Otrzymałeś pismo z nakazem zapłaty, pozwem albo wezwaniem na rozprawę, którego adresatem jest Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa? Sprawdź jak możesz odwołać się od nakazu zapłaty z tego sądu. Nasz dzisiejszy artykuł poświęcimy na pisma otrzymywane przez osoby pozwane z niektórych sądów warszawskich oraz odpowiemy jak należy zareagować po otrzymaniu pisma.

List (przesyłka) z sądu rejonowego w Warszawie. Jak się odwołać? Co to może być?

Kiedy słyszymy o piśmie z sądu, to zazwyczaj mamy negatywne myśli. Ogarnia nas często strach, że będziemy musieli coś płacić. Niestety, ale w większości przypadków sprawy zakładane w sądach, w tym w takich dużych i znaczących Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa dotyczą spraw o zapłatę należności. Niestety również roszczeń przedawnionych. Kto pozywa? Zazwyczaj są to firmy windykacyjne, banki oraz firmy pożyczkowe.

Bardzo często otrzymujemy od osób śledzących naszego bloga informacje o tym, że zostały pozwane. Wczoraj otrzymaliśmy taką oto informację od Pani Iwony z okolic Krakowa:

„Proszę Państwa o pilną pomoc! Za chwilę zaczynają się święta, a ja dostałam jakiś pozew i nakaz zapłaty z sądu. Adresatem przesyłki jest Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Nie wiem jak to się stało, ale ja mieszkam od Warszawy kilkaset kilometrów. Jak mogę z tym walczyć?”

Oczywiście zapewniliśmy Pani Iwonie jednego z naszych prawników, który przystąpił do natychmiastowej analizy sprawy.

Jeśli otrzymasz takie pismo jak nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym z Sądu Rejonowego to pamiętaj, aby odnotować datę odbioru przesyłki sądowej i pamiętać o tym, że na zaskarżenie otrzymanego nakazu zapłaty masz zaledwie 2 tygodnie od dnia odbioru. Jeśli potrzebujesz pomocy w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty albo zarzutów od nakazu zapłaty możesz liczyć na pomoc naszej Kancelarii. Wystarczy, że zgłosisz nam swoją sprawę tutaj: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów lub Warszawa Wola wzywają na rozprawę. Czy muszę iść?

Jeżeli zostałeś wezwany przed Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów albo Sąd Rejonowy Warszawa Wola to koniecznie przeczytaj całą treść wezwania na rozprawę. Być może już w tym wezwaniu sąd zobowiąże Twoją osobę do złożenia odpowiedzi na pozew. Jeśli tak jest, to pamiętaj, aby taką odpowiedź złożyć oraz żądać rozpatrzenia sprawy pod Twoją nieobecność. To bardzo ważne, ponieważ obecność na sprawie o zapłatę nie jest obowiązkowa, a brak takiego żądania może skończyć się wydaniem przeciwko Tobie niekorzystnego wyroku zaocznego.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Adres sądu i mail.

Adresem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa jest ul. Ogrodowa 51, 00 – 873 Warszawa. Jest to jednak adres siedziby głównej sądu, ale nie jedyny. W Sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów powstał bowiem specjalny wydział, w którym rozpatrywane są sprawy nakazowe. Wydział ten to II Wydział – Sekcja Nakazowa. Adres Wydziału II Sekcji Nakazowej Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa to: ul. Płocka 9/11 B, 01 – 231 Warszawa.

Strona internetowa: http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/801/1158/sr-dla-warszawy-mokotowa-w-warszawie

Adresem poczty elektronicznej Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa to: oaogrodowa@mokotow.sr.gov.pl

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli. Adres sądu i mail.

Jeśli pismo otrzymałeś natomiast pismo adresowane z Sądu Rejonowego Warszawa Wola to pamiętaj, że każdą korespondencję musisz kierować pod właściwy adres tego sądu. Jak wynika ze strony internetowej Sądu Rejonowego Warszawa Wola, jego aktualnym adresem jest: ul. Kocjana 3, 01 – 473 Warszawa.

Strona internetowa: http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/1068/1161/sad-rejonowy-dla-warszawy-woli

Adresem poczty elektronicznej Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli to: boi@warszawa-wola.sr.gov.pl

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.