Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli i Warszawy Mokotowa - przesyłka sądowa. Co zrobić? - Antywindykacja EuroLege

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli i Warszawy Mokotowa – przesyłka sądowa. Co zrobić?

Nakaz zapłaty Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa lub dla Warszawy Woli jak się odwołać

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś pismo z nakazem zapłaty, pozwem albo wezwaniem na rozprawę, którego adresatem jest Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa? Sprawdź jak możesz odwołać się od nakazu zapłaty z tego sądu. Nasz dzisiejszy artykuł poświęcimy na pisma otrzymywane przez osoby pozwane z niektórych sądów warszawskich oraz odpowiemy jak należy zareagować po otrzymaniu pisma.

List (przesyłka) z sądu rejonowego w Warszawie. Jak się odwołać? Co to może być?

Kiedy słyszymy o piśmie z sądu, to zazwyczaj mamy negatywne myśli. Ogarnia nas często strach, że będziemy musieli coś płacić. Niestety, ale w większości przypadków sprawy zakładane w sądach, w tym w takich dużych i znaczących Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa dotyczą spraw o zapłatę należności. Niestety również roszczeń przedawnionych. Kto pozywa? Zazwyczaj są to firmy windykacyjne, banki oraz firmy pożyczkowe.

Bardzo często otrzymujemy od osób śledzących naszego bloga informacje o tym, że zostały pozwane. Wczoraj otrzymaliśmy taką oto informację od Pani Iwony z okolic Krakowa:

„Proszę Państwa o pilną pomoc! Za chwilę zaczynają się święta, a ja dostałam jakiś pozew i nakaz zapłaty z sądu. Adresatem przesyłki jest Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Nie wiem jak to się stało, ale ja mieszkam od Warszawy kilkaset kilometrów. Jak mogę z tym walczyć?”

Oczywiście zapewniliśmy Pani Iwonie jednego z naszych prawników, który przystąpił do natychmiastowej analizy sprawy.

Jeśli otrzymasz takie pismo jak nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym z Sądu Rejonowego to pamiętaj, aby odnotować datę odbioru przesyłki sądowej i pamiętać o tym, że na zaskarżenie otrzymanego nakazu zapłaty masz zaledwie 2 tygodnie od dnia odbioru. Jeśli potrzebujesz pomocy w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty albo zarzutów od nakazu zapłaty możesz liczyć na pomoc naszej Kancelarii. Wystarczy, że zgłosisz nam swoją sprawę tutaj: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów lub Warszawa Wola wzywają na rozprawę. Czy muszę iść?

Jeżeli zostałeś wezwany przed Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów albo Sąd Rejonowy Warszawa Wola to koniecznie przeczytaj całą treść wezwania na rozprawę. Być może już w tym wezwaniu sąd zobowiąże Twoją osobę do złożenia odpowiedzi na pozew. Jeśli tak jest, to pamiętaj, aby taką odpowiedź złożyć oraz żądać rozpatrzenia sprawy pod Twoją nieobecność. To bardzo ważne, ponieważ obecność na sprawie o zapłatę nie jest obowiązkowa, a brak takiego żądania może skończyć się wydaniem przeciwko Tobie niekorzystnego wyroku zaocznego.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Adres sądu i mail.

Adresem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa jest ul. Ogrodowa 51, 00 – 873 Warszawa. Jest to jednak adres siedziby głównej sądu, ale nie jedyny. W Sądzie Rejonowym Warszawa Mokotów powstał bowiem specjalny wydział, w którym rozpatrywane są sprawy nakazowe. Wydział ten to II Wydział – Sekcja Nakazowa. Adres Wydziału II Sekcji Nakazowej Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa to: ul. Płocka 9/11 B, 01 – 231 Warszawa.

Strona internetowa: http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/801/1158/sr-dla-warszawy-mokotowa-w-warszawie

Adresem poczty elektronicznej Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa to: oaogrodowa@mokotow.sr.gov.pl

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Woli. Adres sądu i mail.

Jeśli pismo otrzymałeś natomiast pismo adresowane z Sądu Rejonowego Warszawa Wola to pamiętaj, że każdą korespondencję musisz kierować pod właściwy adres tego sądu. Jak wynika ze strony internetowej Sądu Rejonowego Warszawa Wola, jego aktualnym adresem jest: ul. Kocjana 3, 01 – 473 Warszawa.

Strona internetowa: http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/1068/1161/sad-rejonowy-dla-warszawy-woli

Adresem poczty elektronicznej Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli to: boi@warszawa-wola.sr.gov.pl

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA