Pozew sądowy z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (PUH Nobiles 2). Jak bronić się skutecznie? - Antywindykacja EuroLege

Pozew sądowy z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (PUH Nobiles 2). Jak bronić się skutecznie?

Pozew o zapłatę długu, nakaz zapłaty firma Gredan Grzegorz Czebotar

Oceń artykuł: 

Masz problem z firmą FHU Gredan Grzegorz Czebotar? Najpewniej wziąłeś kiedyś pożyczkę – chwilówkę i stad Twoje problemy. Firma FHU Gredan Grzegorz Czebotar skupuje wierzytelności z pożyczek krótkoterminowych, o wysokich kosztach i pozywa klientów chwilówek do sądów o zapłatę. Ale dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe!

Konsekwencją działania firmy FHU Gredan Grzegorz Czebotar jest zazwyczaj powiernicze nabywanie wierzytelności i dochodzenie ich w sądzie. Niestety jest to jedna z takich firm, z którymi najtrudniej wygrać ale nasi prawnicy jako jedni z niewielu w Polsce wiedzą jak to zrobić. Jesteś ciekawy jak działa FHU Gredan Grzegorz Czebotar? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Pozew z sądu z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar (PUH Nobiles 2). Jak się zachować?

Proces dochodzenia i nabywania wierzytelności przez FHU Gredan Grzegorz Czebotar jest zazwyczaj taki sam w większości trafiających do nas przypadków. Osoba, która została pozwana do sądu miała zawartą umowę pożyczki z firmą X. Następnie, chwilę po zawarciu umowy pożyczki wierzytelność z tej umowy sprzedawana jest do firmy Y. Następnie firma Y wypowiada umowę pożyczki późniejszemu pozwanemu i kieruje pozew do sądu. Ciekawą rzeczą jest, że ciąg cesji wierzytelności następuje zazwyczaj w krótkich odstępach czasu.

Kiedy otrzymasz pierwsze pismo z sądu w sprawie z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar nie możesz popadać w panikę. Przede wszystkim musisz uspokoić nerwy i postępować w sposób następujący. Po pierwsze zapisz na kopercie, pozwie albo nakazie zapłaty kiedy odebrałeś korespondencję z sądu. To bardzo ważne, ponieważ na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie od daty odbioru przesyłki sądowej. Jeśli w sprawie nie został wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym to otrzymasz wezwanie na rozprawę. Wraz z tym wezwaniem otrzymasz pozew i zazwyczaj termin na złożenie odpowiedzi na pozew, który nie może być krótszy niż 14 dni.

Co napisać w piśmie do sądu w odpowiedzi na pozew z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (Nobiles 2).

Kiedy zabierasz się do odpisania na pismo z sądu z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar musisz dokładnie przeanalizować umowę pożyczki, która została załączona do pozwu. Następnie musisz sprawdzić, czy w każdej umowie przelewu wierzytelności znajdują się te same dane. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieścisłości, to natychmiast sygnalizuj to sądowi.

Zwróć również uwagę, czy umowa cesji wierzytelności nie została zawarta pod jakimś warunkiem. Jeśli tak jest, to zarzuć do już w pierwszym piśmie kierowanym do sądu.

Popatrz także w dokumenty pełnomocnictwa. Zobacz, czy osoby podpisujące umowy na pewno posiadały stosowne umocowania do działania i zawierania tychże umów.

Musisz poczytać umowę pożyczki pod kątem tzw. klauzul niedozwolonych. Niestety, ale umiejętność zbadania umowy pożyczki pod tym kątem wymaga zazwyczaj spojrzenia fachowym okiem. W naszej Kancelarii posiadamy specjalistów od analizowania umów pożyczek w kontekście niedosłownych postanowień umownych.

Jak może skończyć się sprawa z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (Nobiles 2).

W sprawach sądowych z FHU Gredan Grzegorz Czebotar nie ma co raczej liczyć na to, że powód cofnie pozew. Wobec takiej sytuacji sąd może wydać następujące rozstrzygnięcia: 1) uwzględnić powództwo w całości; 2) uwzględnić powództwo w części i w pozostałym zakresie je oddalić: 3) oddalić powództwo w całości.

Dla pozwanego najlepszym rozwiązaniem jest oddalenie powództwa w całości. Przy takim rozstrzygnięciu pozwany nie jest i nie będzie już zobowiązany do zapłaty jakiejkolwiek kwoty na rzecz FHU Gredan Grzegorz Czebotar.

Powództwo zasądzające w całości natomiast skutkować będzie koniecznością zapłaty, chyba, że pozwany złoży apelacje do sądu wyższej instancji i tam będzie szukał możliwości i dróg obalenia niekorzystanego dla niego rozstrzygnięcia sądu niższego rzędu.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA