Otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa Alektum Capital AG i nie wiesz co masz zrobić? A może dostałeś wezwanie na rozprawę? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik. Dzięki informacjom tutaj zawartym poczujesz się pewniej i znajdziesz swoje szanse na wygraną w sądzie z windykatorem Alektum Capital AG.

Alektum Capital AG z/s w Szwajcarii. Co to jest?

Alektum windykacja Capital AG jest jednym z legalnie działających funduszy sekurytyzacyjnych na terenie Polski, chociaż siedzibę ma w Szwajcarii. Obszar działania Funduszu Alektum Capital AG obejmuje dochodzenie wierzytelności zakupionych od instytucji finansowych.  Jest to podmiot branży windykacyjnej o stosunkowo niewielkim portfelu wierzytelności na rynku polskim. Jego udział jest zdecydowanie niższy od największych graczy: Fundusz Prokura, Fundusz Best, Fundusz Hoist czy Fundusz Ultimo.

Firma windykacyjna Alektum Capital AG skupuje zazwyczaj przedawnione roszczenia od banków oraz firm pożyczkowych. Jeśli więc miałeś kiedyś zadłużenie w banku, np. PKO BP S.A. czy Alior Bank S.A. to możesz zawsze trafić na listę dłużników Alektum Capital AG.

Windykacja Alektum. Jak to może wyglądać?

Kiedy firma windykacyjna kupuje dług to wchodzi również w dane osobowe osoby zadłużonej. Dlatego tak wiele osób zastanawia się skąd firma windykacyjna ma mój numer telefonu albo adres? Wynika to po prostu z przekazywania informacji pomiędzy byłym a potencjalnie obecnym wierzycielem.

Co ważne, windykacja Alektum działa podobnie jak wszystkie inne podmioty windykacyjne. Początkowo może pojawiać się wezwanie do zapłaty z informacją o cesji wierzytelności. Pamiętaj, że nie masz obowiązku korespondować z windykatorem. Nawet więcej, lepiej nie rób tego samodzielnie, ponieważ łatwo możesz popełnić błąd, który może zostać wykorzystany w przyszłym sporze sądowym. Zasada jest jedna – nie znam się to nic nie robię. Nie składaj żadnych pism czy oświadczeń bez konsultacji z prawnikiem od długów. Dlaczego? Ponieważ w naszej praktyce Kancelarii EUROLEGE widzieliśmy naprawdę dużo całkowicie niepotrzebnych i obciążających osoby potencjalnie zadłużone pism, jak np.:

Takie pisma to jawne uznanie długu! Unikaj takiego swobodnego pisania i deklarowania. Pamiętaj, że po drugiej stronie masz profesjonalistów, którzy skrzętnie wykorzystają każdy nieprzemyślany ruch z Twojej strony.

A co, jeśli windykacja Alektum wykonywana w sposób polubowny nie przyniesie zamierzonych rezultatów? Wówczas zwykle firma windykacyjna Alektum wyciąga cięższe działa. Mówimy o pozwie sądowym o zapłatę, który może być skierowany także do e-sądu działającego w oparciu o procedurę EPU. Nie martw się jednak, bo z firmą windykacyjną można wygrać w sądzie! Mało tego, w naszej Kancelarii EUROLEGE mamy bardzo dobrą skuteczność w obronie konsumentów przez firmami windykacyjnymi. Chcesz zobaczyć jak wygraliśmy z Alektum w sądzie i uzyskaliśmy pełne oddłużenie? Przeczytaj koniecznie ten artykuł do końca. Naprawdę warto!

Fundusz Alektum Capital AG ze Szwajcarii pozywa przed polski sąd. Jak uchylić nakaz zapłaty i wygrać sprawę?

Problem dotyczący działalności Alektum Capital AG dotyczy wielu spośród naszych rodaków. Należy jednak pamiętać, że samo złożenie pozwu do sądu przez windykatora nic nie oznacza. Wydanie przez sąd rejonowy albo okręgowy nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, w tym również w EPU, także nie ma większego znaczenia. Istotne jest tylko jak szybko jako pozwany zaczniesz działać w sprawie. Musisz jak najszybciej uchylić nakaz zapłaty. Jak to zrobić? O tym w dalszej części naszego poradnika.

nakaz zapłaty alektum capital jak wygrać z windykacją

Konsekwencją złożenia pozwu do sądu przez Alektum SP Capital AG jest wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Już setki naszych Klientów miały albo mają nadal sprawy sądowe z windykatorem Alektum Capital AG. W większości, dzięki szybkiej pomocy prawnej istnieje szansa na odwrócenie niekorzystnego toku zdarzeń. Jak to zrobić? Czytaj dalej.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Uchylamy nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany na Alektum Capital AG.

Co takiego robi w standardzie kiedy otrzymujemy zgłoszenie sprawy z windykatorem w tym z Alektum Capital? Oczywiście natychmiast zapewniamy naszemu Klientowi pomoc jednego z naszych specjalistów prawnych. Jak zawsze kluczowy jest czas, czyli termin na złożenie pisma w sprawie. Im jest on dłuższy, tym lepiej. Niestety, ale bywają i takie sytuacje, że musimy działać szybko bo np. na złożenie pisma mamy tylko kilka godzin. Jednak dzięki dużej liczbie współpracujących z nami prawników zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto będzie dysponował czasem i zapewni pomoc osobie potrzebującej.

W złożonym sprzeciwie od nakazu zapłaty czy piśmie zawsze podnosimy szereg argumentów. Przede wszystkim stawiamy zarzuty dotyczące kwestii samego istnienia roszczenia co do zasady, co jest niezmiernie istotne. Wskazujemy oczywiście również sądowi z ostrożności procesowej, że dług zapewne jest przedawniony. Oczywiście, gdyby sąd uznał, że istnieje dany dług. W każdym razie w sprawach m.in. z Alektum Capital prawnik prowadzący sprawę musi wiedzieć jak ma wejść w spór, co robić i do czego konkretnie dążyć. Jest to ważne, aby nie płynąć w procesie, ale starać się w nim sterować poprzez różnego rodzaju zarzuty procesowe.

Zazwyczaj na rozstrzygnięcia w procesach z firmami windykacyjnymi czekamy kilka miesięcy od zgłoszenia się do nas Klienta ze swoją sprawą. Jest to czas, w którym osoba zadłużona może liczyć na nasze wszechstronne wsparcie. Również, jeśli windykator będzie się z nią kontaktował poza procesem sądowym.

wygrana sądowa z firmą windykacyjną alektum capital ag

Alektum Capital AG przegrywa w sądzie. Wygrywamy z windykatorem ze Szwajcarii.

Na naszym koncie mamy już bardzo dużo wygranych spraw z Alektum Capital. Część z nich kończyła się:

  • wygraną w całości poprzez oddalenie powództwa,
  • wygraną w całości poprzez umorzenie postępowania i zrzeczenie się roszczenia,
  • wygraną w całości poprzez umorzenie postępowania bez zrzeczenia się roszczenia,
  • wygraną w części poprzez częściowe oddalenie powództwa w co najmniej połowie.

Każdy z tych wyników ma różne znaczenie dla osoby pozwanej. Niemniej każdy z nich można uznać za pozytywne zakończenie sprawy.

Nie wiesz jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty? Zgłoś się po pomoc do Kancelarii EUROLEGE.

Jeśli nie czujesz się na siłach w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty z powództwa firmy windykacyjnej to nie ryzykuj działania na własną rękę. Prawnicy firm windykacyjnych świetnie odnajdują się w przepisach procedury cywilnej. Mogą wykorzystać Twoją niewiedzę i ze sprawy przegranej wygrać ją w całości. Dlatego, aby uniknąć zapłaty nienależnego albo przedawnionego długu zgłoś się po specjalistyczną pomoc do naszej Kancelarii.

UWAGA! Działamy na terenie całej Polski. Pomogliśmy konsumentom w całym kraju wygrać ponad 7500 spraw sądowych z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych. Pomagamy w formie zdalnej, co powoduje dużą oszczędność czasu naszych Klientów. Zapewniamy całkowicie darmową, wstępną analizę sprawy. Chcesz się do nas zgłosić po pomoc? W dalszej części artykułu wskażemy jak to zrobić szybko i bezpiecznie.

Masz komornika z wniosku Alektum Capital? Pomagamy uchylić egzekucję!

Firma Alektum Capital oddała Twoją sprawę do komornika sądowego? Być może jeszcze nie wszystko stracone! Wiele zależy jednak od szybkości podejmowanych przez Ciebie decyzji, okoliczności sprawy oraz determinacji w uzyskaniu pełnego oddłużenia i wygrania sprawy z Alektum Capital.

Jednak po kolei. Przede wszystkim musisz ustalić, czy firma Alektum Capital pojawił się w Twoim życiu formalnie dopiero z zajęciami komorniczymi? Mogło się bowiem okazać, że na etapie postępowania sądowego nie otrzymywałeś przesyłek z tego powodu, że zmieniłeś adres zamieszkania albo nazwisko. Takie sytuacje wbrew pozorom występują dosyć często. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogą podjąć skuteczną walkę o oddłużenie również na etapie egzekucji komorniczej. Ty masz to szczęście, że już wiesz :)

Chciałbyś uzyskać pomoc w sprawie egzekucji komorniczej z Alektum Capital? W naszej Kancelarii EUROLEGE udzielimy Ci bezpłatnie wstępnej analizy Twojej sprawy. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomożemy w umorzeniu egzekucji i odzyskaniu środków zabranych przez komornika na rzecz Alektum Capital.

Jak zgłosić się o pomoc do Kancelarii EUROLEGE?

Jak możesz się do nas zgłosić? Działamy na terenie całego kraju. Oto sposoby kontaktu:


4.6/5 - (39 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Katarzyna pisze:

Witam proszę o pomoc w sprawie firmy Super grosz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Sylwia pisze:

Dzień dobry!
Mam zajęcie komornika egzekucyjne na koncie. Czy komornik zgłasza to do pracodawcy i czy może zająć też konto współmałżonka jeżeli on nie był pożyczkodawcą?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Przemysław pisze:

Dzień Dobry,dostałem dzisiaj wezwanie do zapłaty z Alektum za dług z 2018 roku.Czy on nie uległ przedawnieniu?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. Przeanalizujemy dokładnie całą sprawę i ustalimy jak możemy Panu pomóc. :)

Adriana pisze:

Dzień dobry niestety jestem następną osobą która w ciężkiej sytuacji, skusiła się na chilowke,sama wychowuje 3dzieci , straciłam pracę a dziś dostałam pismo od komornika, proszę pomóżcie mi, nie wiem co mam robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Patrycja pisze:

Dzień dobry. Ja również mam dług w Alektum a i niestety zajęcie komornicze ,chciałam oczywiście porozmawiać na temat rat ale oczywiście powiedzieli że jest to niemożliwe . I niestety był najpierw nakaz upominawczym a później komornik . Próbowalam na raty ponownie ale niestety . Z czego te kolosalne odsetki to jest jakiś kosmos . Żałuje że byłam tak zdesperowana żeby wziąć tą chwilowe . Pozdrawiam Patrycja Telakowiec!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Rozumiemy, że odbierała Pani pisma z sądu (tutaj: nakaz zapłaty) i nie odwoływała się Pani od tego orzeczenia?

Adam pisze:

Dzien dobry zapłaciłem zadłużenie w Alektum z której wynika że jest nadpłata z Alektum nie odpisuj na maile wrecz wyłączają tel jak dzwonie co mam zrobić wntejnsytuacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Agnieszka pisze:

Dzień dobry, właśnie się dowiedziałam (od życzliwych) ze figuruje na długi.info , wystawiło mnie tam alertum. Odkupili 3 lata temu od firmy chwilowkowej odsetki (kapitał został spłacony) nie uznają przeterminowanego długu, który cały czas rosnie. nie było żadnej sprawy sądowej, żadnego komornika, nic. Nawet pisma nie dostałam przez te 3 lata.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Katarzyna pisze:

Witam. Mam dwie sprawy w Alektum.
W pierwszej dostałam nakaz zapłaty z EPU: odwołałam się – nakaz umorzono.
W drugiej: odwołałam się – czekam na odpowiedź.
Zadzwoniłam do Alektum w sprawie rozłożenia zadłużenia na raty.
Usłyszałam, że jest to niemożliwe, a w dodatku pierwsza sprawa trafiła do Sądu Rejonowego (jeszcze nie dostałam żadnego pisma). Co robić? Bardzo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Nie zalecamy podejmowania żadnych działań bez konsultacji z prawnikiem zajmującym się sprawami zadłużeń. W naszej Kancelarii mamy dziesiątki prawomocnie wygranych spraw przeciwko firmie Alektum. Chętnie Pani pomożemy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry wczoraj otrzymałam nakaz zapłaty z sądu w Lublinie. Pozew złożony był przez Alektum Kapitał. Bardzo proszę o wiadomość na maila co dalej z tym zrobić, ponieważ moja sytuacja ogolenie jest ciężka.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a z firmą Alektum wygrywaliśmy już dziesiątki razy. Chętnie Pani pomożemy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Witam ma zajecie na koncie i w pracy jestem na umowe zlecenie jestem zywiciele rodzinny to jest moj dochod powtarzajacy firma windykacyjna ALEKTUM CAPITAL podala mnie do komornika mam zajecie na koncie i w pracy prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Co do kwestii zajęcia wynagrodzenia otrzymywanego z umowy zlecenia i co dalej robić takiej sprawie pisaliśmy już na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Dzień dobry otrzymałam dziś nakaz zapłaty od Alektum Capital zSądu w Lublinie co mam teraz zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Oczywiście należy złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU. Pomagamy w tego typu sprawach, a w sprawach sądowych przeciwko firmie Alektum mamy bardzo wysoki wskaźnik wygranych spraw. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.