Wiele osób pisze do nas, że firmy telekomunikacyjne przypominają sobie o ich niezapłaconych rachunkach. Problem w tym, że jeśli rachunek miał zostać zapłacony kilka lat wstecz, to potencjalny dłużnik nie jest już zazwyczaj w stanie ustalić, czy faktycznie zadłużenie istnieje, a jeśli tak, to skąd taka kwota zadłużenia?

Z takim problemem zgłaszają się do naszej kancelarii osoby z całej Polski. Wobec licznych spraw windykacyjnych czy dużej ilości rachunków nie są w stanie konkretnie odnaleźć się w rozliczeniach z firmami telekomunikacyjnymi. Naszym zdaniem w takiej sytuacji jest dokładne sprawdzenie okoliczności sprawy oraz podjęcie działań stosownie do aktualnej sytuacji klienta.

Takie sytuacje jak wyżej zdarzają się dosyć często, a największym błędem jaki można w takiej sytuacji popełnić, to szybkie podjęcie decyzji o zapłaceniu rachunku, co do którego mamy wątpliwości. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Czas i jeszcze raz czas, słowo kluczowe. Nie należy podejmować żadnych ruchów pod wpływem chwili i strachu, wszak wezwanie do zapłaty stanowi, że w razie braku zapłaty sprawa zostanie skierowana do sądu, co zwiększy koszty. I tak i nie, ale to zależy od danej sprawy.

Przedawnienie opłat za telefon i Internet. Ile wynosi?

Jak każde roszczenie majątkowe, tak również roszczenia operatorów telefonicznych ulegają przedawnieniu. Okres przedawnienia roszczeń o zapłatę abonamentu telefonicznego czy za internet wynosi 3 lata. Termin przedawnienia roszczeń telekomunikacyjnych liczy się od dnia wymagalności roszczenia o zapłatę. Jak ustalić datę wymagalności takiego roszczenia? Zasadniczo należy spojrzeć na rachunek i ustalić do kiedy miała nastąpić zapłata. Od tego dnia należy obliczyć 3 lata.

Przykład: Pan Jan miał zapłacić za rachunek telefoniczny kwotę 100 zł do dnia 10 maja 2013 roku. W roztargnieniu zapomniał tego uczynić i schował rachunek do szuflady. W dniu 12 maja 2018 otrzymał wezwanie do zapłaty od operatora telefonicznego. Przedawnienie opłat za telefon w takiej sytuacji upłynęło w dniu 10 maja 2016 roku. Po zmianie przepisów kodeksu cywilnego termin przedawnienia wydłużony został do końca roku. Jednak stosuje się taką zasadę tylko wtedy, jeśli dług powstał przed zmianą przepisów a zastosowanie tej nowej zasady byłoby korzystniejsze dla zadłużonego konsumenta. Jeśli tak nie jest, stosuje się stare przepisy.

Wobec powyższego Pan Jan może swobodnie uchylić się od zapłaty, bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Zaznaczmy, że wprowadzone zmiany kodeksu cywilnego miały docelowo chronić konsumentów przed działaniami przedsiębiorców. W rzeczywistości wprowadzone zmiany miejscami są skrajnie niekorzystne dla konsumentów.

Niezapłacenie faktury (rachunku) za telefon T-Mobile, Plus, Play, Orange. Co grozi?

Niezapłacenie faktury T-Mobile czy Plus albo każdego innego dostawcy usług telefonicznych grozi zwykle tym samym, czyli: wezwaniem do zapłaty i wypowiedzeniem umowy na świadczone usługi. Co grozi dłużnikowi firmy telekomunikacyjnej jeśli nie spełni mimo to wysuwanych wobec niego roszczeń? W przyszłości albo skierowaniem do sądu pozwu o zapłatę bądź też sprzedażą wierzytelności do firmy windykacyjnej. Jest wielu windykatorów, którzy chętnie odkupują długi od firm telekomunikacyjnych. Zwykle kwoty wierzytelności nie są duże, ale ich masa jest zazwyczaj przytłaczająca.

Oczywiście pozew o zapłatę niczego nie oznacza. Osoba pozwana (potencjalny dłużnik) może bronić się przed roszczeniami firmy telekomunikacyjnej. Szczególnie, jeśli naliczone zostały mu wysokie opłaty za wcześniejsze wypowiedzenie umowy abonamentowej. Z doświadczenia Kancelarii EUROLEGE wynika, że wiele sporów z firmami telekomunikacyjnymi można wygrać w znacznej części, a nawet w całości. Ważne jest jednak, aby być zdeterminowanym do walki oraz terminowo zgłaszać swoje sprawy do prawnika od długów. W Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się sprawami sądowymi oraz komorniczymi od wielu lat i wiemy na co zwracać uwagę w takich sprawach. Podejmujemy się również trudnych spraw. Kancelaria pomocy dłużnikom EUROLEGE to miejsce, w którym osoby mające problemy finansowe znajdują oparcie w ciężkich chwilach związanych z windykacją zadłużeń. Jak się do nas zgłosić? O tym na końcu materiału.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Niezapłacony rachunek telefoniczny wykupiła firma windykacyjna. Co zrobić?

Jeśli Twój dług stał się przedmiotem cesji wierzytelności na rzecz firmy windykacyjnej, to wówczas wezwanie do zapłaty otrzymasz już wprost z firmy windykacyjnej.

Miałeś niezapłacony rachunek telefoniczny i dług z niego wynikający został zbyty na rzecz firmy windykacyjnej? Zanim nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi od windykatora.

Musisz w tym miejscu pamiętać, że firma windykacyjna może nie dysponować żadną dokumentacją, która ma stwierdzać istnienie zadłużenia. Tym bardziej, prawie na pewno nie będzie dysponowała danymi umożliwiającymi dokładne wyliczenie tego zadłużenia. Co zrobić wobec wezwania do zapłaty z firmy windykacyjnej?

Nakaz zapłaty z sądu za przedawnioną opłatę za telefon albo Internet. Jak się zachować?

Chociaż firmy telekomunikacyjne najczęściej składają pozwy o nieprzedawnione roszczenia dotyczące zapłaty za abonament telefoniczny czy Internet, to już firmy windykacyjne, które zakupiły takie pakiety zadłużeń robią to notorycznie. Z doświadczenia naszej Kancelarii wynika, że zdecydowana większość kupowanych przez firmy windykacyjne zadłużeń z tytułu opłat za rachunki telefoniczne uległo już dawno temu przedawnieniu. Natomiast te, które nie są przedawnione mają kiepskiej jakości materiał dowodowy. Zazwyczaj faktury, które jako dokument księgowy samodzielnie nie stanowią dowodu na zawarcie i istnienie umowy oraz wysokość zobowiązania. Dokument księgowy stanowi jedynie uprawdopodobnienie istnienia roszczenia a nie stwierdza jego istnienia w 100%.

T – Mobile, Plus, Play (P4 Sp. z o.o.), Orange. Te podmioty pozywają najczęściej.

Co zrobić jeśli jednak windykator pozwał nas o zapłatę przedawnionego albo wręcz nieistniejącego zadłużenia np. za przedawnienie faktury za telefon? Oczywiście należy napisać sprzeciw od nakazu zapłaty, w którym należy bezwzględnie podnieść zarzut przedawnienia roszczenia i odpowiednio ten zarzut uzasadnić.

Najczęściej w sprawach o zapłatę roszczeń telekomunikacyjnych pozywają najwięksi operatorzy. Jacy? Głównie T-Mobile. Plus, Play (P4 Sp. z o.o.) oraz Orange. Dowiedz się, jak spowodować przedawnienie długu za telefon!

Pamiętaj jednak, aby nie popełnić żadnych błędów natury procesowej, które mogą spowodować przegraną mimo, że powództwo powinno ulec oddaleniu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej albo operatora telefonicznego możesz zgłosić się do nas po bezpłatną pomoc prawną.

Komornik z T-mobile, Plus, Play (P4 Sp. z o.o.), Orange?

Mając postępowanie egzekucyjne z wniosku firmy telekomunikacyjnej nie musisz pozostawać bierny. Jest kilka sytuacji, w których możesz zacząć działać i doprowadzić do umorzenia egzekucji i odzyskania zabranych pieniędzy!

Kiedy może się to zdarzyć? Przede wszystkim musisz ustalić albo przypomnieć sobie, czy zanim pojawił się komornik odbierałeś jakiekolwiek pisma z sądu? To ważne, ponieważ w sytuacji, w której nie mieszkałeś pod starym adresem (np. wyjazd za granicę, przeprowadzka) nakazy zapłaty mogły być wysyłane z sądów na Twój stary i nieaktualny adres. W takiej sytuacji przysługuje Ci uprawnienie do uchylenia tytułu wykonawczego, umorzenia egzekucji i odzyskania wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy.

PAMIĘTAJ! Umorzenie egzekucji wymaga Twojego zaangażowania. Nic samo się nie zrobi. Dlatego musisz zacząć działać. Im szybciej, tym lepiej dla Twoich pieniędzy i samopoczucia.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Działamy na terenie całego kraju!


4.5/5 - (41 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Grażka pisze:

Witam, mam problem takiego rodzaju: otrzymaliśmy „wezwanie do zapłaty po przelewie wierzytelności” z firmy, która zajmuje się ściąganiem wierzytelności. Chodzi o umowę zawartą z Orange przez mojego, zmarłego w 2015 roku, tatę. Umowa musiała być zawarta przez tatę długo przed Jego śmiercią. Nie przypominamy sobie aby przychodziły na adres taty jakiekolwiek monity z żądaniem zapłaty. Dopiero teraz otrzymaliśmy takie wezwanie (luty 2024). Nadmieniam, że nie zrzekliśmy się spadku po tacie. Czy w takim przypadku, po tak długim terminie od śmierci taty powinniśmy uregulować tą należność? Wprawdzie jest to kwota ok. 300 zł, ale czy nie jest to należność, która się przedawniła?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnych sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

Niezapłacony Canal Plus kara od komornika z Sądu przyszło płacić 3 i pół tys czy da się to umorzyc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Witam serdecznie
Mam zadłużenie u dwóch firm windykacyjnych
W jednej polowe spłaciłem ale wszystko jest minimum 10-12 lat temu brane jakiś telefon i coś tam jeszcze tak szczerze nawet nie pamietam wyjechałem za granice i nie miałem wezwań bo się wymeldowałem ze starego adresu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ewa pisze:

Witam.Wlasnie czytam te informacje i zdalam sobie sprawę że komornik zdołał mnie oszukać.W 2008 roku wzięłam T mobile i nawet nie pamiętam co to było bo wyjechalam do UK w tym samym roku.Po śmierci męża otrzymalam rentę rodzinna i w czerwcu firma windykacyjna zajęła mi sporą część tej renty na poczet T mobile.Przez trzy miesiące spłaciłam wszystko i dziś musiałam zaplacic jeszcze komornikowi 229zl .Smutne to bo po 15-tu latach spłacać coś o czym nie pamiętam z racji wieku i choroby.No cóż, długi się spłaca

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam, mam 4 zajęcia komornicze na dość duza kwotę była brana kablówka w nc+ i telefony w Orange, kablówka była opłacana do pewnego momentu parę MC przed końcem umowy przestałam płacić a zas za telefony w Orange w ogóle nie zapłaciłam bo już nie było z czego, przychodziły pisma od komornika ale na stary adres do korespondenchi pod którym juz nie mieszkam, co mam zrobić w tej sytuacji, proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Witam mam problem bo nie wiem co mi grozi .Wzięłam z pley telefon plus telewizję i nie zapłaciłam żadnego rachunku co mi za to grozi czy mogę się znimi dogadać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Julia pisze:

Witam mam problem z t mobile według prawa mam 14 dni aby zrezygnować na miejscu mi powiedział że mam zapłacić 5 tysięcy kary jeśli chce zrezygnować

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Julio. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Kasia pisze:

