Masz problem z ING Bank Śląski S.A.? Zostałeś pozwany do sądu i w sprawie otrzymałeś nakaz zapłaty z powództwa ING Bank Śląski S.A.? To nic strasznego, bo dzięki temu otwierają się przed Tobą drzwi do pełnego oddłużenia! W dzisiejszym artykule opiszemy jak wygląda proces przeciwko temu bankowi oraz podpowiemy gdzie szukać pomocy. Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z Bankiem ING na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym ING Bank Śląski i anulowali zadłużenia w całości! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

W dzisiejszym materiale poruszamy również kwestię co zrobić, kiedy masz komornika z ING Bank Śląski? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

ING Bank Śląski pozywa do sądu. Jak się bronić?

ING Bank Śląski jest tym z banków, które dbają o swoje portfele wierzytelności. Pozwów co prawda w porównaniu z konkurencją nie ma jakoś bardzo dużo, ale jeśli się pojawiają to bywają całkiem pokaźne w kwotach. Dla nas suma wartości przedmiotu sporu nie ma większego znaczenia jednak, ponieważ naszą misją jest pomoc osobom zadłużonym bez względu na kaliber sprawy.

Jakie sprawy mogą do nas trafić kiedy pozew składa ING Bank Śląski? Oczywiście pozwy o zapłatę. Najczęściej będą to pozwy o niespłacone kredyty i pożyczki. To jest typowy standard w tego typu sprawach. Jednak nie tylko, trafiały się także sprawy inne, jak chociażby o niespłacone limity na kartach kredytowych.

Czy z ING Bank Śląski można wygrać w sądzie?

W sprawach z Alior Bank S.A.; Santander Consumer Bank S.A. czy PKO BP S.A. wygrywaliśmy w sądzie, stąd nie jest nam straszne przyjęcie sprawy również przeciwko ING Bank Śląski S.A. Potwierdzamy, z Bankiem ING można wygrać w sądzie i doprowadzić do oddalenia powództwa. Takie rozstrzygnięcie sądu jest bardzo korzystane dla osoby pozwanej. Oznacza bowiem, że bank nie będzie mógł w przyszłości wytoczyć powództwa o to konkretne roszczenie. Droga sądowa jest już w tym wypadku całkowicie zamknięta. Dodatkowo oznaczać to będzie, że w sprawie o zapłatę nie pojawi się także w przyszłości komornik.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd na rzecz ING Bank Śląski.

Co robimy jako EUROLEGE kiedy zgłasza się do nas osoba potrzebująca, mająca sprawę sądową z bankiem, chwilówką czy firmą windykacyjną? Oczywiście taki Klient natychmiast otrzymuje od nas prawnika. Współpracujący z nami specjalista analizuje dokumentację, jaką nasz podopieczny otrzymuje z sądu albo e-sądu. Naturalnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym, zwanym EPU nie załącza powód żadnych dowodów. Jest to specyfika postępowania elektronicznego. W tym postępowaniu sąd wydaje nakaz zapłaty na podstawie niezweryfikowanych twierdzeń powołanych w pozwie przez powoda. Dlatego w sprawach EPU analiza sprawy jest bardziej powierzchowna, ponieważ brakuje dokumentacji źródłowej.

Bywa, że w sprawach bank, może to być także ING Bank Śląski chce dowodzić istnienia roszczenia dochodzonego przed sądem jedynie w oparciu o wyciąg wygenerowany z jego ksiąg rachunkowych i wydruków z konta. Takie procesy są łatwiejsze, ponieważ ze względu na postawione przez naszych specjalistów prawnych zarzuty idealnie zbijają argumentację banku.

Kiedy składamy sprzeciw od nakazu zapłaty do sądu zawsze następuje długi oczekiwanie. Zazwyczaj na pierwsze pismo z sądu czekamy od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. W sprawach prowadzonych w EPU następuje to zdecydowanie szybciej niż w tych prowadzonych przez sądy tradycyjne.

Wyrok oddalający i sprawa wygrana z ING Bank Śląski.

Każda sprawa jest inna, dlatego wnikliwe analizowanie dokumentacji jest podstawą. Oczywiście, jako Kancelaria posiadamy pewne utarte i sprawdzone schematy prowadzenia procesu przeciwko bankom, firmom pożyczkowym oraz windykacyjnym. Nie zwalnia to jednak nigdy z dokładnego zagłębiania się w szczegóły tej konkretnej sprawy. Tak jak każdy człowiek jest inny, tak i jego sprawa może różnić się od spraw poprzednika, który np. miał problem prawny z ING Bank. U nas stawiamy na indywidualne podejście.

Jak może skończyć się sprawa prowadzona przeciwko bankowi w sądzie? Bywa, że więcej niż połowa spraw kończy się powództwem oddalającym. Co ważne, sprawy bankowe, w tym wnoszone przez ING dotyczą roszczeń, które nie są niemal w 100% przedawnione.

Komornik z ING Bank Śląski. Jak doprowadzić do uchylenia egzekucji?

Jeżeli w Twojej sprawie jest już komornik sądowy na wniosek ING Bank Sląski S.A. to sprawa nabiera gorszych barw. W takiej sytuacji koniecznym staje się podejmowanie metod niekonwencjonalnych, ale jak najbardziej mieszczących się w katalogu działań prawnie dostępnych. Chodzi mianowicie o szybkie uchylenie sądowego tytułu wykonawczego, który stanowi podstawę prowadzenie egzekucji. Bez takich działań umorzenie egzekucji będzie niemożliwe.

Jak możesz szybko sprawdzić czy komornik z ING Bank Śląski S.A. działa w oparciu o niewadliwy tytuł wykonawczy? Odpowiedzi sobie na krótkie pytanie: „czy przed pojawieniem się komornika odbierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z ING Bank Śląski?”. Odpowiedź „NIE” to najlepsza jaką możesz usłyszeć :)

Z tak szybkiego sprawdzenia jeszcze co prawda nie mamy 100% pewności w słuszności naszych przypuszczeń, ale wiele wskazuje na to, że istnieją duże szanse na umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE PIENIĘDZY od ING Bank Śląski.

Pamiętaj, że proces zmierzający do umorzenia egzekucji nie jest zadaniem łatwym. Wymaga on nie lada doświadczenia prawniczego i obycia w tematyce egzekucji komorniczych. Należy mieć również silne poczucie, że działania będą skuteczne. W innym przypadku łatwo możemy zostać wprowadzeni na manowce. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE powstał specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu nasi Klienci szybko otrzymują niezbędne wsparcie prawne już na wstępnym etapie współpracy.

Chciałbyś, aby jeden z naszych specjalistów dokonał bezpłatnej analizy Twojej sprawy i pomógł w dalszym jej prowadzeniu? Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom obecnych czasów umożliwiliśmy zgłaszanie swoich spraw przez telefon i Internet. Wszystko zdalnie i bez konieczności opuszczania domu. Nie musisz umawiać się i czekać w kolejkach. U nas wszystko załatwisz szybko i bezpiecznie. Jak możesz się do nas zgłosić po analizę swojej sprawy:


5/5 - (30 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.