Masz problem z Heimondo Sp. z o.o.? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest Heimondo Sp. z o.o., jak działa oraz w jaki sposób uchronić się przed niezasadnym pozwem. Opiszemy również jak pomagamy w sporach sądowych z firmami windykacyjnymi, w tym z Heimondo. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o sprawach z udziałem windykatorów, np. Heimondo.

Czym jest Heimondo Sp. z o.o.?

Heimondo to patrząc globalnie niewielki podmiot, który zajmuje się skupowaniem długów od firm pożyczkowych. Z danych przekazywanych nam przez naszych Klientów wynika, że zakupy pakietów wierzytelności dotyczą między innymi pożyczek z Creditstar. Umowa cesji wierzytelności zawierana pomiędzy Heimondo a firmą pożyczkową daje temu pierwszemu podmiotowi prawo do domagania się zapłaty. Jednak czy słusznie i zgodnie z prawem? O tym w dalszej części artykułu.

Jak działa Heimondo? Przede wszystkim po zakupie wierzytelności spółka ta robi windykację polubowną. Na czym ona polega? Przede wszystkim windykacja lekka sprowadza się do telefonowania oraz wysyłania potencjalnemu dłużnikowi wezwań do zapłaty. Oczywiście w międzyczasie może pojawić się SMS. Nie mamy informacji co do windykacji terenowej..

Czy na takie apele wzywające do zapłaty z Heimondo należy odpowiadać? W naszej ocenie nie ma takiej konieczności, a przed konsultacją prawną nie należy tego na pewno robić. Jakkolwiek by nie było, dla własnego dobra nie wdawaj się w rozmowy i wymiany pism z Heimondo do czasu zasięgnięcia fachowej porady prawnej. Dlaczego? Większość konsumentów popełnia ten sam błąd. W licznym rozmowach telefonicznych, SMS i pismach dokonują uznania zadłużenia. A to w konsekwencji ułatwia prace windykatorowi w postępowaniu sądowym. Każda informacja pochodząca od przyszłego pozwanego może go obciążać. Dlatego jeśli masz zamiar kontaktować się z Heimondo to przede wszystkim zasięgnij porady prawnej. Nie wiesz przecież, czy po drugiej stronie jest osoba, która ma uprawnienie do rozmowy z Tobą na tego zadłużenia. A czy jesteś pewien w ogóle czy to zadłużenie – o ile istnieje – faktycznie zostało kupione? Czy widziałeś cesję wierzytelności? Płacenie w ciemno może być dla Ciebie bardzo przykrym doświadczeniem.

Sprawa sądowa z Heimondo. Czy mam się obawiać?

Jeżeli nie zapłacisz Heimondo żądanych przez nich kwot, to zapewne w niedługim czasie Twoja sprawa do sądu. Czy to powód do obaw? Absolutnie NIE! Sąd, to miejsce, w którym możesz sprawdzić, czy druga strona posiada stosowne dokumenty na istnienie zadłużenia. Dlatego największym błędem jest płacenie w ciemno przed procesem, bez żadnych wiarygodnych dokumentów.

Każdego miesiąca wpływają do nas setki spraw sądowych, w tym z Heimondo Sp. z o.o. W przeważającej części każda ze spraw kończy się wydaniem orzeczenia o nazwie: nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Znaczną część stanowią tutaj nakazy zapłaty wydawane w EPU.

[wbcr_php_snippet id=”19096″]

Każda sprawa jest inna, dlatego zawsze podchodzimy do każdej z nich indywidualnie. Wnikliwie badamy każdy dokument, który może stanowić podstawę do naszych zarzutów procesowych. Wiemy, że niemal każdy bank, windykator czy chwilówka popełnia błędy. A naszym zadaniem jest te błędy znaleźć oraz je należycie wypunktować.

Jak działamy kiedy Klient wysyła do nas zgłoszenie w sprawie sadowej? Z naszej strony natychmiast przydzielamy jednego z naszych prawników, specjalistę w sprawach chwilówek. Zazwyczaj okazuje się, że dokumentacja przedstawiona w sprawie przez firmę pożyczkową czy windykacyjną, np. Heimondo jest niepełna, zawiera mniejsze lub większe braki. Na nasze wnioski sąd wzywa powoda do przedłożenia prawidłowej i kompletnej dokumentacji. Jak się nierzadko okazuje, nie wszystko jest w posiadaniu strony powodowej. Oczywiście w sprawie z Heimondo raczej nie mamy co liczyć na przedawnienie i wygraną jednym z prostszych zarzutów procesowych.

Oddalenie powództwa w sprawie Heimondo? To możliwe!

Czy wygrane w sprawach z Heimondo się zdarzają? Oczywiście, że TAK. Jesteśmy tego żywym przykładem. W prowadzonych przez współpracujących z nami sprawach większość z postawionych zarzutów okazuje się trafiona. Walczymy nie tylko o dobry wynika, ale przede wszystkim o słuszność sprawy. Nasi Klienci liczą na nas, a my robimy wszystko, aby nie zawieść ich zaufania. Nie w każdej sprawie udaje się osiągnąć świetny wynika, ale nasze rezultaty bronią się same. W większości spraw wygrywamy w całości. Jest również pewna część spraw, w których udaje nam się bardzo mocno zmniejszyć kwotę zadłużenia.

Czy warto wobec tego bronić się przeciwko pozwom z Heimondo? Cóż, odpowiedź jest prosta: oczywiście TAK! Nie odwołując się od sądowych nakazów zapłaty pozwany traci szansę na oddłużenie. Traci możliwość na sprawiedliwy, uczciwy proces sądowy. A przede wszystkim traci szansę na to, aby żyć swobodnie bez żadnych zobowiązań finansowych, które w przyszłości mogą obciążyć jego dzieci i wnuki…

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.4/5 - (8 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.