Otrzymałeś pismo sądowe w sprawie Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty albo funduszu Protegat 1? A może fundusze Takto lub Protegat 1 stale bombardują Cię wezwaniami o zapłatę, telefonami i ciągłymi SMS-ami o każdej porze dnia i nocy? Dobrze trafiłeś bo całkowite oddłużenie jest możliwe! W poniższym artykule wyjaśniamy jak to zrobić.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym z Takto oraz fundusz Protegat 1 anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz fundusz Protegat 1?

Zarówno fundusz Takto jak i Protegat 1 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty działają na tym samym rynku. Jest to rynek windykacyjny. Zasadniczo nie są to duże podmioty. W końcu konkurują z takimi wielkimi graczami rynku wierzytelności jak: Prokura, Ultimo czy Universe 3. Niemniej z biegiem czasu zauważamy jako Kancelaria EUROLEGE, że liczba spraw sądowych z funduszami TAKTO i Protegat 1 stale wzrasta.

Na czym polega działalność Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz funduszu Protegat 1? Krótko mówiąc na skupowaniu wierzytelności (długów) oraz dochodzeniu ich od osób mających problemy finansowe. Od koto fundusze Takto i Protegat 1 skupują zadłużenia? Głównie są to działające na rynku polskim firmy pożyczkowe, czyli tzw. „chwilówki”.

Wezwanie do zapłaty z Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty albo Protegat 1 NSFIZ. Jak zareagować?

Każda z działających w Polsce firm windykacyjnych ma bardzo podobny schemat windykacji. W zdecydowanej większości przypadków pracownicy kancelarii obsługujących fundusze sekurytyzacyjne dzwonią do potencjalnych dłużników i mówią, że Ci drudzy mają coś płacić. Tylko czy płacenie swoich ciężko zarobionych pieniędzy tylko na oświadczenie osoby nieznajomej w słuchawce telefonu jest odpowiedzialne? Może dla części z Państwa okaże się to zabawne, ale bardzo dużo osób płaci pieniądze tylko po takim telefonicznym wezwaniu. Kuriozalne, ale prawdziwe i wcale nie śmieszne.

Jeśli otrzymujesz wezwanie do zapłaty pisemne, telefoniczne albo w formie SMS nie odpowiadaj na nie od razu. Przede wszystkim ustal, czy w ogóle jesteś dłużnikiem tej firmy. Być może padłeś ofiarą oszustwa albo zwykłej pomyłki. W takim ustaleniu pomogą Ci nasi prawnicy z naszej Kancelarii EUROLEGE. Nie podejmuj rozmowy z pracownikiem żadnej firmy windykacyjnej do czasu, aż nie otrzymasz fachowej i wyczerpującej porady prawnej w tej sprawie od prawnika zajmującego się oddłużaniem.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Nakaz zapłaty i sprawa sądowa z  Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Protegat 1. Jak się bronić?

Konsekwencją braku współpracy z funduszami Takto i Protegat 1 jest złożenie przez nich pozwu do sądu o zapłatę. Zazwyczaj tak zainicjowanej postępowania kończą się wydaniem przez nakazu zapłaty. Głównie będzie to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Otrzymując takie pismo musisz podjąć skuteczną obronę. Wszak możesz zostać obciążony zapłatą długu, którego w ogóle nie musisz płacić. Ba, który być może w ogóle nie jest należny.

Co zrobić, aby nie płacić takich długów? Przede wszystkim należy pilnować terminów sądowych. Tylko 2 tygodnie masz jako osoba pozwana na właściwą reakcję i złożenie odwołania do sądu. Głównie będzie to sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew.

W naszej Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy i pomagamy tysiącom osób pozwanych do sądu o zapłatę.

Co zrobimy kiedy osoba zadłużona zgłasza się do nas ze sprawą sądową o zapłatę długu? Oczywiście przydzielamy takiej osobie współpracującego z nami prawnika specjalistę od spraw sądowych z firmami windykacyjnymi.

Efekt naszych batalii z firmami windykacyjnymi, pożyczkowymi i bankami w sądach? W większości sprawy wygrane w całości! Jeśli wiesz jak walczyć i masz odpowiednią motywację popartą wiedzą merytoryczną wszystko jest możliwe. Pamiętaj, że w podmiotach branży finansowej pracują tylko ludzie. Oni także popełniają błędy. A zadaniem prawnika jest te błędy wyłapać i bronić interesów Klienta.

Czy warto odwoływać się w sprawach Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz funduszu Protegat 1?

Jak pokazują liczne historie tysięcy naszych Klientów, którym pomogliśmy, to oczywiście: TAK. Na pewno warto podejmować ten niewielki trud, gdyż na szali leżą interesy Państwa oraz Państwa rodzin.

Niestety, ale trudności życia codziennego bardzo często przenosimy na naszych najbliższych. Dlatego najlepiej w takich sprawach korzystać z pomocy doświadczonych prawników.

Końcowo, dzięki sprawnemu działaniu procesowemu możesz uzyskać całkowite oddłużenie albo zdecydowane zmniejszenie całości długu. Czy warto? Każdy musi na to pytanie odpowiedzieć w zgodzie z własnym interesem. Niekiedy samą pomocą będzie oddalenie widma sprawy sądowej i komornika. Wówczas zyskujemy czas na zorganizowanie gotówki bez ciążącego nad nami postepowania komorniczego.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.


3.7/5 - (15 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Stanisław pisze:

W latach 2019- 2021 nabyłem akcje korporacyjne od 3 emitentów tych obligacji w sumie za 250.000 – 300.000 zł. Niestety, po kilku miesiącach zaprzestali oni płacenia przewidzianych w umowach dywidend (odsetek). Wezwania do płatności pozostały bezskuteczne. Wypowiedziałem więc umowy i zażądałem zwrotu gotówki przelanej z mego konta na ich konta na zakup obligacji – wobec złamania umów przez emitentów obligacji. Bez skutku.
Co mam zrobić? Komu zlecić skuteczną egzekucję należności?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Stanisławie. Nie znamy szczegółów sprawy i ciężko nam się do niej odnieść. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.