Z dostępnym nam informacji wynika, że sądy (również e-sąd w Lublinie) zostały zalane falą pozwów firm windykacyjnych. Skala zjawiska zdecydowanie odbiega od średniej, rocznej ilości spraw, prowadzonych z powództwa firm zajmujących się dochodzeniem wierzytelności. Obecny trend może być podyktowany projektami zmian w prawie, dotyczącym przedawnień, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Tradycyjnie większość pozwów kierowana jest do sądu elektronicznego w Lublinie. Jednak są również sądy tradycyjne, stacjonarne, w których liczba prowadzonych spraw niekiedy kilkunastokrotnie przekracza liczbę spraw prowadzonych w innych sądach na terenie naszego kraju. Nakaz zapłaty wydany został przez sąd oddalony o kilkaset kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania? Nasi prawnicy wiedzą co zrobić, aby uchylić wydany nakaz zapłaty i sprawę skierować do sądu, znajdującego się w Twojej okolicy.

Windykatorzy masowo składają pozwy do sądów!

Prosimy o zachowanie czujności w okresie najbliższych 6 miesięcy, ponieważ otrzymując przesyłkę adresowaną do nas z sądu, powinniśmy wnikliwie zapoznać się z jej treścią. Ustalić, jakie pismo zostało do nas z sądu skierowane oraz czego konkretnie sprawa dotyczy. W żadnym wypadku NIE MOŻNA bagatelizować przesyłek sądowych! Jeśli w kopercie znajduje się nakaz zapłaty, pozew, jakieś bliżej nieznane nam dokumenty, których treści nie rozumiemy albo rozumiemy zawartą w nich treść jedynie pobieżnie, nie warto ryzykować działania na własną rękę!

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Na złożenie środka zaskarżenia, którym zazwyczaj jest sprzeciw od nakazu zapłaty mamy jedynie 14 dni. Liczonych od dnia odbioru przesyłki sądowej. Zaniechanie czynności spowoduje w przyszłości podjęcie działań komorniczych wobec osoby pozwanej, co w efekcie doprowadzi do zajęcia rachunku bankowego, zajęcia wynagrodzenia za pracę, czy też emerytury lub renty. Należy również mieć świadomość, że zdecydowana większość roszczeń dochodzonych pozwami firm windykacyjnych jest przedawniona. Jeśli nie jesteście pewni, czy Państwa dług jest przedawniony, to na naszym blogu zamieściliśmy poradnik jak wyliczyć przedawnienie długu.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (24 votes)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.