Zostałeś pozwany do sądu przez firmę RK Recovery? W Twojej sprawie wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wyrok zaoczny? A może sąd przesłał do Ciebie wezwanie na rozprawę? W naszym dzisiejszym artykule poświęcimy miejsce na opisanie sprawy sądowej z RK Recovery S.A. Wskażemy również czym jest RK Recovery i jak skutecznie bronić się w sądzie przed windykatorem. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

Co to jest RK Recovery i jak działa?

RK Recovery to jedna z bardzo wielu firm skupujących wierzytelności od firm pożyczkowych i dochodząca ich zapłaty polubownie oraz w sądzie. Mówiąc najprościej jest to jedna z wielu firm windykacyjnych działających w naszym kraju. Nie jest co prawda zaliczana do potentatów rynku obrotu wierzytelnościami, jak np. BEST czy Kredyt Inkaso, ale jej znaczenie stale rośnie i jest z pewnością zauważalnym graczem.

Na wstępie zaznaczamy, że firma RK Recovery S.A. jest firmą zarejestrowaną oraz legalnie działającą w Polsce. Nie oznacza to jednak, że jeśli otrzymasz wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej musisz natychmiast płacić. To samo dotyczy wydawanych z powództwa takich podmiotów sądowych nakazów zapłaty. Od takich orzeczeń warto, a nawet trzeba się odwoływać.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z RK Recovery – windykacja. Czy muszę płacić?

Jak wspomnieliśmy powyżej, nakaz zapłaty z sądu w sprawie z Windykacja RK Recovery to nic strasznego, o ile odwołasz się od tego nakazu w terminie. Ile wynosi ten termin? Jako pozwany masz jedynie 2 tygodnie na zaskarżenie nakazu zapłaty składając sprzeciw od nakazu zapłaty. Odwołanie składa się do sądu, który wydał takie orzeczenie. Zachowanie terminu jest bardzo istotne, ponieważ brak złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty powoduje poważne konsekwencje. Jakie? Przede wszystkim to, że w życiu osoby, która nie odwołała się zagości niebawem komornik. Co może się wówczas stać? Zajęcie konta bankowego, wynagrodzenia za pracę czy renty lub emerytury to jedne z najlżejszych form egzekucji. Możliwe jest nawet zajęcie ruchomości, np. samochodu, a nawet nieruchomości jak dom i mieszkanie. Dlatego warto odwoływać się od orzeczeń sądowych.

Osób mających problemy finansowe jest w Polsce bardzo dużo. Spokojnie kilkaset tysięcy. Jest to problematyka zazwyczaj ukrywana w tajemnicy. Nawet przed najbliższa rodziną. A to niedobrze, ponieważ istnieje wiele technik oddłużania. Dług to problem wtedy, kiedy nie staramy się go rozwiązywać. Korzystając z pomocy specjalistów zawsze znajdziemy jakieś wyjście z każdej sytuacji dotyczącej kłopotów finansowych. Zazwyczaj mają one charakter przejściowy.

Jak w Kancelarii EUROLEGE wygląda proces przyjmowania spraw sądowych? Oczywiście natychmiast po zgłoszeniu sprawy otrzymujesz od nas kontakt, a my przydzielamy do prowadzenia Twojej sprawy jednego ze współpracujących z nami prawników. Pamiętaj, że w przytłaczającej większości spraw sądowych zawsze znajduje się coś, co powoduje wątpliwości prawne. W takiej sytuacji nasz prawnik sporządza sprzeciw od nakazu zapłaty podnosząc szereg zarzutów przeciwko żądaniu pozwu.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

RK Recovery – windykacja i sprawa sądowa.

Oczywistą konsekwencją złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty jest jego uchylenie przez sąd i wyznaczenie terminu rozprawy. następnie oczekujemy na rozstrzygnięcie będąc zawsze dobrej myśli gdyż wiemy co robimy i wiemy o co walczymy. W przypadku spraw rozpatrywanych w sądzie elektronicznym, w EPU sąd umarza postępowanie, nie wyznacza rozprawy. Wówczas powód, np. RK Recovery ma 3 miesiące na złożenie pozwu w sądzie tradycyjnym. Właściwym miejscowo dla osoby zadłużonej. Jeśli tego nie zrobi w tym terminie przepadają mu skutki wniesienia pozwu w e-sądzie, w tym przepadkowi ulega opłata od pozwu.

Każda osoba pozwana, która składa odwołania zyskuje szansę na pełne oddłużenie. My celujemy zawsze w całkowitą wygraną. Nie zawsze się to udaje, ale w sprawach z firmami windykacyjnymi mamy świetną statystykę. Warto też pamiętać, że na czas postępowania sądowego windykator – np. RK Recovery odstępuje zazwyczaj od procesu windykacji. W końcu czego może szukać w okolicznościach, w jakich złożył sprawę do sądu?

Czy warto walczyć w sądzie z RK Recovery?

Odpowiadając krótko na zadane pytanie: TAK! Z różnych powodów. Przede wszystkim dlatego, że istnieje realna szansa na oddalenie powództwa w całości, o co zawsze walczymy. A to powoduje, iż osoba windykowana wychodzi z takiej sprawy bez żadnego zadłużenia. Jeśli to się nie udaje, to wówczas możliwym wariantem jest oddalenie powództwa w części. To z kolei zmniejsza istniejące zadłużenie. Oczywiście przegranych nie zakładamy, ale nawet gdyby takowe się zdarzyły, to Klient zyskuje czas na to, aby uzbierać odpowiednią sumę. A proces trwa zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Windykacja RK Recovery to wymagający przeciwnik. Jednak odpowiednio skonstruowane zarzuty procesowe dają solidną podstawę do skutecznej walki w sądzie.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

W Kancelarii EUROLEGE zapewniamy pomoc przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Działamy zdalnie, w związku z czym profesjonalny prawnik od długów jest na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Możesz zlecić nam sprawę sądową albo komorniczą siedząc w domu czy pracy.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.6/5 - (10 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Ewa pisze:

Witam, czy mogę prosić o pomoc? Mam komornika z RK recovery. Nie wiem co robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Alan pisze:

Kancelaria walczyła o moje prawa przeciwko RK Recovery, również z innymi firmami skupującymi „chwilówki” typu SVEA itd. W dniu dzisiejszym mogę z całego serca polecić kancelarię, wygrywają z takimi funduszami ponad 90% spraw. Warto zapłacić 500zł, za oddłużenie z kwoty sięgającej 10-15 krotności opłaty i zyskać spokój. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kancelarii dla osób zadluzonych, to zaufaj EUROLEGE :) Miła obsluga, kontakt i pomoc zestrony mecenasa. Szczególnie polecam mecenasów T. i M. K są bardzo rzeczowi i konkretni merytorycznie :)

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Bardzo nam miło, że mogliśmy Pani pomóc. Oczywiście polecamy się na przyszłość i serdecznie pozdrawiamy! :)