Powód: PKO BP S.A.

Tym razem inna sprawa niż wszystkie inne! Sprawa o kredyt walutowy, ale nie we franku szwajcarskim (CHF), ale w Euro! Okazuje się, że bez względu na walutę kredytu każdy kredyt walutowy oparty o niezgodne z prawem klauzule można podważyć. Nie inaczej było w przypadku kredytu walutowego Euro zawartego przez naszego Klienta z PKO BP S.A. Skoro kredyty frankowe można podważyć, to każdy inny walutowy także.

Jak to wyglądało w praktyce? W tym konkretnym procesie to nasz Klient został pozwany przez PKO BP S.A. o zapłatę. Pozwany Klient miał zawarty kredyt indeksowany do Euro. Efekt naszych działań? Pozew opiewający na kwotę ponad 450.000,00 zł został oddalony w całości, z uwagi na przyjęcie przez Sąd, że umowa zawierająca klauzule indeksacyjne do Euro jest w całości nieważna.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Czekamy na rozstrzygnięcie sądu odwoławczego. Z racji podobieństwa do spraw frankowych nasze doświadczenie podpowiada nam, że w tej sprawie sąd I instancji też stanie po stronie naszego Klienta. Oczywiście zrobimy wszystko, aby tak było 😉

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce I C 246/20

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.7/5 - (29 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.