Komornicy odchodzą z zawodu! - Antywindykacja EuroLege

Komornicy odchodzą z zawodu!

komornicy odchodzą z zawodu

Oceń artykuł: 

Jak ostatnimi czasy donoszą media, komornicy sądowi rezygnują z wykonywania swojego zawodu, składając masowo wnioski do Ministerstwa Sprawiedliwości o skreślenie z listy. Tylko w 2017 roku z pracy komornika zrezygnowały aż 74 osoby w skali kraju! Jeszcze rok temu takich przypadków było 20, a w 2015 roku zaledwie 5. Zauważalny jest zdecydowanie trend zwyżkowy, na granicy przyrostu rezygnacji w granicach 300-400% rok do roku.

Dlaczego komornicy odchodzą z zawodu?

Oficjalnie przyczynami zamykania biznesu przez komorników sądowych są: chęć podjęcia innej pracy zarobkowej, choroba czy przejście na wcześniejszą emeryturę. W rzeczywistości jednak powód masowego exodusu komorników z zawodu jest bardziej niż oczywisty a są to o dziwo …. pieniądze!

Z danych za 2017 rok wynika, że aż w ponad 75% (czyli więcej niż 3 na 4) kancelarii komorniczych w Polsce spadła dochodowość. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Począwszy od zmian w przepisach prawa, zmniejszających wynagrodzenie komorników względem dotychczasowych stawek za czynności egzekucyjne, na niekorzystnym orzeczeniu Sądu Najwyższego kończąc, w którym SN stwierdził, że komornicy nie są uprawnieni do naliczania podatku VAT kończąc.

Takie zjawisko z jednej strony i zupełnie pozornie może cieszyć potencjalnych dłużników, czyli klientów komorników sądowych. W końcu wydaje się, że mniej komorników sądowych, to mniej egzekucji. Z drugiej jednak strony, taki zauważalny trend może spowodować, że na rynku pozostaną jedynie największe kancelarie komornicze, które jeśli przetrwają ten trudny dla nich czas, mogą w przyszłości zawładnąć rynkiem egzekucji w kraju i jeszcze bardziej niż spotyka się to obecnie, zabetonować zawód komornika. Niestety byłoby to z dużą niekorzyścią dla dłużników, gdyż duża kancelaria to dużo pracowników i bezduszny aparat, w którego trybach osoba egzekwowana staje się jedynie numerkiem.

Jeśli komornik sądowy prowadzi wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne, a Ty nie wiedziałeś nic o żadnym postępowaniu sądowym w tej sprawie to zgłoś się do Kancelarii EUROLEGE po fachową pomoc prawną. Zgłoszenia możesz dokonać wypełniając formularz na: https://eurolege.pl/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komornicy-odchodza-z-pracy,68,0,2395204.html

https://www.freepik.com/free-photo/negative-human-emotion-facial-expression-feelings-closeup-portrait-stressed-young-business-man-stressed-man-emotion-portrait-alone-man_1192395.htm

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA