Masz problemy z firmą o nazwie Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Jesteś torpedowany wezwaniami do zapłaty, telefonami albo SMS-ami? A może ta firma windykacyjna złożyła w Twojej sprawie pozew do sądu i sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy historię jednego z naszych klientów, któremu skutecznie pomogliśmy w sporze sądowym ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna.

Czym jest Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna?

Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna to nic innego jak kolejna z wielu działających w Polsce firm windykacyjnych. Jest to podmiot zarejestrowany i działający legalnie, niemniej nie oznacza to w ogóle, że trzeba płacić na każde wezwanie. Z kim konkurują na runku obrotu wierzytelności Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Między innymi z Inkaso Kredytowe Sp. z o.o., Grzegorz Czebotar Nobiles 2 czy Recovery S.A.

Czym dokładnie zajmuje się Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Jak wszystkie firmy windykacyjne skupowaniem potencjalnych zadłużeń oraz dochodzeniem ich w drodze polubownej oraz przed sądami. Od kogo Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna skupują potencjalne wierzytelności? Przede wszystkim są to firmy pożyczkowe działające w naszym kraju.

Windykacja ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna. Jak się zachować?

Przede wszystkim jako osoba, do której dzwoni windykator ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna nie masz obowiązku rozmowy ani nawiązywania korespondencji. To Twoje prawo, a nie obowiązek. Jeśli rozmowa nie jest miła, możesz się bez żadnych konsekwencji rozłączyć.

Po drugie, to ktoś od Ciebie żąda pieniędzy, a nie Ty od kogoś. W związku z tym bądź ostrożnym w deklarowaniu czegokolwiek albo pochopnym podejmowaniu decyzji o wpłacie. Nawet niewielka kwota wpłaty może uniemożliwić skuteczną obronę sądową w późniejszym procesie sądowym. Co musisz zrobić, kiedy dzwoni do Ciebie windykator? Przede wszystkim skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika, który doradzi Ci, czy dług istnieje, jest należny oraz zawyżony. Każdy ruch z Twojej strony, który nie zostanie skonsultowany grozi uznaniem długu i koniecznością zapłaty całości kwot, nawet tych, których nie uznajesz!

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Pozew i nakaz sądowy ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna. Jak się bronić?

Jeśli nie podejmiesz działań na etapie polubownym, to zapewne firma windykacyjna złoży przeciwko Tobie pozew o zapłatę. W konsekwencji sąd zazwyczaj wydaje w takich sprawach nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niekiedy zdarza się również nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym albo wyrok zaoczny. To nic strasznego, zawsze masz prawo złożyć odwołanie do sądu.

Co zrobić kiedy otrzymasz nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny? W każdym z tych przypadków czas biegnie na Twoją niekorzyść. Masz tylko 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki sądowej, aby podjąć skuteczne działania w sprawie. Musisz złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym albo sprzeciw od wyroku zaocznego.

PAMIĘTAJ! Złożenie odwołania do sądu po terminie skutkować będzie odrzuceniem Twojego pisma i szybką egzekucją komorniczą! Dlatego zawsze przestrzegaj terminów.

Co w takim piśmie trzeba napisać? Przede wszystkim musisz określić zakres zaskarżenia, tzn. czy zaskarżasz orzeczenie sądu w całości, czy też w jakiejś określonej części. Jeśli tylko w części to w jakiej. Kolejna rzecz to wnioski. Musisz wskazać sądowi o co konkretnie wnosisz. Po trzecie, zarzuty. Jesteś jako osoba pozwana zobowiązany nie tylko do napisania zarzutu, np. przedawnienia. Musisz niestety również ten zarzut uzasadnić, jeśli chcesz, aby sąd potraktował go poważnie.

Mieliśmy już wiele spraw ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna, jak chociażby ta z udziałem Pana Adama z województwa Mazowieckiego. Dostaliśmy maila o treści:

„Proszę o pomoc. Zostałem pozwany przez nieznaną mi firmę Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna. Czy jesteście w stanie mi pomóc?”.

Naturalnie zapewniliśmy Panu Adamowi jednego z naszych najlepszych prawników. Złożony został w sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty i rozpoczęło się oczekiwanie na rozprawę.

Wyrok oddalenie powództwa Skuteczne Windykacje M Walencik jak wygrać sprawę w sądzie

Wygraliśmy w sądzie ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna!

Po długim oczekiwaniu odnieśliśmy zwycięstwo! Wyrok sądu nie pozostawiał wątpliwości, powództwo zostało oddalone w całości. Co to oznacza dla Pana Adama? Przede wszystkim to, że uzyskał całkowite, sądowe oddłużenie. Nie musi już się obawiać, że windykator pozwie go po raz kolejny do sądu. A gdyby do niego przyszedł albo zadzwonił? Pan Adam może pokazać wyrok i nic więcej nie mówić.

Czy warto walczyć w sądzie ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna?

Jak pokazuje historia Pana Adama jak najbardziej TAK! Nie byłoby całkowitego oddłużenia, gdyby Pan Adam rzucił sądowy nakaz zapłaty (https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/odebrales-pozew-lub-nakaz-zaplaty-z-sadu-zobacz-jak-mozesz-sie-odwolac,n,1000244572.html) w kąt i czekał na to, co wydarzy się dalej. A wydarzyłyby się tylko przykre rzeczy, włącznie z egzekucją komorniczą. Co mógłby stracić Pan Adama? Na pewno pieniądze z konta i część wynagrodzenia za pracę. W bardziej skrajnych przypadkach również samochód, a nawet mieszkanie! Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, czy musisz faktycznie płacić to zawsze podejmuj obronę sądową. Wówczas dowiesz się, czy dług istnieje, nie jest zawyżony oraz czy faktycznie został kupiony przez firmę windykacyjną.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.