Otrzymałeś pismo wzywające do zapłaty z GPM Vindexus? A może firma windykacyjna GPM Vindexus pozwała Cię do sądu, który wydał wobec Ciebie nakaz zapłaty lub prowadzone jest przeciwko Tobie postępowanie egzekucyjne? Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się jak poradzić sobie z windykacją GPM Vindexus i jak uchronić się przed zapłatą możliwie nienależnego albo przedawnionego roszczenia.

Wezwanie do zapłaty z GPM Vindexus. To dopiero początek.

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z GPM Vindexus to musisz wzmóc swoją czujność i sięgnąć pamięcią wstecz. Przypomnieć sobie, czy nie zalegałeś z jakąkolwiek ratą kredytu albo czy zapłaciłeś abonament za telefon. Jeśli nie przypominasz sobie takiej sytuacji to masz nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek walczyć z możliwie niezasadnymi roszczeniami, które mogą być wynikiem nawet zwykłej pomyłki. Nie możesz dopuścić do tego, aby pracownik firmy windykacyjnej wmówił Ci istnienie długu, którego nie uznajesz! Przecież Ty lepiej znasz swoją sytuację życiową i przeszłość finansową. A jeśli dochodzone roszczenia są zasadne, to zawsze pamiętaj o przedawnieniu długu!

GPM Vindexus, jak wiele innych firm windykacyjnych działających w branży, np. Kruk S.A.BestUltimo, czy Hoist. Przede wszystkim w początkowej fazie kontakt z firmą windykacyjną GPM Vindexus ogranicza się do prostego wezwania do zapłaty, z którego zazwyczaj nic nie wynika. Jest to tylko kilka zdań, które mają wzbudzić na osobie wzywanej poczucie odpowiedzialności za dług. Dług, którego być może w ogóle nie ma… A to czy jest wymaga konkretnego zapoznania się z dokumentami, którymi powinien dysponować potencjalny wierzyciel.

Zazwyczaj windykacja trwa dwutorowo. Oprócz wezwań do zapłaty potencjalny dłużnik może spodziewać się również kontaktu telefonicznego ze strony pracownika firmy GPM Vindexus. Korzystając z naszego poradnika dowiesz się jak rozmawiać z windykatorem.

Pamiętaj, że warunkiem skutecznej rozmowy z windykatorem jest to, aby nie uznać zadłużenia. Nie możesz bez uprzedniej konsultacji prawnej zawierać ugody, wpłacać jakichkolwiek sum pieniędzy czy uznawać zadłużenia przez telefon.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

SMS z GPM Vindexus.

Musisz wiedzieć, że w większości SMS poprzedzających rzekome przyjście pracownika terenowego są jedynie „straszakiem”, abyś pod napływem emocji zapłacił jakąś część rzekomego zadłużenia. Ma to finalnie pomóc firmie windykacyjnej w dochodzeniu należności w przyszłym sporze sądowym.

Oczywiście może zdarzyć się, że pracownik windykacji terenowej zostanie wysłany do potencjalnego dłużnika. Wówczas musisz znać swoje prawa i wiedzieć co może, a czego nie może windykator terenowy. Pamiętaj, że windykator terenowy nie jest komornikiem sądowym. Nie może się też za niego w żaden sposób podawać pod groźbą kary. Byłby to wówczas czyn przestępny.

Fundusz GPM Vindexus pozywa do sądu. Nakaz zapłaty z powództwa Funduszu GPM Vindexus.

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakaz zapłaty z EPU z powództwa Funduszu GPM Vindexus to nie jest to na ten czas problem do zmartwień. Więcej, to może być powód do zadowolenia. Wszystko zależy od okoliczności sprawy. Dzięki temu będziesz mógł przedstawić sądowi swoją wersję wydarzeń. Pokazać, że długu żądanego przez Fundusz GPM Vindexus nie ma, jest zawyżony albo jest on już przedawniony.

Jak to zrobić? Musisz złożyć w sądzie sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu elektronicznym. Pamiętaj, że musisz spełnić wszystkie warunki formalne takiego pisma. Co bardzo ważne, jeśli GPM Vindexus złożył pozew na urzędowym formularzu, to Ty też musisz dochować tej formy przy składaniu sprzeciwu.

Kolejna ważna kwestia to termin na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty z powództwa GPM Vindexus. Na złożenie sprzeciwu masz 2 tygodnie od jego doręczenia. Jeśli nie złożysz sprzeciwu w terminie to nakaz zapłaty uprawomocni się, a Ty będziesz musiał zapłacić kwotę tam wymienioną na rzecz Funduszu GPM Vindexus. Nie jest przy tym ważne, czy faktycznie miałeś rację, że długu nie ma albo jest on przedawniony. Dlatego przestrzeganie terminów jest rzeczą najważniejszą. Musisz zawsze o nich pamiętać.

Komornik sądowy – Fundusz GPM Vindexus. Zobacz jak uchylić zajęcie komornicze!

Masz komornika na wniosek firmy windykacyjnej GPM Vindexus? Pamiętaj, to nie musi być koniec Twojej drogi do wolności finansowej, ale dopiero jej początek! Jak to możliwe? Otóż wszystko zależy od okoliczności Twojej sprawy, a dokładniej od tego co działo się jeszcze na etapie postępowania sądowego. W naszej wieloletniej praktyce pomagaliśmy wielu osobom wychodzić z problemów już na etapie postępowania komorniczego. Na etapie, na którym wielu prawników rozkładało bezradnie ręce.

Co jednak musi się stać, aby w Twojej sprawie z GPM Vindexus możliwe było umorzenie egzekucji komorniczej i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy? Warunkiem jest to, abyś o całej sprawie z GPM Vindexus dowiedział/a się dopiero od komornika. Czyli żadnych wcześniejszych pism z sądu. Jeśli tak było w Twoim przypadku to gratulujemy, najpewniej o egzekucji możesz już zapomnieć. Warunek? Nic samo się nie zrobi, a Ty musisz uchylić tytuł wykonawczy, dzięki któremu działa komornik.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Wiemy, że to nic łatwego, dlatego specjalnie stworzyliśmy zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Chętnie pomożemy Ci pokonać trudności związane z uchyleniem tytułu egzekucyjnego, umorzeniem egzekucji i odzyskaniem zabranych środków.

UWAGA! Wstępna analiza Twojej sprawy przez prawnika z EUROLEGE jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Chcesz dowiedzieć się czy w Twojej sprawie można zablokować komornika? Chętnie pomożemy Ci i odpowiemy na wszystkie pytania. Pozostajemy do Twojej dyspozycji :)

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.4/5 - (38 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Piotr Prokop pisze:

Witam potrzebuję pomocy komornik przychodzi na oględziny a ja nie wiem za jaki dług upominawczym z firmy gpm vindexus będzie w dniu 29 czerwca 23r

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.