Czy to możliwe, aby spółka spoza terenu Unii Europejskiej pozywała Polaków przed polskimi sądami i otrzymywała sądowe nakazy zapłaty? Jak się okazuje od pewnego czasu tak się dzieje. Wszystko za sprawą spółki prawa amerykańskiego o nazwie Skyline Associates INC. Jak bronić się w sądzie przed pozwem Skyline Associates INC i jak doprowadzić do sądowego oddłużenia? O tym w naszym dzisiejszym artykule. Wskażemy również co zrobić, jeśli w sprawie jest już komornik z wniosku Skyline Associates INC. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

Czym jest Skyline Associates INC?

Skyline Associates INC jest jak już wyżej wspomnieliśmy spółką prawa amerykańskiego z siedzibą w Mission Viejo. Jak się okazuje spółka ta skupuje potencjalnie istniejące zadłużenia polskich obywateli od firmy pożyczkowej LoanMe.

Nie jest to jedyna firma, która pozywa Polaków, a ma swoją siedzibę za granicą RP. Różnica jest jedynie taka, że zagraniczne spółki windykacyjne pozywające Polaków przed sądami polskimi mają swoje siedziby w Europie i zazwyczaj w krajach mających status członka Unii Europejskiej (UE). Do takich aktywnych podmiotów zaliczyć można aktualnie m.in.:

Każda z tych firm nie posiada swoich siedzib w Polsce, ale pozywa Polaków przed polskimi sądami i otrzymuje nakazy zapłaty. A co, jeśli się pozwany nie odwoła? Zapłaci takiej zagranicznej firmie wszystko co będzie wyodrębnione w nakazie zapłaty wraz z odsetkami i kosztami procesu. Dlatego tak ważne jest, aby się od sądowych nakazów zapłaty bezwzględnie odwoływać i składać sprzeciw od nakazu zapłaty.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Skyline Associates INC pozywa do e-sądu i dostaje nakaz zapłaty.

Standardowo Skyline Associates INC składa pozwy w e-sądzie. Dzięki temu ułatwia sobie dwie rzeczy. Po pierwsze zmniejsza koszty opłaty sądowej, które wynoszą tam ¼ normalnej opłaty sądowej. Po drugie, nie składa żadnych dokumentów, z których ma wynikać obowiązek zapłaty zadłużenia. Dosłownie żadnych! Sąd wydając wobec osoby pozwanej – chociażby niesłusznie – nakaz zapłaty, który może być podstawą egzekucji komorniczej nie widzi żadnych dokumentów. Nie widzi ani umowy z pierwotnym wierzycielem, ani też dokumentu poświadczającego jej rzekomy zakup. Nic kompletnie, wierząc na słowo zagranicznej firmie windykacyjnej wydaje nakaz zapłaty.

Być może dla wielu z Państwa wydać się to może kuriozalne, ale tak właśnie działa e-sąd w Lublinie.

Spraw z powództwa Skyline Associates INC prowadzimy bardzo wiele. Aktualnie w każdym tygodniu notujemy wpływ nowych nakazów zapłaty. Zgłaszają się do nas dziesiątki osób, które czują potrzebę walki z zagraniczną instytucją finansową przed polskim sądem. I dobrze, ponieważ od nakazów zapłaty wydawanych w postępowaniu upominawczym należy się odwoływać i bronić swoich praw!

Każdego tygodnia otrzymujemy setki telefonów z prośbą o pomoc. Niekiedy jest już za późno, ponieważ osoba odbierająca pismo sądowe zgłosiła się do nas po więcej niż 2 tygodniach od jej odbioru. Jednak znaczna część spraw jest w terminach i wówczas jesteśmy w stanie wdrożyć skuteczne metody oddłużania. Przede wszystkim uchylić nakaz zapłaty wydany przez sąd. Wówczas jesteśmy w stanie sprawdzić jakimi atutami prawnymi dysponuje nasz przeciwnik.

Co dzieje się ze sprawą naszego Klienta kiedy docierają do nas dokumenty? Sprawa natychmiast zostaje przydzielona do jednego ze współpracujących z nami prawników.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w sprawie przeciwko Skyline Associates INC.

W każdej sprawie gdzie pojawia się nakaz zapłaty z sądu został oczywiście sprzeciw od nakazu zapłaty. Wówczas oczekujemy pewien czas i otrzymujemy umorzenie postępowania jeśli sprawa jest rozpatrywana w EPU. A jeżeli nakaz zapłaty wydany był przez sąd tradycyjny to wtedy wchodzimy na grunt normalnego procesu. Dzięki temu otwierają się przed nami wrota do stawiania zarzutów i wdrażania prawdziwego, sądowego oddłużania. A po sprawie wygranej zawsze jesteśmy szczęśliwi, że kolejna osoba znalazła u nas oparcie oraz pomoc w trudnej sytuacji prawnej 😊

Komornik z wniosku Skyline Associates INC? Zobacz czy musisz płacić!

Wspominaliśmy wyżej, że jeżeli w sprawie nie odwołasz się od sądowego nakazu zapłaty to czeka Cię komornik. I tak niestety bywa wśród wielu naszych obywateli, którzy w szczególności nakazy zapłaty z e-sądu traktują jako mało istotne świstki papieru. Niestety zazwyczaj trafiają do nas w sytuacji bez wyjścia. W sytuacji, w jakiej prawne i konwencjonalne metody oddłużania zawodzą.

Jednak gdy sprawa znajduje się na etapie sądowym, a Ty jako dłużnik egzekwowany nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej. Nie miałeś świadomości, że Skyline Associates INC czy inna firma pożyczkowa lub bank złożyły przeciwko Tobie pozew do sądu to możesz wnioskować o wznowienie postępowania i umorzenie egzekucji. Co więcej, możliwe jest także odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy!

Jak to zrobić? W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się takimi przypadkami. Chętnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Co najważniejsze: W NASZEJ KACELARII ANALIZA SPRAWY JEST ZAWSZE BEZPŁATNA. Wysyłając do nas zgłoszenie i dokumenty za nic nie musisz płacić.

Co musisz zrobić, abyśmy przeanalizowali Twoją sprawę i zobaczyli co się da zrobić? Musisz wysłać do nas zgłoszenie. Możesz to zrobić zdalnie, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie z dostępem do Internetu! Jak to zrobić?

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości 😊


4.6/5 - (8 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Zbigniew pisze:

W styczniu 2020 roku firma LoanMe sprzedała SKYLINE ASSOCIATES mój dług. We wrześniu 2020 roku dostałem informacje o egzekucji moich zobowiązań prze komornika i mój dług spłaciłem w kwietniu 2021 roku. Od komornika dostałem informację o zakończeniu sprawy. W kwietniu 2022 roku otrzymałem od komornika kolejny pozew roszczeniowy firmy SKYLINE ASSOCIATES, z którego wynikało, że dana firma nie wystąpiła w pierwszym wniosku o całą spłatę roszczeń. 2 czerwca 2022 dostałem kolejny pozew roszczeniowy od komornika, z którego wynika, że firma SKYLINE błędnie naliczyła wysokość odsetek. Czuję się oszukiwany, obawiam się, że dalej będę nękany jakimiś roszczeniami. Czy w mojej sprawię do się coś zrobić. Zbigniew Bujałkowski

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zbigniewie. Mamy nadzieję, że pismo sądowe z dnia 02 czerwca 2022 roku, które Pan otrzymał to nie był nakaz zapłaty. Jeśli nie, to zakładamy, że można jeszcze działać w Pana sprawie i wyprowadzić sprawę na prostą. Musimy to jednak przeanalizować. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.