Witam . Mam zobowiązanie w firmie kredyt inkaso , które wcześniej należało do firmy Polkomtel z 2015 r. Dokładnie to już nawet sprawy nie pamiętam . Spłaciłam już pierwszą ratę zobowiązania dla firmy kredyt inkaso , ale zastanawiam się czy sprawa nie jest już przedawniona ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kasiu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Marzena pisze:

Dzien dobry. Przyszedł do mnie do domu Pan z Kruku i twierdzi ze 7 lat.temu brałam telefon w T mobile i mam zaplacic 300zł.Nie dostałam zadnego pisma.Nie brałm nigdy tel.na raty w T mobile. Prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ewa pisze:

Dzień dobry
Proszę o pomoc. Dziś dostałam pismo wezwanie do zapłaty z ogromną jak dla mnie sumą. Za dług netia z 17.03.2011 roku wierzyciel to Giełda praw majątkowych Vindexus. Nie wiem co mam robić. Jakie podjąć kroki. Nie pamiętam tego długu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Witam mam nie zapłacony rachunek za telefon fimy ery 18 lat temu który wzięłam . Przychodziły mi kiedyś pisma od komornika z czego nigdy nie miał z czego zabrać ostatnio znów mi przyszło wezwanie od komornika czy da sie coś z tym zrobić by się przedawniło ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Szanowni Państwo. Mam problem z firmą widykacyjna Kredyt Inkaso, która odkupiła dlug od Cyfrowego Polsatu S.A. Pragnę dodać, że na konto firmy windykacyjnej przelałem pewna niekqestionowana kwotę, a oni domagają się kwity za nieterminowy zwrot dekodera. Dekoder został zwrócony po terminie, odebrał go upoważniony pracownik Polsatu, a mimo tego Kredyt Inkaso domaga się zapłacenia tzw kary umownej. Co mam robić w tej sprawie. Z poważaniem Jerzy Kozłowski

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jerzy. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

Krzysztof pisze:

Witam piszę do państwa w takiej sprawie że dostałem sądowy nakaz zapłaty 5055,63 zł firmie Best wraz z kwotą 1617zl tytułem zwrotów kosztów postępowania i w tym z kwotą 1200zl zwrotów kosztów zastępstwa procesowego? Zanie zapłacone rachunki w sieci Plus czy da się coś z tym zrobić czy będę musiał zapłacić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Nasi prawnicy mają wiele sukcesów w sporach z firmą BEST. Chętnie przyjrzymy się też Pana sprawie i postaramy się pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Dzień dobry, napisałem do Państwa maila odnośnie długu po zmarłej matce, o którym nie wiedziałem i sprawa wygląda na przedawnioną. W załączeniu maila znajdują się szczegółami sprawy. Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Oczywiście odpowiemy Panu na przesłanego maila. Prosimy o cierpliwość. Odpowiadamy w kolejności przesłanych zapytań/maili.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry otrzymałam list od firmy Best która rzada ode mnie kwotę 5672 zł.za niespłacony rachunek z T mobile z roku 2004 . Wyjechałam za granicę starałam się spłacać rachunki w 2021 zapłaciłam im 2800 za telef z 1999r. Nie otrzymywałam rządnych listów. Teraz jestem zdeterminowana bo po tylu latach znowu się odezwali Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Mariusz pisze:

Witam po 10latach otrzymałem list od firmy windykacyjnej Best która zada ode mnie ponad 5000 tys zł za nie spłacony rachunek który miałem jeszcze w Era GSM.od 10 lat nic nie otrzymywałem dopiero teraz wysłali dziwny list na moje imię i nazwisko tylko ze na adres sasiada.mieszkam od wielu lat za granica i nie mam nic w Polsce a w liście jest napisane ze zajma mi wszystkie ruchomosci.proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Zofia pisze:

Witam . Mam problem z zadłużeniem za telefon o którym nie wiedziałam ponieważ od 2006 r przebywam zagranicą i nie mieszkam pod starym adresem. Mój dług wykupiła firma windykacyjna oddała sprawę do sądu w 2011 roku zapadł wyrok ale ja nie miałam żadnej informacji na ten temat , dowiedzialam się o tym dopiero po 17 latach ponieważ komornik ściągnął mi teraz w styczniu pieniądze z emerytury ,nie informując mnie o tym , po moim telefonie ma mi przesłać nakaz zapłaty. Skontaktowałam się z kancelaria komornika sądowego i podniosłam zarzut przedawnienia a tam mi powiedziano że nie mam racji i komornik ma prawo wnkazdym momencie ściągać dług. Proszę o podpowiedź kto ma rację i czy można coś z tym zrobić. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź bo sprawa jest dla mnie pilna. Dziękuję. Zofia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zofio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Witam, szukałem dużo odpowiedzi i u was znalazłem kilka przydatnych odpowiedzi i może uzyskam pomoc.Wyjechałem do uk w 2007 roku ,przed wyjazdem mialem telefon w era GSM, i telefon Nokia, wiadomo wyjechalem za pracą było ciężko i jak by odsunąłem telefon na bok,lata minęły i aż któregoś razu założyłem konto w banku w pl, po jakimś czasie wszedł na nie komornik,z polecenia ery lub tmobile potem,ale napisałem że nie mam jak i nie spłacałem, komornik zszedł z konta z informacją ze nie ma co i jak ściągać od demnie,i tmobile oddało to do firmy best ,ale wiem ze Era wtedy moje konto było zamoniete na kwotę okolo 4400pln,w 2021 roku chciałem podjąć się spalaty pisząc do tmobile ze oferuje im spłatę tylko kwoty ktora byla na zakończenie umowy.l,ale powiedzieli ze oddali to do firmy best,ja się z nimi tez kontaktowałem choc jest to trudne ,ale kwota tam jest ponad 10tys,podjąłem się ugody w 2021 roku i spłaciłem 2600pln ale odpuściłem bo to studnia bez dna ,mogę się tam logować i tam znow jest 9600pln ,pislaem im ze chce całą dokumentację jak oni naliczają odsetki wraz z informacja ze jestem be,robotnym i tego nie spłacę, czy jesteście w stanie pomóc mi w tym ,dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mariuszu. Uwagę w Pana sprawie zwraca łączna wartość zadłużenia. Chętnie przyjrzymy się sprawie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dobry wieczór , dziś komornik sądowy zablokował mi konto ma kwotę 1395,68 zł .
Problem jest w tym ze nie mam pojęcia za co to jest . Od 11 lat przebywam za granica , mieszkam tu . Adres meldunkowy mam w Polsce ale w mieszaniu jesteśmy raz na rok . Nie mam żadnego listu informacyjnego . Jedyna sprawa która mi się nasuwa , kiedyś lata temu wzięłam na karte telefony w Plus dla brata i męża bratowej , oczywiście nie spłacili tego . Moje pytanie brzmi czy istnieje przedawnienie ? Czy mam zadzwonić do komornika sądowego z zapytanie za co jest ten dług ? Jak to wyglada ze strony prawnej ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzień dobry. Sprawa wygląda następująco: w 2017 roku został wzięty abonament w Orange. Przez nie płacenie rachunków firma zerwała ze mną umowę. Został wystawiony rachunek w 2018 roku który został uregulowany tyle że na poczcie przekazem pocztowym. Na dzień dzisiejszy nie mam potwierdzenia że dług został spłacony w Orange. Oraz z konta zaczęło blokować mi pieniądze. stąd wiem o komorniku bo wezwania do zapłaty nie dostałam. Aktualnie staram się spłacić komornika ponieważ nie wiem jak udowodnić że dług już spłaciłam. Nie chcę też mieć więcej zadłużeń. Czy da się coś z tym zrobić? Odzyskać pieniądze czy skoro komornik już zajął większość „długu” to nie ma szans na nic?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

BOŻENA pisze:

Dzień dobry ,mój problem polega n a tym że miałam wzięty telefon w Era teraz obecna T mobile w 2005 roku ,wyjechałam za granice i nie miałam spłaconego telefonu po czasie wysłałam do Polski mojej córce na spłate telefonu po tym czasie okazało się że nie zapłaciła tego ,tera ta firma windykacyjna rzada o de mnie spłaty dług odkupili w 2016 roku ale ja zadnego pisma w ttej sprawie nie otrzymałam bo od2008 do 2017mieszkałam za granico co mam w tej sytuacji zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ines pisze:

Dzien dobry, mam dlug w Fundusz alimentacyjnym o ktorym sie wczoraj dowiedzialam. Dlug wynosi 1500 zlotych ale jest z 2011 roku! Pisma byly kierowane pod zly adres. Ile moze naliczyc komornik po takim czasie? Prosze chociaz o orientacyjna kwote lub jej gorna granice.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W zakresie alimentów niestety nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Sławomira pisze:

Dzień dobry w roku 2011/2013 dokładnie już nie pamiętam,miałam internet na próbę.Odstopilam od umowy w 10 dni a było 14.Odeslalam tym samym kurierem.Jak się okazało moduł został zagubiony w formie kurierskiej.Firma Fortunato teraz jest jakaś inna.Gnebiom mnie o uregulowanie należności kwoty 1400 zł.Informowalam się w plusie powiedziano mi że żadnego długu niemam.Moim zdaniem to jest już przedawnienie.Co mam w tej sytuacji robić bo z różnych numeruw dzwonią.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sławomiro. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Lidia pisze:

Dzień dobry
Dziś dowiedziałam się, że w t- mobile mam dlug za wczesniejsze wypowiedzenie umowy na internet – z 2015roku.
Była sprawa komornicza na kwotę około 4500 kara za tablety, które powinny być opłacone jeszcze przez 6miesiecy. Tą kwotę pobrał komornik.
Natomiast za zerwanie/wypowiedzenie umowy nie było pobrania.
Dług na dzień 2015 wynosi około 850 zł
Powiedziano mi, że muszę go uregulować wraz z odsetkami do dnia dzisiejszego.
Wszystko było na firmę, po przeprowadzce do innego miasta nie wiedziałam i niczego nie otrzymywałam pomimo iż adres mail pozostał ten sam.
Czy muszę coś więcej płacić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Lidio. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Witam potrzebuję pomocy z firmą windykacyjną best i ile taka usługa u was kosztuje pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Karolina pisze:

Dostałam meila z Ultimo w sprawie niezapłaconych rachunków z Play. Przebywałam 3 lata za granicą, od paru miesięcy przebywam już w Polsce i nagle dostaje taki meil. Pani z Ultimo powiedziała, że właśnie zaczyna się proces egzekucji komorniczej. Wcześniej nie dostałam żadnego meila ani nic. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Mam dług w plus za nieopłacenie kilku ostatnich abonamentów około 10 lat temu jeszcze na panieńskie nazwisko od ponad 7 lat nie dostałam pisma chyba że na stary adres .od dwóch lat zajmuje moje 500+ poczym po moim telefonie do banku zwalnia zajęte środki od miesiąca pracuje na pół etatu i umowę zlecenie boję się że zajmie mi środki za pracę mąż jest osobą bezrobotną co zrobić dodam że nawet nie wiem jaka jest firma windykacyjna ani nie kontaktuje się ze mną tylko czeka na wpływ na konto co robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Piszę z pytaniem
Wczoraj zapłaciłam rachunek za internet a dzisiaj przyszedl e-mail że niezaplacilam rachunku i sprawa przeszła na kaczmarski inkasso ( windykacja) co mam zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Należy skontaktować się z firmą windykacyjną i wyjaśnić zaistniałe zdarzenie. Jeśli nadal będą upominać się zapłaty można rozważyć dalsze kroki.

Kamil pisze:

Witam. Czy może być tak że jednym długiem zajmują się dwaj inni komornicy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli egzekucja prowadzona jest z dwóch różnych źródeł to jest to możliwe. Chociaż co do zasady dochodzi wówczas do zbiegu egzekucji, którą powinien prowadzić jeden z komorników. W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Witam, „ponad” 20 lat temu, podpisałem umowę z ERA (dzisiaj T-Mobile), w wyniku niefortunnej współpracy, zerwałem umowę, naliczono mi kary itd., dług przejęła firma komornicza, potem następna i następna, przestałem liczyć. Raz nawet z KRUK mnie straszyli , że przyjadą z Wrocławia i zrobią ze mną porządek. Pewna pani poradziła mi aby nie odpowiadać na listy , telefony 10 lat, tak też było do marca tego roku, aż tu nagle pojawiła się nowa firma komornicza i się zaczęło od nowa nękanie. Dług z 600 urósł do 6k
Co z tym fantem, zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Arkadiusz pisze:

Otrzymałem list od KRD dług ponad 14 tys a pójdę do krd moje dane jest czyste 0 zł nie rozumiem tego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arkadiuszu. Musielibyśmy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby móc powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

Witam ja jestem w nietypowej sytuacji wrecz poważnej ponieważ mam abonament na dwa telefony Marki Vivo i Laptop HP gemingowy . I potem mnie zaskoczyło nie szczęście ponieważ wyjechałam z chłopakiem za granice i mnie tam okradł z laptopem i chce ponieść tego konsekwencje bo to jest Moje dane ale ja dwoch telefonów nie mam tylko jeden i laptopa nie mam no moj byly partner mnie okradł i co mam zrobić w tej sytuacji ?????

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli padła Pani ofiarą przestępstwa to powinna Pani rozważyć możliwość jego zgłoszenia organom ściągania.

Mariusz pisze:

Witam
Mój dług wobec T- Mobilne zekomo wynosi 22tys zł . Był on umorzony przez dłuższy okres czasu . Teraz dług ten przejęła firma windykacji, i domaga się spłaty.Zaznaczam że dług ten jest z 2006 roku, a ja nie dostałem żadnego zawiadomienia wcześniej, chyba że na stary adres pod którym dawno nie mieszkam, nic też nie podpisywałem, dług był na działalność gospodarczą,
Czy jest on przedawniony i co mogę zrobić?

Dzień dobry Panie Mariuszu. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gracjan pisze:

Witam , mam bardzo trudną sytuację, posiadam dług z 2014 roku który w tym roku spłaciłem podpisując ugodę z firmą windykacyjną cross Finanse i tu się pojawia problem bo druga firma windykacyjna Asseta chce odemnie pieniędzy z tego samego tytułu , który został w całości spłacony tylko, że u nich widnieje data 2013 rok a wtedy miałem 17 lat i praktycznie nigdy wcześniej nie podpisywałem żadnej umowy u operatorów sieci Plus po za rokiem 2014 r co moge w takiej sytuacji zrobić ? Bo męczą mnie już te nękające telefony i zastraszanie przez te drugą firmę windykacyjną , która nie chce mi podać nr faktury tłumacząc się , że nie mają takiego obowiązku jeśli posiadają prawomocny wyrok sądowy . Bo z tego co już się nauczyłem z poprzednią firmą , mają obowiązek przedstawić nr faktury i ewentualnie wysłać kopie takiej umowy a ja od 4 miesięcy czekam na te kopie i do dnia dzisiejszego jej nie dostałem po za groźbami… w dodatku za każdym razem jak dzwonią przedstawiają mi nie rosnące kwoty a malejące lub stałe np 4500 zł 4445 ,4175 zł i tu jest chaczyk bo dług powinien rosnąć nie maleć .. proszę was o pomoc ..

Dzień dobry Panie Gracjanie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aurelia pisze:

Witam,dostałam wezwanie do zapłaty za wodę w okresie2015-2020.Nie pamiętam czy płaciłam te faktury .Słyszałam o przedawnieniu , co robić???

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy sprawa była już rozpatrywana przez sąd? A jeśli tak to co się wydarzyło?

Karolina pisze:

Witam mam dług w wysokości 5000tys za Play na kartę, przeszło to do sądu i nałożony został komornik, lecz dłużnik znaczy ja Karolina mieszka poza granica i nie mam jak odbierać tych listów.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Karolino, jeśli mieszka Pani za granicą to w ogóle jest możliwe, że komornik prowadzi egzekucję na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Trzeba to zbadać. Gdyby tak było to jest możliwość umorzenia egzekucji. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo, a wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.