ile. Niektóre są nawet z 2018 za kredyty,providenty i wiele,wiele innych. Część została potrącona przez urzad skarbowyBardzo chcę zacząć normalnie żyć ,zacząć spłacać zobowiązania,ale nie wiem od czego zacząć i komu zaufać w tej sprawie

Odpowiedz

Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Mateuszu, oczywiście możemy przyjrzeć się Pana sprawom i je wnikliwie przeanalizować. A jeśli da się coś zrobić to oczywiście pomożemy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji dotyczących Pana spraw. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Małgorzata pisze:

Witam.Mam problem z niespłaconymi pożyczkami w parabankach,pożyczke w Pekao S.A. spłacam na bieżąco.Dzisiaj otrzymałam Pit-11 z firmy kruk gdzie jest napisane przedawnienie i suma ponad 11 tys..Nie wiem co mam dalej z tym zrobić czy rozliczyć się z tego i czy nadal mój dług zostanie nawet jeśli zapłacę podatek.Nadmienie,że nie mieszkam w Polsce i nie mam dochodu z Polski z którego mialabym sie rozliczyc oprócz tego Pitu z kruka.
Czy jest możliwa współpraca z Państwem i pomoc w zakresie oddłuzania skoro nie wiem już gdzie i jakie długi posiadam.Dziękuje z góry za odpowiedz.Pozdrawiam.Malgorzata

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Małgorzato, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się Pani pomóc: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Patrycja pisze:

Potrzebuję pomocy.
Mam wiele zobowiązań do zapłaty, ale nie wiem gdzie i ile. Niektóre są nawet z 2006r, za mandaty,kredyty,providenty i wiele,wiele innych. Część została potrącona przez urzad skarbowy,Część została odpracowana jako godziny społeczne. Bardzo chcę zacząć normalnie żyć ,zacząć spłacać zobowiązania,ale nie wiem od czego zacząć i komu zaufać w tej sprawie. Proszę o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Postaramy się Pani pomóc. Przyjrzymy się sprawom i zobaczymy co da się zrobić. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi wyśle do Pani maila. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki.