Powód: PKO BP S.A.

Tym razem opiszemy sprawę, w której to nasza Klientka została pozwana przez PKO BP S.A. o zapłatę części niezapłaconego w ocenie banku kredytu frankowego. Kwota roszczenia oznaczona w pozwie opiewała na ponad 54.000 zł, które znacznie przekraczały już kwotę roszczenia głównego. Początkowo kredyt zawarty z bankiem spowodował wypłatę kwoty 150.000,00 zł kapitału. Klientka spłaciła 190.000,000zł a bank nadal domagał się zapłaty ponad 100.000,00 zł.

Ugoda sądowa zawarta przed Sądem Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu.

W efekcie działań prawników z Kancelarii EUROLEGE bank PKO BP S.A. nie widział przeszkód w tym, aby zawrzeć ugodę. Co ciekawe, zaproponowane warunki w istocie odpowiadały interesowi naszej Klientki, a bank nie oponował co do treści ewentualnej ugody. Ostatecznie nasza Klientka nie dość, że nie musiała spłacać zobowiązania, to jeszcze otrzymała od banku zwrot części nadpłaconego kredytu!

Podsumowanie – korzyści:

Po przeprowadzonych negocjacjach bank PKO BP S.A. zgodził się zrezygnować z całości zgłaszanych przed Sadem roszczeń i zwrócił klientce kwotę ponad 5.000,00 zł. Korzyść z tego rodzaju rozwiązania możemy rozpatrywać nie tylko w kategorii finansowej, ale też niewątpliwie w kategorii spokoju. Każde orzeczenie sądowe jest niepewne, a każda ugoda jest co do zasady lepsza niż wyrok, z którego co najmniej jedna strona wyjdzie z pewnością mocno niezadowolona.

Nie zawsze opłaca się walczyć, ponieważ nikt nie da 100% pewnością, że sąd na pewno przychyli się na korzyść konsumenta. Jeśli istnieją szanse na zawarcie rozsądnej i odpowiadającej interesom Klienta ugody to na pewno zawsze należy rozważyć takiego rodzaju rozstrzygnięcie.

  • Ugoda w sprawie frankowej zawarta przed Sądem Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu I C 222/20.
  • Postanowienie jest prawomocne!

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.9/5 - (56 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.