Otrzymałeś pismo sądowe w sprawie Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty albo funduszu Protegat 1? A może fundusze Takto lub Protegat 1 stale bombardują Cię wezwaniami o zapłatę, telefonami i ciągłymi SMS-ami o każdej porze dnia i nocy? Dobrze trafiłeś bo całkowite oddłużenie jest możliwe! W poniższym artykule wyjaśniamy jak to zrobić.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa Takto oraz fundusz Protegat 1 anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz fundusz Protegat 1?

Zarówno fundusz Takto jak i Protegat 1 Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty działają na tym samym rynku. Jest to rynek windykacyjny. Zasadniczo nie są to duże podmioty. W końcu konkurują z takimi wielkimi graczami rynku wierzytelności jak: Prokura, Ultimo czy Universe 3. Niemniej z biegiem czasu zauważamy jako Kancelaria EUROLEGE, że liczba spraw sądowych z funduszami TAKTO i Protegat 1 stale wzrasta.

Na czym polega działalność Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz funduszu Protegat 1? Krótko mówiąc na skupowaniu wierzytelności (długów) oraz dochodzeniu ich od osób mających problemy finansowe. Od koto fundusze Takto i Protegat 1 skupują zadłużenia? Głównie są to działające na rynku polskim firmy pożyczkowe, czyli tzw. „chwilówki”.

Wezwanie do zapłaty z Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty albo Protegat 1 NSFIZ. Jak zareagować?

Każda z działających w Polsce firm windykacyjnych ma bardzo podobny schemat windykacji. W zdecydowanej większości przypadków pracownicy kancelarii obsługujących fundusze sekurytyzacyjne dzwonią do potencjalnych dłużników i mówią, że Ci drudzy mają coś płacić. Tylko jak można wierzyć w to, co mówi niezidentyfikowana osoba po drugiej stronie słuchawki? Może dla części z Państwa okaże się to zabawne, ale bardzo dużo osób płaci pieniądze tylko po takim telefonicznym wezwaniu. Kuriozalne, ale prawdziwe i wcale nie śmieszne. W szczególności, że fundusze Takto i Protegat 1 chętnie pozywają takie osoby do sądów!

Jeśli otrzymujesz wezwanie do zapłaty pisemne, telefoniczne albo w formie SMS nie odpowiadaj na nie od razu. Przede wszystkim ustal, czy w ogóle jesteś dłużnikiem tej firmy. Być może padłeś ofiarą oszustwa albo zwykłej pomyłki. W takim ustaleniu pomogą Ci nasi prawnicy z naszej Kancelarii EUROLEGE.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Nakaz zapłaty i sprawa sądowa z  Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz Protegat 1. Jak się bronić?

Konsekwencją braku współpracy z funduszami Takto i Protegat 1 jest złożenie przez nich pozwu do sądu o zapłatę. Zazwyczaj tak zainicjowanej postępowania kończą się wydaniem przez nakazu zapłaty. Zazwyczaj będzie to nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Otrzymując takie pismo musisz podjąć skuteczną obronę. Wszak możesz zostać obciążony zapłatą długu, którego w ogóle nie musisz płacić. Ba, który być może w ogóle nie istnieje, nie jest należny.

Co zrobić, aby nie płacić takich długów? Przede wszystkim należy pilnować terminów sądowych. Tylko 2 tygodnie masz jako osoba pozwana na właściwą reakcję i złożenie odwołania do sądu. Głównie będzie to sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew.

W naszej Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy i pomagamy tysiącom osób pozwanych do sądu o zapłatę. Z naszej pomocy skorzystała chociażby Pani Dorota z Kielc, pisząc nam takiego oto maila:

„Proszę Państwa o pomoc. Czytałam na Wasz temat bardzo dużo i wiem, że pomagacie takim osobom jak ja. Otrzymałam z sądu nakaz zapłaty. Pozywa mnie firma TAKTO. Jakiś fundusz sekurytyzacyjny. Chciałbym się odwołać, bo do długu się nie przyznaję. Czekam na kontakt.”.

Co zrobiliśmy? Oczywiście przydzieliliśmy Pani Dorocie naszego prawnika specjalistę od spraw sądowych z firmami windykacyjnymi.

Efekt? Po kilku miesiącach batalii sądowej powództwo oddalone w całości. Pani Dorota nie mogła uwierzyć, że to już koniec jej problemów. I takim oto sposobem grono osób, którym pomogliśmy powiększyło się o kolejną osobę.

Czy warto odwoływać się w sprawach Takto Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz funduszu Protegat 1?

Jak pokazuje historia Pani Doroty i tysięcy innych osób, którym pomogliśmy TAK. Na pewno warto podejmować ten niewielki trud, gdyż na szali leżą interesy Państwa oraz Państwa rodzin.

Niestety, ale trudności życia codziennego bardzo często przenosimy na naszych najbliższych. Dlatego najlepiej w takich sprawach korzystać z pomocy doświadczonych prawników.

Końcowo, dzięki sprawnemu działaniu procesowemu możesz uzyskać całkowite oddłużenie albo zdecydowane zmniejszenie całości długu. Czy warto? Każdy musi na to pytanie odpowiedzieć w zgodzie z własnym interesem.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.