Pozwany: Bank BPH S.A.

Następna sprawa i kolejna wygrana sprawa frankowa w I instancji! Tym razem Bank BPH S.A. próbował wytłumaczyć sądowi krzywiznę koła, czyli fakt, że zawarte w zawieranych przez niego umowach kredytów frankowych z konsumentami wolne są od klauzul niedozwolonych. Po wyniku sprawy widać, że bankowa walka z wiatrakami trwa w najlepsze. Co ciekawe, nie widać, aby bankierzy mieli zamiar składać broń. Walczą! A my wygrywamy i wygrywamy… 😉 O co chodziło w tej konkretnej sprawie?

Klientka dotychczas spłaciła bankowi w wykonaniu umowy kwotę 91.385,90 zł. Według nas umowa była nieważna i dążyliśmy do stwierdzenia stanu nieważności. Domagaliśmy się także zasądzenia na rzecz naszej Klientki nadpłat jakie poczyniła w trakcie wielu lat sumiennego spłacania rat.

Efekt naszej pracy? Wyrokiem Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim stwierdził nieważność całej umowy kredytowej. Kredyt pierwotnie udzielony na kwotę 70.000,00 zł został uznany za nieważny. Mało tego! Klientce zasadzone zostały też dodatkowe środki jako zwrot nadpłaty (nienależne świadczenie na rzecz banku).

Klientka szczęśliwa, my także, a bank jak to bank, wniósł o uzasadnienie wyroku i będzie apelacja. Czekamy więc i zastanawiamy się z jakimi zarzutami przyjdzie nam się w tej konkretnej sprawie zmierzyć. Patrząc jednak na najnowsze wyroki w sprawie frankowiczów jesteśmy spokojni o pozywytne zakończenie sprawy w drugiej instancji. 😊

  • Wyrok Sądu Okręgowo w Gorzowie Wielkopolskim I C 192/21

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.8/5 - (26 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.