Prawie pół miliona kary za promowanie piramidy! - Antywindykacja EuroLege

Prawie pół miliona kary za promowanie piramidy!

Wysoka kara za promowanie piramidy finansowej

Oceń artykuł: 

Aż 450 tysięcy złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Investprovider za promowanie systemów promocyjnych typu piramida. Właścicielem firmy jest youtuber, który „naganiał” klientów publikując filmiki w popularnym serwisie internetowym. Oczywiście obiecując ogromne zarobki.

450 tys. zł to niemal maksymalna kara za każdą z trzech stwierdzonych praktyk stosowanych przez Damiana Żukiewicza (INVESTPROVIDER). Chodzi o propagowanie systemów promocyjnych typu piramida.

Nieuczciwy przedsiębiorca zarabiał promując na popularnym kanale internetowym różne inwestycje. Publikował materiały i nagrania, w których namawiał konsumentów do rejestrowania się na platformach i przystępowania do sieci NetLeaders. Tym samym promował system potocznie nazwany piramidą, który obiecuje spore zyski ale uzależnia je od wprowadzenia do systemu kolejnych osób. Organizowanie, ale także propagowanie piramid (również finansowych) jest prawnie zakazane jako nieuczciwa praktyka rynkowa. Według prezesa UOKiK youtuber naruszał zbiorowe interesy konsumentów.

– Systemy promocyjne typu piramida są zakazane zarówno przez prawo polskie, jak i europejskie. Musimy je szybko i skutecznie eliminować z rynku, bowiem na ich działalności swoje oszczędności tracą konsumenci. Istotnym elementem w przypadku tego typu przedsięwzięć są tzw. naganiacze – osoby, które te „projekty” świadomie i odpłatnie propagują, wciągając do nich kolejnych konsumentów. Bez ich działalności systemy promocyjne typu piramida nie miałyby możliwości sprawnego pozyskania nowych uczestników. Naganiacze muszą ponosić odpowiedzialność za swoje działania wprowadzające konsumentów w błąd, które skutkują poważnymi stratami finansowymi po stronie konsumentów i mogą prowadzić do poważnych tragedii ludzkich. Za każdą ze stwierdzonych praktyk, odnoszących się do promowania w internecie nielegalnych inwestycji, wprowadzania konsumentów w błąd i mamienia ich wizją wielkich zysków, nałożyłem na niego niemal maksymalną, ustawową sankcję finansową. Prowadzimy kolejne działania wymierzone w organizatorów i promotorów systemów typu piramida, każdorazowo informujemy o naszych podejrzeniach również organy ścigania – powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

 

Źródło:
Zdjęcie: Business photo created by freepik – www.freepik.com

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA