Masz sprawę sądową z powództwa BGŻ BNP Paribas? Dostałeś sądowy nakaz zapłaty z BNP Paribias albo wezwanie na rozprawę i nie wiesz co zrobić? Masz szczęście, że trafiłeś właśnie na nasz artykuł, bo anulowanie całego zadłużenia bankowego jest możliwe! W dzisiejszej publikacji przedstawimy sprawę, która trafiła do nas jeszcze w 2016 roku. Efekt naszej pomocy okazał się wielkim sukcesem. Nasza podopieczna nie musi zapłacić bankowi nawet 1 złotówki! Zobacz jak wygrać z Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem BGŻ BNP Paribas na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa tego banku anulując całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Nakaz zapłaty sądu w sprawie BGŻ BNP Paribas. Co robić?

Jeszcze w 2016 roku zgłosiła się do naszej Kancelarii Pani Katarzyna z Bytomia, która otrzymała z sądu rejonowego swojego miejsca zamieszkania nakaz zapłaty wraz z pozwem. Powodem w sprawie był Bank BGŻ BNP Paribas. Kwota żądania pozwu, którą wskazywał Bank BGŻ BNP Paribas wynosiła prawie 20.000 zł. Dług wedle banku miał wynikać z umowy kredytowej zawartej jeszcze w okresie, kiedy Pani Katarzyna prowadziła działalność gospodarczą.

Po wstępnej analizie dokumentów, dokonanej przez jednego z naszych specjalistów okazało się, że dokumentacja dołączona przez BGŻ BNP Paribas do pozwu zawiera wiele nieścisłości oraz braków o charakterze dowodowym. Ogólnie rzecz ujmując braki były takie, że sąd w naszej ocenie nawet nie powinien wydawać nakazu zapłaty. Jednak stało się inaczej.

Naturalną rzeczą w takiej sytuacji stało się złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Na złożenie takiego środka odwoławczego pozwany ma jedynie 2 tygodnie od dnia odebrania korespondencji z sądu. Pani Katarzyna trafiła do naszej Kancelarii zaledwie na 5 dni przed końcowym terminem, stąd też istniała konieczność szybkiego działania. Natychmiastowa reakcja oraz szybkość obrotu korespondencji sprawiła, że nakaz zapłaty został złożony w terminie. W efekcie złożenia sprzeciwu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany przez sąd został uchylony, a sprawa mogła trafić do normalnego trybu postępowania. Na tym etapie istniała możliwość realnej obrony praw Pani Katarzyny przed niezależnym sądem.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Bank BGŻ BNP Paribas nie udowadnia długu. Powództwo oddalone w całości!

Jak się okazało, do pozwu BGŻ BNP Paribas dołączył umowę przyznania limitu kredytowego dla firm. Umowa ta miała zostać zawarta pomiędzy bankiem, a Panią Katarzyną kilka lat temu. Nie byłoby w sprawie nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że poza umową podpisaną przez Panią Katarzynę z BGŻ BNP Paribas nie było żadnych przekonujących dowodów, że wykorzystała ona limity transakcyjne na rachunku bankowym. A na pewno nie było dowodów, że kwota ta wynosiła dokładnie tyle, ile chciał BGŻ BNP Paribas w treści żądania pozwu.

Co prawda Bank BGŻ BNP Paribas przedstawił wyciąg z ksiąg rachunkowych banku, jak również wyciągi z konta, ale wątpliwości nadal pozostawały. Przede wszystkim nie było zgodności pomiędzy rachunkiem bankowym wskazanym na umowie, a numerem rachunku, który widniał na wyciągu z konta. Były zupełnie dwa odrębne numery kont. Naturalnie nasz specjalista zauważył ten fakt i natychmiast zasygnalizował go sądowi orzekającemu w sprawie. BGŻ BNP Paribas tłumaczył sądowi, że to kwestia wewnętrznych procedur banku oraz kwestii istnienia rachunków technicznych do kont.

Czy myślicie Państwo, że takie tłumaczenia przekonały sąd? Absolutnie nie! A poniżej wynik naszej ciężkiej pracy. Powództwo zostało oddalone w całości!

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Bank BGŻ BNP Paribas. Powództwo oddalone!

Czy warto wchodzić w spór sądowy się z Bankiem BGŻ BNP Paribas?

Jeśli można byłoby zakończyć odpowiedź na zadane wyżej pytanie jednym słowem to oczywiście: TAK. Powyższa odpowiedź jest wynikiem nie tylko tego, że sprawę można wygrać – tak jak Pani Katarzyna – i ostatecznie nie spłacać zadłużenia, którego istnienie albo wysokość negujemy. Ważny jest również czas, który możemy zyskać w ewentualnym sporze z bankiem. Czas, w którym będziemy mogli zgromadzić środki na zapłatę w razie ewentualnej przegranej. Pozwoli to na zapobieżenie egzekucji komorniczej w przyszłości, nawet w razie hipotetycznej przegranej.

Ponadto koszty, jakie zostaną ewentualnie zasądzone na skutek wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty nie będą znacznie wyższe od tych, które zasądzone zostały w nakazie zapłaty. W każdym razie zapłata takiej ewentualnej ceny za prolongatę w spłacie może się bardzo opłacać. Z pewnością koszty niewątpliwej egzekucji komorniczej byłyby zdecydowanie większe.

Otrzymałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku BGŻ BNP Paribas? Zobacz co zrobić.

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu bankowego możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Wygrywamy z bankami w całej Polsce!

Nasza Kancelaria EUROLEGE działa już wiele lat. Każdego dnia pomagamy osobom pozwanym do sądów przez banki, firmy windykacyjne oraz pożyczkowe, tzw. chwilówki. Zakres naszej pomocy, dzięki organizacji i profesjonalnemu przygotowaniu obejmuje całą Polskę! Pomagamy także przed e-sądem w sprawach EPU.

Komornik z BNP Paribas? Odzyskaj pieniądze!

Masz komornika z wniosku BNP Paribas? Całkowicie bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i wskażemy możliwe wyjścia z sytuacji. Z naszego doświadczenia wynika, że jest wiele spraw, w których egzekucje komornicze w ogóle nie mogą się toczyć. Kiedy tak się dzieje? Zazwyczaj, jeśli o całej sprawie dowiedziałeś się dopiero od komornika. Takie sytuacje zazwyczaj maja miejsce, kiedy jako osoba pozwana nie mieszkałeś pod adresem wskazanym przez powoda, np. wyjechałeś za granicę czy przeprowadziłeś się w inne miejsce.

Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Przede wszystkim uchylić tytuł wykonawczy i umorzyć egzekucję! A jeśli komornik zabrał już jakieś pieniądze? Wówczas będziemy mogli je dla Ciebie odzyskać :)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zleć nam bezpłatną analizę swojej sprawy. Możesz dokonać zgłoszenia w następujący sposób:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.