Masz problem z firmą FHU Gredan Grzegorz Czebotar? Najpewniej wziąłeś kiedyś pożyczkę – chwilówkę i stad Twoje problemy. Firma FHU Gredan Grzegorz Czebotar skupuje wierzytelności z pożyczek krótkoterminowych, o stosunkowo wysokich kosztach i pozywa klientów chwilówek do sądów o zapłatę. Ale dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe!

Konsekwencją działania firmy FHU Gredan Grzegorz Czebotar jest zazwyczaj powiernicze nabywanie wierzytelności i dochodzenie ich w sądzie. Niestety jest to jedna z takich firm, które najsolidniej są przygotowane do procesu, ale nasi prawnicy jako jedni z niewielu w branży antywindykacyjnej wiedzą jakie zarzuty postawić, aby zwiększyć szansę na skuteczne oddłużenie. Jesteś ciekawy jak działa FHU Gredan Grzegorz Czebotar? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Pozew z sądu z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar (PUH Nobiles 2). Jak się zachować?

Proces dochodzenia i nabywania wierzytelności przez FHU Gredan Grzegorz Czebotar jest zazwyczaj taki sam w większości trafiających do nas przypadków. Osoba, która została pozwana do sądu miała zawartą umowę pożyczki z firmą X. Następnie, chwilę po zawarciu umowy pożyczki wierzytelność z tej umowy sprzedawana jest do firmy Y. Następnie firma Y wypowiada umowę pożyczki późniejszemu pozwanemu i kieruje pozew do sądu. Ciekawą rzeczą jest, że ciąg cesji wierzytelności następuje zazwyczaj w krótkich odstępach czasu.

Kiedy otrzymasz pierwsze pismo z sądu w sprawie z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar nie możesz popadać w panikę. Przede wszystkim musisz uspokoić nerwy i postępować w sposób następujący. Po pierwsze zapisz na kopercie, pozwie albo nakazie zapłaty kiedy odebrałeś korespondencję z sądu. To bardzo ważne, ponieważ na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie od daty odbioru przesyłki sądowej. Jeśli w sprawie nie został wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym to otrzymasz wezwanie na rozprawę. Wraz z tym wezwaniem otrzymasz pozew i zazwyczaj termin na złożenie odpowiedzi na pozew, który nie może być krótszy niż 14 dni.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Co napisać w piśmie do sądu w odpowiedzi na pozew z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (Nobiles 2).

Kiedy zabierasz się do odpisania na pismo z sądu z powództwa FHU Gredan Grzegorz Czebotar musisz dokładnie przeanalizować umowę pożyczki, która została załączona do pozwu. Następnie musisz sprawdzić, czy w każdej umowie przelewu wierzytelności znajdują się te same dane. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieścisłości, to natychmiast sygnalizuj to sądowi.

Zwróć również uwagę, czy umowa cesji wierzytelności nie została zawarta pod jakimś warunkiem. Jeśli tak jest, to zarzuć to już w pierwszym piśmie kierowanym do sądu.

Popatrz także w dokumenty pełnomocnictwa. Zobacz, czy osoby podpisujące umowy na pewno posiadały stosowne umocowania do działania i zawierania tychże umów.

Musisz wnikliwie przeczytać umowę pożyczki pod kątem tzw. klauzul niedozwolonych. Niestety, ale umiejętność zbadania umowy pożyczki pod tym kątem wymaga zazwyczaj spojrzenia fachowym okiem. W naszej Kancelarii posiadamy specjalistów od analizowania umów pożyczek w kontekście niedozwolonych postanowień umownych.

Jak może skończyć się sprawa z FHU Gredan Grzegorz Czebotar (Nobiles 2).

W sprawach sądowych z FHU Gredan Grzegorz Czebotar nie ma co raczej liczyć na to, że powód cofnie pozew. Wobec takiej sytuacji sąd może wydać następujące rozstrzygnięcia: 1) uwzględnić powództwo w całości; 2) uwzględnić powództwo w części i w pozostałym zakresie je oddalić: 3) oddalić powództwo w całości.

Dla pozwanego najlepszym rozwiązaniem jest oddalenie powództwa w całości. Przy takim rozstrzygnięciu pozwany nie jest i nie będzie już zobowiązany do zapłaty jakiejkolwiek kwoty na rzecz FHU Gredan Grzegorz Czebotar.

Powództwo zasądzające w całości natomiast skutkować będzie koniecznością zapłaty, chyba, że pozwany złoży apelacje do sądu wyższej instancji i tam będzie szukał możliwości i dróg obalenia niekorzystanego dla niego rozstrzygnięcia sądu niższego rzędu.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.5/5 - (35 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Piotr pisze:

Mam dług u komornika pani Adriana Bnidziańska na wniosek wierzyciela Grzegorz czabotar nr syg 95/21 chciałbym rozwiązać ten problem lecz nie mam możliwości zapłaty całej kwoty lecz w ratach

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli sprawa znajduje się już na etapie sądowym to sprawy się komplikują, ale zawsze możemy zbadać czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby był to wówczas jesteśmy w stanie umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane pieniądze. Musi Pan zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli wierzyciel nie wyraża żadnych chęci ugodowych na etapie egzekucyjnym to wola komornika nie ma tutaj większego znaczenia. Musi egzekwować zobowiązanie bez względu na Pana sytuację.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.