Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej! - Antywindykacja EuroLege

Sądy zalane pozwami firm windykacyjnych. Nakazowa karuzela ruszyła jak nigdy wcześniej!

fala pozwów z firm windykacyjnych

Oceń artykuł: 

Z dostępnym nam informacji wynika, że sądy (również e-sąd w Lublinie) zostały zalane falą pozwów firm windykacyjnych. Skala zjawiska zdecydowanie odbiega od średniej, rocznej ilości spraw, prowadzonych z powództwa firm zajmujących się dochodzeniem wierzytelności. Obecny trend może być podyktowany projektami zmian w prawie, dotyczącym przedawnień, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Tradycyjnie większość pozwów kierowana jest do sądu elektronicznego w Lublinie. Jednak są również sądy tradycyjne, stacjonarne, w których liczba prowadzonych spraw niekiedy kilkunastokrotnie przekracza liczbę spraw prowadzonych w innych sądach na terenie naszego kraju. Nakaz zapłaty wydany został przez sąd oddalony o kilkaset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania? Nasi prawnicy wiedzą co zrobić, aby uchylić wydany nakaz zapłaty i sprawę skierować do sądu, znajdującego się w Twojej okolicy.

Windykatorzy masowo składają pozwy do sądów!

Prosimy o zachowanie czujności w okresie najbliższych 6 miesięcy, ponieważ otrzymując przesyłkę adresowaną do nas z sądu, powinniśmy wnikliwie zapoznać się z jej treścią. Ustalić, jakie pismo zostało do nas z sądu skierowane oraz czego konkretnie sprawa dotyczy. W żadnym wypadku NIE MOŻNA bagatelizować przesyłek sądowych! Jeśli w kopercie znajduje się nakaz zapłaty, pozew, jakieś bliżej nieznane nam dokumenty, których treści nie rozumiemy albo rozumiemy zawartą w nich treść jedynie pobieżnie, nie warto ryzykować działania na własną rękę!

Na złożenie środka zaskarżenia, którym zazwyczaj jest sprzeciw od nakazu zapłaty mamy jedynie 14 dni. Liczonych od dnia odbioru przesyłki sądowej. Zaniechanie czynności spowoduje w przyszłości podjęcie działań komorniczych wobec osoby pozwanej, co w efekcie doprowadzi do zajęcia rachunku bankowego, zajęcia wynagrodzenia za pracę, czy też emerytury lub renty. Należy również mieć świadomość, że zdecydowana większość roszczeń dochodzonych pozwami firm windykacyjnych jest przedawniona. Jeśli nie jesteście pewni, czy Państwa dług jest przedawniony, to na naszym blogu zamieściliśmy poradnik jak wyliczyć przedawnienie długu.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA