Otrzymałeś pismo z sądu w sprawie z powództwa Kancelarii Medius S.A.? Nie wiesz co zrobić? W naszym dzisiejszym artykule poruszymy tematykę spraw sądowych z udziałem Kancelarii Medius S.A. Opiszemy również historię jednego z naszych podopiecznych, któremu pomogliśmy w sprawie przeciwko Kancelaria Medius.

Kancelaria Medius S.A. pozywa do sądu. Co zrobić?

Kancelaria Medius S.A. to jedna z firm działających w polskiej branży windykacyjnej. Nie jest co prawda wielkim graczem, takim jak Prokura, Ultimo czy Lindorff, ale na tyle poważnym, że prowadzimy wiele spraw z udziałem tego windykatora. Jakie wierzytelności kupuje Kancelaria Medius S.A.? W większości są to roszczenia wynikające z zadłużeń w firmach pożyczkowych.

W tym roku prowadziliśmy sprawę Pana Mariusza z Pomorza, który zgłosił się do nas poprzez formularz pisząc:

„Dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu. Pozywa mnie jakaś dziwna firma o nazwie Kancelaria Medius. Nie znam tej firmy. Kwota jaką żądają to ponad 5.000 zł. Nie mam tych pieniędzy i nie wiem skąd takie kwoty! Proszę o skuteczną pomoc.”.

Oczywiście przydzielony został Panu Mariuszowi jeden z naszych specjalistów. Już po kilku chwilach zauważył, że w sprawie brakuje kluczowych dowodów. Przystąpił więc do działania i sporządził w imieniu Pana Mariusza sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego na rzecz Kancelarii Medius S.A.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Sprzeciw od nakazu zapłaty w sprawie Kancelarii Medius S.A.

W sprawie zaciekawiło nas to, że Kancelaria Medius S.A. powoływała się, że zakupiła wierzytelność od jednej z firm pożyczkowych działających na polskim rynku. Problem jednak polegał na tym, że w żaden sposób nie można było ustalić skąd taka wartość dochodzonego roszczenia. Poza tym brak było w aktach sprawy dokumentu świadczącego, że Pan Mariusz miał pobrać kwotę kapitału.

Natychmiast podniesione zostały stosowne zarzuty. Co na to Kancelaria Medius? Oprócz własnych wyliczeń, zasadniczo wziętych z tzw. „sufitu”, nie było żadnego potwierdzenia dla wysokości dochodzonego roszczenia. To sądu nie mogło przekonać naszym zdaniem…

Kancelaria Medius S.A. przegrywa w sądzie sprawę o zapłatę!

Jak się okazało nasze przypuszczenia były słuszne. Sąd w całości podzielił stanowisko pełnomocnika Pana Mariusza. Nie mógł wszak zasądzić roszczenia, którego zasadność oraz wysokość nie zostały wykazane. Nie było wiadomo na dzień zamknięcia rozprawy dlaczego Kancelaria Medius żąda takiej wygórowanej kwoty.

Na marginesie jeszcze dodamy, że umowa pożyczki, którą Pan Mariusz zawarł z firmą pożyczkową obarczona była niedozwolonymi klauzulami. Ten zarzut nie był jednak rozpoznany przez sąd merytorycznie, gdyż nie było takiej potrzeby. Skoro nie było wiadomo skąd wzięły się kwoty dochodzonego roszczenia, to nie było konieczności badania tzw. „abuzywności” postanowień z umowy pożyczki.

Warto walczyć o swoje w sprawach z Kancelarią Medius S.A.!

Jak zauważyli Państwo na przykładzie Pana Mariusza, warto podejmować walkę procesową z firmą Kancelaria Medius S.A. Najważniejsze, aby nie dać się złamać i podejmować rękawice. Pamiętaj, że jako pozwany masz prawo do ochrony swoich słusznie uzasadnionych interesów. Jeśli w dokumentacji znajdują się braki, to masz prawo wypomnieć je firmie windykacyjnej. Jeśli firma pożyczkowa, od której zadłużenie zostało zakupione zastosowała wobec Ciebie klauzule niedozwolone, to masz prawo, a nawet obowiązek przeciwstawiać się takim praktykom.

Nas w sprawie najbardziej cieszy fakt, że Pan Mariusz może cieszyć się spokojem finansowym, a do grona osób, którym pomogliśmy dołączyła kolejna zadowolona osoba 😊

Mam wezwanie na rozprawę do sądu od Kancelaria Medius. Co robić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Kancelaria Medius S.A. kieruje sprawę do komornika. Jak walczyć?

Jeśli firma windykacyjna Kancelaria Medius S.A. skierowała Twoją sprawę do komornika do robi się już poważniej. Na pewno szybkość działania i determinacja powinny być w Twojej sytuacji na pierwszym miejscu. Dlaczego? Ponieważ z każdym dniem komornik będzie zabierał Ci coraz więcej i więcej.

Od czego więc zacząć? Możesz zrobić prosty test samemu odpowiadając sobie na pytanie: „czy zanim pojawił się komornik z wniosku Kancelarii Medius S.A. otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli odpowiedź brzmi: NIE, to znaczy, że zablokowanie komornika powinno być tylko kwestią czasu :)

Jednak od czego zacząć? Wszak proces zmierzający do oddłużania na etapie komorniczym nie jest zadaniem łatwym. Wymaga wiele wiedzy praktycznej i silnych nerwów. Dlatego też w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół ekspertów-prawników od spraw egzekucji komorniczych. Działamy od wielu lat w tej branży i mamy na koncie kilkaset udanych umorzeń egzekucji komorniczych.

Czy samo umorzenie to koniec? Oczywiście, że nie. Każdy z naszych Klientów może liczyć na naszą pomoc także w odzyskaniu zabranych środków przez komornika!

Chcesz dowiedzieć się więcej jak możemy Ci pomóc? Swoją sprawę zgłosisz nam bezpiecznie, zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Nasz dział obsługi interesanta chętnie przyjmie Twoje zgłoszenie, a prawnicy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i pomogą w załatwieniu sprawy od samego początku do samego końca. Oto jak możesz się z nami skontaktować:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.