Otrzymałeś z Trigon Profit wezwanie do zapłaty albo nakaz zapłaty z sądu w sprawie starego zadłużenia? Wiele lat temu zawarłeś umowę kredytu lub pożyczki ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.? Uważaj! Twój dług może być już nieistniejący albo dawno temu przedawniony. Dzięki naszemu dzisiejszemu artykułowi dowiesz się jak możesz anulować całe zadłużenie. Wyjaśniamy również, na co uważać w kontaktach i sprawach sądowych z firmą Trigon Profit oraz jak bronić się przeciwko temu funduszowi w sądzie.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już tysiącce spraw sądowych z powództwa windykatorów. W tym setki spraw z powództwa Trigon Profit zakończyły się całkowitym oddłużeniem! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Trigon Profit kupuje stary od Idea Bank, który wcześniej nabył go od Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

W większości zadłużenia dotyczące spraw związanych ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A. wynikają z umów zawieranych przez ten bank ze swoimi klientami w latach 90-tych XX wieku. Długi stare, ale jakże wartościowe dla firm skupujących wierzytelności. Zgodnie z informacjami, jakie znajdują się w pozwach kierowanych przeciwko byłym klientom Wschodniego Banku Cukrownictwa S.A. wierzytelności przejęte zostały przez Idea Bank S.A. Następnie jako roszczenia należne Idea Bank S.A. były sprzedawane pomiędzy różnymi firmami windykacyjnymi. A w końcu trafiły do jednego z funduszy Trigon Profit. To właśnie ten podmiot jest bohaterem naszego dzisiejszego artykułu.

Co takiego atrakcyjnego może być dla firmy windykacyjnej w zakupie tak starego zadłużenia? Zadłużenia, które być może nawet osiągnęło już dawno temu pełnoletność? Przede wszystkim wydaje się być tutaj czynnikiem przeważającym cena. Takie stare roszczenia sprzedawane są za niewielki % ich nominalnej wartości. Kuszące jest też to, że wartość odsetek doliczonych do należności głównych nierzadko przekracza ją kilkukrotnie.

Nakaz sądowy zapłaty z Trigon Profit. Jak się bronić?

Nie stoi na przeszkodzie firmie windykacyjnej w pozwaniu potencjalnego dłużnika do sądu fakt, że dług zapewne ma już kilkanaście lat i dawno temu jest już przedawniony. Nie stoi na przeszkodzie również i to, że firma windykacyjna poza zapisem takiego długu w swoich księgach rachunkowych nie posiada zazwyczaj żadnego innego rzeczywistego dowodu na istnienie roszczenia. Co więcej, – jak wynika z naszego doświadczenia procesowego -nie posiada nawet w zdecydowanej większości przypadków dowodów na istnienie umowy pierwotnej. Umowy, którą dłużnik miał zawierać ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

Jak więc się dzieje, że mimo wszystko sąd wydaje nakaz zapłaty? Niestety sądy w przeważającej ilości spraw zadowalają się jedynie wyciągiem z ksiąg rachunkowych funduszy. Nie inaczej robił Trigon Profit. Na dowód istnienia długu nie posiadał umowy, którą rzekomy dłużnik miał zawierać ze Wschodnim Bankiem Cukrownictwa S.A.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Historia Pani Agaty, która wygrała z Trigon Profit. Wcześniej Wschodni Bank Cukrownictwa S.A.

Przez pewien czas zgłaszały się do nas osoby, które miały problemy długów ze Wschodni Bank Cukrownictwa S.A. w sądzie. Naturalnie w większości chodziło o bardzo stare zadłużenia, na które Klienci rzecz jasna nie mieli już dawno żadnych dowodów wpłat.

Co w takiej sytuacji robimy? Oczywiście przydzielamy Klientowi jednego z naszych specjalistów.

Już po wstępnej analizie sprawy widać jest, że roszczenie jest daleko przedawnione. Nie trzeba głęboko szukać i wertować dokumentacji. Poza tym do akt sprawy sądowej Trigon Profit nie załącza umowy kredytu, na który powołuje się w pozwie. Mimo prośby ze strony sądu o ten dokument Trigon Profit milczał niejednokrotnie. W zamian za to szybko cofał pozew, ale już roszczenia się nie zrzekał. Ostatecznie w wyniku skutecznie wniesionego sprzeciwu od nakazu zapłaty zostało wydawane postanowienie o umorzeniu postępowania.

Nie jest wykluczone, że ten takie długi zostaną sprzedane dalej przez firmę Trigon Profit. Nie jest też wykluczone, że ten kolejny nabywca pozwie Klienta w nowym procesie o zapłatę tego samego, potencjalnie istniejące zadłużenia. Pewne jest jedynie to, że jeśli tak się stanie, to wielu naszych Klientów uzyska bezpłatną i fachową pomoc.

Jak wygrać z Trigon Profit w sądzie sprawę o dług ze Wschodniego Banku Cukrownictwa?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.8/5 - (26 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Urszula pisze:

Umowę kredytową z WBC na zakup mebli podpisałam w 1994 roku.
Po 24 latach otrzymałam pismo od Getin Trigon Profit , że nie zapłaciłam ostatniej raty w wysokości 84 zł. Przeżyłam koszmar, nèkanie telefonami o różnej porze dnia itp.
Obecnie sprawą zajmuje się asseta S.A.
Jestem zmęczona tą sytuacją. Wymagalne kwota obecnie to 900zł.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl