Santander Consumer Bank S.A. pozwał Cię do sądu? Myślisz, że to już koniec i musisz płacić? Nic bardziej mylnego! Wygrana w sądzie z Santanderem jest możliwa. Jak to zrobić, aby dokonać sądowego anulowania długu Santander Bank Polska? Trzeba być  konsekwentnym i dokładnie przeglądać dokumenty przedkładane przez bank. Może okazać się, że bank może nie mieć żelaznych dowodów na Twój dług. A w sądzie przecież liczą się tylko dowody.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty – Santander Consumer Bank.

W związku z tym, że wygrywaliśmy już z bankami w sądzie, jak chociażby z Alior Bank czy PKO BP S.A., postanowiliśmy więc również pomóc w batalii sądowej kolejnej osobie. Tym razem na naszej drodze stanęli prawnicy Santander Consumer Bank.

Spraw sądowych przeciwko Santander Consumer Bank prowadziliśmy i prowadzimy nadal bardzo dużo. Wiemy mniej więcej jakie strategie procesowe przyjmuje ten bank oraz czego możemy spodziewać się w dokumentacji załączanej do pozwu oraz w dalszych pismach procesowych.

Jak to zwykle w sprawach sądowych bywa, Santander Consumer Bank składa pozew do sądu rejonowego i okręgowego. W ciągu kilku tygodni od złożenia pozwu otrzymuje nakaz zapłaty. Całe szczęście, że był to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, a nie ten wydany w postępowaniu nakazowym. Nie trzeba było wnosić opłaty od środka zaskarżenia.

Wygrana z Santanderem: sprzeciw złożony i nakaz zapłaty uchylony. Santander Consumer Bank jednak nie daje za wygraną…

Po złożonym sprzeciwie Santander Consumer Bank niemal zawsze wdaje się w spór. Przedstawia cały stos dowodów, z których ma wynikać zadłużenie. Niekiedy dokumentację można byłoby liczyć nie w kartkach, ale w… kilogramach. A my oczywiście zawsze musimy coś z tym zrobić. I robimy, jak zawsze zmuszając bank pozywający naszego Klienta do przedstawienia dowodów istnienia długu. Dla formalności dodamy, że sam fakt zawarcia umowy kredytu nie przesądza o tym, że sąd uwierzy bankowi. Jest jeszcze kilka metod prowadzenia procesu o dług, które dają szansę na powodzenie w sprawie i wygraną w całości albo obniżenie zadłużenia.

Bardzo często wnioskujemy do sądu, aby ten zobowiązał Santander Consumer Bank do przedstawienia dowodu, że nasz Klient pobrał pieniądze, które widniały na umowie. Bywa tak, że banki nie potrafią w sposób zgodny z przepisami prawa procesowego przedłożyć rzetelnej dokumentacji stwierdzającej ten – skądinąd – prosty wydawałoby się do wykazania fakt. Prawda, że zaskakujące?

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Wypowiedzenie umowy kredytu – Santander Bank Polska.

Czy umowa kredytu została mu skutecznie wypowiedziana. To też jest zawsze powinno być przedmiotem wnikliwej analizy prawnej. Koniecznym jest w takiej sytuacji prześledzenie całości drogi i obrotu korespondencji jaka wypływa z banku i jest kierowana do kredytobiorcy! Zdarza się, że dokumenty typu „wypowiedzenie umowy kredytu” bywa przez nikogo niepodpisane…

Wypowiedzenie umowy kredytu jest bardzo ważną czynnością bankową. Jej wadliwość w jakimkolwiek stopniu potrafi załatwić i położyć sprawę od strony banku. A jak się okazuje banki popełniają liczne błędy w wypowiedzeniach umów kredytów i pożyczek. Nie tylko chodzi o podpisy. Nie są stosowane chociażby przepisy prawa bankowego, a nawet umów, które te banki podpisują z Klientami. Nasi prawnicy bardzo dobrze wiedzą na co zwracać uwagę kiedy w ich ręce wpada wypowiedzenie umowy kredytu.

Jak wygrać z Santanderem w sądzie? Z naszą pomocą powództwo oddalone!

Nierzadko udaje nam się przekonać sąd orzekający uznał, że Santander Consumer Bank nie tylko nie wykazuje, że wydał Klientowi kwotę kredytu, ale również, że nie wykazuje, iż skutecznie wypowiedział zawartą umowę kredytu z konsumentem będącym osobą pozwaną. Nie pozostało więc nic innego w takiej sytuacji sądowi, jak tylko dopełnić formalności i powództwo banku oddalić w całości.

Pamiętaj, że zapewnienia pracowników strony bankowej o tym, że wszystko jest w porządku nic nie znaczy. Nawet, gdyby był to kierownik placówki czy dyrektor danego oddziału. W dokumentacji zawsze wszystko musi być w porządku i musi odpowiadać przepisom prawa oraz regulacjom zawartej umowy kredytu.

Nie jest więc tak, że jeśli pozew pochodzi od banku to pozwany ma pokornie przyjąć każde uderzenie. Wręcz przeciwnie! Należy się bronić. Setki, tysiące przykładów naszych Klientów pokazują niezbicie, że warto i należy podejmować rękawice. Nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że nie jesteśmy w stanie wygrać.

windykacja santander bank

Santander Consumer Bank sprzedał mój dług do firmy windykacyjnej. Co robić?

Jak widać na powyższym przykładzie można wygrać z Santanderem w sądzie, trzeba jednak się do tego właściwie przygotować. Jeśli Twoje zadłużenie w Santander Consumer Bank zostało zbyte na rzecz firmy windykacyjnej, np. ProkuraHoist czy Ultimo. Jest to inaczej cesja wierzytelności (długu). Niestety handel długami w Polsce jest całkowicie legalny i można bez zgody dłużnika sprzedać posiadaną wierzytelność. Co to wszystko oznacza dla zadłużonego konsumenta? Tyle, że nie masz obowiązku spełnić tego świadczenia o ile masz jakiekolwiek wątpliwości. Wszystko całkowicie zgodnie z prawem. Nie możesz płacić jeśli nie masz wiarygodnych dokumentów świadczących o tym, że podmiot trzeci miał zakupić Twój dług. Nie możesz wierzyć wyłącznie na słowo.

Jeśli firma windykacyjna pozwie Cię o taki dług to natychmiast musisz reagować oraz składać w takiej sprawie sprzeciw od nakazu zapłaty. Na złożenie takiego pisma w sądzie masz jedynie 2 tygodnie od daty jego odebrania. Jeśli tego nie zrobisz to zapłacisz w przyszłości przedawniony dług. Być może nawet z udziałem komornika! Dlatego ważne jest, aby pilnować korespondencji sądowej i ją odbierać.

Komornik z Santander. Jak umorzyć egzekucję?

Komornik sądowy działa już w Twojej sprawie z wniosku Santander Consumer Bank? Musisz wiedzieć, że być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy od tego czy w Twojej sprawie sądowej nie doszło do istotnych błędów proceduralnych. O jakie błędy tutaj chodzi? Ściśle mówiąc o nieprawidłowości w doręczeniach nakazów zapłaty i wyroków zaocznych. Kiedy masz szansę na to, aby i w Twojej sprawie umorzyć egzekucję? O tym poniżej.

Warunkiem umorzenia egzekucji komorniczej z wniosku banku jest to, że o całej sprawie dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika. Czyli żadne przesyłki z sądu do Ciebie nie trafiały zanim pojawił się w Twoim życiu komornik. Jak to możliwe? Oto 2 najczęściej spotykane przyczyny:

  1. zmiana adresu zamieszkania – zazwyczaj wyjazd za granicę albo przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska – głównie w wyniku wstąpienia w związek małżeński.

W takich sytuacjach jak te powyżej niemal w 100% możesz być pewnym, że umorzenie egzekucji komorniczej to kwestia czasu i… chęci z Twojej strony. Nic niestety samo się nie stanie. Do tego potrzebny jest niewielki wysiłek. Możemy Ci w tej walce z bankiem i komornikiem sądowym pomóc. Musisz jednak formalnie zgłosić nam swoją sprawę. My wówczas delegujemy dla Ciebie prawnika od spraw egzekucji komorniczych, który przeanalizuje Twoją sprawę i dostępną dokumentację.

UWAGA! Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Skuteczna pomoc w oddłużaniu

Co musisz zrobić, aby prawnik z Kancelarii EUROLEGE mógł Ci pomów? Możesz zgłosić się na kilka dostępnych sposobów. Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby:


5/5 - (30 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Damian pisze:

Dostałem pismo od komornika nie wiem co mam dalej robić. Odsetki kolosalne.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam mamv kredyt gotówkowy w Santander consumer bank SA otrzymałam 5000tysiecy zł a miałam oddać 8000tysiecy zł oddałam 2800 i zostało do spłaty 5200zl ,po czym zadzwonili i dali mi nowy kredyt również 5000tys zł co wmawiali mi że tamten 5200zl zostanie spłacony ,co się tak nie stało ,i wyszło na to że mam do spłaty 19 tys zł ,jak oni to obliczyli nie wiem ,a muszę spłacać ,.Co nie płacę już 4 mc bo nie mam. z czego ,mam również kartę kredytową na 5000tys zł u nich i tu mam windykację z untrum co są chamami ubliżają , dzwonią po 20 razy dziennie z prywatnych numerów i straszą ,nawet był facet z jakimś kolega i robili zdjęcia posesji ,pisał że jestem jego obiektem zainteresowań i będzie miał mnie na oku ,mówił przez tel że mam się oddać komuś i spłacić dług ,co robić z takimi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl