Masz problem z ING Bank Śląski S.A.? Zostałeś pozwany do sądu i w sprawie otrzymałeś nakaz zapłaty z powództwa ING Bank Śląski S.A.? To nic strasznego, bo dzięki temu możesz anulować całe zadłużenie! W dzisiejszym artykule opiszemy jedną z naszych spraw przeciwko temu bankowi oraz podpowiemy gdzie szukać pomocy. Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z Bankiem ING na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym ING Bank Śląski i anulowali zadłużenia w całości! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

W dzisiejszym materiale poruszamy również kwestię co zrobić, kiedy masz komornika z ING Bank Śląski? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu.

ING Bank Śląski pozywa do sądu. Jak się bronić?

Już w tym roku zgłosił się do nas Pan Stanisław z okolic Olsztyna pisząc w zgłoszeniu sprawy następującą wiadomość:

„Dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego. Pozywa mnie ING Bank Śląski, w którym kiedyś miałem założone konto oraz dopiętą do tego konta kartę kredytową, której z resztą nigdy nie używałem. Po 1,5 roku od zamknięcia konta dostałem jakieś zestawienie z ING, że mam uregulować jakieś tam płatności, w kwocie kilkuset złotych. Pomyślałem, że to pomyłka i nie reagowałem. A dzisiaj dostałem nakaz zapłaty z sądu elektronicznego w Lublinie. Czy mogę się jakoś bronić? Proszę o pomoc.”

Sprawy takie jak Pana Stanisława trafiają do często. Klient banku zamyka rachunek bankowy, do którego byłą podłączona karta (debetowa lub kredytowa). Następnie po jakimś czasie otrzymuje wezwanie do zapłaty związane z używaniem karty albo niedotrzymaniem warunków umowy o używanie karty.

Czy z ING Bank Śląski można wygrać w sądzie?

W sprawach z Alior Bank S.A.; Santander Consumer Bank S.A. czy PKO BP S.A. wygrywaliśmy w sądzie, stąd nie było nam straszne przyjęcie sprawy również przeciwko ING Bank Śląski S.A.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Nakaz zapłaty i sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd na rzecz ING Bank Śląski.

Oczywiście Pan Stanisław natychmiast otrzymał od nas prawnika. Przeanalizował on dokumentację, jaką nasz podopieczny otrzymał z e-sądu. Naturalnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym, zwanym EPU nie załącza powód żadnych dowodów. Jest to specyfika postępowania elektronicznego. W tym postępowaniu sąd wydaje nakaz zapłaty na podstawie niezweryfikowanych twierdzeń powołanych w pozwie przez powoda.

Jak wynikało z sądu, ING Bank Śląski chciał dowodzić istnienia roszczenia dochodzonego przed sądem jedynie w oparciu o wyciąg wygenerowany z jego ksiąg rachunkowych i wydruków z konta.

Sprzeciw został złożony do sądu i nastało długie oczekiwanie. Najpierw na wydanie przez e-sąd postanowienia o przekazaniu sprawy do sądu rejonowego właściwego do rozpatrzenia sprawy. Później na pierwsze pismo sądu właściwego.

Wyrok oddalający i sprawa wygrana z ING Bank Śląski.

Co się okazało? ING Bank Śląski nie dołączył żadnych przekonujących dowodów na to, że Pan Stanisław miał korzystać kiedykolwiek z otrzymanej od banku karty kredytowej. Złożone do akt sprawy wydruki z systemów bankowych nie były przekonujące. Widniały na nich bliżej nieokreślone kwoty, których podstaw naliczania nie można było w żaden sposób ustalić. A już nie można było w żaden sposób ustalić dlaczego właśnie takie kwoty były zapisane.

Końcowo powództwo musiało ulec oddaleniu. Pan Stanisław dołączył do pokaźnego grona osób, którym pomoc naszych specjalistów uchroniła od zapłaty zadłużeń. Co ważne, sprawa dotyczyło roszczenia, które nie było przedawnione.

Komornik z ING Bank Śląski. Jak doprowadzić do uchylenia egzekucji?

Jeżeli w Twojej sprawie jest już komornik sądowy na wniosek ING Bank Sląski S.A. to sprawa nabiera gorszych barw. W takiej sytuacji koniecznym staje się podejmowanie metod niekonwencjonalnych, ale jak najbardziej mieszczących się w katalogu działań prawnie dostępnych. Chodzi mianowicie o szybkie uchylenie sądowego tytułu wykonawczego, który stanowi podstawę prowadzenie egzekucji. Bez takich działań umorzenie egzekucji będzie niemożliwe.

Jak możesz szybko sprawdzić czy komornik z ING Bank Śląski S.A. działa w oparciu o niewadliwy tytuł wykonawczy? Odpowiedzi sobie na krótkie pytanie: „czy przed pojawieniem się komornika odbierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z ING Bank Śląski?”. Odpowiedź „NIE” to najlepsza jaką możesz usłyszeć :)

Z tak szybkiego sprawdzenia jeszcze co prawda nie mamy 100% pewności w słuszności naszych przypuszczeń, ale wiele wskazuje na to, że istnieją duże szanse na umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE PIENIĘDZY od ING Bank Śląski.

Pamiętaj, że proces zmierzający do umorzenia egzekucji nie jest zadaniem łatwym. Wymaga on nie lada doświadczenia prawniczego i obycia w tematyce egzekucji komorniczych. Należy mieć również silne poczucie, że działania będą skuteczne. W innym przypadku łatwo możemy zostać wprowadzeni na manowce. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE powstał specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu nasi Klienci szybko otrzymują niezbędne wsparcie prawne już na wstępnym etapie współpracy.

Chciałbyś, aby jeden z naszych specjalistów dokonał bezpłatnej analizy Twojej sprawy i pomógł w dalszym jej prowadzeniu? Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom obecnych czasów umożliwiliśmy zgłaszanie swoich spraw przez telefon i Internet. Wszystko zdalnie i bez konieczności opuszczania domu. Nie musisz umawiać się i czekać w kolejkach. U nas wszystko załatwisz szybko i bezpiecznie. Jak możesz się do nas zgłosić po analizę swojej sprawy:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.