Spłata kredytu to nie tylko wolność od długu, ponieważ w niektórych wypadkach może oznaczać także zysk dla dłużnika. Wszystko dzięki możliwości uzyskania pieniędzy ze zwrotu prowizji, w razie dokonania konsolidacji kredytu bądź jego spłaty przed terminem wymagalności określonym w umowie. Jednak dłużnicy nie zawsze mogą cieszyć się pełną wartością prowizji. Zobacz, jak pomogliśmy naszej Klientce odzyskać należną jej prowizję i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z pomocy prawników.
Przypadek naszej Klientki pokazuje, że zamknięcie kredytu (poprzez konsolidację lub wcześniejszą spłatę) nie musi wiązać się jedynie ze stratą pieniędzy. Pani Anna zgłosiła się do naszej kancelarii z pewnymi wątpliwościami dotyczącymi jej umowy kredytowej. Po przeanalizowaniu dokumentu nasi prawnicy, którzy specjalizują się w sprawach oddłużeniowych, szybko dostrzegli, że kobieta ma wszelkie prawo ubiegać się o zwrot prowizji.
Z umowy wynikało, że Klientka zapłaciła ciążące na niej zobowiązania, jeszcze przed nadejściem terminu ich wymagalności. W związku z tym przysługiwał jej zwrot prowizji. Na pytanie naszych prawników, czy wcześniej występowała z takim wnioskiem, potwierdziła, że firma pożyczkowa wypłaciła jej pewną kwotę prowizji. Jednak Pani Anna miała wątpliwości, czy otrzymała kwotę w takiej wysokości, jaka się jej należała.
Nasi prawnicy po ponownym przeanalizowaniu dokumentów szybko potwierdzili obawy Klientki i oszacowali, że firma pożyczkowa jest jej winna dodatkowe 12 000 złotych tytułem prowizji.
Kancelaria EuroLege była jednym z kolejnych miejsc, które Klientka odwiedziła, szukając pomocy. Nie chciała jednak korzystać z oferty firm, która oferują wypłatę nawet w ciągu 48 godzin. Takie podmioty nie dochodzą zwrotu w imieniu Klienta tylko, odkupują od niego całą wierzytelność. Kwota oferowana za odkup, to zazwyczaj 15-20% kwoty należnej Klientowi! Pani Anna w jednym z takich miejsc nie mogła nawet otrzymać informacji, jaka jest potencjalna kwota zwrotu prowizji.
Dlatego rozmawiając z naszymi prawnikami, widząc ich zaangażowanie i szczerość, szybko przystała na naszą propozycję współpracy i przekazała sprawę w nasze ręce.
Zwrot prowizji został uregulowany w ustawie o kredycie konsumenckim, gdzie wskazano, że:
„W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.”.
Z powyższego przepisu wynika, że warunkiem ubiegania się o zwrot prowizji jest spłata całości kredytu przed terminem wskazanym w umowie. Oprócz tego:
Wówczas aktualizuje się prawo konsumenta do ubiegania się o prowizję, w której skład wchodzi ta część kosztów kredytu dotycząca okresu, o który skrócono czas trwania umowy. Każdy konsument powinien walczyć o te pieniądze, ponieważ często sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Sytuację konsumenta poprawia dodatkowo fakt, że kredytodawca ma obowiązek wypłacić kwotę prowizji w terminie 14 dni od dnia wcześniejszej spłaty kredytu.
Przeczytaj także artykuł Jak uzyskać zwrot prowizji bankowej za wcześniejszą spłatę kredytu?
Istnieje co najmniej kilka przyczyn, dla których warto skorzystać z pomocy prawnika w walce o zwrot prowizji.
Pomimo tego, że pomoc prawnika w procesie odzyskiwania prowizji jest nieoceniona, konsument powinien być ostrożny, wybierając kancelarię. Większość firm działających na rynku drastycznie zaniża kwoty prowizji, wykupując roszczenia za kwoty stanowiące 15-20% wartości prowizji. Konsument otrzymuje wówczas gotówkę w 48 godzin i czuje się wygrany. Jednak w rzeczywistości traci nawet 85% wartości prowizji, która mu się należy.
Kancelaria EuroLege za pomoc w dochodzeniu należności pobiera wynagrodzenie prowizyjne. W przypadku gdy należna kwota wynosi 10 000 złotych, nasi prawnicy za swoją pracę pobierają wynagrodzenie w wysokości 2 500 złotych. W takiej samej sprawie prawnicy z innych kancelarii potrafią zatrzymać dla siebie nawet 8 500 złotych, oddając swoim klientom jedynie 1 500 złotych!
Zazwyczaj wynagrodzenie naszych prawników stanowi 20-25% kwoty prowizji, jednak są to granice umowne. Zawsze staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie dla naszych Klientów. Oczywiście prowizja nie jest pobierana z góry, tylko pobieramy ją po pozytywnym zakończeniu sprawy, od rzeczywiście odzyskanej kwoty.
Na samym początku zawsze proponujemy bezpłatną analizę sprawy. Dopiero w następnym kroku przydzielamy prawnika, który przygotowuje wniosek o zwrot prowizji i zajmuje się prowadzeniem sprawy w imieniu Klienta. Jeśli kredytobiorca odmówi zapłaty prowizji, nasz prawnik przygotowuje pozew i będzie dalej prowadził sprawę przed sądem.
W sprawie Pani Anny udało nam się wygrać dla niej 12 000 złotych prowizji. Dołącz do niej i zawalcz o należne Ci pieniądze! Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś nam swoją sprawę:
Jak pozbyć się windykacji i komorników
Dzień dobry,
we wrześniu tego roku spłaciłam pożyczkę UM/062021/00370886, wypłata pożyczki nastąpiła 25.06.2021 roku, całkowita spłata 13.09.2021. Do tej pory pomimo złożenia wniosku o zwrot prowizji jej nie otrzymałam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwy zwrot prowizji i jaki jest jej koszt. Pożyczka była brana w Providencie.
Pozdrawiam
Patrycja
Zostaw komentarz