Czym w ogóle jest SKOK? Od tego na pewno powinniśmy zacząć nasz artykuł. Zgodnie z przepisami nazwa SKOK jest skrótem od „Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa”. Nie jest to ani bank, ani też firma pożyczkowa zwana potocznie „chwilówką”. Jest to swoistego rodzaju organizacja na kształt spółdzielni, ale ze szczególnymi uprawnieniami do przyjmowania depozytów swoich członków oraz udzielania im finansowania.

Masz problem ze SKOK? W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy się co zrobić i jak się zachować na poszczególnych etapach windykacji ze SKOK. Rozpoczniemy od wypowiadania umowy, przez wezwanie do zapłaty i sprawę sądową, a skończymy na komorniku sądowym z wniosku SKOK.

SKOK wypowiedział Ci umowę pożyczki lub kredytu? Zobacz co robić, a czego nie robić.

Otrzymując wypowiedzenie umowy/kredytu wiele osób doznaje wstrząsu i wpada w panikę. Takie zachowania jakkolwiek naturalne dla większości ludzi to bywają jednak zgubne. W trakcie paniki czy innych lęków łatwiej podejmujemy nieprzemyślane decyzje. I to zazwyczaj takie, których w normalnym środowisku psychicznym byśmy nie podjęli.

Zazwyczaj pierwszą czynnością, jaką robi osoba odbierająca wypowiedzenie umowy kredytu/pożyczki jest wykonanie telefonu do instytucji pożyczkowej, np. SKOK. To oczywiście najgorsza z możliwych opcji. Co powinieneś zrobić? Oczywiście udać się do prawnika od spraw antywindykacji i ustalić, czy wypowiedzenie jest złożone skutecznie. Musisz wiedzieć, że SKOK wypowiadając umowę związany jest przepisami prawa i treścią własnej umowy. Okazuje się, że banki, firmy pożyczkowe i SKOK potrafią popełnić błędy przy wypowiadaniu umowy, którą same tworzyły.

Możemy Państwa zapewnić, że szans na popełnienie błędów przez SKOK w procesie wypowiadania umowy jest wiele. Niektóre można zauważyć na pierwszy rzut oka. Inne widoczne są dopiero po głębszej analizie sprawy i rozmowie.

Wezwanie do zapłaty długu ze SKOK. Trwaj na swojej pozycji.

Po pierwsze, jeśli dostajesz wezwanie do zapłaty ze SKOK to skąd masz pewność, że dany, hipotetyczny dług faktycznie jest wymagalny? W zbiorowej świadomości przyjęło się, że banki czy instytucje finansowe się nie mylą. Powiedzenie „pewne jak w banku” w naszym odczuciu jest już dawno nieaktualne i powinno odejść do lamusa.

W każdej większej instytucji pracują ludzie. A jak wiadomo tam gdzie pracują ludzie pojawiają się także błędy. Niezasadnym byłoby więc twierdzić, że w banku czy SKOK pracują ludzie, którzy nie popełniają błędów. Otóż pracownicy banków i SKOK popełniają błędy, a zadaniem prawnika od spraw zadłużeń jest te błędy znaleźć i wykorzystać. 

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Nakaz zapłaty ze SKOK? Składaj odwołanie i korzystaj z pomocy!

Kolejny krokiem jaki pojawi się w Twojej sprawie, jeśli nie uznasz wypowiedzenia umowy albo wezwania za skuteczne będzie pozew sądowy. Konsekwencją tego będzie w 90% wydanie wobec Twojej osoby nakazu zapłaty. Wydanie takiego nakazu zapłaty nastąpi przez sąd rejonowy zwykły, sąd okręgowy albo sąd elektroniczny, tzw. e-sąd.


UWAGA! Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty i zarzutów od nakazu zapłaty masz jako pozwany 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, w którym odebrałeś przesyłkę sądową. Do liczenia terminu uwzględnia się również dni wolne od pracy, niedziele i święta. Jedynie w przypadku, gdy złożenie pisma sądowego ma przypaść w dzień ustawowo wolny od pracy termin wydłuża się do następnego dnia roboczego.

Co musisz w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście najlepiej jest złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty albo zarzuty od nakazu zapłaty. Wszystko zależy od tego w jakim trybie wydany został w sprawie sądowy nakaz zapłaty. Może zdarzyć się, że zamiast nakazu zapłaty otrzymujesz sam pozew i załączniki z sądu tradycyjnego. W takiej sytuacji koniecznym stanie się złożenie pisma, które nosi nazwę: odpowiedź na pozew.

Zastrzegamy, że SKOK to trudny przeciwnik. W naszej ocenie jeden z podmiotów najbardziej skutecznych w dziedzinie windykacji i procesowo świetnie zorganizowany. I znaczenia nie będzie miało tutaj czy jest to SKOK Stefczyka, czy też każdy inny SKOK. Umiejętności pełnomocników SKOK niejednokrotnie przewyższają umiejętności pełnomocników banków komercyjnych działających na rynku. To tylko potwierdza zasadę, że w sprawach z instytucjami finansowymi – także ze SKOK – warto mieć przy sobie prawnika od spraw antywindykacji.

Dodatkowo trzeba wspomnieć, że złożenie pierwszego pisma w sprawie jest bardzo ważne. Od niego bowiem w większości przypadków zależy powodzenie w całej sprawie. W takim pierwszym piśmie jako pozwany musisz podać wszystkie zarzuty, twierdzenia, wnioski i dowody w ramach zajmowanego stanowiska procesowego.

Jeśli tego nie zrobisz możesz przegrać nawet sprawę potencjalnie prostą do wygrania. Przykładem może być np. przegrana w sprawie, w której spłaciłeś dług, a mimo to SKOK wystosował pozew do sądu. Takie historie także się zdarzają, a są właśnie wynikiem prostych, niezamierzonych, ludzkich błędów.

Syndyk Masy Upadłości SKOK – sprawa sądowa, nakaz zapłaty. Czy można wygrać?

Oczywiście, sprawę z Syndykiem SKOK można wygrać. Jest to nawet relatywnie łatwiejsze niż prowadzenie procesu z samym SKOK. Nie oznacza to jednak, że sprawy takie należą do kategorii łatwych. Co to, to nie. W celu wygranej z Syndykiem SKOK należy podnieść wiele argumentów natury prawnej, jak chociażby kwestie dotyczące członkostwa i obowiązku pokrywania wkładów.

SKOK i komornik. Czy jest szansa na ratunek i zablokowanie egzekucji komorniczej?

W Twojej sprawie jest komornik z wniosku SKOK? To zła informacja, ale nie musi oznaczać przegranej. Jeśli o całej sprawie sądowej ze SKOK dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika to świetna wiadomość! Istnieje bardzo duża szansa na umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE ZABRANYCH PIENIĘDZY! A jeśli w Twojej sprawie komornik zdążył już zlicytować dom, mieszkanie, działkę czy samochód to przysługuje Ci odszkodowanie.

Zadanie nie jest łatwe, ale na pewno warte swojej ceny. Wszak życie bez komornika na głowie jest zdecydowanie lżejsze niż ciągła windykacja przymusowa. Od czego jednak zacząć. Takie pytanie zadawali sobie nasi Klienci zanim natrafili na naszą Kancelarię EUROLEGE. Specjalnie z myślą o wszystkich potrzebujących pomocy prawnej powołaliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu działamy szybko i profesjonalnie. Wiemy, że kiedy działa komornik to nie ma czasu do stracenia i liczy się każda minuta.

Pomagamy przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Mieszkasz za granicą? To dla nas tez nie stanowi problemu. W naszej Kancelarii załatwisz wszystko zdalnie bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Gdzie szukać pomocy w sprawie sądowej ze SKOK?


3.8/5 - (5 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Damian pisze:

Dzień dobry wziolem pożyczkę jakieś 2lata temu w kasie Stefczyka 8tys teraz zadluzenie wynosi 18tys zł dług zapewne został już przejęty przez komornika nie mam kontaktu z komornikiem na chwilę obecną , dotarło pismo do pracodowcy jak mogę zacząć splacac zadłużeńie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl