Cross Finance. Jak się bronić? Windykacja i opinie o firmie. - Antywindykacja EuroLege

Cross Finance. Jak się bronić? Windykacja i opinie o firmie.

Jak się bronić przed windykacją Cross Finance i wygrać w sądzie

Oceń artykuł: 

Masz problem z firmą windykacyjną Cross Finance i nie wiesz jak sobie poradzić? A może zostałeś pozwany do sądu w sprawie, która była prowadzona przez Cross Finance? W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest Cross Finanse oraz jakie stosuje metody w swojej działalności. Zapraszamy do lektury.

Co to jest Cross Finance?

Cross Finance sp to jedna z wielu firm windykacyjnych działających na terenie naszego kraju. Jej zadaniem jest przeprowadzenie czynności windykacyjnych w stosunku do osób potencjalnie zadłużonych. Kto zleca takie działania firmie Cross Finance? Głównie są to podmioty branży pożyczkowej. W naszej praktyce spotykaliśmy windykację w sprawach VIVUS, MoneyMan oraz Provident.

Działalność firmy Cross Finance SP jest formalnie jak najbardziej zgodna z prawem, chociaż nasi klienci zgłaszają nam wiele działań, które nie zawsze mogą być poczytywane za zgodne z przepisami.

W dalszej części artykułu opiszemy jak reagować na poszczególne metody windykacyjne ze strony Cross Finance.

Cross Finance – windykacja. Jak reagować?

Podobnie jak większość firm windykacyjnych, tak i Cross Finance sp stosuje różne metody windykacji.

Przede wszystkim podstawową metodą w działaniach windykacyjnych jest wykonywanie połączeń telefonicznych do osób potencjalnie zadłużonych. Na naszym blogu opisywaliśmy już jak rozmawiać z windykatorem przez telefon. Dla przypomnienia podamy jedynie, że pod żadnym pozorem nie możesz podawać ani nawet potwierdzać przez telefon swoich danych osobowych. Nigdy przecież nie wiesz czy po drugiej stronie nie siedzi osoba mające złe intencje. Musisz przede wszystkim chronić takie dane jak imię i nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego czy adres zamieszkania. Jeśli dane takie wejdą w posiadanie nieuczciwej osoby czekają Cię kłopoty. Włącznie z braniem na Twój rachunek pożyczek i kredytów. A zatem konsekwencje takie nieroztropności mogą być bardzo poważne. Co istotne, firmy windykacyjne chętnie nagrywają rozmowy. Dlatego kiedy dzwoni do Ciebie ktoś podający się za windykatora z Cross Finance uważaj na to, co mówisz. Wszystko może być użyte przeciwko Tobie w ewentualnym sporze sądowym.

Nie możesz również wdawać się w wymianę wiadomości tekstowych SMS. To jeden z trików firm windykacyjnych. Piszą do Ciebie, że masz spłacić zadłużenie, dają Ci jakiś krótki czas. Wiele osób wówczas odpisuje, aby dano im czas albo rozłożono zadłużenie na raty. Taki SMS stanowi dorozumiane uznanie długu. W ewentualnym sporze sądowym firma windykacyjna skrzętnie wykorzysta Twój błąd i pognębi Cię w procesie. Nie zalecamy więc kontaktu z windykatorem za pośrednictwem takiej formy komunikacji.

Doświadczasz może korespondencji tradycyjnej z wezwaniami do zapłaty długu? Czy nie zastanawiałeś się kiedyś czytelniku skąd biorą się w tych pismach kwoty do zapłaty? Pamiętaj, kluczem do zrozumienia działań windykacyjnych jest zrozumienie swojej pozycji. Kiedy postawisz się w roli cichego dłużnika, proszącego o przebaczenie to wówczas przepadłeś. Jeśli jednak będziesz odważnym i świadomym konsumentem to staniesz się niewygodnym przeciwnikiem dla Cross Finance. Musisz wiedzieć, że kontakt z firmą windykacyjną powinien być ograniczony do minimum. Musisz także wiedzieć, że rozmowa z pracownikiem Cross Finance to nie jest Twój obowiązek, to jedynie Twoje uprawnienie. Z którego lepiej jednak nie korzystać przed zasięgnięciem porady prawnej w swojej sprawie.

Zalecamy, aby właśnie bez uprzedniej konsultacji prawnej nie kontaktować się z firmą windykacyjną. Każda forma kontaktu może skończyć się uznaniem długu. A to najprostsza droga, aby zaprzepaścić szansę na pełne oddłużenie.

Czy Cross Finance pozywa do sądu?

Firma windykacyjna Cross Finance nie ma w praktycznym zwyczaju składania pozwów do sądu. Ich rola ogranicza się do procesu windykacji polubownej. A więc telefon, SMS, przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Kiedy przychodzi do bardziej formalnych form odzyskiwania długu zajmują się tym prawnicy firm chwilówkowych. To właśnie oni tworzą i składają pozwy do sądów. W wyniku ich działań wiele osób otrzymuje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wyrok zaoczny. Niestety, ale niewiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sprawy sądowe można wygrywać. Przykłady tysięcy naszych klientów pokazują, że warto walczyć w sądach o całkowite oddłużenie. A jeśli to okaże się niemożliwe, to przynajmniej o zdecydowane zmniejszenie zadłużenia.

Co trzeba zrobić kiedy otrzymasz pierwsze pismo z sądu? Najlepiej natychmiast wyślij do nas zgłoszenie. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Jeśli uznamy, że będziemy w stanie Ci pomóc, to zapewnimy Ci naszego prawnika. Kogoś z dużym doświadczeniem. Prowadziliśmy już i nadal prowadzimy kilka tysięcy spraw sądowych o zapłatę. Dlatego nie ryzykuj działania na własną rękę i powierz sprawę profesjonalistom.

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA