Masz kłopoty finansowe? Spłacasz już kilka pożyczek, a sprawy układają się nie po Twojej myśli? To częsty scenariusz, ale sytuacja potrafi zapętlić się jeszcze bardziej. Mimo istniejących zadłużeń postanawiasz zaciągnąć kolejne zobowiązanie i kupić sprzęt RTV czy AGD na raty. Przecież to okazja – promocja, która już więcej się nie powtórzy – to tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jednak czy na pewno?

UWAGA! Wziąłeś kredyt lub pożyczkę na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, np. pralka, lodówka, telewizor? Nie byłeś w stanie spłacić zobowiązania? Napisz do nas lub zadzwoń. Zobaczymy czy oddłużenie jest w Twoim przypadku możliwe. Ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Raty dla zadłużonych – czy to możliwe?

Mogłoby wydawać się, że zła historia kredytową to wystarczający powód do tego, aby nie móc ubiegać się o kolejny kredyt czy sprzęt na raty. W końcu negatywny wpis do BIK kojarzy się z kiepską sytuacją finansową i klientem, który jest niewypłacalny. Jest to oczywiście prawda, jednak obecnie jest wiele możliwości zaciągnięcia kredytu bez sprawdzania danych w bazie dłużników. Mowa tu m.in. o parabankach udzielających pożyczek gotówkowych tzw. chwilówek, ale także o sklepach, które co prawda nie oferują gotówki, ale chętnie rozłożą na raty cenę zakupu np. sprzętu RTV czy AGD.

Wiele dużych sieci sklepów wprowadziło w swoich placówkach tzw. raty na dowód osobisty. Nie jest to regułą, ponieważ możemy spotkać się z sytuacją, kiedy nasza zdolność kredytowa zostanie sprawdzona przy próbie zakupu np. pralki na raty. Jednak znakomita większość popularnych marketów ma w swojej ofercie programy ratalne przebiegające bez weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrach klientów nierzetelnych.

Ponadto bez problemu znajdziemy wiele sklepów internetowych, które rozłożą zakup na raty jedynie na podstawie danych osobowych. Niejednokrotnie do potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie konta bankowego, z którego musimy przelać określoną przez sprzedawcę kwotę – zazwyczaj symboliczną złotówkę. Oczywiście kwota przelewu jest zwracana, proces ten służy wyłącznie uwierzytelnieniu danych pożyczkobiorcy.

Inną opcją dostępną dla osób zadłużonych, jednak ograniczającą się do urządzeń telekomunikacyjnych, jest podpisanie umowy abonamentowej u jednego z dostępnych na rynku operatorów sieci komórkowych. Firmy te posiadają w swoich ofertach smartphony, smartwatche, a także mobilne routery oraz niekiedy nawet telewizory, które możemy kupić na raty.

Formalności przy zakupie sprzętu na raty przez osoby zadłużone

Oferty kredytów bez formalności to takie, które nie wymagają od nas dodatkowych dokumentów i przeważnie udzielane są praktycznie natychmiastowo. Dokumenty, jakie należy przedłożyć to wyłącznie dowód tożsamości, reszta wniosku opiera się na oświadczeniach dotyczących formy zatrudnienia oraz osiąganych miesięcznych zarobków. Biorąc pod uwagę zakupy na raty przez Internet poza podaniem danych osobowych, do weryfikacji służy często przelew symbolicznej kwoty z konta osobistego oraz niekiedy potrzebować będziemy aktywnego nr telefonu w celu odebrania SMS z unikalnym kodem weryfikującym.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Kredyt tego typu przyznawany jest w  kilka minut, ale ma jedną poważną wadę – trzeba go spłacać! – z resztą jak te, które już na nas ciążą.

W ten sposób nawet mając podszewkę w kieszeni, możemy kupić na raty nowinki technologiczne czy sprzęty AGD renomowanych firm.

Sprzęt na raty w  dołku finansowym – czy to dobry pomysł?

Banery krzyczące o złotych okazjach które już się nie powtórzą czy reklamy w telewizji oferujące wyjątkowe okazje to dla niektórych wystarczający powód do kolejnych zakupów. Często są to rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Przywykliśmy do konsumpcjonizmu. Dla wielu kupowanie coraz to nowszych sprzętów na raty stało się czymś zupełnie normalnym. Niewiele osób zastanawia się czy to co planuje kupić jest tak naprawdę potrzebne. Wygoda, niskie raty i chęć posiadania wygrywają tutaj z rozsądkiem.

Urządzenie na kredyt – inwestycja czy widzimisię?

Oczywiście nie jest tak zawsze. Czasami kolejne zobowiązanie zaciągane jest dla wyższego celu. W niektórych przypadkach takie zachowanie jest uzasadnione. Przykład? Posiadasz zadłużenie i nie stać Cię na zakup laptopa, który służyłby Ci do pracy zdalnej dającej szansę na dodatkowy zarobek. W niektórych przypadkach można potraktować tego rodzaju pożyczkę jako sposób na wyjście z zadłużenia.

Sprzęt na raty może także uratować w sytuacji kiedy rodzina nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej czy oszczędności, które pozwolą na zakup nowej lodówki czy pralki, kiedy stara się zepsuła.

W takich przypadkach można powiedzieć, że zakup sprzętu na raty będzie rozsądnym posunięciem.

Jednak wszystko zależy od tego jak wygląda sytuacja finansowa danego kredytobiorcy. Może okazać się, że nawet niewielka rata będzie niemożliwa do spłaty i spowoduje dalsze wpadanie w spiralę zadłużenia.

Wpadłeś w spiralę zadłużenia? Pomożemy!

W naszej kancelarii pomagamy osobom, które mają problem ze spłatą swojego zadłużenia. Wstępna analiza sprawy jest zawsze darmowa. Przeanalizujemy Twoje dokumenty, sprawdzimy możliwości i podpowiemy najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez naszą stronę internetową. Pamiętaj, że przy wychodzeniu z długów najważniejszy jest pierwszy krok.

Skontaktuj się z nami:


4.8/5 - (39 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.