Egzekucja z nieruchomości to chyba najbardziej dotkliwa forma przymusowej windykacji zadłużenia. Szczególnie, jeśli dotyczy nieruchomości zajmowanej na cele mieszkalne dłużnika albo jeśli dłużnik związany jest z nią emocjonalnie, np. dom rodzinny, gospodarstwo rolne (ojcowizna).

Od niedawna licytacja nieruchomości – w tym mieszkania – możliwa jest przez komornika nie w każdym wypadku. Ustawodawca wprowadził barierę finansową, która blokuje działania organów egzekucyjnych. Ile ona wynosi i czy egzekucja z nieruchomości to częsty przypadek opiszemy poniżej.

Dodatkowo wskażemy, że nawet w trakcie aktywnie toczonej egzekucji komorniczej z nieruchomości można skutecznie się jej przeciwstawić. I nie chodzi tutaj o składanie pism zasadniczo jedynie przedłużających postępowanie egzekucyjne, jak np. skarga na czynności komornika. Można bowiem w niektórych wypadkach umorzyć postępowanie i odzyskać nieruchomość. A jeśli ta została sprzedana w toku licytacji to możliwe jest wówczas uzyskanie odszkodowania.

Czy komornik może zabrać mieszkanie, w którym mieszkam?

Postępowanie egzekucyjne może być prowadzone z różnych składników majątku osoby zadłużonej. Najczęściej komornicy wybierają mniej dolegliwe formy egzekucji jakimi są:

  • egzekucja z konta bankowego,
  • egzekucja z wynagrodzenia za pracę,
  • egzekucja z emerytury i renty,
  • egzekucja z innych wierzytelności, np. zwrot podatku czy zasiłek dla bezrobotnych.

Zdarza się jednak, że organy egzekucyjne ze względu na bezskuteczność prowadzonych egzekucji stosują formy bardziej dolegliwe dla dłużnika. Na myśli mamy tutaj egzekucję z ruchomości i egzekucję z nieruchomości. W tym domu, mieszkania czy działki. Zatem odpowiadając wprost na pytanie: TAK, komornik może zabrać mieszkanie, w którym mieszka dłużnik.

Osoba zadłużona musi jednak pamiętać, że zajęcie nieruchomości nie oznacza, że jest ona zabierana przez komornika. Do tego czasu jeszcze bardzo długa droga, o ile w ogóle się to stanie. Zajęcie nieruchomości bowiem polega na dokonaniu wpisu zajęcia do księgi wieczystej. I tyle z rzeczy formalnych. Jedyne co może odczuć faktycznie dłużnik będący właścicielem mieszkania czy domu to, że nie będzie mógł przenieść własności takiej nieruchomości na osobę trzecią. Notariusz nie będzie mógł dokonać ważnej czynności i sporządzić aktu notarialnego.

Czy komornik może zlicytować mieszkanie za mały dług?

Po zmianach przepisów egzekucja z nieruchomości za małe długi została odpowiednio uregulowana. Dłużnik nie musi obawiać się, że za dług w kwocie 1000 zł straci mieszkanie w centrum dużego miasta.

Jak to wygląda dzisiaj? Aktualnie komornik nie może zlicytować mieszkania za małe długi. Co do zasady oczywiście. Ograniczenie bowiem dotyczy wysokości zadłużenie – bez odsetek i kosztów. Jeśli wysokość zadłużenia głównego wynosi mniej niż 5% szacowanej wartości nieruchomości to komornik nie dokona jej licytacji. Oznacza to, że odstąpi od dalszych czynności, a egzekucja w zakresie nieruchomości upadnie.

Czy egzekucję z mieszkania można przedłużyć?

Dłużnik mający egzekucję z nieruchomości dysponuje szeregiem środków, których użycie znacząco spowalnia postępowanie egzekucyjne. Wszelkiego rodzaju skargi, jak np. na opis i oszacowanie potrafią zatrzymać egzekucję na miesiące. Dodatkowo każda, poszczególna czynność komornika podlega odrębnemu skarżeniu.

Oznacza to, że przy korzystnym układzie dla dłużnika egzekucja z nieruchomości może trwać latami. Trzeba tylko znać przepisy i wiedzieć jak to zrobić. Nie bez znaczenia są takie działania, ponieważ przy stosunkowo niewielkich zadłużeniach można w tym czasie uzyskać środki na spłatę całego długu. Być może na wszczęcie negocjacji z wierzycielem i np. wstrzymania egzekucji. Zawarcie ugody może być też powodem umorzenia egzekucji. Warto na pewno korzystać z wszystkich dopuszczalnych prawem form wstrzymywania działań komornika zgodnie z zasadą walcz i negocjuj.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Mam egzekucję z mieszkania (domu). Czy mogę ją zatrzymać?

Tak, zablokowanie komornika w toku egzekucji jest możliwe! Jednak konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jakich? O tym poniżej.

Warunkiem podstawowym, aby mieć realną szansę na umorzenie egzekucji komorniczej są wady formalne tytułu wykonawczego. Od czego zacząć? Po prostu zadaj sobie krótkie pytanie: „czy zanim pojawił się komornik odbierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli padnie odpowiedź „NIE” to oznacza, że istnieje realna i duża szansa na to, że uratujesz swoją nieruchomość. Czas jednak działa na Twoją niekorzyść, a samo nic się nie zrobi. Trzeba działać, nie wolno zwlekać.

Kiedy już ustalisz, że przesyłka sądowa, stanowiąca podstawę egzekucji wysyłana była na stary i nieaktualny adres musisz napisać do sądu wniosek. Musi on obejmować żądanie dostarczenia przesyłki pod prawidłowy adres. To jednak trzeba wykazać stosownymi dokumentami potwierdzającymi fakty. W przeciwnym razie sąd odrzuci takie pismo. Dodatkowo trzeba złożyć środek zaskarżenia – zazwyczaj będzie to sprzeciw od nakazu zapłaty. W tym samym czasie koniecznie trzeba korespondować z komornikiem i zazwyczaj też wierzycielem. Możliwe jest wstrzymanie dalszych działań komorniczych.

Gdzie zgłosić się o pomoc jak mam komornika na mieszkaniu?

Mając egzekucję z nieruchomości warto zaufać specjalistom od spraw długów. Nie każdy prawnik specjalizuje się w tego typu sprawach i zna tajniki antywindykacji. Zdecydowanie prawnicy od długów będą potrafili skuteczniej odpowiedzieć na wyzwania stojące przed pełnomocnikiem w toku egzekucji komorniczej.

W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się tego typu sprawami. Analizujemy dokumenty, sporządzamy pisma, pomagamy w umarzaniu egzekucji komorniczych i odzyskiwaniu pieniędzy zabranych przez organ egzekucyjny. Pomogliśmy już tysiącom osób w całej Polsce rozpocząć życie bez długów. Chcesz uzyskać darmową analizę prawną swojej sprawy? Napisz do nas lub zadzwoń. Wszystko załatwisz zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.7/5 - (51 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Marcin pisze:

Reasumując jeżeli spłacę cały dług (bez odsetek, kosztów egzekucji i sądowych).komornik nie może zlicytować działki

piotr pisze:

mam z bratem na pół dom po rodzicach ja mam dług alimentacyjny płace po części bieżące alimenty czy komornik zlicytuje mi moją część

Zyta pisze:

Proszę o pomoc,ponieważ już nie mam siły walczyć z komornikami,mam wpisy w księdze wieczystej,boję się że zostanę bez dachu nad głową,jestem kłębkiem nerwów,jestem po zawale a te problemy mnie wykoncza

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zyto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam mam u komornika dług w wysokości 86 tysięcy złotych wysłano już do mnie rzeczoznawcę ale ugadałam się z nimi na ratę 2000 miesięcznie czy mimo to mogą mi zlicytować mieszkanie bo twierdzą że do momentu zakończenia spłaty mogą mnie Zlicytować

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam
Mam komornika z którym nie da się dogadać…. zadłużenie w banku ok14000. Mam 1/3 domu i nie chce jej stracić czy za taką kwotę może mi zajac mój udział?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam. Czy wasza instytucja jest odpłatna potrzebuje pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Wstępna analiza prawna sprawy jest u nas zawsze bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Natomiast koszt pomocy uzależniony jest w zakresie spraw antywindykacyjnych (oddłużania) uzależniony od wartości zadłużenia. Aktualny cennik znajdzie Pani tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zofia liczmajska pisze:

Mam długo eobec komornika 13 tysięcy, czy Moźe mi zabraç nieruchomość,płacè.mu co miesiàc 100zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zofio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janusz pisze:

Mam komornika i 16 tysięcy długu ale jest spłacany czy komornik morze mi zabrać mieszanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Na Pana pytanie odpowiedzieliśmy dokładnie w treści artykułu. Prosimy go uważnie przeczytać. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Hanna Pastuszynska pisze:

Mam zadłużenie w wielu kredytach bankowych ’ sprawy ciagną sie od 2000 roku ’ były prowadzone przez roznych komorników ’ i umarzane ’ dostawalam duzą ilosc pism ’ od roznych komornikow ’ ktorzy naliczali sobie za kazdym razem ’ koszty ’ pogobilam sie juz w tym wszystkim ’ gdzie i ile mam spłacone i jaka jest kwota mojego długo ’ W ’ 2022′ pracowala jeszcze zawodowo wiec ’ splacalam jakies tam kwoty do firm windykacyjnch ’ wtedy kwota mojego zadluzenia ’ prawdopodobnie byla 40 tys ’ Od 23′ 06 2022r jestem na emerturze ’ (ktora jest moim jedynym źródłem dochodu )’ wynosi 2100′ bruto ’ komornik zabiera mi 25%’ na.zycie zostaje mi 1450′ gdzie jeszcze muszę kupowac leki na depresję ’ ’ Mam teraz jednego komornika wlasciwego dla rejonu ’ przejmuje chyba moje dlugi ’ dostalam teraz pismo o egzekucji ułamkowej z nierochomosci ’ 2/3 ’ z suny ’ 2977′ 16zł’ nie wiem co mam juz robic nie jestm w.stanie wiecej spłacac ’ przy dochodach za ktore nawet nie mozna przezyc ’ prosze o pomoc w mojej sprawie pozdrawiam Hanna

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Hanno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle będzie mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Mam zadłużenie z wielu spraw. Łączna kwota zadłużenia to 15000zł.Są to sprawy z przed 20 lat i póżniejsze .Zadłużenie dotyczy sprzedanych długów firmą windykacyjnym , kara za nieterminowe opłacenie OC za samochód(6000zł) i innych spraw.
Komornik zablokował konto ,wypłatę emerytury oraz zajął mieszkanie ( 80 m) .
Uważam że wiele z tych spraw powinno być przedawnione lub umorzone.
Proszę o zajęcie się moją sprawą.
Jestem emerytem samotnie mieszkającym bez żadnej rodziny i bez żadnego wsparcia finansowego.
Komornik przysyła ciągle pisma a ja ich nie odbieram.
Moja emerytura na rękę wynosi 1600zł. opłaty ok, 800zł.
a życie??? wegetacja.

Jerzy XXXXX
XXXXXXXXXXXXXX
tel 509 912 XXX.
pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jerzy. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Oliwia pisze:

Witam, mam dług u komornika około 4 tysiące na ten moment. Systematycznie spłacam ustaloną kwotę, a jak się uda to nawet więcej. Czy w takim przypadku komornik może zabrać mi nieruchomość? Babcia chcę przepisać na mnie dom i martwi mnie to, że może komornik będzie chciał zabrać.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Oliwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Ile trzeba mieć długu żeby komornik zajął mieszkanie własnościowe

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Informacja podana została w artykule. Przede wszystkim należy jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Basia pisze:

Witam, mam komornika zadłużenie pod hipotekę mieszkania, właśnie jest egzekucja, nastąpił wpis do ksiąg wieczystych, wiem że za późno ale niedostałam ugody od wierzyciela , chcą wpłaty całej kwoty ponad 60 tys, , zaczęłam wpłacać sama do komornika raty aby widział że coś próbuje , nastąpiły 3 raty narazie ale i tak przyszło pismo, że w ciągu 14 dni muszę wpłacić zaległość wraz z odsetkami ,jeśli nie, dojdzie do opisu i oszacowania nieruchomości .co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Basiu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. W pierwszej kolejności musielibyśmy wykonać działania zmierzające do ustalenia czy komornik działa na podstawie niewadliwego tytułu wykonawczego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anka pisze:

Witam czy komornik może zająć mieszkanie za dług 6 tys zł dodam że spłacam komornika w kwocie 50 zł ponieważ na tyle mnie stać ale wpłaty są co miesiąc dokonywane

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Mam 10% udziałów w działce, komornik raz zajął działke i później umorzył sprawę. Teraz ponownie na tą samą sprawę chce zająć udziały w działce czy może to zrobić? Czy może zajmować udziały dwa razy na ten sam dług?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz Przygoda pisze:

Dzień Dobry

Przegrałem sprawę jako przedsiębiorca. Zadłużenie 100 000 zł, Wierzyciel jest w posiadaniu wadliwego produktu. Nie chce go oddać do momentu gdy nie spłacę. Komornik siadł na konto firmowe zabierając część pieniędzy. Nie dostałem tytułu wykonawczego ani informacji o zajęciu. Na adres firmy ani prywatny nie uzyskałem informacji o zajęciu. Czy tak to może wyglądać. Da się to jeszcze podważyć choćby dla zyskania czasu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym (też przedsiębiorcom) również na etapie postępowania komorniczego (egzekucyjnego). Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Posiadam wykupione mieszkanie na własność ,ale za wykup zapłacił syn.
Mam potrącenie egzekucyjne na świadczeniach
emerytalnych wys.410 zł, do do ręki otrzymuje 1.187 zł
Zadłużenie wynosi 37.000.
Czy komornik może zlicytować mieszkanie.
Czy uchroni mnie przepisanie mieszkanie na córkę lub syna.
Nie wiem co mam zrobić.
Proszę o pomoc. Beata .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Judyta pisze:

Witam, jestem w związku małżeńskim, kupiliśmy mieszkanie na gotówkę ale mąż zaczac na hazard, robił długie długi około 20 000 tysięcy czy komornik może wciąż te mieszkanie na ten dług? Czy jest możliwość przepisać te mieszkanie na dzieci?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Judyto. Jest to możliwe, ale zależy od wielu okoliczności. W tym od tego czy macie Państwo rozdzielność, czy wspólność majątkową? Czy długi zaciągane na gry hazardowe da się oddzielić od wydatków na zaspokajania potrzeb rodziny? To wszystko zależy i wymaga indywidualnej analizy konkretnego przypadku. Możemy w tym miejscu odesłać do ciekawego artykułu na naszym blogu, który traktuje o odpowiedzialności małżonka za długi drugiego współmałżonka: https://www.eurolege.pl/odpowiedzialnosc-dlugi-malzonka-uwolnic-sie-dlugow-meza-zony/

Aleksandra pisze:

Dobry wieczór
Proszę o pomoc miałam zadłużenie Weksel na 50tys dlug urósł już o koszta adwokata (54tys)i teraz tydzień temu adwokat wierzyciela zgłosił do komornika więc dojda następne koszta ,czy jest możliwość zatrzymać komornika?, ponieważ zaczęłam wpłacać pierwsze pieniążki( 2500tys)i chce kolejne na dniach sumy wpłacać mam też wpis na hipotekę..która jest wystawiona na sprzedaż w listopadzie zeszłego roku .. co powinnam teraz zrobić prócz tego ,że gdy dostanę pismo muszę zadzwonić do tego komornika ,a aktualnie juz na nie czekam…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dzień dobry dostałam pismo od komornika o oszacowanie mojego majatku.Mam mieszkanie własnościowe co mogę z tym zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Dzień dobry mam pytanie mąż ma zaległe długi z t- mobile jeden na 2800,1800,2870 czy trzy zadłużenia za tel za laptopy z przed 6 lat u jednego komornika wszedł mu komornik na konto dodatko wysłał pismo ,że jeżeli nie spłaci wejdzie na nieruchomość która jest że służebnością dożywotnia na jedną osobę mąż tam nie jest zameldowany ale kupował nieruchomość stara warta jakieś 60 tys czy jest podstawa prawa żeby przy takich kwota h wejść czy nieco się w 5 procentach proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzień dobry,
Mamy wyznaczony termin licytacji nieruchomości. W między czasie udało nam się znaleźć klienta na nieruchomość i podpisać ugodę z pożyczkodawcą, że po akcie notarialnym, gdy dług zostanie spłacony zejdzie z hipoteki i odwoła komornika. Gdy komornik się o tym dowiedział zaczął zastraszać kupujących, że będą mieli ogromne problemy, ponieważ po zakupie przez nich nieruchomości wejdzie im na hipotekę i obciąży swoimi kosztami egzekucyjnymi. Czy komornik rzeczywiście ma do tego prawo? Kupujący się wystraszyli i chcą się wycofać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Przedstawiona przez Panią sytuacja wydaje się być kuriozalna i być może działania komornika nie do końca są prawidłowe. Należałoby to sprawdzić i ewentualnie podjąć działania zaradcze. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Tato ma Komornika i dużą kwotę do oddania ale nie jest w stanie tego spłać. Dostał zawiadomienie o wszczeciu egzekucji z ułamkowej części nieruchomości tj.1/15.Prosze powiedzieć czy możemy stracić mieszkanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zdzislawa pisze:

Dzień dobry, jestem na emeryturze komornik zajął mi pieniądze w Banku. Dowiedziałam się o Komorniku z Banku. Prawdopodobnie chodzi o spłatę kredytu studenckiego mojego syna który nie żyje. Mieszkam w Niemczech kilka lat i nie otrzymałam zawiadomienia o sprawie ani powiadomienia od komornika.
Gdzie mogę pisać zażalenie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zdzisławo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Czy może komornik po zlicytowaniu mieszkania ściągać dalej z pensji dług .Licytacja była rok temu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, komornik może nadal działać i dokonywać kolejnych zajęć jeśli środki uzyskane ze sprzedaży rzeczy w toku licytacji nie zaspokoiły w pełni długu podlegającego egzekucji, w tym również kosztów egzekucji. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Witam serdecznie. Jestem emerytem 0d 2020 roku któremu zabierane jest 25% emerytury, za zaległości związane z niepłaceniem składek zus. Zaległości powstały w 2000 roku.
Mam pytanie , po jakim czasie umarzeniu podlega zaległość składek zus i czy zus ma prawo pobierać odsetki przez cały okres zadłużenia.
Z poważaniem Jerzy Moraczewski.
Będę wdzięczny za odpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jerzy. Niestety, ale nie zajmujemy się pomocą w sprawach dotyczących zadłużeń publicznoprawnych (podatki, składki itd.). Bardzo nam przykro.

Lauura pisze:

Własnościowe mieszkanie , mamy oraz taty
Taty część (połowa) zadłużona (komornik) mamy nie .
Mama chce przepisać notarialnie swoją część na mnie ,która nie jest zadłużona
Tata również tylko , czy jego dług przejdzie wraz z przepisaniem na mnie , czy będę musiała spłacać jego połowę ? Mieszkanie jest pegerowskie w bloku czterorodzinny (dług taty ponoć przekracza wartość całego mieszkania) ?
Co robić , błagam o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Lauro. Musielibyśmy sprawie przyjrzeć się bliżej i uzyskać kilka dodatkowych informacji. Być może udałoby się coś zrobić z wpisem dotyczącym zadłużenia na nieruchomości (mieszkaniu). Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dariusz pisze:

Dług podstawowy to 42 tys razem z odsetkami i komornikiem to 65 tys w międzyczasie wplacono do komornika 10 tys czy 5 procent liczy się od sumy 42 tys czy 32 tys
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiesława pisze:

18 lat temu wziełam kredyty niestety nie udało mi się ich spłacić.Wyjechałam z kraju z byłm meżem miałam działkę budowlaną i dopiero teraz dowiedziałam się że zajął ją komornik.Kwota podobno została podana do licytacji w kwocie 47 tysięcy.Jeżeli ktoś to wykupi to zostanę oczyszczona z długów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiesławo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Wiele wskazuje, że nie, ale trzeba byłoby to sprawdzić. W szczególności trzeba sprawdzić, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Dostałam pismo od komornika,że zostało wszczete postępowanie komornicze Mamy z mezem dzialke,tylko co oni mi chca egzekwowac to jest droga dojazdowa i nie tylko moja ,naleznosc glowna to 7896zl w tym same odsetki 5400zl czy w takim przypadku może zająć nieruchomość?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Nie nikt nie ma żadnego aktywnego postępowania, ale pytałem hipotetycznie.

Adam pisze:

Ja mam bardzo ciekawe pytanie. Czy udział w TBS Zgierz sp. z o.o. powiązany z prawem do najmu podlega egzekucji komorniczej ? Nie chodzi o sytuację gdy się nie płaci opłat i czynszu za mieszkanie tylko jak ktoś ma egzekucję z powodu niepłacenia np. kredytów to czy komornik może zająć udziały ? Nie jest to partycypacja, której nie można zająć jak czytałem tylko udział w sp. z o.o. powiązany aktem notarialnym z wynajęciem. Samo mieszkanie nie jest własnością dłużnika bo je wynajmuje, ale już udział tak – przy czym te obie rzeczy są ze sobą powiązane. Dodam, że sprawa dotyczy starszej osoby – 75 letniej, która ma emeryturę z której można prowadzić egzekucję. Niestety TBS mnie nie poinformował mailowo o tym i karzą pisać pismo do zarządu, zresztą nie wiem czy sami wiedzą. Może Państwo będziecie wiedzieć ? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry panie Adamie. Czy aktualnie Pan albo ktoś z Pana bliskich/znajomych ma aktywnie prowadzone postępowanie egzekucyjne? Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sparwach.

Daniel pisze:

Witam,
Mamy z żoną zaciągnięty kredyt na 50 tys. Kretyt był systematycznie spłacany do momentu, kiedy wybuchła pandemia COVID. Z uwagi na to ze moja praca polega na kontakcie z klientem, moja firma została zamknięta a My nie mieliśmy za co spłacać ktredytu.
Komornik wszedł na pensje oraz konto bankowe. Komornik ściągał sobie co miesiąc po kilkaset zł a my nie mieliśmy pretensji , bo przecież dług trzeba spłacić. Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo o komornika,że wierzyciel chce wejść nam na nieruchomość i postarać sie o zlicytowanie naszego domu. Mieszkamy tam z Żoną i dwójką małych dzieci. Swiat sie nam zawalił. Boimy sie że stracimy cały dorobek naszego życia. Tak jak pisalem,nie amy pretensji zeby komornik nam zabieral część naszych pieniędzy. Moge nawet płacić raty po 2000 ale nie stać mnie żeby zapłacić tak duża sumę jak 30 000 bo tak powiedział wierzyciel,ze jak splacimy tą większą czesc zadłużenia to nam da spokoj i komornik zejdzie z konta i pensji. W przeciwnym razie, nie mamy o czym rozmawiać. Bardzo prosze o pomoc,co mamy teraz zrobic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Danielu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Dzień dobry mam zadłużenie u wierzycieli jeden komornik prowadzący wszystkie sprawy na kwotę 54tysiace.W marcu tego roku chce komornik oszacować nieruchomość.Prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

Mam prawie 14 tyś długu ,nie dostawałam wcześniej żadnych pism z sądu. Boję się że komornik wystawi na licytacje moja 1/8 z mieszkania gdzie mieszkam z 3 dzieci które wychowuje sama.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Adam pisze:

Witam,
Mam wypowiedziany kredyt hipoteczny zabezpieczony współdzielona hipoteką, udało mi się spłacić ponad 80% zadłużenia, aktualnie sprawa jest na etapie wyceny i oszacowaniu nieruchomości, do spłaty zostało około 30 tyś zł., obie nieruchomości na rynku wtórnym są warte w granicach 600 tyś zł. czy istnieje jakaś forma prawna aby powstrzymać egzekucję?

Pozdrawiam

Adam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Mamy specjalnie dedykowaną usługę do takich spraw. Musimy jednak poznać Pana historię trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jozef pisze:

Mam zadłużenie w trzechbankach czy będzie 3komornikow czy 1komornik można zabrać 25procent emerytury

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Józefie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Sandra pisze:

Witam komornik zajol cały dom i pole za 33 tysiące zadłużenia mam troje dzieci niewiem co robić boję się że nas wyrzuci niemamy gdzie pójść co robić w takiej sytuacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sandro. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafal pisze:

Dzien dobry, po pechowym zbiegu zdarzen mam dlug 28tys sprawa przeszla do wewnetrznej firmy windykacyjnej mam 7 letnie dziecko boje sie ze zlicytuja mi mieszkanie jestem caly w nerwach popadam w depresje i przychodza mysli samobojcze,nikt z rodziny i bliskich nie jest mi wstanie pomoz dlatego ze kazdy ma wlasne wydatki z zwiazane to z kredytem i panujaca inflacja nie wiem co robic.Zaznacze ze po rozmowach z windykatorami zaden nie poszedl na ugode w sprawie rozlozenia zadluzenia na dluzszy okres splat i nizsze raty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Patrycja pisze:

Witam! Mam długi, z którymi nie jestem w stanie dojść do ładu, wzięlam byłemu partnerowi rozne sprzety na raty, które spłacał do momentu (jak sie nadawno okazało) aż sie rozstalismy. Przychodzą pisma z firm windykacyjnych, mam zajęta konta bankowe, z jednym komornikiem jestem umowiona na comiesieczne spłaty (u niego dlug na 4tys.). Oprocz tego na kontach mam zajecie ok. 10 tys. I nie wien jak mam je splacac, bo nie jestem w stanie wplacic calosci zadluzenia na raz,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Mam długi hipotekę zus na mieszkanie i niedługo komorników zapewne .Tak urządził mnie mój mąż jestem sama z 8 letnim synem I nie wiem co mam dalej robić. Nie chcę mi się żyć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się oddłużaniem i chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Witam , czy mając dług w wysokości 10 tys zł komornik może zlicytować mieszkanie? Jutro ma odbyć się licytacja a mieszkanie wyceniono na 89 tys a komornik wycenił na 68 tys. Da się jeszcze coś zrobić? Jeszcze jedna kwestia mój tata ma służebność osobistą.( Dozywotke) w tym mieszkaniu, co dalej będzie z ojcem? Czy wyrzucą go z mieszkania, skoro to mój dług?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Wiele wskazuje na to, że egzekucja i licytacja będą jak najbardziej możliwe. Trzeba byłoby jednak sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko i warto to sprawdzić i ewentualnie zacząć działać w celu umorzenia egzekucji! Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Natomiast co do kwestii dożywotniej służebności mieszkania to ona nie wygaśnie z chwilą przejścia własności na nabywcę po licytacji i przysadzeniu własności.

Oliwia pisze:

Witam, ojciec dzieci ma przyznane alimenty od lutego 2020 r., nie placi ich. Nie pracuje, nie ma konta w banku, żadnych rent itp. Jest w 1/4 właścicielem ziemi i nieruchomości. Czy z takiej ziemi czy też nieruchomości można wykonać egzekucję? Jeśli też są inni współwłaściciele?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Oliwio. Oczywiście można przeprowadzić egzekucję z udziału w nieruchomości. Pytanie tylko o skuteczność takich działań. Zwykle nabywcy nie są mocno zainteresowani nabywaniem udziałów w nieruchomościach, ale zakupem pełnej własności. Można oczywiście próbować. Nadmieniamy, że może Pani złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Brak alimentacji mimo ustawowego obowiązku jest czynem karalnym.

Jolanta pisze:

Za 1000 zł, wyrokiem sądowym na tę kwotę zostałam wyeksmitowani zostałam wówczas z małoletnimi dziećmi na bruk

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W czym możemy Pani pomóc?

Iwona pisze:

Witam, sprawa wyglada tak, że ojciec od kilkunastu lat ma przysądzone alimenty jednak przez duża ilość komorników nie jest w stanie płacić ich w całości.
Twierdzi, ze na domie ktorego jest właścicielem jest zajecie komornicze lecz w KW nic takiego nie ma. Czy jeśli faktycznie jest zajecie może mi go przepisac jako spłatę alimentów?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Nie znamy dokładnie sprawy, ale jako wierzyciel alimentacyjny Pani wierzytelność jest co do zasady uprawniona i korzysta w wielu aspektach z pierwszeństwa zaspokojenia przed innymi wierzycielami. Jeśli posiada Pani tytuł wykonawczy zasądzający alimenty to na pewno warto skorzystać z możliwości przymusowej egzekucji długu. Prosimy pamiętać, że roszczenia alimentacyjne również ulegają przedawnieniu.

Justyna pisze:

Witam, mam rodziców którzy zadłużyli swoje mieszkanie. niedawno się dowiedziałam, że nieruchomość trafiła na aukcje komorniczą ( licytację? ) W mieszkaniu znajduje się też niepełnosprawna osoba. Mam pytanie czy ja jako córka mogę podjąć się walki o to mieszkanie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. W danej sprawie mamy do czynienia już z późnym postępowaniem egzekucyjnym z nieruchomości. Ciężka sprawa, ale możemy zobaczyć co da się w sprawie dla Państwa zrobić. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Mam około 25 tys długu i boję się o mieszkanie, jestem samotną matką wychowuję 3 dzieci w tym syn niepełnosprawny-schizifrenia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Artur Mistarz pisze:

Witam

Pytanie miałem zarejestrowana działalność a brat handlował nie ja, i firma upadła narobił troszkę długu koło 30 tys co ja mogę w tej sprawie zrobić on się nichce uchylać w spłacie długu nawet wystawił mieszkanie na sprzedaż ale to może potrwać a firmy windykacyjne zaczynają się odzywać domnie jako właściciela bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak to mam rozwiązać.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arturze. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jacek 77 pisze:

Mam w spadku z siostrą odziedziczone mieszkanie.Niestety dopuściłem się zadłużenia alimentacyjnego wartości mojej połowy mieszkania.Natomiast od pół roku systematycznie spłacam ten dług w wysokości 1000 PLN.Moje pytanie brzmi czy ryzykowne jest zameldowanie się tam choć tymczasowo w celu zdobycia lepszej płatnej pracy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W jakim sensie zameldowanie miałoby być ryzykowne Panie Jacku?

Katarzyna pisze:

Egzekucja mieszkania

Dzień dobry Pani Katarzyno. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. W Pani sprawie trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy egzekucja prowadzona jest na podstawie niewadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to wówczas stanie się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. U nas wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Halina pisze:

Otrzymałam nakaz zapłaty i egzekucję z wieczystego użytkowania nieruchomości i działki. Zajęcie jest wieczystego użytkowania a działka i nieruchomość stanowią moją własność. Czy za dług w wysokości 28 000 mogę zostać zlicytowana przez komornika. Czy mogę złożyć skargę za niewspółmierne zajęcie do wysokości długu. W jaki sposób odroczyć egzekucję z nieruchomości. Wartość nieruchomości z działką ponad 500 000 zł. Nie uchylam się od spłaty, czekam na spadek i chcę spłacić dług

Dzień dobry Pani Halino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata mrozik pisze:

czy mogę skorzystać z przekątnej porady

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Proszę o kontakt78240XXXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pani dzwonić. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Janina pisze:

Szanowni Państwo,
Mam kilku komorników, jestem na rencie chorobowej, z której komornik potrąca 400zl i otrzymuję na rękę 1090zł. Nie jestem w stanie sama sobie poradzić a próba podjęcia rozmowy z komornikiem nue zakończyła się sukcesem. Boję się że z tego powodu może mi grozić licytacja komornicza mieszkania.
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Janino. Egzekucja z mieszkania to ostateczność i zanim do tego dojdzie to wiele zależy od okoliczności danej sprawy, np. wysokości zadłużenia. Przede wszystkim jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W naszej Kancelarii codziennie spotykamy zwykle kilka spraw, w których mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Oznacza to, że w takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji komorniczej oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Musimy jednak sprawie przyjrzeć się bliżej i uzyskać więcej informacji na jej temat, aby dokonać rzetelnej oceny prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Otrzymałam komornika za nie spłaconą chwilówke kwota która obecnie muszę zapłacić to 3.500 .moje wynagrodzenie jest minimalne więc nie ma możliwości pobrania pieniędzy, czy jeśli będę wpłacać dobrowolne kwoty to czy komornik nie zajmie mi auta które jest mi potrzebne by dojechać do pracy. ?Auto warte około10 tysięcy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Aniu, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W naszej Kancelarii codziennie spotykamy zwykle kilka spraw, w których mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Oznacza to, że w takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji komorniczej oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Musimy jednak sprawie przyjrzeć się bliżej i uzyskać więcej informacji na jej temat, aby dokonać rzetelnej oceny prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Renata pisze:

Dzień dobry. Mam w Kruk 3 długi splacam dwa na 3 mnie nie stać ponieważ jedna rata z tych dwóch co spłacam jest tak wysoka a Kruk nie chce się zgodzić żebym raz zapłaciła mniejsza rate po to żeby tamtą spłacić w całości, żeby nie rosły odsetki. Łącznie wszystkiego z tym najmniejszym długiem jest około 8000 złotych. Prosiłam również o umorzenie częściowo odsetek ale też się nie zgodzili chyba że spłacę całość. Czy jest jakaś pomoc, 0rzez to zadłuża się gdzie indziej :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Rento. Szkoda, że dopiero teraz zgłosiła się Pani po pomoc. W 2 sprawach uznała Pani roszczenie. A i w trzeciej – jeśli wysłała Pani w tej sprawie wniosek o umorzenie odsetek – to również uznała Pani roszczenie. W takiej sytuacji pomoc będzie bardzo ograniczona. O ile w ogóle będzie się dało cokolwiek zrobić. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Dziendobry. Dostalismy list od bieglego sadowego ze na zlecenie komornika ma wycenic nam nieruchomość czyli gospodarstwo rolne. Od roku zajal nam konto w banku i w mleczarnii wyplate cala. Czy moze on coś takiego zrobic jezeli od roku pobiera nam cala wyplate.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Małgorzato, jest to możliwe. Jeśli egzekucja idzie zbyt wolno to komornik może dokonywać rozszerzania egzekucji o kolejne składniki majątku dłużnika. W tym także nieruchomości. Trzeba jednak sprawdzić przede wszystkim czy komornik nie działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. To zjawisko występujące. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam.Wczoraj 30.06.2022komornik dokonał opisu i oszacowania mojej nieruchomości,nie zgadzam się z tym gdyż wartość jest o wiele większa nie wliczył stawów rybnych podał wartość działek jakby to były łąki.Dla porównanie,ten sam biegły oszacował sąsiednią nieruchomość Znacznie wyżej,mimo że jest o połowę mniejsza,i znajduje się na niej budynek w stanie surowym.ponadto nie posiada zjazdu na posesję.Prosze o pomoc mam mało czasu
.Zgłosił się do mnie jakiś adwokat ,który obiecał pomoc,ale teraz milczy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym w toku egzekucji z nieruchomości. W pewnych okolicznościach możliwe jest nie tylko wydłużenie postępowania, ale też umorzenie egzekucji. Musimy jedynie przyjrzeć się sprawie bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o szerszy opis sprawy i dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bogumila pisze:

Ile bym musiała zapłacić gdybyście poprowadzili moją sprawę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Natomiast koszt pomocy uzależniony jest od wartości przedmiotu sprawy (zadłużenia). Aktualny cennik dostępny jest tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/

Marian pisze:

Dzien dobry mam pytanie 0 żona wzięła chwilówkę i nie zapłaciła to komornik zajął mieszkanie czy może je zlicytować. Pozdr

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od tego czy macie Państwo rozdzielność majątkową czy też wspólność majątkową? Jeśli rozdzielność to trzeba będzie złożyć sprzeciw co do egzekucji z majątku wspólnego w zakresie nieruchomości. W naszej kancelarii pomagamy w tego typu sprawach. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Dawid pisze:

Witam
Komornik chce zlicytować moją część mieszkania nie wiem jak i gdzie szukać pomocy
Zarówno ja jak i tata jesteśmy schorowani
Pomożecie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Możemy oczywiście przyjrzeć się sprawie bliżej Panie Dawidzie i zobaczyć czy w sprawie nie ma wadliwego tytułu wykonawczego. Każdego dnia spotykamy takich od kilku do kilkunastu. Gdyby tak było to będziemy zapewne w stanie umorzyć egzekucję. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Beata pisze:

Gdzie mozna uzyskac informacje o wszystkich zadluzeniach?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Najlepiej w BIK. Warto pobrać sobie raport BIK. Będą tam uwidocznione stare i aktualne zobowiązania kredytowe i pożyczkowe.

Weronika pisze:

Dzien dobry mieliśmy dlug w skoku Stefczyka który został sprzedany komornik zabiera nam z renty prawie 1000 zł a dlug ciagle rośnie .komornik chce zabrac nam mieszkanie .mamy ciężko chorego syna choruje na miastenie maz też jest na rencie bo ma połamany kręgosłup proszę państwa o pomoc co robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Musimy poznać Państwa sprawy trochę bliżej i zobaczyć jakie środki prawne można wdrożyć, aby Państwu pomóc. Bywają tez takie sytuacje i sprawy, w których doprowadzamy do umorzenia egzekucji w całości i odzyskujemy wszystkie zabrane pieniądze przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Państwa maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Damian pisze:

Czy komornik może zająć dom po zmarłych rodzicach,za moje długi,który odziedziczylem w spadku,lecz sprawa spadkowa się nie odbyła i mieszkanie w księdze wieczystej prawnie stoi na rodziców? dodam że spadkobiercą jest też moja 7letnia siostra,czy ona też może stracić spadek przeze mnie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedź na postawione pytanie udzielona została we wcześniejszym komentarzu.

Damian pisze:

Czy komornik może zająć dom po rodzicach,za moje długi,który odziedziczylem w spadku,lecz sprawa spadkowa się nie odbyła i mieszkanie prawnie stoi na rodziców? dodam że spadkobiercą jest też moja 7letnia siostra

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedź na postawione pytanie udzielona została we wcześniejszym komentarzu.

Damian pisze:

Czy komornik może zająć dom po rodzicach,za moje długi,który odziedziczylem w spadku,lecz sprawa spadkowa się nie odbyła i mieszkanie prawnie stoi na rodziców?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dom w przypadku śmierci rodziców przeszedł na spadkobierców, a więc również i Panią. teraz jednak konieczne jest przeprowadzenie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku. Co do zajęcia domu to zajęcie może dotyczyć w tym przypadku jedynie przypadającego Pani udziału we współwłasności. Czy Pani sprawy były już przedmiotem postępowania sądowego? Czy znajdują się tylko póki co na etapie windykacji?

Izabela pisze:

Mam mieszkanie własnościowe, wspólnota zgłosiła sprawę do komornika o wszczęcie licytacji mieszkania, do tej pory nie byłam w stanie spacac długu, teraz jest to możliwe, czy mogę zrobić coś żeby mieszkanie nie zostalo zlicytiwane?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy zanim pojawił się komornik otrzymywała Pani jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie? Np. nakaz zapłaty?

Anna pisze:

Bardzo prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie opisu swojej sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Barbara pisze:

Mój syn ma komornika na budynkach potrzebujemy pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zobaczymy co da się w sprawie zrobić. Potrzebujemy jednak większej ilości informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Postaramy się Państwu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.