Egzekucja komornicza z emerytury to dość powszechne obecnie zjawisko w Polsce. Co ciekawe, nie jest to wynikiem wyłącznie zadłużania się emerytów. Wręcz przeciwnie, bardzo często komornicy rozpoczyna egzekucję z emerytury w momencie, w którym osoba zadłużała się w sile swojego wieku. Późniejsze przejście na emeryturę wyłącznie umożliwiło znalezienie przez komornika stabilnego źródła skutecznej egzekucji.

Skoro zagadnienie jest powszechne to czy istnieją procedury blokowania komornika? Jak pozbyć się komornika z emerytury? Na te i inne związane z tematem pytania odpowiadamy poniżej.

Jak wygląda egzekucja komornicza z emerytury?

Początek egzekucji komorniczej z emerytury jest właściwie taki sam jak każdej innej. Wierzyciel, który dysponuje tytułem wykonawczym kieruje do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Każda egzekucja komornicza o dług pochodzący z banku, chwilówki czy firmy windykacyjnej ma swoje oparcie o wniosek. Od tego momentu egzekucja z emerytury różni się od np. egzekucji z konta bankowego czy egzekucji z wynagrodzenia za pracę.

Zadaniem komornika jest zaskoczenie dłużnika. Stąd też w przypadku egzekucji z emerytury komornik kieruje zapytanie do KRUS i ZUS w przedmiocie czy osoba o danym numerze PESEL widnieje jako świadczeniobiorca. Jeśli odpowiedź jest pozytywna to wówczas komornik dokonuje zajęcia emerytury osoby zadłużonej. Od tego momentu możemy mówić o skutecznej egzekucji. Oczywiście, o ile osoba posiadająca emeryturę ma odpowiednia jej wysokość. Zgodnie z przepisami jest limit zajęcia komorniczego na emeryturze. Wynosi on 25% minimalnej emerytury za dany rok. Czyli kwota 75% minimalnej emerytury w danym roku zwolniona jest z egzekucji komorniczej.

UWAGA! Obowiązek wyliczenia prawidłowej kwoty do wypłaty zajętego świadczenia spoczywa na jednostce wypłacającej emeryturę (ZUS lub KRUS). Każda pomyłka związana z błędnie przekazywaną kwotą komornikowi przez organ emerytalny obciąża ten organ, a nie komornika czy wierzyciela.

Tyle w teorii, ponieważ praktyka potrafi napisać zupełnie inne scenariusze. Jakie? O tym za chwilę.

Emerytura na koncie a komornik. Co robić?

Bardzo duża liczba emerytów pobiera swoje emerytury przelewem na konto. Jest to bardzo wygoda, a zarazem bezpieczna forma przekazywania świadczenia przez jednostki KRUS i ZUS. Oczywiście do czasu, kiedy na linii frontu pojawia się komornik. Wtedy bezpieczeństwo może zamienić się w zagrożenie. Jak to możliwe?

Jak wspomnieliśmy wyżej komornik dokonuje zajęcia emerytury osoby zadłużonej u źródła, czyli w organie emerytalno – rentowym (ZUS albo KRUS). Zazwyczaj we wniosku egzekucyjnym wierzyciel wpisuje, aby komornik prowadził egzekucję z więcej niż jednego źródła, a więc obok egzekucji z emerytury może dojść do:

  • egzekucji z konta bankowego (najczęściej występujące połączenie),
  • egzekucji z wynagrodzenia za pracę (kiedy emeryt pozostaje aktywny zawodowo i nadal pracuje),
  • egzekucji z innych świadczeń (np. wynagrodzenia osiągane z tytułu zleceń czy umów o dzieło – dotyczy także aktywnych przedsiębiorców).

Skupmy się jednak na najbardziej newralgicznym połączeniu, czyli egzekucja z emerytury i konta bankowego. W takiej sytuacji pozostała po potrąceniu przez organ emerytalno – rentowy nadwyżka zostaje wysyłana na konto bankowego osoby zadłużonej. Niestety, ale wówczas mamy do czynienia do kolejnego zajęcia środków będących emeryturą. Takich, których w danym miesiącu zająć już nie wolno. Banki jednak sugerują się limitem zajęcia konta bankowego, a nie limitem zajęcia emerytury. Muszą bowiem pozostawić na koncie dłużnika zaledwie 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Obecnie jest to 2100 zł.

