Korzystasz z bankowości internetowej BNP Paribas? Uważaj, oszuści podszywają się pod stronę internetową banku. Jeśli zalogujesz się na stronie stworzonej przez oszustów, to mogą oni wejść w posiadanie Twojego loginu i hasła. W ten sposób Twoje środki zgromadzone na rachunku mogą zostać skradzione.

Mało tego, jeśli posiadasz debet na koncie złodzieje potrafią ten debet wykorzystać. Ponadto w bankowości internetowej możliwe jest również zaciąganie kredytów i pożyczek. W związku z tym oszuści mogą także zaciągnąć na rachunek ofiary liczne zobowiązania.

BNP Paribas – oszuści podmieniają stronę logowania!

Strona internetowa podszywająca się pod prawdziwą platformę bankowości BNP Paribas łudząco przypomina oryginał. Dlatego bardzo łatwo popełnić błąd. Szczególnie, gdy logowanie do systemu bankowości internetowej BNP Paribas wykonujemy w pośpiechu.

Na co zwracać uwagę podczas logowania? Najważniejsze to rzucenie okiem na adres strony internetowej:

BNP Paribas oszuści

Jak oszuści namierzają potencjalne ofiary?

Internetowi oszuści korzystający ze fałszywych stron banku korzystają z kilku metod dotarcia do potencjalnych ofiar. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że ofiara musi otrzymać link do fałszywej strony, a następnie w niego kliknąć. Jaką drogą rozsyłają linki?

Cyberprzestępcy najczęściej masowo rozsyłają fałszywe SMSy oraz emaile, w których podszywają się pod bank. Czasami też namierzają ofiary na portalach ogłoszeniowych, np. OLX. Następnie kontaktują się na Whatsapp z ofiarą i udają, że są zdecydowani na zakup. Wysyłają w komunikatorze link do fałszywej strony banku, aby za jej pomocą sprzedający mógł sfinalizować transakcję i odebrać pieniądze. Wtedy dochodzi do kradzieży danych z karty albo właśnie loginu i hasła do bankowości elektronicznej.

Więcej informacji na temat oszustw w portalach ogłoszeniowych znajdziesz w naszym poradniku: Oszustwo na OLX jak odzyskać pieniądze

Co zrobić kiedy oszust ukradł mi pieniądze z konta? BNP Paribas i oszuści internetowi.

Jeżeli padniesz ofiarą oszustów w bankowości BNP Paribas i kradzież pieniędzy z konta stanie się faktem, nie możesz czekać nawet chwili! O wszystkim poinformuje bank prowadzący Twój rachunek bankowy. Być może w kolejce czekają kolejne przelewy zlecone przez złodzieja albo bank jest w trakcie rozpatrywania wniosków o kredyty lub pożyczki złożone przez oszusta. Jednocześnie z informacją skierowaną do banku złóż reklamację w związku z utratą środków. Bank taką reklamację przyjmie i szybko udzieli CI odpowiedzi. Z naszego doświadczenia wynika, że będzie to raczej odpowiedź negatywna.

Skradziono pieniądze z Twojego konta bankowego?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc w odzyskaniu ukradzionych pieniędzy.

Kolejnym miejscem do jakiego musisz się udać do posterunek Policji. Złóż zawiadomienie o przestępstwie. Organy ściągania przyjmą Twoje zawiadomienie i rozpoczną działania mające na celu ustalenie sprawcy przestępstwa. Niestety przestępcy internetowi świetnie potrafią zacierać po sobie ślady, a więc szansa na ich znalezienie nie jest szczególnie duża. Nie oznacza to jednak, że specjaliści policyjni od spraw cyberbezpieczeństwa nie namierzą oszustów.

Co jednak dalej? Z Twojego konta zniknęły pieniądze. Nie wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy ustalony zostanie sprawca przestępstwa. Czy można już w tej chwili zrobić coś, co umożliwi odzyskanie utraconych pieniędzy?

Oszust ukradł mi pieniądze z konta. Jak je odzyskać?

Straciłeś pieniądze na koncie w wyniku oszustwa? A może ktoś zaciągnął na Ciebie kredyty i pożyczki? Nie musisz się martwić! W naszej Kancelarii EUROLEGE zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie sprawy. Zapewniamy pomoc wyspecjalizowanego prawnika w sprawach cyberbezpieczeństwa.

Nie ma znaczenia, że nie zachowałeś należytej ostrożności. Jeśli ktoś stworzył stronę internetową banku, a Ty w wyniku tego straciłeś pieniądze to pomożemy Ci je odzyskać. Możliwe jest również odzyskanie pieniędzy w przypadku autoryzacji transakcji!

Potrzebujesz bezpłatnej analizy swojej sprawy? Napisz do nas lub napisz. Wszystko załatwisz u nas zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

Skontaktuj się z nami:


4.8/5 - (38 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.