Media donoszą, że znana firma pożyczkowa Profi Credit Polska S.A. ukarana została przez Prezesa UOKiK kwotą 4.000.000,00 zł (cztery miliony złotych)! To już kolejna sprawa w krótkim czasie po karze nałożonej na ID Finance Poland i problemach twórców „Kredyty – Chwilówki”. Niewątpliwie zła passa może trwać nadal, jeśli UOKiK wnikliwiej będzie badał umowy zawierane przez firmy pożyczkowe z nieświadomymi swoich praw konsumentami.

Profi Credit z karą od UOKiK. O co chodzi?

Z informacji jakie udało się ustalić reporterom Prezes UOKiK dopatrzył się następujących przewinień ze strony firmy pożyczkowej:

  1. wypłacanie klientom pożyczek bez ich akceptacji,
  2. zawieranie umów pożyczek bez weryfikowania zdolności kredytowej klienta,
  3. zawieranie w umowach zapisów dotyczących ubezpieczenia pożyczki w oparciu o bardzo wysokie kwoty ubezpieczeń i przerzucanie ciężaru spłat na klienta,
  4. zobowiązywani klienta do ponoszenia kosztów windykacji w maksymalnych wysokościach,
  5. naliczanie dodatkowych opłat za okres po rozwiązaniu umowy pożyczki.

Za wszystkie przewinienia Profi Credit otrzymało karę w wysokości 4.000.000 zł.
Decyzja nakładająca karę na firmę pożyczkową nie jest jeszcze prawomocna. Może się ona odwołać do sądu i tym samym próbować uchylić decyzję i nałożoną karę.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Profi Credit – nakaz zapłaty, komornik, wezwanie do zapłaty

Dostałeś nakaz zapłaty z sądu w sprawie z Profi Credit, masz komornika z Profi Credit albo wezwanie do zapłaty od firmy pożyczkowej? Nie musisz się martwić. Jako Kancelaria EUROLEGE mamy wieloletnie doświadczenie w sprawach sądowych i egzekucyjnych przeciwko Profi Credit.
Pomogliśmy już setkom osób, które miały niespłacone pożyczki w Profi Credit. Podpisałeś weksel i boisz się, że wszystko stracisz? Współpracujący z nami prawnicy już od wielu lat prowadzą procesy wekslowe i znają dobrze strategię procesową przeciwnika. Jeśli chcesz rozpocząć oddłużenie w sprawie z Profi Credit to oczywiście zapraszamy do kontaktu.
W naszej Kancelarii EUROLEGE analizę swojej sprawy otrzymasz całkowicie za darmo. A wszystkie formalności i kontakt załatwisz bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/profi-credit-polska-z-kara-od-uokik-za-nieuczciwe-praktyki-zaplaca-4-mln-zl-6598506082536416a.html


3.7/5 - (6 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.