Zespół Kancelarii EUROLEGE, w ramach której funkcjonuje Europejska Fundacja Pomocy Zadłużonym, to liczne grono doświadczonych prawników. Pomoc prawną świadczą działający z nami radcowie prawni i adwokaci posiadający specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa wierzytelności, jak i prawa procesowego. Wyróżnia nas 8 lat doświadczenia w sprawach oddłużeniowych przeciwko bankom, firmom windykacyjnym i pożyczkowym. W dzisiejszym artykule opowiemy o naszej historii i zdradzimy kilka ciekawostek.

Jak działa Kancelaria i Fundacja Pomocy Zadłużonym?

Od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym wychodzić z trudności finansowych. Mamy ponad 3000 udokumentowanych wygranych spraw sądowych przeciwko firmom windykacyjnym, pożyczkowym oraz bankom. Dzięki nam osoby, które myślały, że nakaz zapłaty z sądu to koniec odzyskały wiarę w ludzi i sprawiedliwość. Jeśli masz nakaz zapłaty, wyrok zaoczny albo wezwanie na rozprawę w sprawie przeciwko chwilówce, firmie windykacyjnej albo bankowi to nie ryzykuj działania na własną rękę.

Warto również wspomnieć, że nasza Fundacja Pomocy Zadłużonym w ramach swojej działalności statutowej nie tylko udziela pomocy prawnej osobom zadłużonym, ale prowadzi również działania edukacyjne i szkoleniowe.

U nas wszystko załatwisz zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Działamy zdalnie na terenie całego kraju i pomagamy przed każdym sądem w Polsce.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Dlaczego powstała Fundacja i Kancelaria Pomocy Zadłużonym?

Instytucje finansowe zawsze korzystają z pomocy prawników. Firmy te często zatrudniają radców prawnych na etatach, których zadaniem jest później dochodzenie roszczeń na drodze sądowej. Jeżeli firma nie chce, albo nie może sobie pozwolić na zatrudnienie prawników, to po prostu zleca takie działania zewnętrznej kancelarii. Tym sposobem na rynku istnieje wiele firm prawniczych, które wyspecjalizowały się w obsłudze instytucji finansowych.

Z tego powodu osoby zadłużone również powinny mieć równy i nieograniczony dostęp do pomocy ekspertów. Nasi prawnicy swoje doświadczenie zbierali przez wiele lat w procesach sądowych o zapłatę z powództwa firm windykacyjnych, banków oraz chwilówek. Na dzień dzisiejszy mamy już ponad 3000 udokumentowanych, zakończonych postępowań. Kolejnych kilka tysięcy spraw przed wszystkimi sądami w Polsce jest aktualnie w toku. Dlatego prawnicy z Eurolege wiedzą na co należy zwrócić uwagę, jakie dokumenty zweryfikować, a następnie napisać w pismach procesowych, aby osoba pozwana nie musiała spłacać długów, które są przedawnione, nieudowodnione albo w ogóle nienależne.

Jaka jest nasza specjalizacja?

Jest takie powiedzenie, że jak ktoś się zna na wszystkim, to nie zna się na niczym. Idealnie pasuje do np. lekarzy, ale również prawników. Już wiele lat temu postawiliśmy na wąską specjalizację, jaką są sprawy finansowe, a w szczególności obrona dłużników. Przez ten czas zbudowaliśmy ogromną bazę wyroków na podstawie orzecznictwa sądów wszystkich instancji. Zakres oferowanych usług opiera się na 4 głównych filarach, które opisaliśmy poniżej.

Obrona sądowa dla pozwanych o zapłatę

Obrona dłużnika w sprawach sądowych o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych oraz pożyczkowych (chwilówek). Nasz adwokat będzie cię reprezentował przez cały okres postępowania.​

Pomoc prawna w egzekucji komorniczej

W twojej sprawie jest już komornik, a nie dostałeś żadnego pisma z sądu? Masz duże szanse na uchylenie nakazu zapłaty i wstrzymanie wszystkich czynności komorniczych. Zajmiemy się wszystkim.

Odzyskiwanie pieniędzy od komornika

Odzyskujemy od komornika pieniądze za zlicytowane nieruchomości, a także zajęte w egzekucji wynagrodzenia lub wpłacone do wierzyciela.

Pomoc frankowiczom

Zawarłeś z bankiem umowę „frankową”? Pomożemy Ci w ograniczeniu kosztów bieżącej obsługi długu, a nawet w uniknięciu dalszych spłat i odzyskanie tego co już spłaciłeś na rzecz banku.

Dłużnicy i windykacja: Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się już dzisiaj po darmową analizę prawną swojej sprawy!

Cchesz wiedzieć co musisz zrobić, aby zachować szansę na całkowite, sądowe umorzenie długów? Oczywiście musisz wnieść sprzeciw w terminie nie dłuższym niż 2 tygodnie od dnia odebrania przesyłki sądowej. Ale w tym oczywiście pomogą Ci prawnicy z naszej Kancelarii. Wszystko załatwisz zdalnie, bez wychodzenia z domu. Pomoc udzielana jest osobom pozwanym przed każdym sądem w Polsce. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz…

A co jeśli Twoja sprawa znajduje się już na etapie postępowania egzekucyjnego (komorniczego)? Musisz wiedzieć, że w pewnych sytuacjach istnieje możliwość nie tylko na uchylenie zajęć komorniczych i umorzenie egzekucji, ale też na odzyskanie zabranych w toku całej egzekucji środków! Za wszystko odpowiadają nieprawidłowości formalne jeszcze na etapie postępowań sądowych.

Kiedy można umorzyć egzekucję i odzyskać zabrane pieniądze? Jeśli zmieniałeś adres zamieszkania (włącznie z wyjazdem za granicę) albo nazwisko. Bez względu na okoliczności zgłoś się do nas, a my zajmiemy się resztą.

Oto sposoby kontaktu:


4.3/5 - (15 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Dawid pisze:

Szanowni Państwo,

Piszę do Państwa w związku z moją trudną sytuacją finansową. Od roku nie pracuję i żyłem z oszczędności, które zgromadziłem podczas pracy w Niemczech. Niestety, moje oszczędności wyczerpały się kilka miesięcy temu i od tego czasu jestem uzależniony od pomocy matki.

Moja sytuacja jest coraz bardziej napięta i nie jestem w stanie samodzielnie spłacić swoich długów. Zdaję sobie sprawę, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być dla mnie najlepszym rozwiązaniem, ale mam wiele pytań i obaw.

Z uwagą przeczytałem informacje na stronie internetowej Fundacji Dłużnicy.pl i jestem pod dużym wrażeniem Państwa działalności. Wasza oferta bezpłatnych porad prawnych i doradztwa finansowego dla osób zadłużonych jest niezwykle cenna.

Chciałbym/abym umówić się na bezpłatną konsultację z jednym z Państwa prawników lub doradców finansowych, aby omówić moją sytuację i dowiedzieć się więcej o możliwościach ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Będę wdzięczny/a za kontakt i informację o terminach dostępnych konsultacji.

Z poważaniem,

Dawid Luchowski

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

joanna pisze:

wysłałam zgłoszenie 03.11.23 o 17.00 – miałam dostać pakiet dokumentów do wypełnienia do Państwa analizy i nic nie otrzymałam na e-mail. Moja sprawa jest bardzo skomplikowana i zagmatwana rozpoczeła sie od kredytu frankowego , straciłam mieszkanie w licytacji w czasie pandemi, eksmisja nastapiła w pqżdzierniku 2022. ale koszmar rozpoczoł się 02.11.23 gdy komornik zajoł konto mojej córki a także moje na kwotę 35.000 zł ( wyrok sądu zaoczny prawomocny ) , co najlepsze to nic nie dostałam z sądu ( podejrzewam że dokumenty wysłano na adres mieszkania które straciłam ). Komornik który zblokował obydwa konta moje i córki – stwierdził ze należy spłacić wierzyciela , bo on działa zgodnie „z literą prawa ” , zadzwoniłam do sądu jestem zapisanna na skopiowanie akt – wierzycielem od nakazu zapłaty jest Licytant – istotne jest dla mnie ze komornik wszedł na konto córki i niebardzo go to interesuje z którego konta bedzie ściągał . Co istotne moja córka nie była współwłaścicielem nieruchomości którą straciłam , ja byłam jedynym właścicielem , natomiast 'licytant „wystąpił z nakazem zapłaty do sądu przeciwko mnie oraz przeciwko mojej córce. to jest poczatek góry lodowej bo w dniu dzisiejszym tj. 03.11.23 weszło drugie zajęcie również na konto córki 1900 zł od prezydenta za podatki od nieruchomości tej zlicytowanej i też na konto corki , mimo ze mieszkanie było moją własnoscią to mnie zlicytowano, i płaciłam w zeszłym roku temu urzędowi – sciągane było z pensji – nie dostałam zadnego pisma z urzedu prezydenta ( tj . moja córka , natomiast zajecie weszło na konto ). Proszę o kontakt i pomoc bo sama tego nie ogarnę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila. Prosimy oczekiwać na kontakt z naszej strony oraz sprawdzać skrzynkę mailową, również w folderze SPAM.

Janusz pisze:

Witam, mam 24 lata, brałem pożyczki ze względu na sytuację finansową, kwota spłaty pożyczek to 16600. Zbliża się termin spłaty, czy mógłbym uzyskać od was taką kwotę, aby je spłacić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Dariusz pisze:

Mam zadłużenie pożyczkowe w 3 parobankach w 2 to na pewno parobanki ale ten 3 to nie jestem pewien czy to jest parobank kredyt Ok było spłacane do pewnego momentu aż mnie to wszystko przerosło i już nie dałem rady spłacać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Beata pisze:

Dzień dobry , mam ogromne długi , chwilówki , banki , masakryczna pętla zadłużenia do tego nie jestem w stanie pracować i otrzymałam rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, sytuacja naprawdę beznadziejna czy jest możliwość choć w jakims stopniu wyjść z tego bagna?
Pozdrawiam
Beata Bilska

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Sandra pisze:

Dzień dobry,
mam komornika na prawie 30 tysięcy , z powodu straty pracy pracy przestałam opłacać kredyty .
Zarabiam najniższą krajową. Firmy do których dług został sprzedany naliczają ogromne odsetki i w żaden sposób nie chcą pójść na ugodę. Czy jest jakaś szansa na wyjście na prostą?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sandro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Potrzebuje pomocy rok po zlicytowaniu mieszkania nadal komornik pobiera moja polowe pensji czy tak można ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Czy pp wygranej z bankiem można usunąć informacje w rejestrach dłużników bik big erif krd

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Co do zasady tak, ale wiele zależy od tego na jakiej podstawie zostało oddalone powództwo. Oczywiście wynikać to musi wprost z uzasadnienia do wyroku sądu.

Michał pisze:

Szukam pomocy w odliczeniach chwilowek długów w zwykłych bankach wysokość zadłużenia sięga około 35tys straciłem pracę i jest jeszcze gorzej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Aleksandra pisze:

Witam . Mam 19 lat jakiś czas temu wzięłam pożyczkę w vivus i zostało mi do spłaty około 1050zl . Do spłaty były około 1600 zł spłacam ją po terminie co jakiś czas wpłacam jakaś kwotę . Jestem osoba nie pracująca … dziś dostałam zaświadczenie o przejęciu sprawy przez departament windykacji terenowej … co mogę zrobić by nie było problemów … 2/3 razy w tygodniu wpłacam kwotę około 100/150 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

OLA pisze:

Dzień dobry, mam dwie poyzczki w viviusie I kuki na 9000 zl. Chciałabym sie dowiedziec jaki jest najlepszy sposob czy moge to rozlozyc na raty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Kinga pisze:

Dzień dobry,
Mam 21 lat i samotnie wychowuje 4 miesięczne dziecko. Popadłam w długi poprzez bramie chwilówek. Aktualny stan zadłużenia to 15 234zł. Pożyczki zaciągnęłam w firmach Provident, Assa polska- pożyczka została sprzedana do firmy ULTIMO, Vivus- pożyczka została sprzedana do firmy kruk oraz szybka gotówka. Nie stać mnie na opłacenie prawnika. Nie otrzymałam jeszcze wezwania do sądu.
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Sebastian pisze:

Witam. Potrzebuje pomocy. Wpadlem w spirale zadluzenia i mam umowy z bankiem na wypowiedzeniu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Beata pisze:

Dzień dobry wpadłam w spirale długów chwilówki jestem zakopana po uszy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Kamil pisze:

Witam , potrzebuję pomocy.. utopiłem się po same uszy w długach…..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Zajmujemy się profesjonalnym oddłużaniem. Chętnie poznamy pana historię i poszukamy rozwiązań na wyjście z problemów finansowych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy/spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Asia pisze:

Mam trudną sytuację w sprawie spłaty proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się zawodowo pomocą osobom zadłużonym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Mam problem z splata

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Potrzebuje ogromnej pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Musimy poznać Pani sprawy bliżej i wykonać wstępną analizę prawną, która jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.