Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla w sprawie powództwa Profi Credit? A może pismem, który przyszedł z sądu jest nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo wezwanie na rozprawę? Nic straconego, masz duże szanse na uniknięcie zapłaty możliwie zawyżonego roszczenia albo znacznego obniżenia kwoty dochodzonej pozwem. A jeśli sprawa założona została w sądzie daleko od Twojego domu to masz również bardzo duże szanse na przeniesienie całej sprawy blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jedyne co musisz zrobić to uspokoić nerwy i zacząć działać!

Nakaz zapłaty z Profi Credit w postępowaniu nakazowym z ogromną kwotą. Dlaczego?

Zapewne otrzymując nakaz zapłaty z sądu rejonowego czy okręgowego myślisz skąd taka kwota do zapłaty? Otóż jest to wynikiem wielu czynników, które złożone w całość dają taką sumę. Przede wszystkim nie jest niczym nadzwyczajnym, że weksel firma pożyczkowa wypełnia na wysokie sumy. Spraw o kwoty pomiędzy 10.000 zł a 50.000 zł mieliśmy i mamy bardzo dużo. Musisz wiedzieć, że Twoje sprawa nie jest jedyną taką na całą Polskę. Więcej, zapewne w Twoim powiecie czy mieście, w którym mieszkasz jest całkiem niemało osób mających podobny problem. Jednak ze względu na wstydliwość tematyki zadłużeń nie dowiesz się ile takich osób jest i co robią ze swoimi problemami.

A teraz do rzeczy. Co robimy kiedy zgłasza się do nas Klient, który ma sprawę sądową z Profi Credit czy inną firmą pożyczkową, windykacyjną czy bankiem? Rzecz jasna zawsze przystępujemy do działania. Robimy to zawsze szybko, bez zbędnej zwłoki. Już po wstępnej analizie dokumentacji zazwyczaj okazuje się, że kwoty wpisywane na wekslach w naszej ocenie wychodzą poza dopuszczalne ramy stosunku umownego z konsumentem naruszając jego prawa. Niemal zawsze znaczną część kosztów stanowi w sprawach z Profi Credit ubezpieczenie pożyczki. Kluczem w sprawie jest ustalenie czy koszty ubezpieczenia faktycznie zostały poniesione przez firmę pożyczkową Profi Credit czy też nie? I tutaj „chwilówka” ma zazwyczaj spory problem.

Jako pozwany musisz również pamiętać, że obok sumy zasądzonej kwoty sąd nakazuje również zapłacenie kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego, które niejednokrotnie bywają bardzo wysokie.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Nakaz zapłaty z odległego sądu. Czy da się coś z tym zrobić?

Nakazy zapłaty z powództwa firmy Profi Credit pochodziły w przeszłości w niemal 100% z Sądu Rejonowego w Bielsku – Białej. Co ciekawe, jest to jednocześnie siedziba firmy pożyczkowej, która w celu minimalizacji kosztów pozywała tylko u siebie. Aktualnie, po zmianie przepisów kodeksu postępowania cywilnego (kpc) sprawy sądowe zakładane są przez Profi Credit w sądach właściwych dla miejsc zamieszkania osób zadłużonych.

Jednak co zrobić w starszych sprawach, aby z odległego Białegostoku, Szczecina czy nawet Warszawy nie jechać do Bielska – Białej? Wystarczy w zarzutach od nakazu zapłaty podnieść zarzut niewłaściwości miejscowej sądu. Wówczas Sąd w Bielsku – Białej przekaże sprawę do sądu w najbliższym sąsiedztwie osoby pozwanej (dłużnika). Jeśli sprawa już się toczy, a Ty nie podniosłeś takiego zarzutu i sąd samodzielnie nie zmienił właściwości następuję tak zwana zasada ciągłości. A zatem sąd, który rozpoczął sprawę pozostaje właściwy, aż do jej zakończenia.

Nakaz zapłaty z Profi Credit. Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej. Co napisać i jak zgłosić zarzuty?

Przede wszystkim jako pozwany musisz pamiętać, że nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym obliguje do złożenia zarzutów. Jest to inny środek zaskarżenia niż sprzeciw od nakazu zapłaty. Zarzuty od nakazu zapłaty przede wszystkim podlegają opłacie i to nie niskiej, wynoszącej ¾ opłaty od pozwu. Więcej na temat opłat znajdziesz w naszym poradniku dostępnym tutaj: Jak obliczyć opłatę sądową. A tutaj poradnik o tym jak napisać prawidłowo zarzuty od nakazu zapłaty z weksla.

PAMIĘTAJ! Na złożenie skutecznego odwołania od sądowego nakazu zapłaty wydanego na rzecz Profi Credit masz tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, w którym otrzymałeś pismo z sądu. Brak reakcji w wyznaczonym terminie zamyka ostatecznie drogę do oddłużenia w sprawie z Profi Credit. Nawet, jeśli sprawa byłaby do wygrania.

Sprawa z Profi Credit. Opinie prawników od spraw procesowych.

Niestety, ale sprawa z Profi Credit nie jest prosta. Jest to wyśmienity przeciwnik procesowy, reprezentowany przez fachowych pełnomocników. Sprawy, w których występuje występuje weksel in blanco nie są łatwe. Wymagają wszechstronnej wiedzy na temat deklaracji wekslowych, wypełniania weksli oraz wypowiadania umów, a także przedstawiania weksli do wykupu. Przeciętny konsument nie ma pojęcia jak fachowo zająć się takimi sprawami.

W Kancelarii EUROLEGE do spraw z Profi Credit zawsze podchodzimy z wielką uwagą. Znamy przeciwnika bardzo dobrze, jednak każda sprawa jest inna. Traktujemy każdą indywidualnie mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenia w wygranych sprawach.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.4/5 - (39 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.