Otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa Alektum Capital AG i nie wiesz co masz zrobić? A może dostałeś wezwanie na rozprawę? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik. Dzięki informacjom tutaj zawartym poczujesz się pewniej i znajdziesz swoje szanse na wygraną w sądzie z windykatorem Alektum Capital AG.

Alektum Capital AG z/s w Szwajcarii. Co to jest?

Alektum windykacja Capital AG jest jednym z legalnie działających funduszy sekurytyzacyjnych na terenie Polski, chociaż siedzibę ma w Szwajcarii. Obszar działania Funduszu Alektum Capital AG obejmuje dochodzenie wierzytelności zakupionych od instytucji finansowych.  Jest to podmiot branży windykacyjnej o stosunkowo niewielkim portfelu wierzytelności na rynku polskim. Jego udział jest zdecydowanie niższy od największych graczy: Fundusz Prokura, Fundusz Best, Fundusz Hoist czy Fundusz Ultimo.

Firma windykacyjna Alektum Capital AG skupuje zazwyczaj przedawnione roszczenia od banków oraz firm pożyczkowych. Jeśli więc miałeś kiedyś zadłużenie w banku, np. PKO BP S.A. czy Alior Bank S.A. to możesz zawsze trafić na listę dłużników Alektum Capital AG.

Fundusz Alektum Capital AG ze Szwajcarii pozywa przed polski sąd. Jak uchylić nakaz zapłaty i wygrać sprawę?

Problem dotyczący działalności Alektum Capital AG dotyczy wielu spośród naszych rodaków. Należy jednak pamiętać, że samo złożenie pozwu do sądu przez windykatora nic nie oznacza. Wydanie przez sąd rejonowy albo okręgowy nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, w tym również w EPU, także nie ma większego znaczenia. Istotne jest tylko jak szybko jako pozwany zaczniesz działać w sprawie. Musisz jak najszybciej uchylić nakaz zapłaty. Jak to zrobić? O tym w dalszej części naszego poradnika.

nakaz zapłaty alektum capital jak wygrać z windykacją

Konsekwencją złożenia pozwu do sądu przez Alektum SP Capital AG jest wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Przekonał się o tym Pan Marcin z Warszawy, który napisał do nas takiego oto maila:

„Proszę Państwa o pomoc. Otrzymałem z warszawskiego sądu rejonowego nakaz zapłaty. Pozywa mnie jakiś windykator ze Szwajcarii. Nie wiem za co. Nie wiem dlaczego taka kwota. Jest tylko jakiś wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu i tyle. Proszę o pomoc. A i jeszcze zapomniałem dodać. Dług podobno jest z 2001 roku.”.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Uchylamy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany na Alektum Capital AG.

Oczywiście natychmiast zapewniliśmy Panu Marcinowi pomoc jednego z naszych specjalistów. Czasu było niewiele, ponieważ od momentu zgłoszenia do momentu złożenia sprzeciwu mieliśmy tylko 3 dni. Udało się jednak złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty o czasie.

W złożonym sprzeciwie od nakazu zapłaty podnieśliśmy szereg argumentów. Przede wszystkim zarzuciliśmy, że Pan Marcin zawierał rzekomą umowę kredytu z bliżej nieokreślonym bankiem. Wskazaliśmy również sądowi z ostrożności procesowej, że dług zapewne jest przedawniony. Oczywiście, gdyby sąd uznał, że istnieje. W jaki jednak miałby to zrobić sposób, bez żadnej umowy, nie wiedzieliśmy.

Czekaliśmy kilka miesięcy na pierwszą informację w sprawie. Sąd nadał nową sygnaturę i wyznaczył pierwszy termin rozprawy. Oczekiwaliśmy na rozprawę ze zniecierpliwieniem, pełni nadziei na powodzenie. Aż tu nagle…

wygrana sądowa z firmą windykacyjną alektum capital ag

Alektum Capital AG cofa pozew. Wygrywamy z windykatorem ze Szwajcarii.

Zapewne Alektum SP Capital AG liczył, że nasz podopieczny nie odwoła się od nakazu zapłaty. Ten w konsekwencji się uprawomocni, a pieniądze od rzekomego, polskiego dłużnika popłyną do windykatora ze Szwajcarii. Nic jednak z tego. W odpowiedzi na nasze argumenty zawarte w sprzeciwie od nakazu zapłaty Alektum Capital AG wysłał pismo, w którym napisał, że cofa pozew. Co więcej, zrzekł się roszczenia! Chociaż na dobrą sprawę nie wiemy czego zrzekała się firma windykacyjna, skoro brak było dowodów na istnienie tego rzekomego zadłużenia. To jednak nie jest ważne. Najważniejsze bowiem jest to, że Pan Marcin może od teraz spać spokojnie.

Nie wiesz jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty? Zgłoś się po pomoc do Kancelarii EUROLEGE.

Jeśli nie czujesz się na siłach w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej to nie ryzykuj działania na własną rękę. Prawnicy firm windykacyjnych świetnie odnajdują się w przepisach procedury cywilnej. Mogą wykorzystać Twoją niewiedzę i ze sprawy przegranej wygrać ją w całości. Dlatego, aby uniknąć zapłaty nienależnego albo przedawnionego długu zgłoś się po specjalistyczną pomoc do naszej Kancelarii.

Masz komornika z wniosku Alektum Capital? Pomagamy uchylić egzekucję!

Firma Alektum Capital oddała Twoją sprawę do komornika sądowego? Być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy jednak od szybkości podejmowanych przez Ciebie decyzji, okoliczności sprawy oraz determinacji w uzyskaniu pełnego oddłużenia i wygrania sprawy z Alektum Capital.

Jednak po kolei. Przede wszystkim musisz ustalić, czy firma Alektum Capital pojawił się w Twoim życiu formalnie dopiero z zajęciami komorniczymi? Mogło się bowiem okazać, że na etapie postępowania sądowego nie otrzymywałeś przesyłek z tego powodu, że zmieniłeś adres zamieszkania albo nazwisko. Takie sytuacje wbrew pozorom występują dosyć często. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogą podjąć skuteczną walkę o oddłużenie również na etapie egzekucji komorniczej. Ty masz to szczęście, że już wiesz :)

Chciałbyś uzyskać pomoc w sprawie egzekucji komorniczej z Alektum Capital? W naszej Kancelarii EUROLEGE udzielimy Ci bezpłatnie wstępnej analizy Twojej sprawy. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomożemy w umorzeniu egzekucji i odzyskaniu środków zabranych przez komornika na rzecz Alektum Capital.

Jak możesz się do nas zgłosić? Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby kontaktu:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.