Roszczenia wobec Biedronki przedawnią się! - Antywindykacja EuroLege

Roszczenia wobec Biedronki przedawnią się!

Przedawnienie roszczeń wobec biedronki

Oceń artykuł: 

Prawnicy ostrzegają kontrahentów Biedronki przed przedawnieniem ich roszczeń. Sprawa związana jest z karą nałożoną na największą w kraju sieć sklepów spożywczych – Jeronimo Martins Polska (JMP) przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK ukarał JMP za nieuczciwe wykorzystywanie przez spółkę przewagi kontraktowej. Teraz prawnicy ostrzegają kontrahentów Biedronki, którzy chcieliby dochodzić swoich roszczeń w związku z decyzją UOKiK, że nie powinni czekać z pozwami na zakończenie sporu sądowego pomiędzy spółką a urzędem – pisze portal prawo.pl.

Spór może potrwać wiele miesięcy, a nawet lat. A pierwsze roszczenia kontrahentów przedawnią się z końcem bieżącego roku.

Jak przedłużyć roszczenia?

Chociaż są przepisy, które pozwalają wydłużyć roszczenia do 6 lat (ustawa o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji), to jednak w tym przypadku nie obowiązują.

Dlatego, że odnoszą się jedynie do tych naruszeń przepisów, które polegając na zawieraniu porozumień naruszających konkurencję lub na nadużyciu pozycji dominującej. Natomiast prezes UOKiK uznał, że JMP naruszyło inne przepisy – poprzez praktyki nieuczciwie wykorzystujące przewagę kontraktową.

Podstawowy termin przedawnienia dla roszczeń majątkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosi trzy lata. Ponieważ pod lupą UOKiK znalazły się praktyki Biedronki z lat 2018 – 2020 to roszczenia z początku tego okresu zaczną się przedawniać już z końcem bieżącego roku. Dlatego jeśli masz roszczenie względem sieci musisz złożyć pozew albo wszcząć postępowanie ugodowe przed sądem przed upływem okresu przedawnienia.

Masz dług? Gdzie szukać pomocy?

Kancelaria EUROLEGE od lat pomaga osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła do komornika czy sądu. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług zdecydowanie zmniejszyć, albo anulować w całości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.

Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy. Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im dłużej zwlekasz tym trudniej uwolnić się od długu!

Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/eurolege/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl oraz prawo.pl

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA