Dostałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, w tym EPU lub pozew w sprawie, w której powodem w sprawie jest mBank S.A.? A może otrzymałeś wezwanie na rozprawę w sprawie z mBank S.A.? Zatem dobrze trafiłeś, bo anulowanie całego zadłużenia bankowego jest możliwe! Opiszemy dzisiaj jak prowadzić proces sądowy przeciwko bankowi oraz poradzimy, co zrobić, aby nie płacić za dług, co do którego istnienia albo wysokości nie jesteśmy pewni. Zachęcamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem w sądzie na własną rękę. Nasi prawnicy mają wiele lat doświadczenia, wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym mBank S.A. Każda wygrana sprawa kończyła się całkowitym oddłużeniem. Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie i pozew  w sprawie mBank S.A. z sądu elektronicznego, czyli e-sądu.

Jak większość banków, w tym PKO BP S.A., Santander Consumer Bank S.A. czy BNP Paribas, tak też mBank S.A. bardzo często składa pozwy do e-sądu. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że bank nie musi angażować środków finansowych do napisania pozwu (papier, toner etc.). Wystarczy napisanie pozwu i kliknięcie na klawiaturze „enter”. Poza tym opłata od pozwu w sprawie rozpatrywanej przez e-sąd wynosi zaledwie 1/4 normalnej opłaty od pozwu. A więc koszty procesu ze strony banku są znacznie niższe, niż w normalnym sądzie. Po trzecie czas. Zazwyczaj terminy rozpatrywania spraw w EPU są o wiele szybsze, aniżeli w sądzie tradycyjnym, jak np. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa.

O tym czym jest EPU przekonały się już miliony Polek i Polaków. Każdego roku sygnatury elektronicznego sądu idą w miliony i nie widać, aby tendencja miała maleć. Pozwy do e-sądu kierują nie tylko banki. Jest to ulubiony sąd także firm windykacyjnych oraz tzw. „chwilówek”.

Jak reaguje nasza Kancelaria EUROLEGE kiedy otrzymujemy zgłoszenie od sprawie sądowej z powództwa banku, firmy windykacyjnej albo pożyczkowej? Oczywiście natychmiast zapewniamy pomoc jednego z naszych wyspecjalizowanych prawników w procesach o zapłatę. Czasu zazwyczaj mamy trochę. Jednak zdarzają się i takie przypadki, że od zgłoszenia sprawy do momentu złożenia pismo w sądzie mamy tylko kilka godzin. Jednak zawsze dajemy radę, o ile Klient również stara się robić wszystko bez zbędnej zwłoki.

Sprzeciw od nakazu zapłaty, który zostaje złożony do sądu elektronicznego w ustawowym terminie 2 tygodni zostaje zgodnie z przepisami uchylony w całości. Tak brzmią przepisy i żadnych dodatkowych czynności do tego nie potrzeba. Kiedyś sprawy były przekierowywane do sądu właściwości ogólnej osoby pozwanej. Aktualnie umorzenie w EPU powoduje, że sprawa nie trafia do sądu, ale jest umarzana. I wówczas powód ma 3 miesiące na złożenie pozwu przed sądem tradycyjnym. Jak tego nie zrobi przepadają mu wszystkie skutki złożenia pozwu w e-sądzie, włącznie z opłatą.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Sprawa sądowa z mBank. Jak uchylić nakaz zapłaty i bronić się przed roszczeniami mBanku?

Poza podniesieniem wielu standardowych zarzutów prawnik przydzielany naszemu Klientowi skupia się na tym, co właściwie w sprawie jest najistotniejsze. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię wpłat Klienta oraz rozliczeń dokonywanych przez bank. Dlatego zawsze należy wnikliwie skoncentrować się na dowodach.

Powyżej wskazany zarzut nie jest jedynym. Takich można postawić wiele więcej. Trzeba jednak zawsze spojrzeć w dokumentację. Tak, jak każdy człowiek jest inny, tak też każda sprawa czymś się od siebie różni. Naturalnie jest wiele podobieństw. Jednak jak zawsze „diabeł tkwi w szczegółach”, a więc zadaniem prawnika jest znaleźć błędy banku. Może być ich wiele. Nawet tak proste jak chociażby błędy w wyliczeniach, czyli błędy rachunkowe.

Końcowo zawsze badamy zachowanie prawidłowej procedury wypowiedzenia umowy bankowej, ale to już historia, wymagająca szerszego opisywania 😊

Wygrana sprawa z mBank? To możliwe.

Ostatecznie pewna część spraw przeciwko mBank S.A. okazuje się wygrana w całości. Nawet jeśli brałeś kredyt w banku to wygrana również jest możliwa. Wszystko uzależnione jest od tego czy bank popełnił w międzyczasie jakieś błędy oraz jakie one miały charakter oraz wagę. Jeśli były to poważne błędy, to i poważne będą tego konsekwencje dla banku, czyli oddalenie powództwa w całości.

Nasze statystyki nie kłamią, pomogliśmy skutecznie w dużej ilości procesów sądowych z bankami czy innymi firmami pożyczkowymi, jak np. Profi Credit, ID Finance Poland, czy Provident.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (15 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.