Policja zatrzymała dwóch mieszkańców ze Złotowa w Wielkopolsce za „drukowanie” i wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów stuzłotowych. Fałszerzom grozi nawet 25 lat więzienia!
PAP podaje, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie od kilkunastu dni wiedzieli, że na terenie tamtejszej gminy pojawiły się podrobione banknoty. Maciej Forecki z KPP mówi, że fałszywe stuzłotówki wykryto m.in. w jednym z supermarketów.

– Kilka dni później policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji otrzymali zgłoszenie, że dwóch mężczyzn prawdopodobnie fałszywym banknotem próbowało zapłacić za zakupy w jednym ze sklepów na terenie miasta. Policjanci prewencji natychmiast zajęli się tą sprawą. Na podstawie informacji uzyskanych od kasjerki ustalili rysopis podejrzanych. Dalsze czynności doprowadziły do wytypowania osób, które mogły zajmować się podrabianiem pieniędzy i wprowadzaniem ich do obrotu – mówił dla PAP Forecki.

Co grozi za podrabianie pieniędzy?

Z powodu dużej rangi sprawa trafiła do wydziału kryminalnego.

– Policjanci pojechali do domu podejrzanych i dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia. Zabezpieczyli komputer, skaner i drukarkę służącą do wytwarzania fałszywych banknotów – podał Forecki.

Policja szybko zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 19 i 35 lat. To mieszkańcy gminy Złotów. Prokurator postawił im dwa zarzuty – podrabianie banknotów i wprowadzanie ich do obiegu. Chociaż mężczyznom grozi poważna kara, nawet 25 lat pozbawienia wolności to prokuratura zrezygnowała z aresztowania. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Prokuratura nie wyklucza postawienia mężczyznom kolejnych zarzutów. (źródło bankier.pl, PAP)

Gdzie szukać pomocy będąc zadłużonym?

W Kancelarii EUROLEGE od lat pomagamy osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła już do sądu, lub do komornika. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług znacząco zmniejszyć, a nawet anulować w całości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.
Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od długu!
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Źródło: forsal.pl


Podobał Ci się artykuł? Oceń go.

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Bogumił Fura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.