Otrzymałeś pismo z sądu, z którego wynika, że pozwał Cię Horyzont Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Zapewne jest to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym alb wezwanie na rozprawę. W naszej Kancelarii prowadziliśmy już wiele procesów przeciwko Funduszowi Horyzont. Wygraliśmy prawie wszystkie sprawy i anulowaliśmy całe zadłużenie!

Jeśli nie wiesz jak bronić się przeciwko firmie Horyzont to dobrze trafiłeś. Przedstawimy historię jednego z naszych podopiecznych, któremu udało się wygrać z Funduszem Horyzont i uniknąć zapłaty nienależnego długu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Dlatego już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Pozew z Funduszu Horyzont. Jak się bronić?

Na początku bieżącego roku zgłosiła się do nas Pani Anna z województwa Mazowieckiego, pisząc w formularzu zgłoszeniowym następującą wiadomość:

„Czy jesteście mi Państwo w stanie pomóc? Dostałam nakaz zapłaty z sądu. Pozwała mnie nieznana mi firma Horyzont. Podobno nie zapłaciłam jakiejś raty pożyczki. To było tak dawno temu. Zupełnie nie pamiętam całej historii. Jak można skorzystać z Waszej pomocy?”.

Skorzystanie z pomocy naszej Kancelarii jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do nas w jakiejkolwiek formie (formularz na stronie, mail, telefon) i przesłać skany dokumentów otrzymanych z sądu. Natychmiast zostaną one przekazane jednemu z naszych specjalistów, który dokona analizy prawnej całego materiału dowodowego i oceni szansę powodzenia w sprawie.

Nie inaczej też było ze sprawą Pani Anny. Jeszcze tego samego dnia jeden z naszych specjalistów dokonał gruntownej analizy sprawy pod kątem możliwości wygranej w procesie z Funduszem Horyzont. Okazał się, że jak wiele spraw podobnego rodzaju, tak i w tej było wiele nieścisłości. Zostały one dokładnie wypunktowane w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który został w imieniu Pani Anny złożony do sądu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Dlaczego taka kwota w pozwie?

Pierwsza rzecz, na jaką zwróciliśmy uwagę to fakt, że nie było żadnych dowodów, z których miałaby wynikać kwota dochodzonego roszczenia przez Fundusz Horyzont. Co prawda do pozwu przedłożył powód wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego jednakże nie był on w żaden sposób dla nas wiarygodny. Jak się później okazało, nie był on też wiarygodny dla sądu.

W uzasadnieniu pozwu firma windykacyjna naliczyła sobie określony kapitał oraz odsetki. Problem w tym, że nie było wiadomo z czego się ten kapitał wziął, dlaczego taka kwota? Oczywiście to samo było z odsetkami doliczonymi do kwoty głównej. Pamiętaj, że to nie Ty jako pozwany masz udowodnić, że kwota wskazana w pozwie jest nieprawidłowa, ale to powód powinien wykazać, że kwota jaką dochodzi w procesie jest mu należna.

Przedawnione roszczenie Funduszu Horyzont.

Kolejnym zarzutem w sprzeciwie od nakazu zapłaty było przedawnienie roszczenia dochodzonego przez Fundusz Horyzont. W żadnym dokumencie nie było dokładnie określonej daty wymagalności roszczenia, a to sprawiało trudności w ustaleniu konkretnej daty przedawnienia. Nasz specjalista jednak na podstawie danych zawartych w innych dokumentach ustalił hipotetyczną datę wymagalności. Datę, która zasadniczo była do przyjęcia.

Jak w efekcie zachował się Fundusz Horyzont? Cofnął pozew! W efekcie cofnięcia pozwu sąd umorzył postępowanie. Wygrana co prawda połowiczna, ponieważ sąd nie zajął się sprawą merytorycznie, ale jak każda wygrana ucieszyła zarówno nas jak i naszą podopieczną 😊

Otrzymałem pozew i nakaz z funduszu Horyzont. Co mam zrobić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Fundusz Horyzont – Komornik. Jak się zachować?

Masz egzekucję komorniczą z wniosku Funduszu Horyzont? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Być może jeszcze nie wszystko stracone. Od wielu lat jako Kancelaria EUROLEGE pomagamy osobom, wobec których prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. Wiemy, że wiele postępowań komorniczych w ogóle nie powinno mieć miejsca i stale pomagamy umarzać egzekucje komornicze.

Co takiego musi się stać, aby umorzyć egzekucję komorniczą z wniosku Horyzont albo każdej innej firmy windykacyjnej, banku czy chwilówki? Zadaj sobie pytanie i na nie odpowiedz: czy przed pojawieniem się komornika otrzymywałem/am z sądu jakiekolwiek pisma w tej sprawie? Jeśli odpowiedź brzmi :NIE, to masz wielką szansę na umorzenie egzekucji i ODZYSKANIE PIENIĘDZY!

Nie wiesz od czego zacząć? Chętnie Ci w tym pomożemy. Wstępna analiza Twojej sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. W ramach wstępnej analizy sprawy otrzymasz od nas informację czy istnieją podstawy do uchylenia tytułu wykonawczego i umorzenia egzekucji.

Działamy na terenie całego kraju. Dystans nie ma żadnego znaczenia. Oto sposoby zgłoszenia sprawy, po których możesz odzyskać finansową niezależność:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.