Masz problem z firmą windykacyjną Cross Finance i nie wiesz jak sobie poradzić? A może zostałeś pozwany do sądu w sprawie, która była prowadzona przez Cross Finance? W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest Cross Finanse oraz działa ta firma. Zapraszamy do lektury.

Co to jest Cross Finance?

Cross Finance to jedna z wielu firm windykacyjnych działających na terenie naszego kraju. Jej zadaniem jest przeprowadzenie czynności windykacyjnych w stosunku do osób potencjalnie zadłużonych. Kto zleca takie działania firmie Cross Finance? Głównie są to podmioty branży pożyczkowej. Mogą to być więc takie firmy jak chociażby VIVUS, MoneyMan oraz Provident.

Działalność firmy Cross Finance SP jest formalnie jak najbardziej zgodna z prawem, chociaż nasi klienci zgłaszają nam działania, które w ich ocenie mogą być naruszać ich prawa. Jest to oczywiście kwestia ocenna i zależy od konkretnej osoby i konkretnego przypadku.

W dalszej części artykułu opiszemy jak reagować na poszczególne metody windykacyjne ze strony Cross Finance.

Cross Finance – windykacja. Jak reagować?

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak i Cross Finance sp stosuje różne metody windykacji.

Przede wszystkim podstawową metodą w działaniach windykacyjnych jest wykonywanie połączeń telefonicznych do osób potencjalnie zadłużonych. Na naszym blogu opisywaliśmy już jak rozmawiać z windykatorem przez telefon. Dla przypomnienia podamy jedynie, że pod żadnym pozorem nie możesz podawać ani nawet potwierdzać przez telefon swoich danych osobowych. Nigdy przecież nie wiesz czy po drugiej stronie nie siedzi osoba mające złe intencje. Musisz przede wszystkim chronić takie dane jak imię i nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego czy adres zamieszkania. Jeśli dane takie wejdą w posiadanie nieuczciwej osoby czekają Cię kłopoty. Włącznie z braniem na Twój rachunek pożyczek i kredytów. A zatem konsekwencje takiej nieroztropności mogą być bardzo poważne. Co istotne, firmy windykacyjne chętnie nagrywają rozmowy. Dlatego kiedy dzwoni do Ciebie ktoś podający się za windykatora – nawet z Cross Finance – uważaj na to, co mówisz. Wszystko może być użyte przeciwko Tobie w ewentualnym sporze sądowym.

Nie możesz również wdawać się w wymianę wiadomości tekstowych SMS. To jeden z trików firm windykacyjnych. Piszą do Ciebie, że masz spłacić zadłużenie, dają Ci jakiś krótki czas. Wiele osób wówczas odpisuje, aby dano im czas albo rozłożono zadłużenie na raty. Taki SMS stanowi dorozumiane uznanie długu. W ewentualnym sporze sądowym firma windykacyjna skrzętnie wykorzysta Twój błąd i ułatwi sobie drogę w procesie. Nie zalecamy więc kontaktu z windykatorem za pośrednictwem takiej formy komunikacji bez wcześniejszej porady prawnej eksperta od spraw antywindykacji.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Doświadczasz może korespondencji tradycyjnej z wezwaniami do zapłaty długu? Czy nie zastanawiałeś się kiedyś czytelniku skąd biorą się w tych pismach kwoty do zapłaty? Pamiętaj, kluczem do zrozumienia działań windykacyjnych jest zrozumienie swojej pozycji. Kiedy postawisz się w roli cichego dłużnika, proszącego o przebaczenie to wówczas możesz przepaść. Jeśli jednak będziesz odważnym i świadomym konsumentem to staniesz się niewygodnym przeciwnikiem dla windykacji, np. Cross Finance. Musisz wiedzieć, że kontakt z firmą windykacyjną powinien być ograniczony do minimum. Musisz także wiedzieć, że rozmowa z pracownikiem firmy windykacyjnej, jak chociażby tytułowe Cross Finance to nie jest Twój obowiązek. Jest to jedynie Twoje uprawnienie. Z którego lepiej jednak nie korzystać przed zasięgnięciem porady prawnej w swojej sprawie.

Zalecamy, aby właśnie bez uprzedniej konsultacji prawnej nie kontaktować się z firmą windykacyjną. Każda forma kontaktu może skończyć się uznaniem długu. A to najprostsza droga, aby zaprzepaścić szansę na pełne oddłużenie.

Czy Cross Finance pozywa do sądu?

Firma windykacyjna Cross Finance nie ma w praktycznym zwyczaju składania pozwów do sądu. Ich rola ogranicza się do procesu windykacji polubownej. A więc telefon, SMS, przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Kiedy przychodzi do bardziej formalnych form odzyskiwania długu zajmują się tym prawnicy firm chwilówkowych. To właśnie oni tworzą i składają pozwy do sądów. W wyniku ich działań wiele osób otrzymuje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wyrok zaoczny. Niestety, ale niewiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sprawy sądowe można wygrywać. Przykłady tysięcy naszych klientów pokazują, że warto walczyć w sądach o całkowite oddłużenie. A jeśli to okaże się niemożliwe, to przynajmniej o zdecydowane zmniejszenie zadłużenia.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.