Tysiące poszkodowanych przez fałszywe sklepy internetowe! - Antywindykacja EuroLege

Tysiące poszkodowanych przez fałszywe sklepy internetowe!

tysiące osób poszkodowanych przez fałszywe sklepy internetowe oszustwo w sieci

Oceń artykuł: 

Prokuratura Regionalna z Warszawy zatrzymała i oskarżyła cztery osoby z Tychów i Rybnika o oszustwa przy pomocy fałszywych sklepów internetowych. Tylko jeden z nieprawdziwych e-sklepów naciągnął ponad tysiąc osób. Sąd nie miał wątpliwości i aresztował podejrzanych.

Zatrzymani to trójka mężczyzn w wieku od 42 do 43 lat oraz 42-letnia kobieta. Prokuratura ustaliła, że wyłudzali oni także od swoich klientów dane do logowania w bankach. Straty naciągniętych ludzi mogą być liczone w setkach tysiącach złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, oszustwa, kradzieży i hackingu, czyli nieuprawnionego dostępu do dany po złamaniu zabezpieczeń elektronicznych. W wyniku działania tylko jednej z założonych przez nich witryn internetowych oszukanych zostało nawet tysiąc osób.

Wyłudzali pieniądze i dane osobowe.

– Fałszywy sklep był zarejestrowany na dane osobowe podstawionych osób tzw. słupów. Co więcej, osoby, które dokonywały zakupów w fałszywym sklepie, otrzymywały wiadomości SMS z prośbą o dokonanie dopłaty. Hiperłącza z wiadomości SMS prowadziły do stron podszywających się pod agentów rozliczeniowych. W ten sposób od pokrzywdzonych wyłudzano między innymi dane do logowania do bankowości elektronicznej – podała prokuratura.

Z oszustwa na kryptowaluty.

Oszuści przelewali wyłudzone pieniądze na kolejne konta bankowe i wypłacali je w bankomatach na terenie całego kraju. Część pieniędzy wykorzystywali na giełdzie kryptowalut, co praktycznie uniemożliwia ujawnienie, że pochodziły z przestępstwa.

Prokuratura apeluje, aby wszyscy poszkodowania, którzy korzystali ze sklepu internetowego kidparadise.pl składali do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i prosi by zachowywać ostrożność przy dokonywaniu zakupów w Internecie.

Masz dług? Szukasz pomocy?

Kancelaria EUROLEGE od lat pomaga osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła już do sądu, lub do komornika. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług znacząco zmniejszyć, a nawet anulować w całości. Dowiedz się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.

Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Uwaga! Czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od długu!

Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/eurolege/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

Opracowano na podstawie: money.pl

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA