Krajowa Rada Komornicza informuje o działaniach oszusta podszywającego się pod komornika sądowego! Od pewnego czasu na skrzynki email masowo wysyłane są wiadomości zawierające wezwania do zapłaty wraz z drukami polecenia przelewu na rachunek komornika. To oszustwo!

Komornik sądowy Jacek Demski – czy istnieje?

Jak podaje Krajowa Rada Komornicza, należy zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na treść otrzymywanych maili. Osoba (lub osoby) podające się za „komornika sądowego Jacka Demskiego” rozsyłają pocztą elektroniczną wezwania do zapłaty oraz wypełnione druki polecenia przelewu.

Komunikat KRK jest jasny: w ewidencji komorników sądowych nie figuruje komornik sądowy Jacek Demski. Każdą wiadomość od takiego „komornika” należy traktować jako próbę wyłudzenia!

Wykaz komorników sądowych wraz z danymi teleadresowymi znajdziecie Państwo na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej pod adresem: http://www.komornik.pl.

Wykaz jest również dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem: https://ms.gov.pl/pl/lista-komornikow-sadowych/.

Samorząd komorników przypomina:

O każdym przypadku podejrzenia popełnienia przestępstw polegających na podszywaniu się pod organy egzekucyjne, podrabianiu dokumentów i używaniu ich za autentyczne oraz usiłowaniu wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (28 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.