⚡ JAK WYGRAĆ w sądzie z ING Bank Śląski ✍ Skuteczna obrona! PORADNIK - Antywindykacja EuroLege

Sprawa sądowa i komornik z ING Bank Śląski. Jak wygrać sprawę w sądzie i umorzyć egzekucję? Poradnik.

Pozew sądowy i nakaz zapłaty ING Bank Śląski. Jak wygrać w sądzie?

Oceń artykuł: 

Masz problem z ING Bank Śląski S.A.? Zostałeś pozwany do sądu i w sprawie otrzymałeś nakaz zapłaty z powództwa ING Bank Śląski S.A.? To nic strasznego, bo dzięki temu możesz anulować całe zadłużenie! W dzisiejszym artykule opiszemy jedną z naszych spraw przeciwko temu bankowi oraz podpowiemy gdzie szukać pomocy. Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z Bankiem ING na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym ING Bank Śląski i anulowali zadłużenia w całości! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

W dzisiejszym materiale poruszamy również kwestię co zrobić, kiedy masz komornika z ING Bank Śląski? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

ING Bank Śląski pozywa do sądu. Jak się bronić?

Już w tym roku zgłosił się do nas Pan Stanisław z okolic Olsztyna pisząc w zgłoszeniu sprawy następującą wiadomość:

„Dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego. Pozywa mnie ING Bank Śląski, w którym kiedyś miałem założone konto oraz dopiętą do tego konta kartę kredytową, której z resztą nigdy nie używałem. Po 1,5 roku od zamknięcia konta dostałem jakieś zestawienie z ING, że mam uregulować jakieś tam płatności, w kwocie kilkuset złotych. Pomyślałem, że to pomyłka i nie reagowałem. A dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego w Lublinie. Czy mogę się jakoś bronić? Proszę o pomoc.”

Sprawy takie jak Pana Stanisława trafiają do często. Klient banku zamyka rachunek bankowy, do którego byłą podłączona karta (debetowa lub kredytowa). Następnie po jakimś czasie otrzymuje wezwanie do zapłaty związane z używaniem karty albo niedotrzymaniem warunków umowy o używanie karty.

Czy z ING Bank Śląski można wygrać w sądzie?

W sprawach z Alior Bank S.A.; Santander Consumer Bank S.A. czy PKO BP S.A. wygrywaliśmy w sądzie, stąd nie było nam straszne przyjęcie sprawy również przeciwko ING Bank Śląski S.A.

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd na rzecz ING Bank Śląski.

Oczywiście Pan Stanisław natychmiast otrzymał od nas prawnika. Przeanalizował on dokumentację, jaką nasz podopieczny otrzymał z e-sądu. Naturalnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym, zwanym EPU nie załącza powód żadnych dowodów. Jest to specyfika postępowania elektronicznego. W tym postępowaniu sąd wydaje nakaz zapłaty na podstawie niezweryfikowanych twierdzeń powołanych w pozwie przez powoda.

Jak wynikało z sądu, ING Bank Śląski chciał dowodzić istnienia roszczenia dochodzonego przed sądem jedynie w oparciu o wyciąg wygenerowany z jego ksiąg rachunkowych i wydruków z konta.

Sprzeciw został złożony do sądu i nastało długie oczekiwanie. Najpierw na wydanie przez e-sąd postanowienia o przekazaniu sprawy do sądu rejonowego właściwego do rozpatrzenia sprawy. Później na pierwsze pismo sądu właściwego.

Wyrok oddalający i sprawa wygrana z ING Bank Śląski.

Co się okazało? ING Bank Śląski nie dołączył żadnych przekonujących dowodów na to, że Pan Stanisław miał korzystać kiedykolwiek z otrzymanej od banku karty kredytowej. Złożone do akt sprawy wydruki z systemów bankowych nie były przekonujące. Widniały na nich bliżej nieokreślone kwoty, których podstaw naliczania nie można było w żaden sposób ustalić. A już nie można było w żaden sposób ustalić dlaczego właśnie takie kwoty były zapisane.

Końcowo powództwo musiało ulec oddaleniu. Pan Stanisław dołączył do pokaźnego grona osób, którym pomoc naszych specjalistów uchroniła od zapłaty zadłużeń. Co ważne, sprawa dotyczyło roszczenia, które nie było przedawnione.

Komornik z ING Bank Śląski. Jak doprowadzić do uchylenia egzekucji?

Jeżeli w Twojej sprawie jest już komornik sądowy na wniosek ING Bank Sląski S.A. to sprawa nabiera gorszych barw. W takiej sytuacji koniecznym staje się podejmowanie metod niekonwencjonalnych, ale jak najbardziej mieszczących się w katalogu działań prawnie dostępnych. Chodzi mianowicie o szybkie uchylenie sądowego tytułu wykonawczego, który stanowi podstawę prowadzenie egzekucji. Bez takich działań umorzenie egzekucji będzie niemożliwe.

Jak możesz szybko sprawdzić czy komornik z ING Bank Śląski S.A. działa w oparciu o niewadliwy tytuł wykonawczy? Odpowiedzi sobie na krótkie pytanie: “czy przed pojawieniem się komornika odbierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z ING Bank Śląski?”. Odpowiedź “NIE” to najlepsza jaką możesz usłyszeć :)

Z tak szybkiego sprawdzenia jeszcze co prawda nie mamy 100% pewności w słuszności naszych przypuszczeń, ale wiele wskazuje na to, że istnieją duże szanse na umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE PIENIĘDZY od ING Bank Śląski.

Pamiętaj, że proces zmierzający do umorzenia egzekucji nie jest zadaniem łatwym. Wymaga on nie lada doświadczenia prawniczego i obycia w tematyce egzekucji komorniczych. Należy mieć również silne poczucie, że działania będą skuteczne. W innym przypadku łatwo możemy zostać wprowadzeni na manowce. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE powstał specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu nasi Klienci szybko otrzymują niezbędne wsparcie prawne już na wstępnym etapie współpracy.

Chciałbyś, aby jeden z naszych specjalistów dokonał bezpłatnej analizy Twojej sprawy i pomógł w dalszym jej prowadzeniu? Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom obecnych czasów umożliwiliśmy zgłaszanie swoich spraw przez telefon i Internet. Wszystko zdalnie i bez konieczności opuszczania domu. Nie musisz umawiać się i czekać w kolejkach. U nas wszystko załatwisz szybko i bezpiecznie. Jak możesz się do nas zgłosić po analizę swojej sprawy:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA