Kto by się spodziewał, że komornicy, których tak obawiają się dłużnicy, sami popadną w tarapaty i będą musieli zwracać pieniądze? Okazało się, że niesłusznie skorzystali z pomocy dla przedsiębiorców i dostali aż 40 mln zł!
Media informują o kłopotach, w jakie popadli właśnie komornicy. Okazało się, że te kancelarie, które w minionym roku skorzystały z pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju, w związki z tarczą antycovidową, muszą zwracać otrzymaną dotację. PFR uznał, że komornicy nie mieli prawa sięgać po pomoc, która przeznaczona była dla przedsiębiorców. A kwota, którą otrzymały kancelarie jest niebagatelna – to aż 40 mln zł.
W 2020 roku wśród występujących o pomoc z tarczy finansowej PFR znaleźli się komornicy. Polski Fundusz Pomocy, który dystrybuuje pieniądze wśród firm, wysłał do kancelarii grube miliony, które pomóc miały w utrzymaniu miejsc pracy. Teraz PFR żąda zwrotu tych środków – informuje „Rzeczpospolita”.

Kryzys finansowy wśród komorników?

Anonimowo komornicy mówią, że wystąpili o pomoc, bo spadła ilość zleceń (m.in. licytacji) i żalą się, że nie mają, z czego zwrócić pieniędzy. A PFR zapowiada, że jeśli nie zrobią tego dobrowolnie to będzie zawiadamiać prokuraturę.
PFR nie chce finansować kancelarii, bo ich status nie jest jednoznaczny. Według jednych przepisów komornicy działają jako przedsiębiorcy, ale według innych nimi nie są.

Masz problem z komornikiem? Sprawdź jak umorzyć egzekucję i odzyskać pieniądze!

Wiele osób, które mają problem z komornikiem sądowym nie wie, że istnieją regulacje umożliwiające umorzenie egzekucji i… ODZYSKANIE ZABRANYCH PIENIĘDZY! Jak to możliwe? Wszystko zależy od tego w jaki sposób dłużnik dowiedział się o całej sprawie.
Po pierwsze zadaj sobie pytanie, czy o wszystkim dowiedziałeś się dopiero od komornika, czy też wcześniej, zanim pojawiła się egzekucja otrzymywałeś jakieś pisma z sądu?
Jeśli komornik pojawił się nagle, bez żadnych wcześniejszych informacji z sądu (np. nakaz zapłaty, pozew), to istnieje realna szansa na umorzenie postępowania komorniczego i odzyskanie zabranych pieniędzy.
Pamiętaj, że każda sprawa jest inna. Dlatego, aby mieć pewność czy wznowienie postępowania jest możliwe konieczne jest dokonanie gruntownej analizy prawnej. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom pozwanym do sądów i wobec których prowadzone są egzekucje komornicze na wnioski banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych.

Chcę umorzenia egzekucji komorniczej. Jak mam się zgłosić?

Jeżeli chcesz skorzystać z bezłatnej analizy prawnej swojej sprawy, to już dziś zgłoś się do naszej Kancelarii EUROLEGE. Zespół doświadczonych prawników jest do twojej dyspozycji. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.
Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od komornika.
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

  1. Zadzwoń: 530 333 130
  2. Napisz: kontakt@eurolege.pl
  3. Wyślij zgłoszenie: https://www.eurolege.pl/zgloszenie/

Zdjęcie: Business photo created by jcomp – www.freepik.com


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Bogumił Fura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.