Otrzymałeś nakaz zapłaty albo pozew z sądu w sprawie o zapłatę czynszu z powództwa Gminy Wrocław? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź czy musisz płacić! W poradniku poruszymy sprawę, którą prowadziliśmy i ostatecznie wygraliśmy. Pokażemy na co zwrócić uwagę w sprawie o zapłatę czynszu przeciwko Gminie Wrocław.
Zgłaszają się do nas osoby, które mają pozwy z powództwa Gminy Wrocław. Dotyczą one zapłaty za czynsz lokali mieszkalnych. Jak się okazuje powództwa te po analizie prawnej naszych specjalistów nie mogły zostać uwzględnione przez sąd. Jak to wygląda i dlaczego roszczenia nie powinny być zasądzane? O tym poniżej.
Co robimy kiedy trafia do nas Klient z nakazem zapłaty z powództwa Gminy Wrocław? Oczywiście natychmiast zapewniamy pomoc prawną. Jeśli w sprawie pozwanych jest kilka osób – co jest właściwie normą – zapewniamy nawet kilku współpracujących z nami prawników. Analizują oni sprawę i szybko przystępują do działania. Niestety niekiedy czasu na działanie bywa mało, ale zawsze dajemy radę na czas.
W złożonym sprzeciwie od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym wydanym w sprawie o najem mieszkania pełnomocnik procesowy ma obowiązek podnieść szereg zarzutów dotyczących roszczenia czynszowego dochodzonego w postępowaniu. Zazwyczaj w sprawie przeciwko Gminie Wrocław podniesione zarzuty z całą stanowczością okazują się skuteczne. Co to takiego?
Pierwszym zarzutem, który okazuje się zazwyczaj trafiony jest zarzut dotyczący sposobu wyliczania wysokości kwoty dochodzonej pozwem przez Gminę Wrocław. Pełnomocnik musi zakwestionować wartość naliczonego czynszu wykazując, że twierdzenia powoda są całkowicie gołosłowne. Nie ma zasadniczo żadnych dokumentów, które w sposób jednoznaczny i przekonujący mogły potwierdzić kwotę rzekomego zadłużenia. W każdym razie nas takie dokumenty nie przekonują i żądamy dodatkowych argumentów. Co więcej, Gmina Wrocław posiada zapisy w swoich księgach rachunkowych, które przedkłada i to uznaje za podstawowy i wiarygodny dowód w sprawie. Dowód tak samo przekonujący jak możliwe złożenie w sprawie przez pozwanego oświadczenia, że nic nie zalega albo zalega mniej niż żąda Gmina Wrocław. Brak dokumentów źródłowych, z których można byłoby wyliczyć to hipotetyczne zadłużenie uniemożliwia sędziemu podjęcie decyzji w sprawie w kierunku zasądzenia roszczenia.
Być może Gmina Wrocław nie zawsze jest szczególnie zainteresowana wykazywaniem wysokości dochodzonego czynszu, bowiem wie, że na dzień złożenia pozwu roszczenie bywa przedawnione! Czynsz za mieszkanie potrafi być przedawniony nawet dobrych kilka lat. Przydzielony naszym Klientom pełnomocnik bez problemu zauważa przedawnienie i podnosi stosowny zarzut procesowy, który w większości okazuje się skuteczny. Przypominamy, że przedawnienie roszczeń o opłaty czynszowe wynosi 3 lata. Zachęcamy do przeczytania artykuł jak obliczyć termin przedawnienia.
Końcowo pozew uległ oddaleniu w całości. Nasi niektórzy Klienci do dzisiaj nie mogą uwierzyć w to, że nie muszą nic płacić. My oczywiście cieszymy się, że kolejna osoba będąca pod naszą opieką dostała fachową pomoc. Wszystko oczywiście nieodpłatnie!
Przypominamy, że oddalenie powództwa w całości oznacza, że nie powód (wierzyciel) nie może ponownie złożyć pozwu i domagać się zapłaty tego samego długu. Oczywiście może próbować dochodzić go z innej podstawy, ale jest to już zadanie o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowane procesowo. Dlatego oddalenie powództwa to niemal pewne zamknięcie drogi dochodzenia roszczenia pod przymusem.
Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.
Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:
Zostaw komentarz