Naturalnie działania banku w zaistniałej sytuacji nie są prawidłowe. Jednak odwrócenie negatywnych wydarzeń potrafi zabrać wiele czasu. Zazwyczaj pieniądze zabrane z konta bankowego bardzo szybko trafiają do komornika, a ten przesyła je wierzycielowi. Zanim trafią one powrotnie na konto bankowego dłużnika potrafią minąć długie dni, a nawet tygodnie. Interwencje u rzecznika praw konsumenta czy pisanie skarg na komornika niewiele dają. Czasu potrzebnego na „odkręcenie” sprawy się nie przyspieszy. Wszystko wymaga zachowania odpowiednich procedur.

Co zatem najlepiej zrobić kiedy mamy komornika i pobieramy emeryturę na konto? Oczywiście zażądać zmiany sposobu wypłaty środków do rąk własnych. Dokona tego listonosz Poczty Polskiej. W przeciwnym wypadku osoba zadłużona ryzykuje, że komornik przez przypadek zabierze jej pewnego miesiąca więcej niż powinien.

Mam komornika na emeryturze. Jak się go pozbyć?

Kiedy Twoje świadczenie emerytalne stanie się przedmiotem egzekucji komorniczej to zatrzymanie działań organu egzekucyjnego nie jest łatwym zadaniem. Nie zawsze będzie to również możliwe. Jednak są sposoby i procedury, aby w sposób szybki sprawdzić, czy możesz umorzyć egzekucję. Mało tego, także odzyskać pieniądze zabrane przez komornika!

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Jak pozbyć się komornika z emerytury? Na początku odpowiedz sobie na jedno, bardzo proste pytanie: „czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli udzielisz odpowiedzi „NIE”, to znaczy, że oddłużenie z komornikiem jest bliższe niż Ci się wydaje!

Pewnie zastanawiasz się jak to możliwe? Wszystkiemu winne są błędy popełniane przez pracowników sądowych. W naszej Kancelarii EUROLEGE rozwiązujemy tego typu problemy niemal codziennie. Zazwyczaj błędy dotyczą tytułów wykonawczych pochodzących od e-sądu. Czyli nakazów zapłaty wydawanych w procedurze EPU. Chociaż nie tylko, ponieważ sądy tradycyjne również się nam zdarzały.

Jak umorzyć egzekucję z emerytury?

Proces umarzania egzekucji z emerytury nie jest zadaniem ani łatwym, ani też dostępnym od ręki. Wymaga dosyć sporego nakładu pracy merytorycznej i wiedzy teoretycznej. Dlaczego? Ponieważ osoba zadłużona musi składać liczne pisma do sądu, komornika oraz zazwyczaj także do potencjalnego wierzyciela. Każde z tych pism należy prawidłowo umotywować i zawrzeć odpowiednie wnioski. Co ważne, wszystko należy zrobić w odpowiedniej kolejności zachowują sekwencję składania pism.

Wszystko zaczyna się od pisma kierowanego do sądu, aby prawidłowo doręczył tytuł egzekucyjny. Należy wykazać nieprawidłowości i wytknąć je sądowi. Poza tym o całym fakcie przed jak i po otrzymaniu pism z sądu należy powiadomić komornika. Zazwyczaj także koniecznym staje się skierowanie pisma do wierzyciela, aby ten wiedział, iż egzekucja może być prowadzona w oparciu o wydany niezgodnie z przepisami tytuł wykonawczy.

Jak sam widzisz drogi czytelniku zadanie nie jest łatwe do wykonania. Na pewno, nie dla osoby, która z prawem i sądami nie miała za wiele do czynienia. Dlatego są miejsca, w których pomoc otrzymasz od ręki. Jak to zrobić i gdzie się zgłosić piszemy poniżej.

Kancelaria Pomocy Zadłużonym EUROLEGE – jak się zgłosić?

W naszej Kancelarii EUROLEGE od lat pomagamy osobom mającym kłopoty finansowe. Nasza misję pomocową kierujemy głównie do osób, które popadły w długi związane z kredytami i pożyczkami. Chociaż nie tylko, ponieważ pomoc niesiemy także osobom zadłużonym w spółdzielniach mieszkaniowych, wspólnotach mieszkaniowych czy u operatorów telefonicznych i internetowych.

