Masz problem z Heimondo Sp. z o.o.? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest Heimondo Sp. z o.o., jak działa oraz w jaki sposób uchronić się przed niezasadnym pozwem. Opiszemy historię jednego z naszych klientów, który miał sprawę sądową z Heimondo. Jesteś ciekaw jak skończyła się ta historia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o sprawach z udziałem Heimondo.

Czym jest Heimondo Sp. z o.o.?

Heimondo to zasadniczo niewielki podmiot, który zajmuje się skupowaniem długów od firm pożyczkowych. Z danych przekazywanych nam przez naszych klientów wynika, że zakupy pakietów wierzytelności dotyczą między innymi pożyczek z Creditstar. Umowa cesji wierzytelności zawierana pomiędzy Heimondo a firmą pożyczkową daje temu pierwszemu podmiotowi prawo do domagania się zapłaty. Jednak czy słusznie i zgodnie z prawem? O tym w dalszej części artykułu.

Jak działa Heimondo? Przede wszystkim po zakupie wierzytelności spółka ta robi windykację polubowną. Na czym ona polega? Przede wszystkim windykacja lekka sprowadza się do telefonowania oraz wysyłania potencjalnemu dłużnikowi wezwań do zapłaty. Oczywiście w międzyczasie pojawiają się SMS. Możliwa jest również wizyta osoby, którą nazywa się windykatorem terenowym.

Czy na takie apele wzywające do zapłaty z Heimondo należy odpowiadać? W naszej ocenie nie ma takiej konieczności. Nawet więcej, dla własnego dobra nie wdawaj się w rozmowy i wymiany pism z Heimondo do czasu zasięgnięcia fachowej porady prawnej. Dlaczego? Większość konsumentów popełnia ten sam błąd. W licznym rozmowach telefonicznych, SMS i pismach dokonują uznania zadłużenia. A to w konsekwencji ułatwia prace windykatorowi w postępowaniu sądowym. Każda informacja pochodząca od przyszłego pozwanego może go obciążać. Dlatego jeśli masz zamiar kontaktować się z Heimondo to przede wszystkim zasięgnij porady prawnej. Nie wiesz przecież, czy po drugiej stronie jest osoba, która ma uprawnienie do rozmowy z Tobą na tego zadłużenia. A czy jesteś pewien w ogóle czy to zadłużenie – o ile istnieje – faktycznie zostało kupione? Czy widziałeś cesję wierzytelności? Płacenie w ciemno może być dla Ciebie bardzo przykrym doświadczeniem.

Sprawa sądowa z Heimondo. Czy mam się obawiać?

Jeżeli nie zapłacisz Heimondo żądanych przez nich kwot, to zapewne w niedługim czasie Twoja sprawa do sądu. Czy to powód do obaw? Absolutnie NIE! Sąd, to miejsce, w którym możesz sprawdzić, czy druga strona posiada stosowne dokumenty na istnienie zadłużenia. Dlatego największym błędem jest płacenie w ciemno przed procesem, bez żadnych wiarygodnych dokumentów.

Każdego miesiąca wpływają do nas dziesiątki spraw sądowych z Heimondo Sp. z o.o. W przeważającej części każda ze spraw kończy się wydaniem orzeczenia o nazwie: nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Znaczną część stanowią tutaj nakazy zapłaty wydawane w EPU.

[wbcr_php_snippet id=”19096″]

Kilka dni temu otrzymaliśmy ciekawego maila od Pana Krzysztofa z województwa dolnośląskiego, który napisał do nas tak:

„Czy można w Polsce pozwać kogoś o nieistniejący dług? Chyba tak. Nie przypominam sobie, żebym z jakąś firmą Heimondo zawierał umowy, a oni mnie pozwali do sądu. Ten wydał sądowy nakaz zapłaty i jestem podobno dłużnikiem. Proszę o pomoc. Nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić, a czas biegnie.”.

Panu Krzysztofowi przydzieliliśmy jednego z naszych prawników, specjalistę w sprawach chwilówek. Okazało się, że dokumentacja przedstawiona w sprawie przez Heimondo jest niepełna, zawiera liczne braki. Na nasze wnioski sąd wezwał Heimondo do przedłożenia prawidłowej dokumentacji. Jak się okazało, nie wszystko było w ich posiadaniu. Oczywiście w sprawie z przedawnieniem nie mieliśmy do czynienia.

Oddalenie powództwa w sprawie Heimondo!

Nie mogło być inaczej. Wyrok sądu nie pozostawiał nawet najmniejszego cienia wątpliwości. Większość z postawionych przez naszego prawnika zarzutów okazała się trafiona. Walczyliśmy nie tylko o dobry wynika, ale przede wszystkim o sprawiedliwość. Dla Pana Krzysztofa nie było do pomyślenia, że może przegrać z kimś, z kim nie zawierał umowy. Nie w każdej sprawie udaje się osiągnąć taki świetny wynika, ale nasze rezultaty bronią się same. W zdecydowanej większości spraw wygrywamy w całości. Jest również pewna część spraw, w których udaje nam się bardzo mocno zmniejszyć kwotę zadłużenia.

Czy warto wobec tego bronić się przeciwko pozwom z Heimondo? Nasz dzisiejszy artykuł pokazuje, że oczywiście TAK! Nie odwołując się od sądowych nakazów zapłaty pozwany traci szansę na oddłużenie. Traci możliwość na sprawiedliwy, uczciwy proces sądowy. A przede wszystkim traci szansę na to, aby żyć swobodnie bez żadnych zobowiązań finansowych, które w przyszłości mogą obciążyć jego dzieci i wnuki…

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.