Masz problemy z firmą o nazwie Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Jesteś zarzucany wezwaniami do zapłaty, telefonami albo SMS-ami? A może ta firma windykacyjna złożyła w Twojej sprawie pozew do sądu i sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy jak zwiększyć skuteczność w sporze sądowym ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna.

Czym jest Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna?

Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna to nic innego jak kolejna z wielu działających w Polsce firm windykacyjnych. Jest to podmiot zarejestrowany i działający legalnie, niemniej nie oznacza to w ogóle, że trzeba płacić na każde wezwanie. Z kim konkurują na runku obrotu wierzytelności Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Między innymi z Inkaso Kredytowe Sp. z o.o., Grzegorz Czebotar Nobiles 2 czy Recovery S.A.

Czym dokładnie zajmuje się Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna? Jak wszystkie firmy windykacyjne skupowaniem potencjalnych zadłużeń oraz dochodzeniem ich w drodze polubownej oraz przed sądami. Od kogo Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna skupują potencjalne wierzytelności? Przede wszystkim są to firmy pożyczkowe działające w naszym kraju.

Windykacja ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna. Jak się zachować?

Przede wszystkim jako osoba, z którą kontaktuje się windykator ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna nie ma obowiązku rozmowy ani nawiązywania korespondencji. To Twoje prawo, a nie obowiązek. Jeśli rozmowa nie jest miła, możesz się bez żadnych konsekwencji rozłączyć i nie musisz jej kontynuować.

Po drugie, to ktoś od Ciebie żąda pieniędzy, a nie Ty od kogoś. W związku z tym bądź ostrożnym w deklarowaniu czegokolwiek albo pochopnym podejmowaniu decyzji o wpłacie. Nawet niewielka kwota wpłaty może uniemożliwić skuteczną obronę sądową w późniejszym procesie sądowym. Co musisz zrobić, kiedy dzwoni do Ciebie windykator? Przede wszystkim skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika, który doradzi Ci, czy dług istnieje, jest należny oraz czy nie jest przypadkiem zawyżony. Każdy ruch z Twojej strony, który nie zostanie skonsultowany grozi uznaniem długu i koniecznością zapłaty całości kwot, nawet tych, których nie uznajesz!

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Pozew i nakaz sądowy ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna. Jak się bronić?

Jeśli nie podejmiesz działań na etapie polubownym, to zapewne firma windykacyjna złoży przeciwko Tobie pozew o zapłatę. W konsekwencji sąd zazwyczaj wydaje w takich sprawach nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niekiedy zdarza się również nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym albo wyrok zaoczny. To nic strasznego, zawsze masz prawo złożyć odwołanie do sądu.

Co zrobić kiedy otrzymasz nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny? W każdym z tych przypadków czas biegnie na Twoją niekorzyść. Masz tylko 2 tygodnie od dnia odbioru przesyłki sądowej, aby podjąć skuteczne działania w sprawie. Musisz złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym albo sprzeciw od wyroku zaocznego.

PAMIĘTAJ! Złożenie odwołania do sądu po terminie skutkować będzie odrzuceniem Twojego pisma i szybką egzekucją komorniczą! Dlatego zawsze przestrzegaj terminów.

Co w takim piśmie trzeba napisać? Przede wszystkim musisz określić zakres zaskarżenia, tzn. czy zaskarżasz orzeczenie sądu w całości, czy też w jakiejś określonej części. Jeśli tylko w części to w jakiej. Kolejna rzecz to wnioski. Musisz wskazać sądowi o co konkretnie wnosisz. Po trzecie, zarzuty. Jesteś jako osoba pozwana zobowiązany nie tylko do napisania zarzutu, np. przedawnienia. Musisz niestety również ten zarzut uzasadnić, jeśli chcesz, aby sąd potraktował go poważnie.

Mieliśmy już wiele spraw ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna, a część z nich zakończyliśmy całkowitą wygraną i pełnym oddłużeniem. Musisz wiedzieć, że problem długów dotyczy w naszym kraju nawet kilkuset tysięcy osób. Oznacza to, że w Twojej miejscowości może być od kilku do nawet kilku tysięcy osób z podobnymi problemami jak Twoje. Nie krępuj się, szukaj pomocy w wyjściu z długów. Chowanie się przed problemem nie rozwiąże go, a ostatecznie może doprowadzić do większych kłopotów.

Co robimy w Kancelarii EUROLEGE kiedy otrzymujemy sygnał, że osoba pozwana dostała pismo z sądu? Naturalnie zapewniamy takiej osobie jednego z naszych najlepszych prawników. Złożony zostaje w sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew i rozpoczynamy oczekiwanie na rozprawę.

Wyrok oddalenie powództwa Skuteczne Windykacje M Walencik jak wygrać sprawę w sądzie

Wygraliśmy w sądzie ze Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna!

Po długim oczekiwaniu zazwyczaj otrzymujemy jakieś pierwsze informacje z sądu. Potem czekamy na jakieś pismo od strony powodowej, np. Skuteczne Windykacje. Rozstrzygnięcia sądów są różne. Z naszej praktyki i statystyk wynika, że zdecydowaną większość spraw z firmami pożyczkowymi, bankami oraz windykatorami wygrywamy. A w tym większość z tych spraw wygrywana jest w całości. Co to oznacza dla takiego Klienta, który został pozwany do sądu? Przede wszystkim to, że uzyskał całkowite, sądowe oddłużenie. Nie musi już się obawiać, że windykator pozwie go po raz kolejny do sądu. A gdyby do niego przyszedł albo zadzwonił? Taka osoba może pokazać wyrok i nic więcej nie mówić.

Czy warto walczyć w sądzie z firmami windykacyjnymi, np. Skuteczne Windykacje M. Walencik spółka jawna?

Jak pokazują setki wygranych przez nas spraw jak najbardziej TAK! Nie byłoby całkowitych oddłużeń, gdyby jakikolwiek z naszych Klientów rzucił sądowy nakaz zapłaty w kąt i czekał na to, co wydarzy się dalej. A wydarzyłyby się tylko przykre rzeczy, włącznie z egzekucją komorniczą. Co mogłaby stracić taka osoba, która nie zadbała o należyte załatwienie swoich spraw z długami w sądzie? Na pewno pieniądze z konta i część wynagrodzenia za pracę. W bardziej skrajnych przypadkach również samochód, a nawet mieszkanie! Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, czy musisz faktycznie płacić to zawsze podejmuj obronę sądową. Wówczas dowiesz się, czy dług istnieje, nie jest zawyżony oraz czy faktycznie został kupiony przez firmę windykacyjną.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.