W naszej praktyce pomogliśmy już dla ponad 7000 osób wyjść z kłopotów finansowych. Samych porad udzieliliśmy już kilkadziesiąt tysięcy.

Chcesz, aby nasi prawnicy od długu bezpłatnie przeanalizowali Twoją sprawę? Zgłoś się do nas, a my wszystkim się zajmiemy. Jeśli stwierdzimy, że w Twojej sprawie istnieją szanse na umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy to chętnie pomożemy Ci w całym procesie. Pomagamy od samego początku do samego końca. Wszystko załatwisz u nas zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Pomagamy osobom zadłużonym przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Na wsparcie z naszej strony mogą liczyć również osoby, które wyjechały za granicę pozostawiając swoje długi w kraju.

Kontakt z nami nawiążesz szybko i bezpieczenie za pomocą kilku kanałów. Możesz do nas zadzwonić, napisać maila albo wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy zamieszczony na naszej stronie internetowej. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy:  https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.8/5 - (25 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

malgorzata pisze:

witam, otrzymalam z zus zawiadomienie o zajeciu wierzytelnosci 2/08/23 przez komornika sadowego. Od wrzesnia 23 roku beda realizowac zajecie wierzytelnosci z mojej emyrytury. Mieszkam za granica od 10 lat i nigdy mieszkajac w Polsce NIE otrzymalam pisma z sadu w tej sprawie kompletnie nie wiem o co chodzi temat musi byc bardzo, bardzo stary. Moje pytanie od czego mam zaczac i jak mam sie bronic bede wdzieczny za udzielenie mi darmowej konsultacji z powazaniem ofiara.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Olga pisze:

Piszę w imieniu osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej z powodu choroby psychicznej. , która przed zachorowaniem prowadziła działalność gospodarczą i wywiązywała się z obowiązków podatkowych. Z chwilą wystapienia objawów choroby zaniedbywała obowiązki idług z tytułu należności podatkowych obecnie wynosi ponad 600000 plus odsetki. ż renty inwalidzkiej bardzo niskiej komornik pobiera część należności, ale w tym trybie należność nie zostanie spłacona nigdy. Poza rentą nie posiada żadnych składnikow majątkowych. Czy w zaistniałej sytuacji możliwe jest umorzenie postępowania egzekucyjnego.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Olgo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Stanislaw pisze:

C. D.
Mieszkam Od 25 lat za granica
Nie mam adresu w Polsce i nie odbieram zadnej korespondencji.
Dzis otrzymalem pomniejszona
Emeryture. Nie znam za Co?
Nie znam za jaka sprawie!
Dzis Po rozmowie z ZUS dostalem informacje ze jest zajecie Komornika
Prosze o Pomoc
Stanislaw Pelc

Gosia pisze:

Dzień dobry , od 2008 roku nie mieszkam w Polsce, aktualnie jestem na polskiej emeryturze i komornik zajmuje mi emeryturę. Nie otrzymałam żadnych pism, domyślam się że jedno to dług bankowy z przed mojego wyjazdu za granicę, a drugi to pewnie dług mojego wspólnika z przed lat , który nie opłacał,składek ZUS , wspólnik nie żyje już od kilku lat. Czy mam szanse na umorzenie tych długów?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Gosiu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Dzień dory
Jestem na emeryturze i od pierwszego dnia komornik zabiera w emerytury pieniądze. Nie wiem ile za co , od 10-ciu lat nie mieszkam pod stałym adresem ponieważ nastąpiła eksmisja i mieszkanie zostało przejęte przez PGM za zadłużenie. Mieszkałem i mieszkam w różnych miejscach gdzie da się taniej wynająć. Nie mam więc żadnej możliwości aby się zapoznać z wnioskiem sądowym czy komornika, o eksmisji wiem tylko dla tego że ZUS potrąca mi z emerytury. Nie wiem jakie mam długi i u kogo bo ja sobie nie przypominam abym od kogoś coś brał, przez kilka lat pracowałem poza granicą Polski i nie pożyczałem żadnych pieniędzy i nie brałem niczego na raty.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Leonia pisze:

Vank zabrał m8 całą emeryturę i przekal przelew I jeszcze inną kwotę na poczet zadłużenia..lecz ..ch8dzi mi szczególnie o całą emeryturę. 24/10/22 wpłynęła mi na konto a 25 .. zaraz na drugi dzień …bank przekal komornikowi..Nie mogłam i nie mam za co żyć.. zrobić opłat itd

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Dzień dobry.prosze o odpowiedź,czy istnieje możliwość przeterminowania nie zapłaconych należności za wywóz śmieci.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, każde roszczenie majątkowe ulega co do zasady przedawnieniu.

Krzysztof pisze:

mam 10 komorników, a zbliża się czas emerytury, co powinienem zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Czesław pisze:

Komornik, zabiera, 60%,emertury,wyliczył, sobie, 80000 tysięcy zł, dostałem pismo, banku, alimentycyjnego, że mam w, płyci, 2638 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Czesławie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Mam zajęcie komornicze emerytury w kwocie380 zł pobieram 990 zł i dziś dostałam pismo o zajęciu ,25 % koszty sądowe itd.czy tak można.uwazam że muszę splacic jedno dopiero mogą być następne zajęcia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Urszulo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Postaramy się pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roman pisze:

Mam zaległe alimenty komornik zablokował mnie konto. Otrzynem 14 emeryturę w wys. 1279,69 zł. Wydałem na zakup art.spożywczych 279,69zł.a komornik zablokował mbie 1000 zł. Komornik Małgorzata Powalska-Graba Lwówek Śląski woj. dolnośląskie. Proszę o pomoc mnie w tej sprawie.

Roman Zabawa

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Romanie. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał pisze:

Witam , nie wiem czy dobrze rozumiem ale w takim razie komornik pobiera zadłużenie od ZUS a później jeszcze od banku ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, możliwe jest technicznie zajęcie świadczeń emerytalno – rentowych oraz rachunku bankowego.

Teresa pisze:

Witam komornik zajął konto bankowe gdzie wpływa emerytura co zrobić by jak najszybciej zszedł z konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy w Pani sprawie komornik może w ogóle prowadzić egzekucję. W naszej praktyce często spotykamy wadliwe tytuły wykonawcze. W takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elzbieta pisze:

Witam mam zaległości czynszowe za lokal który wynajmowałem w roku 2004 ,sprawa odbyła się w 2005 roku i do 2016 roku było cicho aż pojawił sie komornik wtedy chorowałem i nie miałem dochodów ,teraz jestem na emeryturze i dziś pojawił się komornik czy ta sprawa nie jest przedawniona czy można z tym cos zrobić bo jest to kwota pokazna proszę o pomoc zpoważaniem Elzbieta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety Pani Elżbieto stare sprawy potrafią wrócić jak bumerang. Trzeba byłoby wnikliwiej spojrzeć na to co działo się jeszcze w sądzie. Możemy wykonać dla Pani taką analizę całkowicie za darmo i wówczas podjąć dalsze działania o ile będzie to możliwe. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Eugeniusz pisze:

Dostalem komornika za nie wyrejestrowanie samochodu Zajeto mi emeryture, zaplacilem by nie robic kosztow Jedno mnie nurtuje : Jak mozna zrobic Sad egzekucje zdalnie nie wyjasniajac dlaczego Samochod sprzedalem razem z ubezpieczeniem .Na druku wypowiedzenia umowy ubezp jest:Wypowiedziec moze jedynie nabywca pojazdu Jest to ewidentne naciaganie prawa pod siebie Pozew napisala kancelaria w Siechnicach Orzekl sad w Lublinie ja mieszkam kolo Lodzi Final taki ze oddano mi kwote roszczeniowa ale koszty pozostale juz nie ponad 300 zl Jak mozna miec pozytywny poglad na sady i sprawiedliwosc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Eugeniuszu, należałoby w tym momencie skupić się na tym czy otrzymywał Pan jakiekolwiek pisma z sądu zanim pojawił się w sprawie komornik? Jeśli nie, to możliwe, że doszło do pomyłki sądu. Wtedy można to naprawić i odzyskać pieniądze. Możemy wykonać dla Pana darmową analizę sprawy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/