Panika wśród komorników. Muszą oddawać pieniądze! - Antywindykacja EuroLege

Panika wśród komorników. Muszą oddawać pieniądze!

Komornicy muszą oddawać pieniądze z tarczy antykryzysowej

Oceń artykuł: 

Kto by się spodziewał, że komornicy, których tak obawiają się dłużnicy, sami popadną w tarapaty i będą musieli zwracać pieniądze? Okazało się, że niesłusznie skorzystali z pomocy dla przedsiębiorców i dostali aż 40 mln zł!

Media informują o kłopotach, w jakie popadli właśnie komornicy. Okazało się, że te kancelarie, które w minionym roku skorzystały z pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju, w związki z tarczą antycovidową, muszą zwracać otrzymaną dotację. PFR uznał, że komornicy nie mieli prawa sięgać po pomoc, która przeznaczona była dla przedsiębiorców. A kwota, którą otrzymały kancelarie jest niebagatelna – to aż 40 mln zł.

W 2020 roku wśród występujących o pomoc z tarczy finansowej PFR znaleźli się komornicy. Polski Fundusz Pomocy, który dystrybuuje pieniądze wśród firm, wysłał do kancelarii grube miliony, które pomóc miały w utrzymaniu miejsc pracy. Teraz PFR żąda zwrotu tych środków – informuje „Rzeczpospolita”.

Kryzys finansowy wśród komorników?

Anonimowo komornicy mówią, że wystąpili o pomoc, bo spadła ilość zleceń (m.in. licytacji) i żalą się, że nie mają, z czego zwrócić pieniędzy. A PFR zapowiada, że jeśli nie zrobią tego dobrowolnie to będzie zawiadamiać prokuraturę.

PFR nie chce finansować kancelarii, bo ich status nie jest jednoznaczny. Według jednych przepisów komornicy działają jako przedsiębiorcy, ale według innych nimi nie są.

Masz problem z komornikiem? Sprawdź jak umorzyć egzekucję i odzyskać pieniądze!

Wiele osób, które mają problem z komornikiem sądowym nie wie, że istnieją regulacje umożliwiające umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE ZABRANYCH PIENIĘDZY! Jak to możliwe? Wszystko zależy od tego w jaki sposób dłużnik dowiedział się o całej sprawie.

Po pierwsze zadaj sobie pytanie, czy o wszystkim dowiedziałeś się dopiero od komornika, czy też wcześniej, zanim pojawiła się egzekucja otrzymywałeś jakieś pisma z sądu?

Jeśli komornik pojawił się nagle, bez żadnych wcześniejszych informacji z sądu (np. nakaz zapłaty, pozew), to istnieje realna szansa na umorzenie postępowania komorniczego i odzyskanie zabranych pieniędzy.

Pamiętaj, że każda sprawa jest inna. Dlatego, aby mieć pewność czy wznowienie postępowania jest możliwe konieczne jest dokonanie gruntownej analizy prawnej. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom pozwanym do sądów i wobec których prowadzone są egzekucje komornicze na wnioski banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych.

Chcę umorzenia egzekucji komorniczej. Jak mam się zgłosić?

Jeżeli chcesz skorzystać z bezłatnej analizy prawnej swojej sprawy, to już dziś zgłoś się do naszej Kancelarii EUROLEGE. Zespół doświadczonych prawników jest do twojej dyspozycji. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od komornika.

Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/eurolege/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

 

Zdjęcie: Business photo created by jcomp – www.freepik.com

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA