Pozew, wezwanie do zapłaty i komornik z mBank S.A.? Zobacz jak wygrać! - Antywindykacja EuroLege

Pozew, wezwanie do zapłaty i komornik z mBank S.A.? Zobacz jak wygrać!

Nakaz zapłaty wezwanie na rozprawę mBank

Oceń artykuł: 

Dostałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, w tym EPU lub pozew w sprawie, w której powodem w sprawie jest mBank S.A.? A może otrzymałeś wezwanie na rozprawę w sprawie z mBank S.A.? Zatem dobrze trafiłeś, bo anulowanie całego zadłużenia bankowego jest możliwe! Opiszemy dzisiaj historię jednej z Klientek Kancelarii EUROLEGE oraz poradzimy, co zrobić, aby nie płacić za dług, co do którego istnienia albo wysokości nie jesteśmy pewni. Zachęcamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem w sądzie na własną rękę. Nasi prawnicy mają wiele lat doświadczenia, wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym mBank S.A. Każda wygrana sprawa kończyła się całkowitym oddłużeniem. Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

A może w Twojej sprawie z mBank jest już komornik? Jeśli tak, to nie musi to wcale oznaczać, że oddłużenie nie jest możliwe. Zadanie jest co prawda trudniejsze i obarczone większą niepewnością, ale jest wykonalne. Wszystko zależy od kilku czynników. O wszystkim napiszemy na samym końcu dzisiejszego materiału.

Wezwanie i pozew  w sprawie mBank S.A. z sądu elektronicznego, czyli e-sądu.

Jak większość banków, w tym PKO BP S.A., Santander Consumer Bank S.A. czy BNP Paribas, tak też mBank S.A. bardzo często składa pozwy do e-sądu. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że bank nie musi angażować środków finansowych do napisania pozwu (papier, toner etc.). Wystarczy napisanie pozwu i kliknięcie na klawiaturze „enter”. Poza tym opłata od pozwu w sprawie rozpatrywanej przez e-sąd wynosi zaledwie 1/4 normalnej opłaty od pozwu. A więc koszty procesu ze strony banku są znacznie niższe, niż w normalnym sądzie. Po trzecie czas. Zazwyczaj terminy rozpatrywania spraw w EPU są o wiele szybsze, aniżeli w sądzie tradycyjnym, jak np. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa.

Pewien czas temu zwrócił się do nas Pan Mariusz z województwa Podkarpackiego z zapytaniem:

„Czy możecie mi Państwo pomóc napisać odwołanie do e-sądu? Dostałem nakaz zapłaty z mBanku i nie wiem jak mam się bronić. Miałem kiedyś kartę kredytową w tym banku, ale już dawno wszystko spłaciłem. Nie wiem jak to się stało, że mam do zapłaty kilka tysięcy! Proszę o pomoc.”

Oczywiście natychmiast zapewniliśmy Panu Mariuszowi pomoc jednego z naszych wyspecjalizowanych prawników w sprawach bankowych. Czasu było niewiele.

Sprzeciw od nakazu zapłaty został złożony do sądu elektronicznego w ustawowym terminie 2 tygodni. W konsekwencji nakaz zapłaty został uchylony w całości. Sprawa zaś została przekierowana do sądu właściwości ogólnej naszego podopiecznego.

Sprawa sądowa z mBank. Jak uchylić nakaz zapłaty i bronić się przed roszczeniami mBanku?

Poza podniesieniem wielu standardowych zarzutów prawnik przydzielony Panu Mariuszowi skupił się na tym, co właściwie w sprawie było najistotniejsze. Jak wspomniał Pan Mariusz w pierwszej informacji do nas przesłanej, kwestionował, aby był cokolwiek bankowi winien. Dlatego należało wnikliwie skoncentrować się na dowodach. MBank przedstawił je po przesłaniu akt sądowi w miejscowości, w której mieszka Pan Mariusz.

Okazało się, że faktycznie Pan Mariusz posiadał kiedyś umowę karty kredytowej w mBanku, ale dziwnym było to, że w księgach mBanku Pan Mariusz widniał jako dłużnik, który nie spłacił ani złotówki! Nie mogliśmy się z tym zgodzić i przedstawiliśmy dowody, że przynajmniej część zadłużenia powinna być spłacona. A skoro część była spłacona, to dokument taki, który przedstawił bank nie może być uznane za wiarygodne źródło dowodowe.

Końcowo nie zachowano również prawidłowej procedury wypowiedzenia umowy bankowej, ale to już historia 😊

Wygrana sprawa z mBank!

Ostatecznie sprawa Pana Mariusza przeciwko mBank S.A. okazała się wygrana. Nie mogło z resztą być inaczej, ponieważ dowody przemawiały za tym, że Pan Mariusz żadnym dłużnikiem mBanku nie był i nie jest. Jest to już kolejna osoba, której pomogliśmy skutecznie w procesie z bankiem czy inną firmą pożyczkową, jak np. Profi Credit, ID Finance Poland, czy Provident.

Komornik z mBank – jak umorzyć egzekucję?

Masz komornika z mBank S.A.? Być może jeszcze nie wszystko stracone. Z naszego doświadczenia wynika, że wcale nie mało spraw komorniczych można zakończyć umorzeniem i koniecznością zwrotu dłużnikom wszystkich zabranych pieniędzy. Jakie jednak warunki trzeba spełnić, aby bank musiał oddać wszystkie zabrane pieniądze? O tym za chwilę poniżej.

Zaczniemy od tego, że warunkiem umorzenia egzekucji komorniczej z wniosku mBank jak i każdego innego banku czy firmy windykacyjnej jest wadliwość doręczeń na etapie postępowania sądowego. Tak, sądy i pracownicy sądów również popełniają pomyłki. Z naszego doświadczenia wynika, że w obrocie znajduje się wiele tytułów wykonawczych, które nadają się do uchylenia przez wzgląd na wadliwości formalne. Czytając nasz dzisiejszy artykuł znajdujesz się zapewne w gronie nie więcej niż 1% osób zadłużonych, które mają taką wiedzę.

Jak to możliwe, że sądy błędnie wysyłały do Ciebie przesyłki sądowe i całej sprawie nic nie wiedziałeś wcześniej? Winne temu są zazwyczaj 2 przypadki:

  1. zmiana miejsca zamieszkania, np. wyjazd za granicę czy przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska – zazwyczaj w wyniku wstąpienia w związek małżeński.

Zatem, jeżeli o całej sprawie sądowej z mBank S.A. dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika sądowego to zapewne w Twojej sprawie możliwe jest umorzenie egzekucji. Dodatkowo również odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. A jeśli egzekucji podlegały np. mieszkanie, dom czy samochód to uzyskać można stosowne odszkodowanie.

Niestety, ale proces zmierzający do uwolnienia się od męczącego komornika sądowego nie jest łatwy. Wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia prawnego, ale także sporo cierpliwości. Wiedząc o tym stworzyliśmy zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Dzięki temu możemy szybko i na najwyższym poziomie wdrażać postępowania oddłużeniowe. Ze względu na zakres naszych działań pomagamy przed każdym sądem i komornikiem w Polsce! Mieszkasz może poza granicami naszego kraju? Takim osobom również pomagamy! Chcesz dowiedzieć się więcej? Możesz się z nami skontaktować całkowicie zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Oto sposoby kontaktu:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA