Otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa Alektum Capital AG i nie wiesz co masz zrobić? A może dostałeś wezwanie na rozprawę? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik. Dzięki informacjom tutaj zawartym poczujesz się pewniej i znajdziesz swoje szanse na wygraną w sądzie z windykatorem Alektum Capital AG.

Alektum Capital AG z/s w Szwajcarii. Co to jest?

Alektum windykacja Capital AG jest jednym z legalnie działających funduszy sekurytyzacyjnych na terenie Polski, chociaż siedzibę ma w Szwajcarii. Obszar działania Funduszu Alektum Capital AG obejmuje dochodzenie wierzytelności zakupionych od instytucji finansowych.  Jest to podmiot branży windykacyjnej o stosunkowo niewielkim portfelu wierzytelności na rynku polskim. Jego udział jest zdecydowanie niższy od największych graczy: Fundusz Prokura, Fundusz Best, Fundusz Hoist czy Fundusz Ultimo.

Firma windykacyjna Alektum Capital AG skupuje zazwyczaj przedawnione roszczenia od banków oraz firm pożyczkowych. Jeśli więc miałeś kiedyś zadłużenie w banku, np. PKO BP S.A. czy Alior Bank S.A. to możesz zawsze trafić na listę dłużników Alektum Capital AG.

Fundusz Alektum Capital AG ze Szwajcarii pozywa przed polski sąd. Jak uchylić nakaz zapłaty i wygrać sprawę?

Problem dotyczący działalności Alektum Capital AG dotyczy wielu spośród naszych rodaków. Należy jednak pamiętać, że samo złożenie pozwu do sądu przez windykatora nic nie oznacza. Wydanie przez sąd rejonowy albo okręgowy nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, w tym również w EPU, także nie ma większego znaczenia. Istotne jest tylko jak szybko jako pozwany zaczniesz działać w sprawie. Musisz jak najszybciej uchylić nakaz zapłaty. Jak to zrobić? O tym w dalszej części naszego poradnika.

nakaz zapłaty alektum capital jak wygrać z windykacją

Konsekwencją złożenia pozwu do sądu przez Alektum SP Capital AG jest wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Już setki naszych Klientów miały albo mają nadal sprawy sądowe z windykatorem Alektum Capital AG. W większości, dzięki szybkiej pomocy prawnej istnieje szansa na odwrócenie niekorzystnego toku zdarzeń. Jak to zrobić? Czytaj dalej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Uchylamy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany na Alektum Capital AG.

Co takiego robi w standardzie kiedy otrzymujemy zgłoszenie sprawy z windykatorem w tym z Alektum Capital? Oczywiście natychmiast zapewniamy naszemu Klientowi pomoc jednego z naszych specjalistów prawnych. Jak zawsze kluczowy jest czas, czyli termin na złożenie pisma w sprawie. Im jest on dłuższy, tym lepiej. Niestety, ale bywają i takie sytuacje, że musimy działać szybko bo np. na złożenie pisma mamy tylko kilka godzin. Jednak dzięki dużej liczbie współpracujących z nami prawników zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto będzie dysponował czasem i zapewni pomoc osobie potrzebującej.

W złożonym sprzeciwie od nakazu zapłaty czy piśmie zawsze podnosimy szereg argumentów. Przede wszystkim stawiamy zarzuty dotyczące kwestii samego istnienia roszczenia co do zasady, co jest niezmiernie istotne. Wskazujemy oczywiście również sądowi z ostrożności procesowej, że dług zapewne jest przedawniony. Oczywiście, gdyby sąd uznał, że istnieje dany dług. W każdym razie w sprawach m.in. z Alektum Capital prawnik prowadzący sprawę musi wiedzieć jak ma wejść w spór, co robić i do czego konkretnie dążyć. Jest to ważne, aby nie płynąć w procesie, ale starać się w nim sterować poprzez różnego rodzaju zarzuty procesowe.

Zazwyczaj na rozstrzygnięcia w procesach z firmami windykacyjnymi czekamy kilka miesięcy od zgłoszenia się do nas Klienta ze swoją sprawą. Jest to czas, w którym osoba zadłużona może liczyć na nasze wszechstronne wsparcie. Również, jeśli windykator będzie się z nią kontaktował poza procesem sądowym.

wygrana sądowa z firmą windykacyjną alektum capital ag

Alektum Capital AG przegrywa w sądzie. Wygrywamy z windykatorem ze Szwajcarii.

Na naszym koncie mamy już bardzo dużo wygranych spraw z Alektum Capital. Część z nich kończyła się:

  • wygraną w całości poprzez oddalenie powództwa,
  • wygraną w całości poprzez umorzenie postępowania i zrzeczenie się roszczenia,
  • wygraną w całości poprzez umorzenie postępowania bez zrzeczenia się roszczenia,
  • wygraną w części poprzez częściowe oddalenie powództwa w co najmniej połowie.

Każdy z tych wyników ma różne znaczenie dla osoby pozwanej. Niemniej każdy z nich można uznać za pozytywne zakończenie sprawy.

Nie wiesz jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty? Zgłoś się po pomoc do Kancelarii EUROLEGE.

Jeśli nie czujesz się na siłach w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej to nie ryzykuj działania na własną rękę. Prawnicy firm windykacyjnych świetnie odnajdują się w przepisach procedury cywilnej. Mogą wykorzystać Twoją niewiedzę i ze sprawy przegranej wygrać ją w całości. Dlatego, aby uniknąć zapłaty nienależnego albo przedawnionego długu zgłoś się po specjalistyczną pomoc do naszej Kancelarii.

Masz komornika z wniosku Alektum Capital? Pomagamy uchylić egzekucję!

Firma Alektum Capital oddała Twoją sprawę do komornika sądowego? Być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy jednak od szybkości podejmowanych przez Ciebie decyzji, okoliczności sprawy oraz determinacji w uzyskaniu pełnego oddłużenia i wygrania sprawy z Alektum Capital.

Jednak po kolei. Przede wszystkim musisz ustalić, czy firma Alektum Capital pojawił się w Twoim życiu formalnie dopiero z zajęciami komorniczymi? Mogło się bowiem okazać, że na etapie postępowania sądowego nie otrzymywałeś przesyłek z tego powodu, że zmieniłeś adres zamieszkania albo nazwisko. Takie sytuacje wbrew pozorom występują dosyć często. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogą podjąć skuteczną walkę o oddłużenie również na etapie egzekucji komorniczej. Ty masz to szczęście, że już wiesz :)

Chciałbyś uzyskać pomoc w sprawie egzekucji komorniczej z Alektum Capital? W naszej Kancelarii EUROLEGE udzielimy Ci bezpłatnie wstępnej analizy Twojej sprawy. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomożemy w umorzeniu egzekucji i odzyskaniu środków zabranych przez komornika na rzecz Alektum Capital.

Jak możesz się do nas zgłosić? Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby kontaktu:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.