Postępowanie egzekucyjne z wynagrodzenia za pracę należy do jednych z najczęściej spotykanych form działań komornika. Nie ma się z resztą czemu dziwić. Zajęcie wynagrodzenia za pracę jest dla komornika dosyć łatwym zadaniem. Wystarczy kilka szybkich ruchów i zajęcie wynagrodzenia za pracę staje się faktem.

W artykule wskażemy jak komornik dokonuje zajęcia pensji, jakie są ograniczenia w egzekucji z wynagrodzenia za pracę oraz jak doprowadzić do umorzenia egzekucji z pensji pracowniczej. Zapraszamy do przeczytania całego materiału. Na pewno warto wiedzieć więcej!

W jaki sposób komornik zajmuje pensję (wynagrodzenie za pracę)?

Otrzymując wniosek o egzekucję komornik dostaje bardzo dokładne dane osoby zadłużonej. Zna jej imię, nazwisko, potencjalny adres zamieszkania i numer PESEL. Egzekucja z wynagrodzenia za pracę jest sekwencją prostych czynności organu egzekucyjnego. Komornik kieruje zapytanie do ZUS, czy dana osoba jest ubezpieczona jako pracownik, a jeśli tak to gdzie. W ten sposób ustalony zostaje pracodawca. Następnie mamy pismo od komornika do pracodawcy. W takim dokumencie pracodawca zostaje zobowiązany do zajęcia wynagrodzenia za pracę pracownika – dłużnika zgodnie z obowiązującymi przepisami. Za brak współpracy grozi pracodawcy kara grzywny.

Pracownik jako ostatni dowiaduje się, że jego pensja została zajęta przez komornika. Zazwyczaj o tym, że wynagrodzenie za pracę zostało zajęte pracownik dowiaduje się z działu księgowego albo wprost od pracodawcy. Niekiedy wiedze taką posiądzie dopiero w momencie wypłaty pensji. Takie sytuacje zdarzają się głównie u dużych pracodawców.

Czy komornik może zająć całą pensję pracownika?

Na szczęście przepisy prawa w sposób dostateczny i silny chronią prawo pracownika do godziwej pensji. Zgodnie z ich brzmieniem pracownikowi nie wolno zajmować kwoty poniżej minimalnej pensji krajowej. Aktualnie – w 2021 roku – będzie to kwota 2.800 zł brutto.

Ograniczenia w zajmowaniu nie dotyczą jednak należności alimentacyjnych. W takich przypadkach zajęciu ulec może nawet 60% pensji minimalnej! Pracownikowi zatem pozostanie w takim przypadku zaledwie 40% minimalnego wynagrodzenia. To bardzo niewiele.

A co, jeśli pracujesz na część etatu? Spokojnie, tym ustawodawca także się zajął. W takim przypadku kwota minimalnego wynagrodzenia dzielona jest proporcjonalnie do wielkości Twojego etatu. A więc jeśli pracujesz na 1/2 etatu to limit zajęcia komorniczego wyniesienie dokładnie połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę.

UWAGA! Jeśli wykonujesz pracę na podstawie umowy zlecenia i wynagrodzenie z tej pracy stanowi Twój wyłączny dochód i służy zaspokajaniu potrzeb życiowych to będziesz traktowany jak pracownik na etacie. W takiej sytuacji Twoje wynagrodzenie z umowy zlecenia będzie podlegać takiej samej ochronie jak wynagrodzenie pracownika – etatowca.

Co zrobić, aby komornik zszedł z pensji? Czy da się umorzyć egzekucję komorniczą z wynagrodzenia za pracę?

Kiedy już na Twojej pensji pojawia się komornik to znaczy, że:

  1. dostałeś pismo z sądu, np. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym i nic nie zrobiłeś,
  2. nie wiedziałeś nic o żadnej sprawie sądowej i nagle pojawił się komornik.

Pierwszy przypadek niemal całkowicie dyskwalifikuje Twoją sprawę do uzyskania realnej pomocy w oddłużeniu. Możliwe będą jedynie działania doraźne. Ich zadaniem będzie doprowadzenie do zmniejszenia długu np. poprzez negocjacje z wierzycielem. Brak jest jednak podstaw o charakterze procesowym, które dawałyby szansę na prawidłowe oddłużanie.

Jeśli natomiast o całej sprawie sądowej wiedzę powziąłeś dopiero po pojawieniu się komornika to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Zablokowanie komornika jest wówczas jak najbardziej możliwe. Samo jednak nic się nie zrobi. Trzeba działać szybko i wiedzieć gdzie i co napisać. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom z egzekucjami komorniczymi. Doprowadziliśmy do setek umorzeń egzekucji komorniczych i… odzyskaliśmy dla naszych klientów pieniądze zabrane przez komorników w całej Polsce! Zaskoczył Cię komornik? Zobacz jak się zachować!

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Teraz do rzeczy: co zrobić aby komornik zszedł z pensji? Od czego zacząć?

Kiedy otrzymujesz informację o tym, że na Twojej pensji pojawił się komornik natychmiast skontaktuj się z działem księgowym lub pracodawcą. Ustal, jaki komornik prowadzi Twoją egzekucję komorniczą. Następnie musisz wykonać telefon do komornika prowadzącego egzekucję i poprosić o podanie podstawy prowadzenia egzekucji, a więc:

  • jaki tytuł wykonawczy został wydany, np. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym,
  • jaki sąd wydał tytuł wykonawczy,
  • z jakiego dnia pochodzi tytuł wykonawczy,
  • jaką sygnaturę ma tytuł wykonawczy.

Po ustaleniu informacji od komornika wykonaj telefon do sądu, który wydał tytuł wykonawczy. Podając sygnaturę akt sprawy poproś o wskazanie adresu, na który wysyłana była do Ciebie przesyłka z tytułem wykonawczym.

Kiedy otrzymasz już komplet informacji i ustalisz, że tytuł wykonawczy wysyłany był na Twój niewłaściwy adres to zacznij działać! Szybkość jest ważna, ponieważ im później zaczniesz tym dłużej komornik będzie siedział na Twojej pensji.

Chcę, aby komornik zszedł z pensji. Gdzie szukać pomocy?

Niestety, działania zmierzające do uchylenia tytułu wykonawczego, umorzenia egzekucji i odzyskania pieniędzy nie są łatwe. Poza tym wymagają dużej cierpliwości oraz wiedzy praktycznej. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić. Należy bowiem wiedzieć co, gdzie i kiedy napisać oraz złożyć. A korespondencję należy składać do sądu, komornika i wierzyciela. Każde z tych działań musi mieć swój czas, a wszystkie powinny być zsynchronizowane. Bardzo łatwo tutaj o błąd, którego popełnienie może wiele kosztować.

Stąd też w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół prawników – ekspertów od spraw dotyczących egzekucji. Dzięki wysokiemu stopniowi specjalizacji jesteśmy w stanie działać szybko i sprawie. Całym procesem zajmujemy się od początku do końca. Nasz Klient właściwie tylko czeka na efekty naszej pracy. Kiedy podejmujemy się sprawy na etapie egzekucji komorniczej to z największym przeświadczeniem, że podjęte działania będą skuteczne. Potrafimy oszacować szanse oraz ryzyka. Oczywiście informujemy o wszystkim naszych Klientów.

Masz egzekucję z pensji (wynagrodzenia za pracę)? Potrzebujesz pomocy w tym, aby zatrzymać komornik i odzyskać pieniądze? Napisz do nas lub zadzwoń. Może również wysłać do nas zgłoszenie za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Wszystko załatwisz u nas zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś:
Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.9/5 - (55 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Marcin pisze:

pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Moja sytuacja wygląda tak parę spraw mam w firmach hoist , kruk. Best oraz innych sprawy trawiły do komornika który ściąga mi z wynagrodzenia i rozdziela co ile ma zadzwoniłem do firmy która mnie poinformowała że pierwsze to odsetki, oraz koszty komornicze w jednej sprawie mam zadłużenie 6000 tys i wpływa tam po 100 zł po odliczeniu odsetek i kosztów komornika na zadluzenie wpływa 20 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Konrad pisze:

Witam. Przesłałem państwu na meila opis mojej sprawy, nie rozumiem pisma Pani komornik.. dlaczego nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym przyszedł razem z Zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji? Dodam że oba pisma mają dwie różne daty a dostałem wszystko razem w jednej kopercie

Zapoznamy się z treścią maila i udzielimy wszelkich informacji w wiadomości zwrotnej. :)

Damian pisze:

Witam, komornik sądowy zajął mi nagle cały dochód wynagrodzenia (pracodawca dzień przed wypłatą mnie o tym poinformował) mogę się jakoś dogadać aby płacić raty? żeby nie zabierał całej wypłaty? (Pracuje na umowę zlecenie) za co człowiek ma żyć…

P.S. dziwnie do was, jestem w kolejce i gdy jestem pierwszy to odrzuca połączenie 😅

Pozdrawiam

Postaramy się Panu pomóc. Nasz konsultant napisze na email podany w komentarzu, aby ustalić szczegóły sprawy. :)

Gerard pisze:

Dzień dobry. Nie płaciłem alimentów przez 3 miesiące, ponieważ matka nie pozwalała mi się spotykać z dzieckiem. Wykorzystała rygor natychmiastowej wykonalności, komornik odzyskał jej należność blokując mi konto i wypłatę. To było rok temu, obecnie nie ma żadnej zaległości, alimenty pobierane są tylko z pensji. Do tego płacę komornikowi 10%. Czy tak zostanie aż do 25 roku życia mojego dziecka? Czy jest sposób aby wrócić do płacenia matce na konto?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Angelika pisze:

Witam, miałam ustalone wpłaty z komornikiem na 1000zl miesięcznie, natomiast moje wynagrodzenie zmniejszyło się i poprosiłam o zmniejszenie minimalnej kwoty wpłat, na co komornik powiedział, ze nie ma takiej możliwości i ze w takim przypadku wysyła pismo do pracodawcy o zajęcie wynagrodzenia. Jak tego uniknąć?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Szukam skutecznej pomocy w odzyskaniu wolności finansowej decydowaniu o własnych finansach zbyt długo funkcjonowałam w śmierci cywilnej czyli brak możliwości posiadania karty debetowej, wsparcia pożyczką np na rozwój działalności czy uzyskania innych form rozwoju zawodowo osobistego. Zależy mi na umorzeniu części zadłużeń np ZUS , zawarcia ewentualnie ugody, uchylenia egzekucji lub innego działania, które pozwoli na spłatę również na moich warunkach,a nie za plecami moje pieniądze będą mi odbierane dla mnie to nadużycie instrumentów prawnych przekraczających wolność finansową,bo ja nie uchylam się od tego tylko chce by w cywilizowany sposób dojść do porozumienia i żeby to się nie odbywało atakiem komorników i „kradzieżą”moich pieniędzy samowolka bo takie są instrumenty prawne. Tak jeśli ktoś się uchyla od tej odpowiedzialności ja tego nie robię. Informacja w ZUS jest pracodawcy, wnioski wpływały z prośbą o pomoc w uzgodnieniu ugody czy innej formy umorzenia częściowego.
Żeby to osiągnąć trzeba skorzystać z mądrej strategii mieć plan który pozwoli na sprawne osiągnięcie tego celu.
Dodatkowy właściwie główny problem są problemy zdrowotne nie mogą być mi odbierane środki finansowe kiedy potrzebuję na leczenie,a są odbierane. To powoduje zaostrza problem bez dobrego zdrowia nie mogę pracować efektywnie wyjść z tych problemów.
I takie błędne koło a z tym związane też popełnianie błędnych decyzji.
Najgorsze w tym wszystkim,że nie mogę kontrolować zadłużeń nie wiem co się dzieje i kto odbiera mi środki finansowe.
Długi powinny być ściągane w porozumieniu z dłużnikiem tym bardziej,że np z ZUS chciałam ugody. Możliwości jest wiele by odłuzyc się na chwilę obecną największy problem stanowi odbieranie środków w momencie problemów zdrowotnych.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów, przy czym nie pomagamy w kwestiach dotyczących długów publicznych, czyli np. podatków, opłat lokalnych, składek ZUS. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Marta pisze:

Dzień dobry. Komornik zajął mi konto bankowe po czym zajął mi wypłatę co zrobić aby dojść do porozumienia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Dzień dobry.Komornik zajął mi wypłatę,co zrobić aby nie pobrał mi pieniędzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dłuznik pisze:

Dzień dobry
Razem z mężem mamy kilka zajęć komorniczych Taka sytuacja ciągnie się prawie 5 lat Wynagrodzenia nam spadły więc komornik łącznie bierze 300 zł
Czy mozna coś z tym zrobić?
Czy jak dojdziemy do porozumienia z komornikiem zejdzie z wynagrodzenia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zawarcie jakiejkolwiek tzw. ugody z komornikiem niewiele daje, jeśli wierzyciel się temu sprzeciwi. Komornik jest jedynie organem egzekucyjnym. W pewnym sensie narzędziem w rękach wierzyciela do egzekucji długu stwierdzonego tytułem wykonawczym. Pisaliśmy o tym na naszym blogu więcej w artykule, który można przeczytać klikając w ten link: https://www.eurolege.pl/ugoda-z-komornikiem/

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

witam ,mam 2 zajęcia egzekucyjne na koncie ,pracuje dostaję od lutego ok 2.600 zł najniższą krajową ,nie starcza mi na cały miesiąc bo w miarę normalnie żyć ,przy dzisiejszych cenach. Jak się dogadać z komornikiem bym mogła sama płacić raty ,bez blokowania konta.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry mōj komornik zabiera mi z wypłaty non stop wszystkie premię ,nagrody bony na święta wszystko..Jestem zrozpaczona,zostawia tylko co powinien i na tym koniec.Nie wiem czy moje długi się nie przedawniły.Mam męża chorego w dodatku na leki wydaje bardzo dużo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Proszę o pomoc. Komornik zajął mi konto i pensje. Doszliśmy do porozumienia po 200 zł miesięcznie , jednak nadal chce ściągać pieniądze z mojej wypłaty od szefa. Pracuje na 1/2 etatu i jest to moje jedyne źródło utrzymania.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Dzień dobry
Proszę o poradę,od paru miesięcy mam zajęcie komornicze pensji w wysokości 1950zl , spłacam też ratę kredytu w wysokości 2300zl. Praktycznie zostaję bez środków do życia. W dodatku niedawo bank w którym mam konto poinformował mnie o zajęciu komorniczym konta co uniemożliwia spłatę kredytu ze względu na brak środków. Kontaktowalem sie z komornikiem, dostałem informację o wysokości zadłużenia oraz o naliczanych odsetkach w wysokości 15zl dziennie. Sprawdzałem pisma komornicze nie znalazłem tam błędów czy też brak sygnatury. Proszę o informację zwrotną.
Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Mam dwóch komorników. Chcę iść do pracy i spłacać dlug. Co zrobic zeby komornik nie wsiadł na wynagrodzenie. Poproszę o więcej informacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuły wykonawcze nie są wadliwe. Jeśli są, to trzeba je uchylić. To najprostsze rozwiązanie, ale nie w każdym wypadku możliwe jest przeprowadzenie postępowania w celu uchylenia tytułu. U nas analiza sprawy jest darmowa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Emilia pisze:

Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Proszę o porade. Mam 2 komorników. Jednego spłacam, w ratach po 500 zł. A nie wiem co z drugim. Nie mam pracy, mam problem z znalezieniem pracy. W mojej miejscowości jest bardzo ciężko. Pół roku jestem bezrobotna, nie wiem co już mam robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Komornik zabrał mi 2200euro z banku i każde wpływy blokuje lub zabiera zostawia tylko najniższa podstawę i jeszcze liczby sobie procenty co mam zrobić???

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Splacilam komornika w całości w listopadzie br a pracodawca nadal przelal część wypłaty komornikowi jak moge odzyskać te pieniadze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Komornik zajął mi pensję czy można się z nim jakoś porozumieć i co zrobić w tej sytuacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

WOJCIECH pisze:

Witam serdecznie !
Mam duży kłopot !
Obecnie ne pracuję .Mam jż podpisaną umowę o pracę 30.11.2022 r. o rozpoczęcie pracy z dniem 23. Stycznia 2023 r. Mam spore zadłużenie w płaceniu alimentów .
Od komornika dostałem pismo o zajęciu konta bankowego .
Co zrobić , żeby komornik nie wszedł mi na pensję gdy rozpocznę pracy w styczniu
Była żona na razie że mną się nie chce kontaktować . Czy możecie mi państwo coś doradzić .
Czy mogę zadzwonić na podany numer i coś ustalić ? Pozdrawiam serdecznie .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. Niestety w sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro. Możemy jedynie wskazać, że szansa na uniknięcie egzekucji jest niewielka, chociaż możliwa. Polega ona na wpłaceniu do depozytu sądowego równowartości 6-miesięcznych alimentów, z którego to depozytu komornik będzie mógł pobierać świadczenie w razie braku wpłat.

Beata pisze:

Witam.Jestem zadłużona w kilku bankach .Komornik już od kilku lat zabiera mi wszystkie nadwyżki z pensji jak i z mojego banku.Nawet z ubezpieczenia gdy otrzymałam za chorobę nowotworową zabrał mi wszystkie pieniadze.Place i płace i ciągle mu mało.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Radosław pisze:

Witam, w jakim przedziale cenowym się zmieszczę za pomoc w anulacji zajęcia wypłaty i pomoc przy znalezieniu kompromisu i spłaty w ratach

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Radosławie. Nie znamy Pana sprawy, w związku z tym nie jesteśmy w stanie podać Panu ceny za usługę. Informujemy jednak, ze wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Mój partner miał zajęcie komornicze na pensji Przebywał 4 miesiące na urlopie bezpłatnym i wrócił do pracy na tych samych warunkach.Czy pracodawxa będzie dalej potrącał z pensji dla komornika jeśli poszłam z komornikiem na ugodę że będziemy sami spłacać zadłużenia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Mój narzeczony ma komornika (przyjął spadek z długami, nic nie wiedząc). Już większość wpłacił, co miesiąc wysyła 500 zł do komornika. Jednak ostatnio, siadł na jego wypłatę…choć wpłaca co miesiąc 500 zł. A teraz komornik będzie zabierał część pensji i mój partner będzie dostawał średnią krajową….co robić? Czy jest jakieś rozwiązanie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Witam. Miałem dawno temu zasądzone alimenty. Ożeniłem się, urodziło mi się 6 dzieci i nie płaciłem alimentów bo nie miałem z czego. Była partnerka dostawała alimenty z funduszu a ja miałem spłacać dług. Z początku trochę płaciłem ale przy 6 dzieci po prostu nie było mnie na to nie stać. W 2013 zachorowałem, dostałem zas stały, żona nie pracuje, nie miałem z czego spłacać dług. Teraz zmniejszyli mi stopień niepełnosprawności i znalazłem pracę z moim orzeczeniem, zarabiam najniższą krajową, żona nie pracuje, jest w ciąży. Okazało się że komornik wszedł mi na pensję, prawdopodobnie za alimenty bo zabrał 60 % wynagrodzenia, na życie zostało mi 1000 zł. Co mogę zrobić? Z takim wynagrodzeniem nie opłaca mi się pracować legalnie bo nie zarobię na czynsz. Rozumiem że mam dług ale muszę też zarobić na moją rodzinę a w taki sposób to raczej nie wyjdzie. Rozumiem że zostaje mi tylko praca na czarno bo nawet nie zarobię na czynsz :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Rafale, niestety w sprawach dotyczących zobowiązań alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Możemy jedynie wskazać, że faktycznie komornik będzie mógł zabrać Panu dużo środków, pozostawiając jedynie 40% pensji minimalnej.

Ilona pisze:

Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ilono. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Witam mam pytanie czy jak jestem jedynym żywicielem rodziny czy komornik może zabierać mi z pęsi połowę wynagrodzenia. A jak dzwonię się z nimi dogadać cokolwiek się dowiedzieć to nic mi nie chcą powiedzieć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Zgodnie z przepisami komornik może zająć Panu nadwyżkę nad minimalną krajową. Znaczenia nie będzie miało tutaj czy jest Pan jedynym żywicielem rodziny czy też nie. Warto byłoby jednak w tej sprawie sprawdzić czy nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym na podstawie, którego toczona jest egzekucja. Gdyby tak było – a zdarza się tak – to wówczas możliwe stałoby się umorzenie egzekucji w całości i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marianna pisze:

Witam mam komornika któremu place sama 500zl wynagrodzenie mam najniższe ale mam dostać podwyżkę i czy komornik tez będzie zabierał z pensji czy mozna sie dogadać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Marianno, jeśli zacznie Pani zarabiać powyżej minimalnej krajowej to zapewne pracodawca będzie przesyłał nadwyżkę komornikowi. Pani dobrowolne wpłaty niewiele tutaj będą znaczyły. W tej sprawie należałoby przede wszystkim sprawdzić czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. To spotykane w naszej pracy zjawisko. gdyby było tak w Pani sprawie to wówczas możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji, ale także odzyskanie wszystkich kwot wpłaconych dotychczas komornikowi. Również dobrowolnie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kacper pisze:

Mam komornika, ściąga mi z konta pracowniczego 535zl, co miesiąc. Dostaje wynagrodzenie na koniec miesiąca, na drugi dzień po wypłacie mam zajęte od tego samego komornika całe wynagrodzenie, wydzwaniam do komorniczki, chodzę, pytam o zwrot, a zwrotu nie ma dalej bo niby czeka na dokument z banku jakie to zajęcie było, pisałem protokół, podanie, dni mijają ja bez środków do życia… A oni nic z tym nie robią… Jutro znowu idę do komorniczki, jak to nic nie da składam wniosek do sądu i zażalenie… To coś da?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kacprze. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Trzeba to jednak sprawdzić. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam mam komornika na pensji więc na konto dostaje 2340 po czym mam blokowane 1600zl i odblokowanie z 1 dniem następnego miesiąca co można zrobić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Trzeba to jednak sprawdzić. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lucyna pisze:

Nie spłaciłam byłego męża po podziale majątku a teraz mam komornika który zajął mi całą pensję i czy miał takie prawo że teraz zostałam bez środków do życia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, komornik miał do tego prawo na wniosek Pani byłego męża. Oczywiście, jeśli faktycznie nie wywiązała się Pani z obowiązku spłaty w terminie oznaczonym w postanowieniu sądu.

Andzia pisze:

Komirnik zajął cala pensje pozostawiając mnie bez środków.do życia. Jestem u.owa zlecenie ale.to iesyne cykliczne źródło dochodu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik nie może zająć dochodu dłużnika, które ten otrzymuje z wynagrodzenia z umowy zlecenia, jeśli wynagrodzenie to stanowi jedyny dochód dłużnika i przeznaczane jest przez niego na zaspokajanie potrzeb życiowych. W praktyce jednak wygląda to tak, że komornik dokonuje zajęcia całości świadczenia. Trzeba wówczas złożyć komornikowi oświadczenie, że jest to Pani jedyny dochód, który służy zaspokajaniu Pani potrzeb życiowych. Wówczas będzie podlegał pod rygory przewidziane jak dla egzekucji wynagrodzenia za pracę na podstawie umowy o pracę. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym materiale: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Warto jednak w tym miejscu sprawdzić, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Codziennie spotykamy takie sytuacje i pomagamy naszym Klientom. Jeśli tytuł wykonawczy jest wadliwy to istnieje możliwość nie tylko umorzenia egzekucji komorniczej, ale też odzyskania wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam
Mam komornika na pensji zabiera mi wszystkie dodatkowe pieniądze które się pojawiają .czyli premie 13 pensję wyrównania z podwyżek pensji i tylko mi zostawia 2300 zł .proszę i jaką kolwiek pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Anno, trzeba dokładnie przeanalizować Pani sprawę i sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Przede wszystkim koniecznie trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było, to możliwe będzie wówczas umorzenie egzekucji oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam komornik zajął połowę mojego wynagrodzenia na rzecz sprawy która była umorzona, nie zostałem powiadomiony, A pracodawca zatrzymał połowę wynagrodzenia, proszę o kontakt pozdrawiam.
Łukasz Stolański

Panie Łukaszu, nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu. Pozdrawiamy! :)

Marek pisze:

Właśnie mam taki problem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy zanim pojawił się komornik odbierał Pan jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?

artur pisze:

Co zrobić aby komornik zszedł z pensji?

Spłacić zadłużenie…

Czy to takie ciężkie do pomyślenia???

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Jeśli jest wadliwy, to wówczas z naszej strony zapewniamy umorzenie egzekucji komorniczej oraz odzyskujemy wszystkie zabrane przez komornika pieniądze.

Paulina pisze:

Dostalam pobory na 10 stycznia za miesiac grudzien.Od 1 stycznia pracuje w innej firmie i pracodawca wyplaca pobory do 31 kazdego miesiaca.Wplynela wiec na konto 2 wyplata.Komornik ja zabral dla siebie.Ciekawe jest jednak to ze z poborow zabral 2500zl a mnie na koncie zostalo 290zl.Pytanie- dlaczego Bank nie przelal wszystkich pieniedzy?jesli w miesiacu moge wedlug Banku tylko najnizsza srednia w miesiacu.Jak zareagowac? Na caly luty zostalam bez srodkow na oplaty biezace i na zycie.Prosze o pomoc w rozwiazaniu tej zagadki

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Faktycznie komornik nie powinien tak zrobić. Przy czym jeśli wynagrodzenie było przesyłane na konto bankowe to problem powstał wobec nieprawidłowego rozporządzenia środkami przez bank. I nie jest to wina komornika, ale banku prowadzącego Pani rachunek. Warto byłoby jednak w tym miejscu zacząć od tego, czy komornik w ogóle może działać w Pani sytuacji. Codziennie spotykamy się ze sprawami naszych Klientów, w których możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy wobec wadliwości tytułów wykonawczych.

Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Ewa pisze:

ile kosztuje zajecie sie sprawa gdy komornik jest na wyplacie i jakie sa szanse zeby z szedl z wynagrodzenia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Co do szans Pani Ewo to zawsze musi je ocenić prawnik to wnikliwej analizie dokumentacji i rozmowie telefonicznej. Natomiast co do kosztów to wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna. Natomiast aktualny cennik znajdzie Pani tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/

Izabela pisze:

Jak zdjąć komornika z pensji, nie mam za co żyć bo kwota wolna od zajęcia to2100 ale wyplata 30 i ta kwota wtedy 0,00 za co żyć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Izabelo, nie powinno tak być. Ewidentnie jest coś nie tak. Możemy spróbować Pani pomóc. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/