Cyberprzestępcy przekonali seniorów z Koszalina, którzy chcieli zainwestować oszczędności w kryptowaluty, do instalacji złośliwego oprogramowania na ich komputerze. Dzięki temu uzyskali dostęp do rachunków emerytów i ogołocili je z oszczędności a nawet wpakowali w kredyt!
Para seniorów przekonana, że uzyskała możliwość realizacji transakcji na rynku kryptowalut, zainstalowała aplikację, dzięki której dostęp do ich komputera i kont bankowych uzyskali oszuści. Pokrzywdzeni metodą „na zdalny pulpit” stracili 150 tys. zł – cytuje koszalińską policję portal biznes.interia.pl.

Stracili oszczędności i zaciągnęli kredyt!

Policja ustaliła, że emeryci z powiatu koszalińskiego byli zainteresowani inwestycją w tzw. kryptowaluty. Chcieli to zrobi za pośrednictwem Internetu i właśnie tam szukali osoby, która w tym pomoże. Znaleźli firmę, która miała im pomóc w zakupie wirtualnych pieniędzy i przekonywała ich o powodzeniu transakcji.

– W trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem para zainstalowała na swoim komputerze złośliwe oprogramowanie, które umożliwia zdalny dostęp do urządzenia, pod pretekstem obsługi inwestycji oraz pomocy przy składaniu dokumentów – mówi st. asp. Rafał Skoczyłaś z policji w Koszalinie.

Zamiast inwestycji pokrzywdzeni stracili oszczędności ulokowane na kontach bankowych. A na dodatek doprowadzili emerytów do zaciągnięcia kredytu na inwestycję. Para została oszukana na 150 tys. zł.

Jak działa metoda na zdalny pulpit?

Mechanizm działania metody „na zdalny pulpit” jest prosty. Przestępcy przekonują swoje ofiary do instalacji oprogramowania do zdalnej obsługi komputera. A potem chcą by załogowali się na konto bankowe
Ostatnim elementem oszustwa jest rozmowa z tzw. konsultantem, który za pomocą zdalnego pulpitu „inwestuje” pieniądze. A tak naprawdę czyści rachunek bankowy. Oszukani do końca są przekonani, że przelewają pieniądze np. na zakup kryptowalut.
Policja przestrzega, że tylko właściciel konta może z niego korzystać i dokonywać za jego pośrednictwem transakcji. A przedstawiciele banków i innych instytucji finansowych NIGDY nie wymagają od klientów instalowania oprogramowania firm zewnętrznych.

Gdzie szukać pomocy będąc zadłużonym?

W Kancelarii EUROLEGE od lat pomagamy osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła już do sądu, lub do komornika. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług znacząco zmniejszyć, a nawet anulować w całości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.
Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od długu!
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Źródło: biznes.interna.pll


Podobał Ci się artykuł? Oceń go.

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Bogumił Fura

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.