RK Recovery pozywa do sądu? Komornik? Zobacz jak się bronić! - Antywindykacja EuroLege

RK Recovery pozywa do sądu? Komornik? Zobacz jak się bronić!

RK Recovery pozew sądowy i nakaz zapłaty co zrobić

Oceń artykuł: 

Zostałeś pozwany do sądu przez firmę RK Recovery? W Twojej sprawie wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wyrok zaoczny? A może sąd przesłał do Ciebie wezwanie na rozprawę? W naszym dzisiejszym artykule poświęcimy miejsce na opisanie sprawy sądowej z RK Recovery S.A. Wskażemy również czym jest RK Recovery i jak skutecznie bronić się w sądzie przed windykatorem. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

W Twojej sprawie z RK Recovery jest już komornik sądowy? Na to też możemy znaleźć rozwiązanie. Na końcu dzisiejszego artykułu wskazujemy jakie warunki trzeba spełnić, aby umorzyć egzekucję komorniczą i odzyskać zabrane pieniądze!

Co to jest RK Recovery i jak działa?

RK Recovery to jedna z bardzo wielu firm skupujących wierzytelności od firm pożyczkowych i dochodząca ich zapłaty polubownie oraz w sądzie. Mówiąc najprościej jest to jedna z wielu firm windykacyjnych działających w naszym kraju. Nie jest co prawda zaliczana do potentatów rynku obrotu wierzytelnościami, jak np. BEST czy Kredyt Inkaso, ale jej znaczenie stale rośnie.

Na wstępie zaznaczamy, że firma RK Recovery S.A. jest firmą zarejestrowaną oraz legalnie działającą w Polsce. Nie oznacza to jednak, że jeśli otrzymasz wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej musisz natychmiast płacić. To samo dotyczy wydawanych z powództwa takich podmiotów sądowych nakazów zapłaty. Od takich orzeczeń warto, a nawet trzeba się odwoływać.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z RK Recovery. Czy muszę płacić?

Jak wspomnieliśmy powyżej, nakaz zapłaty z sądu w sprawie z RK Recovery to nic strasznego, o ile odwołasz się od tego nakazu w terminie. W jakim? Jako pozwany masz jedynie 2 tygodnie na zaskarżenie nakazu zapłaty składając sprzeciw od nakazu zapłaty do sądu, który wydał takie orzeczenie. Zachowanie terminu jest bardzo istotne, ponieważ brak złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty powoduje poważne konsekwencje. Jakie? Przede wszystkim to, że w życiu osoby, która nie odwołała się zagości niebawem komornik. Co może się wówczas stać? Zajęcie konta bankowego, wynagrodzenia za pracę czy renty lub emerytury to jedne z najlżejszych form egzekucji. Możliwe jest nawet zajęcie ruchomości, np. samochodu, a nawet nieruchomości jak dom i mieszkanie. Dlatego warto odwoływać się od orzeczeń sądowych.

Taka historia przydarzyła się Panu Mirosławowi z Rybnika, który napisał do nas w wiadomości prywatnej:

„Czy możecie mi Państwo pomóc? Mam pozew z RK Recovery S.A. Dostałem też sądowy nakaz zapłaty. Nie chcę płacić jakichś kwot, których nie jestem pewien. Liczę na Waszą pomoc. Widziałem w opiniach, że pomagaliście takim ludziom jak ja.”

Oczywiście natychmiast przydzieliliśmy prawnika Panu Mirosławowi. Wiadomość nie nastręczała nam wątpliwości, że w sprawie może być coś nie tak. I nie myliliśmy się. Nasz prawnik sporządził sprzeciw od nakazu zapłaty podnosząc szereg zarzutów przeciwko żądaniu pozwu.

RK Recovery i sprawa sądowa.

Oczywistą konsekwencją złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty było jego uchylenie przez sąd i wyznaczenie terminu rozprawy. Aktualnie oczekujemy na rozstrzygnięcie, ale jesteśmy dobrej myśli i wiemy o co walczymy.

Pan Mirosław jest zadowolony, ponieważ zyskał szansę na pełne oddłużenie. My celujemy w całkowitą wygraną. Dla Pana Mirosława to również czas spokoju. Na czas postępowania sądowego windykator z RK Recovery odstąpił od procesu windykacji. W końcu czego może szukać w okolicznościach, w jakich złożył sprawę do sądu?

Czy warto walczyć w sądzie z RK Recovery?

Odpowiadając krótko na zadane pytanie: TAK! Z różnych powodów. Przede wszystkim dlatego, że istnieje realna szansa na oddalenie powództwa w całości, o co zawsze walczymy. A to powoduje, iż osoba windykowana wychodzi z takiej sprawy bez żadnego zadłużenia. Jeśli to się nie udaje, to wówczas możliwym wariantem jest oddalenie powództwa w części. To z kolei zmniejsza istniejące zadłużenie. Oczywiście przegranych nie zakładamy, ale nawet gdyby takowe się zdarzyły, to klient zyskuje czas na to, aby uzbierać odpowiednią sumę. A proces trwa zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

RK Recovery – komornik. Czy można umorzyć egzekucję z wniosku firmy windykacyjnej?

Jeśli masz już komornika z wniosku RK Recovery S.A. to być może jeszcze nie wszystko stracone. Zależy, czy spełniasz kryteria i warunki do tego, aby umorzyć egzekucję i końcowo odzyskać pieniądze. Warunek jest zasadniczo jeden: o całej sprawie sądowej z RK Recovery S.A. musiałeś/aś dowiedzieć się dopiero od komornika.

W takiej sytuacji jak wyżej istnieją procedury zmierzające do uchylenia tytułu wykonawczego i umorzenia egzekucji. Kolejnym krokiem jest właśnie możliwość ubiegania się o zwrot zabranych pieniędzy. A jeżeli po drodze komornik zlicytował Ci mieszkanie, dom, działkę czy samochód to możesz uzyskać odszkodowanie.

Oczywiście cały proces nie jest zadaniem łatwym i wymaga podjęcia działań na linii osoba zadłużona – sąd – komornik. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo wiele osób egzekwowanych nie jest w stanie samodzielnie sobie poradzić w przeprowadzeniu oddłużania. Dlatego stworzyliśmy w naszej Kancelarii EUROLEGE specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu nasi klienci otrzymują szybką i profesjonalną pomoc prawną. Pomagamy przed komornikami i sądami w całej Polsce. Nawet jeśli mieszkasz za granicą i masz komornika w Polsce będziemy w stanie Ci pomóc.

Co musisz zrobić, aby uzyskać naszą pomoc? Wystarczy wysłać zgłoszenie albo skontaktować się z nami w innej dostępnej formie. Wszystko załatwisz u nas zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. A wstępna analizę sprawy otrzymasz całkowicie za darmo. Poniżej kilka dostępnych form kontaktu zdalnego:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA