KOKSZTYS kancelaria. Windykacja i opinie. ✍ Jak się bronić? - Antywindykacja EuroLege

Kancelaria Koksztys. Wezwanie do zapłaty zapłaty, windykacja i opinie.

Nakaz zapłaty windykacja kancelaria koksztys

Oceń artykuł: 

Masz albo miałeś do czynienia z Kancelarią Prawa gospodarczego o nazwie Koksztys? W naszym dzisiejszym poradniku zajmiemy się opisem sposobów windykacji firmy Koksztys. Przedstawimy również opinie, jakie uzyskaliśmy od Klientów Kancelarii EuroLege, którzy mieli kontakt z firmą (kancelarią) windykacyjną Koksztys.

Kancelaria Koksztys. Skąd mają mój adres i numer telefonu?

Podobnie jak w większości kancelarii windykacyjnych, tak też w Koksztys schemat windykacji jest dosyć klasyczny. Rozpoczyna się od telefonów i wiadomości tekstowych (SMS). Następnietradycyjne wezwania do zapłaty kierowane na adres potencjalnego dłużnika. Kończy się na wizycie windykatora terenowego, która to wizyta w większości przypadków nie następuje. Tak relacjonują nam nasi podopieczni.

Zastanawiasz się skąd w ogóle Kancelaria Koksztys wzięła się w Twoim życiu i skąd ma Twoje dane kontaktowe? Winne takiemu stanowi rzeczy są firmy pożyczkowe, np. VIVUS, banki oraz firmy telekomunikacyjne, które windykację ich należności powierzają właśnie zewnętrznym, wyspecjalizowanym podmiotom, jakim bez wątpienia jest Kancelaria Prawa Gospodarczego Koksztys. Od tych właśnie firm Kancelaria Koksztys otrzymuje wszystkie dane kontaktowe. Czy jest to zgodne z przepisami prawa, w tym z RODO? Niestety, ale w zdecydowanej większości przypadków tak. W momencie zawierania umowy z firmą pożyczkową, bankiem czy firmą telekomunikacyjną jako konsument wyrażałeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach związanych z dochodzeniem roszczeń wynikających albo mogących wyniknąć z zawartej przez Ciebie umowy pierwotnej.

Kolejnym pytaniem, jakie zadaje sobie albo przynajmniej powinna zadać sobie osoba, z którą kontaktuje się firma Koksztys to: „skąd wiecie, że miałem umowę i dlaczego mam tyle płacić?” Co do pierwszej części pytania, czyli „skąd wiecie, że miałem umowę” to odpowiedź znajduje się w akapicie powyżej. Istnieje bowiem możliwość przekazania wszystkich danych dotyczących umowy właśnie kancelarii zewnętrznej. Taka kancelaria dochodzi roszczeń w imieniu wierzyciela pierwotnego, a więc banku, firmy pożyczkowej czy firmy telekomunikacyjnej. Z kolei druga część pytania jest już zdecydowanie bardzo ciekawa. Tutaj osoba, z która kontaktuje się Kancelaria Koksztys powinna być zdecydowanie najbardziej czujna. Dlaczego? Otóż dlatego, że jeśli masz już cokolwiek płacić to nie na oświadczenie Pani/Pana po drugiej stronie słuchawki, ale dlatego, że niewątpliwie właśnie taką kwotę powinieneś zapłacić. Dopóki nie masz konkretnych wyliczeń, to nie możesz nic płacić firmie Koksztys!

Telefon i SMS z Kancelarii Koksztys. Jak się zachować?

Pamiętaj, że w przypadku rozmowy telefonicznej z pracownikiem firmy windykacyjnej Koksztys musisz zachować zimną krew i nie dać się ponieść emocjom. Wmawianie zadłużenia jest na porządku dziennym. O krzykach do słuchawki również nasi podopieczni mówili. Dlatego jeśli Twój współrozmówca krzyczy do Ciebie albo Ciebie zwyczajnie obraża, to zakończ rozmowę, nie kontynuuj jej. Taka forma prowadzenia rozmowy z Tobą ma jeden cel, abyś się zdenerwował i zaczął zachowywać się nieracjonalnie, być może uznał swój dług. Ta informacja posłuży później do tego, aby ułatwić Kancelarii Koksztys dochodzenie wszystkich należności na drodze postępowania sądowego.

Czy Kancelaria Koksztys może dzwonić do mojego pracodawcy?

Jeśli można byłoby w skrócie odpowiedzieć na zadane w śródtytule pytanie to jednym słowem: NIE. Żadna firma windykacyjna, w tym Kancelaria Koksztys nie może dzwonić ani do Twojego pracodawcy, ani też do sąsiadów czy znajomych. Nie może również informować ich o Twoim zadłużeniu. Takie zachowanie stanowi przestępstwo zniesławienia opisane w artykule 212 kodeksu karnego. Jeśli stałeś się ofiarą takiego działania to powinieneś zgłosić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Windykacja terenowa z Koksztys. Czy to nakaz zapłaty z sądu?

Jak napisaliśmy na wstępie, firma windykacyjna Koksztys raczej nie korzysta z wizyt terenowych. Jednocześnie jednak często o nich informuje. Wiedzę taką posiadamy z relacji przedstawianych nam przez naszych podopiecznych.

Jeśli jednak zdarzy Ci się, że do Twoich drzwi zapuka pracownik firmy Koksztys? Wówczas nie musisz go wpuszczać do środka ani z nim rozmawiać. Jeśli jednak zdarzy się, że wszedł on do Twojego mieszkania – nawet na zaproszenie – i mimo Twojej woli nie opuszcza go? Wówczas dopuszcza się przestępstwa naruszenia miru domowego. Taką sytuację powinieneś niechybnie i szybko zgłosić organom ścigania, np. policji.

Chcesz zadać pytanie? Możesz do nas zadzwonić albo napisać. Możesz również zadać pytanie naszym prawnikom w formie bardziej dyskretnej. Jesteśmy dostępni na naszym forum kredytowe dla zadłużonych.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA