O sankcji kredytu darmowego pisaliśmy już wiele. Tym razem chcieliśmy pokazać Wam, że sądy w Polsce stoją po stronie kredytobiorców złotówkowych. Na tym jednym przykładzie przekonacie się, że warto walczyć przeciwko bankowi o swoje prawa konsumenta wynikające z przepisów.

Dzięki pomocy naszej Kancelarii sąd zasądził na rzecz Pani Anny (naszej Klientki) zwrot 22.840,45 zł od banku PKO BP. Jak to możliwe? Dzięki umiejętnemu zastosowaniu sankcji kredytu darmowego, o czym przeczytasz w artykule poniżej.

Specyfikacja pożyczki (kredytu konsumenckiego) w omawianej sprawie.

Opisywana sprawa dotyczyła pożyczki zawartej przez Panią Annę z bankiem PKO BP S.A. w 2018 r.

  • kwota wypłaconych środków: 40.913,22 zł
  • kwota kosztów kredytu: 22.840,45 zł
  • całkowita kwota do zapłaty: 63.753,67 zł
  • okres kredytowania: 60 miesięcy
Sankcja Kredytu Darmowego PKO BP

Poszukiwanie pomocy w sprawie Sankcji Kredytu Darmowego PKO BP.

Pani Anna dowiedziała się o sankcji kredytu darmowego przez przypadek. Spłaciła w całości swoją pożyczkę przed terminem, a potem zaczęła interesować się kwestią odzyskania prowizji za wcześniejszą spłatę.

W ten sposób Pani Anna natrafiła na stronę internetową naszej Kancelarii. Podczas darmowej analizy sprawy ustaliliśmy, że umowa pożyczki, jaką miała zawartą z PKO BP S.A. zawiera błędy. Dawało to możliwość zastosowania SKD (sankcja kredytu darmowego). Od razu wyliczyliśmy naszej Klientce potencjalne korzyści, które w naszej ocenie oscylowały blisko kwoty 23.000 zł!

Bez dłuższego zastanowienia Pani Anna powierzyła nam prowadzenie swojej sprawy. Wszystkie formalności załatwiliśmy zdalnie przez Internet, dzięki czemu prawnik obsługujący sprawę mógł szybko przystąpić do pracy.

Reklamacja do banku i standardowa odpowiedź.

Jak w każdej sprawie o sankcję kredytu darmowego, zaczęliśmy od złożenia reklamacji połączonej z wezwaniem do zapłaty nadpłaconych środków. Oczywiście, jak to w praktyce bywa, bank odmówił pozytywnego rozpatrzenia reklamacji i odprawił nas z kwitkiem. Niestety dzieje się tak w 99% przypadków i konsumenci muszą sądownie dochodzić swoich praw.

Nie pozostało nam więc nic innego jak złożyć do sądu pozew o zapłatę przeciwko bankowi PKO BP S.A., aby zrealizować w pełni prawa naszej Klientki.

Sprawa sądowa i skutecznie zastosowana Sankcja Kredytu Darmowego PKO BP – pełna wygrana!

Składając pozew wiedzieliśmy, że trzeba będzie chwilę poczekać na ruch ze strony sądu. Zazwyczaj sprawy sądowe chwilę trwają, chociażby wstępne badanie formalne pozwu. Okazało się jednak w tej konkretnej sprawie, że sąd nie tylko zadziałał bardzo szybko, ale i stanął po stronie Pani Anny zasądzając na jej rzecz nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym 100% żądanej kwoty, tj. 22.840,45 zł!

Dlaczego sąd przyznał Klientce 22.840,45 zł?

Kwota zasądzona na rzecz Pani Anny w wysokości 22.840,45 zł to równowartość kosztów kredytu jakie spłaciła na rzecz banku. Kosztów, których po zastosowaniu sankcji kredytu darmowego nie musiała płacić!

UWAGA! Jeśli spłaciłeś kredyt konsumencki przed terminem na złożenie oświadczenia o SKD masz tylko 1 rok od dnia zamknięcia kredytu (pożyczki).

Czy Twój kredyt kwalifikuje się na zastosowanie sankcji kredytu darmowego?

W Kancelarii EUROLEGE przeanalizowaliśmy już kilka tysięcy umów kredytów konsumenckich pod kątem SKD. Okazuje się, że około 70% umów kredytów i pożyczek zawieranych przez banki i chwilówki z konsumentami zawiera błędy, które umożliwiają zastosowanie sankcji kredytu darmowego.

W większości przypadków do skorzystania z sankcji kredytu darmowego kwalifikują się:

  • Kredyty i pożyczki konsumenckie do kwoty 255.500 złnie dotyczy to pożyczek i kredytów (w tym leasingów) branych na działalność gospodarczą przez przedsiębiorców będących osobami fizycznymi.
  • Kredyty aktywne i wciąż spłacane – z opóźnieniem i bez.
  • Kredyty aktywne, niespłacane, gdzie już jest windykacja.
  • Kredyty spłacone w całości nie dalej niż rok temu.

Chcesz skorzystać z darmowej analizy swojej umowy kredytowej i dowiedzieć się ile możesz zyskać?

Wypełnij formularz kontaktowy na stronie poniżej, zadzwoń lub wyślij email. Nasz konsultant oddzwoni do ciebie i ustali jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jakie błędy w umowach innych banków znaleźni nasi prawnicy? Dowiesz się tego w tym artykule: Sankcja Kredytu Darmowego Jakie Banki


4.8/5 - (47 votes)

Kategorie: Case study Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.